Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk Uzun Yol (530 KM) Lastik Tamir Kitleri Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Merhaba,

Bayram tatili sebebiyle Cumartesi sabah 05:00-06:00 gibi İstanbul çıkışlı Dikili'ye gideceğim. Sormak istediğim yanımda olması gereklenler ile ilgili.

Öncelikle WD-40, Motul zincir yağı, küçük alet takımı yanımda. Asıl sorun lastiklerle ilgili. Şehir içinde 1 kez lastiğim patlamış, lastikçi bulana kadar çok büyük eziyet çekmiştim. Şehirlerarası yolda bu tamamen berbat bir durum olur bu sıcaklarda.

Öncelikle aşağıda yer alan ürünü almaya gerek var mıdır? Malum ücreti pek makul değil ancak daha önce kullanan bir arkadaş var mıdır?
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...ITI_34003.html

Yoksa aşağıdaki ürün yeterli midir?
    http://www.feyizoglu.com/Lastik-Tami...-_50523.html#0

Teşekkürler,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Birinci linkteki givi tamir setinin 15 TL olanı var, iş görür, ayrıca ipone köpük veya benzeri 2 tüp aldığın zaman bir problem yaşayacağını sanmam.. Bende geçen gün 6000 bin km tur yaptım, yanımda tamir kiti ve 2 tüp köpük vardı.

1 köpük yanlış hatırlamıyorsam, komple sönmüş bir lastiğe 20 psi basıyor ve köpükle tıkıyor. Ben 2 tane aldım sağlam olsun diye. Cok sükür problem olmadan döndüm..
    sheriff87 bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    patladığı yerde lastiği söküp (fitile asla güvenmeyin) yama için tamirciye götürmek en sağlam yoldur..

köpük kullandıktan sonra temizlemesi, lastiği söküp tamirciye gitmenizden daha zahmetlidir..

karşılaşacağınız tamircilerin yüzde 99 u motosiklet lastiğini sökemeyecektir,iş başa düşeceği için lastik söküp takmayı mutlaka öğrenin !!!

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    yada fitil atmayı öğrenin gideceğiniz yerde yama yaptırırsınız.

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Köpük 2deliğe kadar fitil 3 deliği patlağı kapatıyor..
    Sanayi bölgesinde haftada 400km yol yapıyorum nerdeyse ayda 3 kere patlıyor iniyor..
    Lastiği değiştirdik ama patlama olayı devam edince tubless (yani iç lastik/samiralsiz) tekere iç lastik taktik..
    Yama 10 yenisi (3yamadan sonra) 20-25tl lastik en ucuzu 100-130tl

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    patladığı yerde lastiği söküp (fitile asla güvenmeyin) yama için tamirciye götürmek en sağlam yoldur..

köpük kullandıktan sonra temizlemesi, lastiği söküp tamirciye gitmenizden daha zahmetlidir..

karşılaşacağınız tamircilerin yüzde 99 u motosiklet lastiğini sökemeyecektir,iş başa düşeceği için lastik söküp takmayı mutlaka öğrenin !!!
    şehir dışında elinde tekerlekle otostop mu çekecek?
    Mukaddime bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehir dışında elinde tekerlekle otostop mu çekecek?
    evet otostopta çekebilirsiniz veya şehirler arası çalışan otobüslerde en yakın benzin istasyonuna sizi bırakır...benzin bitse ne yapacaksın ? otostop çekmek utanilacak birşey değil bu kadar gözünde büyütme

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    İstanbul dan dikiliye gideceksin ,
    Yanına hiç bir şey almana gerek yok
    Lastik patlamasını bu kadar dert etmeyin, zaten yollar ısız değildir yazı yaban değildir. %99,999 lastigin patlamaz da diyelim patladı , kenara bırakır ilk benzinlikten köpük alır gelirsin..Merak etme bir şey olmaz ..

Deseydin ki ben ağrı dağına çıkcağım kros motor ile o zaman yanına yedek motor bile al derdim..

Bu olayı bu kadar büyütmeye gerek yok.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Tamir kiti varken otostopa ne gerek var. Tipimdenmidir nedir otostopta ortalama araç durma suresi benim için 1,5 saat. Bir de bunun benzinlikten geri dönüşü var�� bu arada köpük alırsanız suna dikkat edin. Tekere ornegin kalınca bir çivi batmissa ve önce çiviyi çıkarıp sonra köpük basarsanız genis olan deliği köpük kapatamayabilyor. Başıma geldi. Önce köpüğü basın. Fitil olayı en garantisi, kalın delikleri bile fitille kapatabilursiniz. Yanınızda mutlaka basınçlı tüpte olsun ki fitil sonrası hava bakabilirsiniz. Fakat fitil atmak da belirli bir tecrübe ve yetenek gerektiriyor. Yani kullanmayı bilmiyorsanız fitili atamayabilirsiniz.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Bu köpüklü tamir kitleri şambiyelli lastiklerde mi kullanılıyor.İç lastik yoksa janta yapışmazmı köpük.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu köpüklü tamir kitleri şambiyelli lastiklerde mi kullanılıyor.İç lastik yoksa janta yapışmazmı köpük.
    şambriyele yamadan başka çözüm yok; bu sayılanlar hep tubeless lasitkler için geçerli.

Motosikleti
    Mondial KT150, Suzuki Inazuma Gw250 F
    Arkadaşın dediği gibi 10 liralık bir tamir kiti ve 2 köpük yeterli olur. İnşallah kullanmak zorunda kalmazsınız

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Arkadaşlar,

Bence en sağlıklısı yanınızda lastik tamir seti ( http://urun.n11.com/diger/acil-durum...rca-P111080247 ) + ayak pompası ( http://urun.n11.com/kompresor-ve-hav...pump-P99024036 ) bulundurmanız olacaktır.

Lastiğe batan çivi v.b. maddeyi çıkarıp orayı fitil girecek kadar genişletip ( set içinde hepsi var ) fitili attıktan sonra hava basarsanız bir sıkıntı olmayacaktır.

" Ayak pompasını nasıl taşıyacağız " kuşkunuz varsa bu tip bir ürün de alınabilir, içinde hava basıncı verebilen tüpler var ; ( http://urun.n11.com/diger-lastik-jan...kiti-P38278844 )

Çivi v.b. maddeleri çıkartmak amaçlı ne olur ne olmaz diye pense de taşımak mantıklı olur.

Sonra en yakın lastikçiye gider yama ile lastiği kurtarabilirsiniz. Bunlar yanınızda yoksa benim gibi 15 + km patlak lastikle gidip lastiği hiç edersiniz

Dediğim olayı burada bir arkadaş güzelce anlatmış ; ( https://www.youtube.com/watch?v=XjZHUinyXpA )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)