Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafik sigortası

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar motorunun poliçesi dolmak uzere geçen sene 215 tl ye yaptırdığımız sigortaya busene en az 620 fiyat veriyorlar bende mi gariplik var yakın zamanda poliçe yaptıran varmı bu kadar artış normal midir bilgi veren olursa çok memnun olurum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ülkede terörden sonra en cok bu konuşuluyor nasıl normal midir ?

Motosikleti
    Kral 100-B Seyyah
    Ya milyon tane konu var millet bas bas bağırdı biraz konuları takip et sigorta çok yüksek bu sene de öyle olacak
    Ertugyigit bunu beğendi.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alalal çok ilginç hocam. Ben 97 liraya yaptırdım bu sene. Portland'ta ikamet ediyorum. Poliçeyi hazırlayan coni sins diye bir arkadaş istersen numarasını verebilirim.
    Green Arrow ve Osm@n bunu beğendiler.

Portland neresi tm bilmiyorum ama benim plaka 34

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:23 ----------

97 tl hangi sigortadan yaptirdiniz

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    220 lira olan motor sigortam 596 lira, 108 lira olan motor sigortam 330 lira oldu. Dolar/Euro zammı değil, enflasyon değil bunlar TL olan fiyatları Dolar'a çevirdi bildiğin.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir çok kişiye göre iyi bile.
    Mengu mesela bayağı ucuza bulmuş.
    Millet geçen yıl 200 olan sigortayı bu yıl 800 e yaptırıyor.

Eski uygulamada zorunlu araç sigortası sadece 3. kişilerin zararını kapsıyordu. Yeni uygulamada kazaya karışan herkesin maddi zararları buna dahil edilmiş. Bu zararlara yaralanma, ölüm sonucu oluşacak zararlar da dahil edilmiş. Bu yüzden fiyatlar epey yüksek.
    Bu sigorta fiyatları risk kriterine göre hesaplanır. Elbette bir insanın yaralanması bir vasıtanın hasarından daha büyük risktir. Bu yüzden vasıtanın kendi ederinden bağımsız fiyatlar ortaya çıkıyor.

Motosikleti
    pulsar ns200
    alıntı yapiyorum ama durumumuz bu malesef tırafik sigortası sadece buzdağının küçük bir kısmı daha görecek çok can sıkıcı bunaltıcı olay olacak.

Halk "zavallı"
    Halk "uyuşturulmuş"
    Halk "kendisinden gizlenen gerçeklerle kör, sağır olmuş"
    Halk “dinini bunlar yüzünden yanlış yaşamış”
    Halk “ahlaklı”
    Halk “dürüst”
    Halk “namuslu”

Falan değil!
    Benim de ara ara yaptığım burnu büyüklükle onlara “halk” falan deyip, hümanist düşüncelerle “ah bir görseler gerçekleri” diyoruz ya; hah işte onlar o senin ‘gerçekler’ dediğin şeyin dibine kadar farkındalar. Onlar kandırıldıkları için o partiye oy vermiyorlar, onlar kendileri gibi oldukları için o partiye oy veriyorlar. Onlar senin sandığın gibi uykuda değiller, aksine senden on kat daha fazla uyanıklar.

O “halk” aslında kim biliyor musun?

O halk Atatürk Havalimanında çalışan taksici, o halk Cuma namazından sonra torunu yaşında kızın kıçına bakıp iç çeken tonton amca, o halk altın günlerinde üst katında ki günahsız öğrenci kıza “eve erkek alıyor, orospular doldu apartmana” diye dedikodu yapan hacı teyze, o halk tecavüze uğramamak için camdan atlayan kızın haberinin altına “zaten açık kapıymış, ne kaybederdi ki?” yazan türbanlı bacı, o halk daha geçen gün elimden zorla aldıkları, “çaldıysa çaldı, Ecevit, Sezer çalmadı mı? Bu hiç olmazsa müslüman, diğerleri siyonist köpeklerdi” diyen güvenlik görevlisi, o halk ambulansın peşine takılıp üç araç geçmeyi kar sayan trafikteki şoför, o halk ağzından “cahiliye devri” düşmeyen ama “kitap okuyunca başıma ağrılar giriyor” diyen adam, o halk “irkekler birbirini zikiyordu, Allah’ da Lut kavminin üzerine bela yolladı” diye derste anlatıp, akşam erkek öğrencilerinin üzerine çullanan dernek öğretmeni , o halk anaları, babaları öldüğünde üzülmeden önce “sana bir daire fazla düştü” diye saç saça, baş başa giren insanlar, o halk kendi yaşam alanında insan gibi yaşamak için sosyalist partilere oy verip; senin ülkende “müslüman caaanım” diye o partiye oy veren almancılar, gurbetçiler, o halk her ramazan ekranda ki sahtekar “kütük allah diyorduuu” dediğinde ağlayanlar, o halk ağzından “Tanrı Misafiri” düşmeyip Pippa Bacca’ ya tecavüz edip öldürenler, o halk rutin trafik çevirmesinde polise nereli olduğunu sorup en alttan, en üste otoriteye biat edip, yaltaklanmaya çalışanlar..

Halk; tek bir kitap okumayıp, her konuda fikri olanlar.

Halk; kendisi gibi düşünenden başkasının yaşamasını istemeyenler.

Halk; cehaletin hadsizliğinden, izlediği salak saçma dizilerden veya yarışma programlarından mutlu olanlar.

Hakikaten şunda bir anlaşalım bence; halk bu. Sen, ben, biz değiliz. Belki aynı parayı kazanıyor, belki aynı hayat standartlarında yaşıyoruz ama halk ne kandırılmış garibanlar, ne de senin onları sandığın kadar masumlar. Ortada bir savaş var ve bu ideolojilerin savaşı değil!
    Mustaphalanx, fazil, Freezzer ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Bende de durum aynı geçen sene 390tl ye yaptırmıştım demir sigorta dan.Bu sene en uygun allıanz sigorta oda 740tl çıkıyor daha ucuzu yok şimdilik...
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler anlaşılan opecekler bizi bence bu çok kaza yapanları koruyan tavan fiyat uygulaması fiyatları bu hale getirdi

Motosikleti
    Lifan Tay100, Honda CBF150
    Geçen sene 60 liraya yaptırdığım sigorta bu yıl en az 350 tl. Hırsız vaaaarrrrrrrr!

Bunlar iyi günlerimiz. O sebeple yaptırın sigortanizi binin motorunuza...

Arkadaslar bu bilgi kesindir daha öncede yazdığım gibi ticari araçlara sigorta da ust sinir getirilmiş atıyorum adam 20 tane de kaza yapsa ödediği pirim belli onun hasar kaydını da bize yukluyolar

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Ülkemizde özel sektöre yetki verirsen maalesef vampir gibi halkın kanını emerler, örnek, elektrik şirketleri, telekom ve sigorta şirketleri. Bunlarda Allah korkusu yok. Hakkımız haram olsun.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    sigortam 112 lira çıktı mutluyum

Motosikleti
    pulsar ns200
    bugun sigorta yaptırdım 736tl axa ziraat 860 çıktı soygun devam ediyor geçen sene 440tl idi.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    benimde bu hafta muayene sigorta yıllık vergisi bitiyor sigorta en düşük 420tl

Mercan39 plaka ve birde hangi sigortadan yaptırdım bilgi verebilir misin

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:17 ----------

Bu ise bi çozum bulmaları lazım ben neden atıyorum tamamen senede ön defa kaza yapan dolmuştu taksicinin riskini odu yorum bence trafikte bunlardan da uzak durun adamlar nasılsa bizim pirim belli bi yerden sonra yükelmiyor diye bilinçli bile carpabili yor bana bi kamyon bence bilinçli vurdu arabaya hasar azdı ama gene de sigortadan yaptırdı nasılsa ödediği pirim bi sınırda duruyor

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Adamlar anlaşarak fiyat yükseltiyor, kimse bir yaptırım uygulamıyor, nasıl bir sisteme sahibiz arkadaş, Rekabet kurumu soruşturma açıyor, adamlarda tık yok. Fiyatlar hala Tavan :(

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)