Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorumu çekmişler

Motovento
    REKLAM ALANI
    montrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadașlar biraz önce alışverş yaptığım mağazadan dışarı çıkınca motorumun yerinde olmadığını gördüm kaldırıma park ettiğim için trafik tarafından çekilmiş fakat motorum kaldırımda geçen insanlar için hic bir engel teşkil etmiyordu şuan bu konuyla alakalı napabilirim evrağı herşeyi tam ayrıca üzerinde 250 tl değerinde kaskim vardı hepsini almış götürmüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Engellemesi önemli değil.Kaldırımlar yayalar içindir.Kanunla sabit.Bu noktada yapabileceğiniz birşey yok.Çekici otopark ücretini ödeyip motorunuzu çekilen otoparkdan alabilirsiniz.Cezayıda ayriyetten ödeyeceksiniz.Geçmiş olsun
    rebel_punto bunu beğendi.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Geçmiş olsun, park cezası + çekici parası+ park ücreti+ moral bozukluğu ve sinir.

tlgknbs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Naked
    Geçmiş olsun. vallahi duyduğum kadarıyla motorları otoparka çekince savurup atıyolarmış inşallah böyle birşeyle karşılaşmazsınız.
    mesmeyut bunu beğendi.

ewening - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi scotter 150CC
    yapıcak bişey yok gidip cezayı ödeyip motoru alıcaksın. geçmiş olsun
    Hayat Bir Gün O da Bugün....

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eskiden kask takmak pek alışkanlığım değildi, bir kaç arkadaşımı motosiklet kazasında kaybetmeme rağmen.
    Ne zamandı hatırlamıyorum, Antalya ya yeni bir trafik şb. müdürü atanmıştı, ve başka bir eksiği olmasa bile kasksız sürücülerin motorları hemen bağlanıp çekilmeye başladı. Bir gün bir arkadaşımla, iş dönüşü şehir merkezine doğru turlarken, (arkadaşımın motoru 10 günlük falandı, benimki 4-5 aylık), çevirmeyi fark ettik, ben geride olduğum için hemen bir bina arasına girip parkettim, arkadaşım çevirmeye girdi, kaskı yoktu. O motoru çekiciye bir atışları vardı ki sormayın, ilk atmada zaten sinyalin biri kırıldı. oradan hemen koşar adım ilk mağazaya kadar koşup hemen bir kask aldım. Allah tan o günden sonra alışkanlık yaptı, artık onsuz hiç binmiyorum, ve iyisini almaya gayret ediyorum.
    Jemand bunu beğendi.

Motosikleti
    Henüz A2 Ehliyetimi almadım
    geçmiş olsun
    montrello bunu beğendi.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Motorunuzun çekildiğini size biri mi söyledi? Allah korusun aklıma başka bir şey geldi
    montrello bunu beğendi.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden kask takmak pek alışkanlığım değildi, bir kaç arkadaşımı motosiklet kazasında kaybetmeme rağmen.
    Ne zamandı hatırlamıyorum, Antalya ya yeni bir trafik şb. müdürü atanmıştı, ve başka bir eksiği olmasa bile kasksız sürücülerin motorları hemen bağlanıp çekilmeye başladı. Bir gün bir arkadaşımla, iş dönüşü şehir merkezine doğru turlarken, (arkadaşımın motoru 10 günlük falandı, benimki 4-5 aylık), çevirmeyi fark ettik, ben geride olduğum için hemen bir bina arasına girip parkettim, arkadaşım çevirmeye girdi, kaskı yoktu. O motoru çekiciye bir atışları vardı ki sormayın, ilk atmada zaten sinyalin biri kırıldı. oradan hemen koşar adım ilk mağazaya kadar koşup hemen bir kask aldım. Allah tan o günden sonra alışkanlık yaptı, artık onsuz hiç binmiyorum, ve iyisini almaya gayret ediyorum.
    dediğin gibi kask alışkanlık yapıyor bende üzerimde kask olmayınca kendimi güvensiz ve stresli hissediyorum
    montrello bunu beğendi.

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun. Üzerinde olsaydın sadece ceza yerdin. Bırakıp gidince çekiyorlar malesef
    montrello bunu beğendi.

Sağolun arkadașlar..

Ayrıca
    Şuan emniyetteyim bağlama kağıdı gelmediği için trafikten çıkış vermiyorlar dolasıyla motorumu alamıyorum gerçekten deli olmamak elde değil.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    100 lira cekici 92 lira trafik cezasi, otoparkta kalan gün başına 6 liraydi galiba.
    Kaskinda yalan olur buyuk ihtimalle gecmis olsun
    montrello bunu beğendi.

Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 lira cekici 92 lira trafik cezasi, otoparkta kalan gün başına 6 liraydi galiba.
    Kaskinda yalan olur buyuk ihtimalle gecmis olsun
    cekici parası 65 tl ödedim park cezası 92 tl imiş
    motoruma bağladığım 50 tl degerindeki zincirli halatımı kesmişler vede kaskın vizörü darbe alıp yerinden cıkmştı
    bunlar da ek masraf oldu benim için.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Normalde, hatalı park olunca cezayı yazıp gitmesi lazım. Ancak hatalı park yaya geçişini, trafiği aksatır şekildeyse çekmeleri lazım.

Ama bu adamlar, çekici ve parktan alacakları para ile Trafik Vakfı kazansın diye, malınıza zarar verip vermemeyi umursamadan her hatalı park gördüklerinde, üzerine atlıyorlar.

Yanlış anlaşılmasın, hata varsa cezası olsun, park cezasını zaten kesiyorlar, sonra park cezasından beter insanları uğraştırıp bir de üstüne ceza tutarında ek para alıyorlar.

agrsifedvard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eeee adam ülke olarak okadar kabadayılık yapıyorlar bunu senden benden bir şekilde çıkarmak zorunda şahsen ben hiç bir şeklide hakkımı helal etmiyorum. Fitil fitil yiyenlerden çıksın derim .sizede geçmiş olsun.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    kaldırıma park edemiyoruz biliyorum fakat zinciri kesmek nedir? kaskı kırmak nedir? motoru çizmek nedir? soyunun sopunun debriyajını sıktıklarım.

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O komiser'i sürdüler :d

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    dar sokaklarda iş yeri önlerinde genellikle araçların çoğu kaldırıma park ederler yayalar mecburen yolda yürümek zorunda kalırlar ama ceza yazan olmaz ufacık motoru çekmişler şaka gibi... kaldırıma park edersin çekerler yolun kenarına park edersin sığırın biri aracıyla sürtüp motoru düşürür
    ...garip... bunu beğendi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaldırıma park edemiyoruz biliyorum fakat zinciri kesmek nedir? kaskı kırmak nedir? motoru çizmek nedir? soyunun sopunun debriyajını sıktıklarım.
    baya bi aç kalmışlar demek ki. bunun başka bir izahı olamaz. bu ülkede her şey anlaşmalı ve para yemek için. vay anasını...
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çekici arkadaşları suçlayan arkadaşlara sesleniyorum adam kaldırıma çekmiş motoru kaldırımı kapatmış yada kapatmamış orasını bilemeyiz belki bir insan geçecek kadar yer vardı ama bi bebek arabası gececek mesafe yoktu belki yada bi tekerlekli sandalye geçecek alan yoktu belki sizin burada bu arkadaşa buda sana bi ders olsun daha insanların kullandığı kaldırma aracını çekmezsin artık diyeceğine yok trafik ekipleri kilidi kırmışlar onu yapmışlar bunu yapmışlar pardon ama ne yapacaklardı ya bu motorun kilidi var ellemeyelim mi diyeceklerdi hiç kusura bakma arkadaş motorunu kaldırıma çekmeyi göze alıyorsan motorun başına herşey gelme olasılığını göze alacaksın demektir.Biri geçerken dokunup düşürebilirde sonuçta orası yayaların kullandığı bi yer dimi senin aracının ne işi var orada örnek veriyorum çok da karşılaştım bazı otomabil sürücüleri kaldırıma çıkıyor ya park etmek için insanlarda yola inmek zorunda kalıyorlar hani oradan geçmek için bazılarıda aracın sağından solundan yola inmeden geçmeye çalışıyor adamın elinde torbası oluyor cantası oluyor ister istemez geçerken araca sürtünerek geçtiğinden dolayı cizebiliyor adam geliyor sonra bakmış arabası çizilmiş saydırıyor ya arkadaş sen ne konuşuyorsun ya insanlar ne yapacaktı senin keyfin yüzünden yola inmek zorunda kalıyor insanlar senin aracını mı düşüneceklerdi sen onları düşünmezken o yüzden işin özeti şu ki hayatta yaşadığımız herseyden ders almamız lazım bu kaldırıma park etmenin sonucu da size bi ders olmuş oldu siz bundan da ders alın bence bir daha kaldırıma araç bırakmayın ilerde bir gün evlenirsiniz çocuğunuz olur eşiniz bebek arabasıyla giderken böyle bi kendini bilmezin park etmesi sonucu yola inmek zorunda kalır o sırada da Allah korusun bir kazaya karışır ise benim bu söylediklerimi sizin yaptıklarınızı hatırlarsınız.

Baya uzun bir yazı oldu bu konuda çok dertliyimdir arkadaşlar forumda yazıları denk geldikçe kendimi tutamayıp yazıyorum kusura bakmayın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)