Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

arkadaşlar kafayı yiyeceğim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba XR125 Mercedes W123
    geçen gün motor çalışmadı köydeyim baktım buji ateşlemiyor statörü değiştim cdi beyni değiştim konjektörü değiştim bobin sağlam yine ateşlemiyor kafayı yiyeceğim motor ybr acaba aldığım beyindemi bozuk çıktı diye düşündüm ama olmaz sıfır aldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ----------

yokmu bir fikri olan kırk yılda bir yardım istedik

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:24 ----------

adamın verdiği beyinin fiş yerleri aynı fakat şekili azızık değişik ondan uymamış olabilirmi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tracer 900
    Bujiyi değiştirdiniz mi ?

Motosikleti
    Kuba XR125 Mercedes W123
    evet de elektrik gelmiyor oraya kadar

Motosikleti
    Tracer 900
    Akü bitmiş olabilir mi? Farlar yanıyor mu?

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Filmi başa sarıp motorun manyetosundaki elektirik çıkışlarından itibaren kontrol edin. Nerde ateşleme bitmişse sorun ordadır. Herşey doğru elektirik hala yoksa beyin arızalıdır.

Motosikleti
    Kuba XR125 Mercedes W123
    kardeşim beyinide değiştim yine yok

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Sağ kütükdeki stop düğmesi arızalanmış olabilir kütüğün slotunu çıkartıp ayak marşıyla bak elektiriğe

Motosikleti
    Kuba XR125 Mercedes W123
    ayak marşıyla bastığımda aküyü çıkarıp elektrik üretiyor lambalardan anlıyorum dedğin stop düğmesi yok kontaktan stop ediyor delirecem kardeşim alacak parça kalmadı 300 liralık malzeme aldım yok yine yok acaba adamın verdiği beyindemi arızalı diye düşünüyorum acayip kafama takıldı

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı rckyserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayak marşıyla bastığımda aküyü çıkarıp elektrik üretiyor lambalardan anlıyorum dedğin stop düğmesi yok kontaktan stop ediyor delirecem kardeşim alacak parça kalmadı 300 liralık malzeme aldım yok yine yok acaba adamın verdiği beyindemi arızalı diye düşünüyorum acayip kafama takıldı
    Yan Ayaklik kablolarina baktinmi ,gecen onlar kopup birbirine değmiş benimlide calismamisti

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı rckyserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim lambalar değil elektriğin beyinden çıkıp çıkmadığını kontrol edeceksin. Motorun bujiye giden elektiriğiyle lambalara giden elektiriği farklı bobinler üretir.Beyine bağladığın kabloya elektirik geliyor mu onu kontrol et gelirsa sorun beyindedir.

Ayrıca nerde ne kadar muşir sensor vs. Neyin varsa iptal et.

Motosikleti
    Kuba XR125 Mercedes W123
    beyinden bujiye giden kabloya elektirik gelmiyor ama kontaktan beyine elektrik gidiyor

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    Hocam bobin sağlam diyorsunda nasıl emin oluyorsun sağlam olduğundan ? Benim dylanda ısınınca stop ediyordu ama çalılmasında hiçbir sorun yoktu bobini değiştirdim düzeldi ucuz parça gittim honda dan orjinal fizy bobini aldım 22 tl, dylanınki 250 tl idi sende bir dene değiştir. Buji kablosunada bir bak. Belki piponun içindeki direnç titreşimden kırılmıştır geçirmiyor olabilir.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    CDI yani ateşleme ünitesine stator yanından bir küçük sargıdan daha elektrik geliyor. Buna tetikleyici bobin deniyor. 6 uçlu CDI a(beyine) farklı iki renkte kabloyla ve su geçirmez contalı bağlantısı var.
    Bundan CDI a kadar olan kısmı kontrol edin.
    Ölçü aleti varsa ayak marşını teptiğinizde küçük bir ac voltaj görmeniz lazım uçlarında.

Motosikleti
    Kuba XR125 Mercedes W123
    var abi elektronik tornavida var marşa vurunca hafiften elektrik veriyor

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    o zaman sorun beyinde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler