Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Boy ve kilom motor kullanmama engel mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    SweentLy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim buraya sorayım.
    1.60 boy pulsar 200 ns veya cbr 125 te sorun olur mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    inşallah discoery 150s
    Kilo olarak zayıf olmak ile güç olarak zayıf olmak farklı şeyler. Eger bacak ve karın kasların yeteri kadar güçlü ise sıkıntı olmaz. Bence biraz o kaslarını guclendir sıkıntı olmaz.

Berkec. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy
    Benim de boyum 1.80 kilom 50 CBR 125 kullanmışlığım var başlamana engel olucak kadar ağır değil
    Herşeyden önce kendini tanıyıp sınırlarını bilmen önemli
    Olmayacak olmayacak diyip de pes etme bi alışma sürecin olucak

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:13 ----------

Alıntı Taygunho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kilo olarak zayıf olmak ile güç olarak zayıf olmak farklı şeyler. Eger bacak ve karın kasların yeteri kadar güçlü ise sıkıntı olmaz. Bence biraz o kaslarını guclendir sıkıntı olmaz.
    Buna da deyineyim: Ben güç konusunda da yeterli olduğumu sanmıyorum başkasının tek eliyle kaldırabildiği bişeyi ben tek elimle kaldırınca titremeye başlıyorum

Berkec , metabolizmanin hızlı olması kilo almana bir nebze engel olsa da güç kazanmaya engel olmaz.
    bir başkasının 5kg aldığı durumda sen 0.5 kg alsan bile bu senin için iyi bir şeydir. Sebebi ise diğerleri yağ olarak da kilo alacağından sen metabolizman gereği sadece kas olarak kilo alırsın. Çok alamazsın ama alırsın. Yeter ki idmanlarini doğru at, beslenmeni düzgün yap.
    Eğer ki maddi durumun iyi ise spor salonunda personel trainer ile çalış. Bu sayede sana özel program yazarlar ve sürekli gözetim altında olursun.

Bu arada ben de 1.70 boy , 60 kg yum ve mt-09 tracer kullanıyorum.

Motosikleti
    MT-25
    Motorların üzerine otur muhakkak. Boy değil iç bacak uzunluğu etkili ayakların yere degip degmemesine..

Alcaltma kitleri var. Ya da motora göre amortisör ayarlamasi ya da sele tiraslatma ile istedigin motoru kullanabilirsin

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Eğer eğitimli ve yetenekli bir sürücü iseniz ağırlığın çokta bir önemi yok.Motosikleti yönlendirme de daha çok efor sarf edersiniz ve motor durağan veya devrilmiş halde ise kaldırmanız çok zor olacaktır.Aslında burada kullanıcının gücü de önemli 60 kilo bir insan 85-90 kilo bir insandan güçlü olabiliyor,kendinize güveniyor iseniz sürmemeniz için bir sebep yok.

Bahadır Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Berkec. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de boyum 1.80 kilom 50 CBR 125 kullanmışlığım var başlamana engel olucak kadar ağır değil
    Herşeyden önce kendini tanıyıp sınırlarını bilmen önemli
    Olmayacak olmayacak diyip de pes etme bi alışma sürecin olucak
    Teşekkürler hocam benim boy ve kilomda birisinden yorum almak önemliydi gerçekten. Hepinize teşekkürler ayrıyatten yardımcı olduğunuz için.
    Berkec. bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Bahadır Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler hocam benim boy ve kilomda birisinden yorum almak önemliydi gerçekten. Hepinize teşekkürler ayrıyatten yardımcı olduğunuz için.
    1.55 , 49-50 kilolarda kız arkadaşım kullanıyor. Ancak önemli olan boy olmadığı için yorumum iç bacak uzunluğu idi. Boyun uzundur ama iç bacak uzunlugun kısadır motorum üzerine binersiniz bakarsınız ki ayaklarınız havada kalır.

Berkec. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy
    Alıntı major24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Berkec , metabolizmanin hızlı olması kilo almana bir nebze engel olsa da güç kazanmaya engel olmaz.
    bir başkasının 5kg aldığı durumda sen 0.5 kg alsan bile bu senin için iyi bir şeydir. Sebebi ise diğerleri yağ olarak da kilo alacağından sen metabolizman gereği sadece kas olarak kilo alırsın. Çok alamazsın ama alırsın. Yeter ki idmanlarini doğru at, beslenmeni düzgün yap.
    Eğer ki maddi durumun iyi ise spor salonunda personel trainer ile çalış. Bu sayede sana özel program yazarlar ve sürekli gözetim altında olursun.

Bu arada ben de 1.70 boy , 60 kg yum ve mt-09 tracer kullanıyorum.

Yorumunuz için teşekkürler birgün fitness a yazılma fikri hep kafamdaydı zaten sayenizde teknik bilgi almış oldum
    Sizin de boy ve kilonuza göre MT 09 Tracer'ı kullanmanız takdiri hak ediyor. Ağır sayılabilecek yüksek bir motor. Hiç zorlandığınızı hissettiğiniz oldu mu

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)