Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

vergi konusunda bilgi % 40 rapor

Motovento
    REKLAM ALANI
    motorcrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cıbır
    Dün motosiklet alacagim konusunda konu acmistim cevaplariniz icin cok sagolun.Babamla bugun konustum alalim dedi seker hastasi abim var 30 yas %40 raporu var bu konulari bilmedigim icin soruyorum vergi indirimi sigorta indirimi uygulanirmi satin alirken neler yapmak lazim plakada engelli isareti olmaz diye düşünüyorum, motosikleti ben kullanacam bir sıkıntı olurmu çevirmede felan, yardim edermisiniz bu konularda Bilginize ihtiyacımız var .
    YaLnız kaLmaktan korkmuyorum da,motosikletsiz kalmaktan korkuyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

‘H sınıfı’ sürücü belgesi olan engellinin özel donanıma sahip araçlarını aracını kendisi ve aynı engeli bulunan ‘H sınıfı’ sürücü belgesine sahip kişiler kullanabiliyor.

% 40 ve üzerinde engele sahip olup ÖTV’den muaf olarak araç satın almak isteyen engelli bireylerin öncelikle engellerine yönelik rapor almaları gerekmektedir. Ayrıca bu rapor üzerinde de engelli bireyin engelinin özel dizayn edilmiş araçları kullanmasında bir sakınca olmadığına dair bir ibare bulunması gerekir. Bunlara ek olarak engelli raporu ile araç alabilmek için söz konusu kişinin H sınıfı ehliyete de sahip olması şartı aranmaktadır. Engelli bireyler bu iki belge ile herhangi bir galeriye gidip araç satın alabilirler. Diğer gerekli işlemler galeriler tarafından halledilebilmektedir.

Motosikleti
    cıbır
    Hocam % 40 raporu var ama h ehliyeti yok arac kullaniyor b ehliyet ile bir sıkıntı olmuyor çevirmede dahil seker hastasi bedenen bir özrü yok.

Alıntı motorcrus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam % 40 raporu var ama h ehliyeti yok arac kullaniyor b ehliyet ile bir sıkıntı olmuyor çevirmede dahil seker hastasi bedenen bir özrü yok.
    Tam detayları araştırırsam bulabilirim, bu nedenle sende araştırırsan bulabilirsin. Bildiğim kadarıyla engelli için ötv indirimine gidildiğinde plaka değişikliği ve sadece engelli olan kişinin kullanması gerekiyor.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Forumda konuyla ilgili açılmış bir çok başlık var.
    Arama butonunu kullanırsanız detaylı bilgiye ulaşırsınız.
    Gerçi gerek yok çünkü abiniz adına muafiyet uygulanmış aracı siz kesinlikle kullanamazsınız.
    Bu durumda yakalanırsanız abiniz mevcut haklarından da mahrum kalabilir haberiniz olsun.
    Detay için dediğim gibi arama motorunu kullanın.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Alıntı motorcrus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün motosiklet alacagim konusunda konu acmistim cevaplariniz icin cok sagolun.Babamla bugun konustum alalim dedi seker hastasi abim var 30 yas %40 raporu var bu konulari bilmedigim icin soruyorum vergi indirimi sigorta indirimi uygulanirmi satin alirken neler yapmak lazim plakada engelli isareti olmaz diye düşünüyorum, motosikleti ben kullanacam bir sıkıntı olurmu çevirmede felan, yardim edermisiniz bu konularda Bilginize ihtiyacımız var .
    İnsanlara neler yaptırıyor bu ÖTV illeti
    MoRFy bunu beğendi.

Motosikleti
    cıbır
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda konuyla ilgili açılmış bir çok başlık var.
    Arama butonunu kullanırsanız detaylı bilgiye ulaşırsınız.
    Gerçi gerek yok çünkü abiniz adına muafiyet uygulanmış aracı siz kesinlikle kullanamazsınız.
    Bu durumda yakalanırsanız abiniz mevcut haklarından da mahrum kalabilir haberiniz olsun.
    Detay için dediğim gibi arama motorunu kullanın.
    teşekkürler .
    YaLnız kaLmaktan korkmuyorum da,motosikletsiz kalmaktan korkuyorum.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Kullanabilir ama sıkıntı yaşama ihtimaliniz var bi avukatla gorusup detaylı bilgi almanızı öneririm

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    motosiklette bu "engelli birey indirimi" olayı oluyor mu? arabada değil mi o sadece? ve engel limitleri 70% ve 90% değil mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)