Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk Uzun Yolum Olacak

Motovento
    REKLAM ALANI
    MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Herkese selamlar,

Nasip olursa bayramın ilk yada ikinci günü (belli değil), çocukluk hayalim ve yıllardır yapmak isteyip de yapamadığım ilk uzun yol macerama çıkmak istiyorum. Ben ve motorum için lazım olabilecek temel ihtiyaç malzemeleri şeklinde bir liste oluşturdum, o da tamam sayılır. Rotayı da şöyle düşündüm; Konya dan başlayarak Antalya ya gitmeyi ve burada 2 gece kalmayı (çadırda) düşünüyorum. Daha sonrasında Mersin e geçip 1 gece de orada kalmayı düşünüyorum. Antalya ve Mersin de çok güzel ilçeler varmış, hangisine gideyim? diğer bir problem de gideceğim yerlerde hiç bi tanıdığım yok, tecrübem yok, nerede konaklanır, nerede çadır kurulur, ne yenir ne içilir? Hiç bişey bilmiyorum. Sadece motoruma atlayıp sürüp gitmek istiyorum. Yanıma maalesef ki hiç kimseyi de bulamadım, onun için kendi başıma gideceğim. Tek gitmenin sıkıntıları ve faydaları nelerdir? Bu arada civar il ve ilçelerden gelmek isteyen olursa, her zaman beklerim, bilginiz olsun. Az çok demeyelim, boş geçmeyelim. lütfen herkes yardımcı olsun.
    Tüm 2 teker aşıklarına şimdiden iyi bayramlar iyi tatiller diliyorum.
    adm12 ve EthanHunt bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Roadstarr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Land Cruiser250
    Kardeşim buji, debriyaj teli vs gibi ufak tefek yedek parçaları mutlaka al yanına mesela takım anahtarı gibi. Yemeği içmeyi takma yer içersin bişiler. Yolda çok dikkatli ol, motorun su soğutmalı vs değilse 100km de mola ver şişirme makineyi.
    MANKU bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Adanadan Antalyaya birkaç defa motosikletle gidip gelmiş biri olarak bu güzergahın keyifli olduğunu söyleyebilirim. Ancak özellikle Gazipaşa Anamur arası yol yapım çalışmaları nedeniyle sıkıntılı bölümler olabilir. Anamurdan itibaren Mersine kadar çadır kurulabilecek çok fazla yer var. Örneğin Anamurdan çıkışta pullu kampı gibi çok fazla ücretli yer var. Ayrıca ilerde aydıncık girişinde soğuksu denilen dere ile denizin birleştiği ağaçların altında ücretsiz çadır kurulabilecek, lokanta ve tuvaleti olan bir yer var. Aslında Anamurdan sonra mersine kadar neredeyse her yer çadıra müsait desem abartı olmaz. Ücretli ücretsiz hoşunuza giden her yer sizindir. Anamur mersin arası yerleşim yerleri arasında da çok dağlık yerler hariç fazla mesafe yok. Yani yeme içme konusunda da sıkıntınız olmaz sanırım. ancak virajlı yollarda çok dikkat etmek gerekir. İyi yolculuklar.
    MANKU bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    pulsar 200NS
    Bende senin durumundayım, bayramdan sonra istanbuldan artvine kadar devam edeceğim, uzun soluklu bir tur olacak tabi, ne yenir ne içilir,ne yapılır zerre kadar bilmem, fakat manzara izlemek, uzun yolda sürmek, gezmek, yeni yerler görmek ve yeni yemekler denemek epey keyifli olacağa benziyor.
    MANKU ve adm12 bunu beğendiler.

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Tek başına gitmek çok keyifli tadını çıkarın. Kamp malzemeniz varsa netten kamping alanlarına bakın telefonlarını İnternetten bulursunuz. Güzergahınız üzerindeki yerleri önceden bir araştırın ve not alın yoldayken yanından geçip te gitmeyin görülmesi gereken yerlerden.
    yazda olsa muhakkak yağmurluk alın. Lastik tamir seti, yedek sigorta, basit bir avadanlık seti,yedek ampuller almanız yeterlidir. Fazla abartmayın çoğunu kullanmayacaksınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

Alıntı senolas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende senin durumundayım, bayramdan sonra istanbuldan artvine kadar devam edeceğim, uzun soluklu bir tur olacak tabi, ne yenir ne içilir,ne yapılır zerre kadar bilmem, fakat manzara izlemek, uzun yolda sürmek, gezmek, yeni yerler görmek ve yeni yemekler denemek epey keyifli olacağa benziyor.
    Bende 10-25 temmuz arası Kocaeli-Safranbolu-Sinop-kıyıdan Artvin'e kadar gideceğim. Yollarda beyaz bir kymco agilit 200 görürsen o benimdir. Selamı esirgemehttp://www.motosiklet.net/forum/etki...an-2016-a.html
    MANKU bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    tek tavsiye: kasko yaptır.
    MANKU bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    A journey of thousand miles start with a single step.
    1000 millik bir yolculuk tek bir adımla başlar
    Guven ve MANKU bunu beğendiler.

TanerPasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250mct
    https://youtu.be/QU22vBs55v8

Bende ilk uzun yolumu konya mersin yapiyorim. Araştırmalarım vs bu kisa videoda bi goz atmak istersen. Kendi ufak hazırlıklarım. Belki ilham verir.
    MANKU bunu beğendi.

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    çadır veya nerde konaklayarak sınız? Karar verdiniz mi?
    lastik için köpük veya tamir seti (fitil)
    Su soğutmali motorunuz varsa saf su koyun malum Türkiye şartları sular kireçli..
    Benimde hep aklımda olan birşey Türkiye yı buradan başlayıp çizgi şeklinde boydan boya karsa kadar gidip geri gelmek eğer 2 haftada yetişmezse simdilik bursa dan İzmir muğla antalya (haritaya göre kenarları) gezmek istiyorum
    MANKU bunu beğendi.

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Değerli forumdaşlarım cevaplar için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Tavsiye üzerine güzergahı antalya muğla şeklinde yapabilirim, ama kesin değil. Maksat sadece motor üstünde olmak, gideceğim yerin çok bi önemi yok. Bugün debriyaj teli, gaz teli yama takımı, levye takimi, kulak tıkacı, buji, lastik spreyi falan aldim. Genel el aletleri hep yanımda zaten. Herhalde yeterli olur, bilemiyorum. Bu arada elimde 5 kişilik çadır var, büyük mü olur sizce. Genel olarak durum bu şekilde, Allah tan bi mani çıkmazsa gezi fotolarimi da buradan paylasirim. Tekrar herkese tesekkurler.

Motosikleti
    pulsar 200NS
    Alıntı adm12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek başına gitmek çok keyifli tadını çıkarın. Kamp malzemeniz varsa netten kamping alanlarına bakın telefonlarını İnternetten bulursunuz. Güzergahınız üzerindeki yerleri önceden bir araştırın ve not alın yoldayken yanından geçip te gitmeyin görülmesi gereken yerlerden.
    yazda olsa muhakkak yağmurluk alın. Lastik tamir seti, yedek sigorta, basit bir avadanlık seti,yedek ampuller almanız yeterlidir. Fazla abartmayın çoğunu kullanmayacaksınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

Bende 10-25 temmuz arası Kocaeli-Safranbolu-Sinop-kıyıdan Artvin'e kadar gideceğim. Yollarda beyaz bir kymco agilit 200 görürsen o benimdir. Selamı esirgemehttp://www.motosiklet.net/forum/etki...an-2016-a.html
    Tabi hocam ne demek, ben biraz geç çıkacağım yola ama 12 ya da 13 temmuz gibi çıkacağım, boluda 4, 5 yeri gezeceğim, 2 3 gün sürer diye düşünüyorum fakat ne olacağı belli olmaz, yolda karşılaşırsak kimbilir belki beraber bile sürebiliriz

Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün debriyaj teli, gaz teli yama takımı, levye takimi, kulak tıkacı, buji, lastik spreyi falan aldim. Genel el aletleri hep yanımda zaten
    Bu aldiklarinizla ilgili soruların olacaktı;
    -maliyeti?
    -arkada sepet çanta varmı?
    -motora tasima-yerlesim nasıl yaptınız yapacaksınız?
    MANKU bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Dostum yapacağın gezi uzun süreler aklından silinmeyecek .. Ben her gezimi ara ara hatırlarım hepsi bana harika hissettirdi..Tek başına çıkmanın ayrı bir güzelliği vardır kalabalıkta çok farklı .. En az 1 motorlu daha bulsan 2 motor daha emniyetli olur..Uzun yolda benim en çok balşıma gelen (150-250 cc motorlarımda) egzos-subap çıkışında egzosu tutan vidalar gevşiyor.Motor chopper gibi ses çıkarmaya başlıyor uygun anahtar yoksa yanında sıkıntı .. Tavsiyem max 100 km de dur bi 5-10 dk möotordan inice belini-omuzlarını-kollarını aç-ger rahatlatır sıvı al ..

Uykun gelirse ve yola devam etmen gerekiyorsa da (10 dk durmak uyku açmıyor) kendi kendine konuş yoksa hiç anlamadan gözün açık dalarsın ..
    Keyfini çıkar 2 kulak müzik dinleme tek kulak iyidir

Bende çıkacam tura çıkmak için çıldırıyorum ancak şu aralar CBF 150 biniyorum ve okadar sabırlı değilim ..
    MANKU bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    paran varsa bol bol yemek ye, yoksa gezdiğini anlamıyosun
    MANKU bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Yola cikmak.icin hic uygun bir zaman degil..yollar kan golu..bunalmis biran once varmak isteyen surucu teroru arasinda kalma riski var.. unutma yorgun bir surucu aynada sallanan maskottan bile seni farketmeyebilir. yani bir maskot bile seni perdeleyebilir..
    MANKU bunu beğendi.

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Alıntı ibo8316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aldiklarinizla ilgili soruların olacaktı;
    -maliyeti?
    -arkada sepet çanta varmı?
    -motora tasima-yerlesim nasıl yaptınız yapacaksınız?
    Aldıklarım;
    Küçük el lambası ve lüks 15 tl.
    Gazlı kamp ocağı 20 tl.
    Levye takımı ve büyük boy yama takımı 10tl.
    Lastik spreyi 15 tl.
    Gaz ve debriyaj teli 4 tl.
    Kulak tıkacı evde vardı.
    Lastik şişirme kompresörü evde vardı.
    Yarin 2 yada 3 kişilik çadır alacağım.
    Evet 46 litre topcase var ve yanlarda küçük çantalar var. Henüz yükleme yapmadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

Alıntı DraQuila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum yapacağın gezi uzun süreler aklından silinmeyecek .. Ben her gezimi ara ara hatırlarım hepsi bana harika hissettirdi..Tek başına çıkmanın ayrı bir güzelliği vardır kalabalıkta çok farklı .. En az 1 motorlu daha bulsan 2 motor daha emniyetli olur..Uzun yolda benim en çok balşıma gelen (150-250 cc motorlarımda) egzos-subap çıkışında egzosu tutan vidalar gevşiyor.Motor chopper gibi ses çıkarmaya başlıyor uygun anahtar yoksa yanında sıkıntı .. Tavsiyem max 100 km de dur bi 5-10 dk möotordan inice belini-omuzlarını-kollarını aç-ger rahatlatır sıvı al ..

Uykun gelirse ve yola devam etmen gerekiyorsa da (10 dk durmak uyku açmıyor) kendi kendine konuş yoksa hiç anlamadan gözün açık dalarsın ..
    Keyfini çıkar 2 kulak müzik dinleme tek kulak iyidir

Bende çıkacam tura çıkmak için çıldırıyorum ancak şu aralar CBF 150 biniyorum ve okadar sabırlı değilim ..
    Söylediklerinizi dikkate alacağım, tavsiyeleriniz ve iyi dilekleriniz için tesekkurler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paran varsa bol bol yemek ye, yoksa gezdiğini anlamıyosun
    Anladım bol bol yiyeceğim, tesekkurler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yola cikmak.icin hic uygun bir zaman degil..yollar kan golu..bunalmis biran once varmak isteyen surucu teroru arasinda kalma riski var.. unutma yorgun bir surucu aynada sallanan maskottan bile seni farketmeyebilir. yani bir maskot bile seni perdeleyebilir..
    Dikkatli olacağım, tesekkurler.

Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Her soruyu tek tek sabırla cevaplamissiniz.
    Ben açıkçası hala patlak lastik olayından korkuyorum ..
    Şirket motoru Honda Cb125e var tubeless (iç lastik-samiralsiz di)2 cıvata girdi ilk lastikte fitil uygulandı 3 ten fazla olmuyor ve lastiğin kafesinin dengesini bozuyormus!!
    Yeni lastik aldık motora tubeless yine patladı bu sefer köpük ilaç sıktılar ilk 2 patlamada ise yaradı sonra ilac- köpük 3ten sonra hava kaçırmaya başladı...

Bu sefer tubeless lastiğe 18 samiral-ic lastik taktik,haliyle oda patladı yama 10 yenisi 25 TL içindeki 3-5ayda bir değişiyor
    Sanayi bölgesi metal parca-civata vida kırık bira şişeleri filan oluyor üstünden geciyorum korkarak umarım siz lastik patlama sorunu ile karşılasmaz'sınız
    MANKU bunu beğendi.

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Alıntı ibo8316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her soruyu tek tek sabırla cevaplamissiniz.
    Ben açıkçası hala patlak lastik olayından korkuyorum ..
    Şirket motoru Honda Cb125e var tubeless (iç lastik-samiralsiz di)2 cıvata girdi ilk lastikte fitil uygulandı 3 ten fazla olmuyor ve lastiğin kafesinin dengesini bozuyormus!!
    Yeni lastik aldık motora tubeless yine patladı bu sefer köpük ilaç sıktılar ilk 2 patlamada ise yaradı sonra ilac- köpük 3ten sonra hava kaçırmaya başladı...

Bu sefer tubeless lastiğe 18 samiral-ic lastik taktik,haliyle oda patladı yama 10 yenisi 25 TL içindeki 3-5ayda bir değişiyor
    Sanayi bölgesi metal parca-civata vida kırık bira şişeleri filan oluyor üstünden geciyorum korkarak umarım siz lastik patlama sorunu ile karşılasmaz'sınız
    Geçmiş olsun sizin lastikler de çok patliyomus harbiden. Cevremdekiler de çok kötü düşünüyorlar, ( aman gitme tekerin patlar, motor bozulur, ezerler, tecavüz ederler, hırsızlar soyar, vb.) ama korkularla yüzleşmemiz lazım, onun için Allah ne verdiyse çıkıp yola gideceğim.

Motosikleti
    Daelim Daystar 250
    Kardeşim sen çık hayallerinin peşine... Allah'a sığın bisey olmaz inşallah. Ben de bayramdan sonra ufak turlara başlayacağım benim tek derdim teknik bilgim sıfır denebilir. Sadece lastik spreyi ile Sivas- Kayseri yaptım geçen hafta. Bi sıkıntı çekmedim yorgunluk dışında. Oruç olduğum için yeme içme de olmadı ama çok keyifli uzun yol...

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    "fafarslan" naçizane tavsiyem motoru bol bol kurcalayın. Çekinmeden sağını solunu sökün takın. Mesela; arka tekerleğin milindeki büyük somunları sökün zincir gerginliğini kendiniz ayarlayın, sonrada tekeri hizalayip geri takın. Bilmiyorum bu da çok mu basit oldu. Sonrasında debriyaj teline bi göz atın, bu melet yolda koparsa ne yapabilirim deyin ve onuda bi sökün takın. Yine mesela; bujinin yerini bulun ve onu da bi sökün takın. Ucunda yağlanma, kararma, kırılma var mi bi göz atın. Bu antrenmanlari yola çıkmadan bi uygulayın derim. Bence Tenik bilginizi geliştirmiş olursunuz. Saygılar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)