Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HONDA CBR 125 R

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba ..
    Yaşim 23 ilk motorumu alacağim boyum 171 kilom 74 civari alacağim motor olarak bajaj pulsar 200 ns dusunuyordum ancak biraz fazla gelecegini dusundum ve hem goruntusu hem yakıtı hemde fiyati olarak aklima yatan cbr 125 r kaldi son kasalardan almak istiyorum 2.el alacagim sizce 125 cc lik bir motor max. Kac km de olmalı (oynanmamış) ve neler olmazsa olmaz bu motor için . Kullanicisi olanlar beni yalniz bu konularda.degil memnun olup olmadigi tum konularda bilgilendirirse sevinirim üniversite ögrencisiyim okula gidip gelmek icin kullanacagim yalniz. Simdiden tesekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jutedss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 200
    Şöyle söyliyim bende yeni aldım CBR 125 R tek sıkıntısı hız diyim sana bir süre sonra lan gitmiyor bu motor açıp gazı akıyım diyorsun yok olmuyor çeviriyorsun çeviriyorsun gitmiyor hatta vites göstergesi olmadığı için 6. vitesteyken debriyaja basıp vites arttırmaya çalıştığım oluyor motor gidemediği için beni tek üzen kısmı bu dün bir top speed denemesi yapıyım dedim abandım biraz 6. viteste 10 bin devire çıktı yolda tümsek araba maraba olmasa 140 a yolu var zorlayıncada 132 de kaldım sonrasında yavaşladım zaten motorada üzülüyorum bu kadar zorlamayla birşey olurmu diye ama motor genel olarak güzel hiç bir sıkıntısı yok ben 3700 km de aldım şuan 4229 km yaptım motoru bence ilk motorun olucaksa 5000 km den aşağıda al çünkü alıyorsun beğeniyorsun binmek istiyorsun zevk alıyorsun binerken birde 10 bin km de motor alırsan sen bindikçe o km fırlayıp gidiyor yukarılara ben az kullanmama rağmen 2 hafta oldu yaklaşık 529 km yapmışım az az yapmak istiyorum çünkü satarken fiyatı düşmesin ki daha güzel bir motor alırken şöyle hatrı sayılır bir para çıkarabiliyim motorumdan yani alıcaksan 2. eli güzel motorun satabilirsin ama motorun sevmediğim özelliklerini söyliyim
    1- Abi gazı açıp fırlayıp gidiyim diye bir düşüncen olmasaın motor gitmiyor (ilk başlarda olmuyor ama sonra dayanamıyorsun)
    2- Yeni başladığın için sürekli bir vites göstergesi arıyorsun kendine YOK! bunu unutma o yüzden bazen sıkıntı olabiliyor mesela 6. viteste vites arttırmaya çalışmak gibi.
    bunların haricinde bence güzel bir motor kullanışlı keyifli rahat bir sıkıntı görmedim herşeyi on numara

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    gitmiyor ama daha yeni başlıyor be hocam 1 veya 2 sene yeter sana 4 5 bin km yaparsan sonra satarsın temizi 7500 8000 gibi şu anda pahalı tarafta boyun kısa olmasa pulsar rs önericem sana 150 kusur goruyor rahatlıkla... Aslında amörtisör ayarı falan bi bakabilirsin güzel motor rs200

jutedss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 200
    Alıntı Obs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gitmiyor ama daha yeni başlıyor be hocam 1 veya 2 sene yeter sana 4 5 bin km yaparsan sonra satarsın temizi 7500 8000 gibi şu anda pahalı tarafta boyun kısa olmasa pulsar rs önericem sana 150 kusur goruyor rahatlıkla... Aslında amörtisör ayarı falan bi bakabilirsin güzel motor rs200
    Dostum haklısın yeni başlıyor bende yeni başladım bak 2 haftadır sürüyorum motoru yani kötü sürmüyorum açıkçası ama insan daha hızlı gitsin istiyor otobana bir çıkıyorum sağ dan soldan tokatlıyorlar arkadan adam dayanıp ittiricek utanmasa yol veriyorum bu sefer öbür taraftaki adam sıkıştırıyor yani süreklide bir tehlike içinde oluyorsun yola tam odaklayamıyorsun kendini aynalara bakmaktan çünkü yolun normal hızına ayak uyduramıyorsun he başlangıç motorumu evet başlangıç motoru benim biraz hız düşkünlüğüm var açtım mı gazı gitsin 2 makas atayım taciz eden adamı tokatlıyım felan ben böyle düşünüyorum tabi uslu uslu emniyet şeridinden gidecekse al derim rahatla gidersin
    4 Teker Bedeni, 2 Teker Ruhu Taşır.

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    Alıntı jutedss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum haklısın yeni başlıyor bende yeni başladım bak 2 haftadır sürüyorum motoru yani kötü sürmüyorum açıkçası ama insan daha hızlı gitsin istiyor otobana bir çıkıyorum sağ dan soldan tokatlıyorlar arkadan adam dayanıp ittiricek utanmasa yol veriyorum bu sefer öbür taraftaki adam sıkıştırıyor yani süreklide bir tehlike içinde oluyorsun yola tam odaklayamıyorsun kendini aynalara bakmaktan çünkü yolun normal hızına ayak uyduramıyorsun he başlangıç motorumu evet başlangıç motoru benim biraz hız düşkünlüğüm var açtım mı gazı gitsin 2 makas atayım taciz eden adamı tokatlıyım felan ben böyle düşünüyorum tabi uslu uslu emniyet şeridinden gidecekse al derim rahatla gidersin
    Haklısın aslında şöyle yeterli tecrübem ve param olsa 600rr, zx6r falan alıp taciz eden keko audi sürücüsüne toz yutturmayı isterim fakat olmuyor...

Kısacası bir kaç sene böyle takılacağız ondan sonra akan trafikten sıyrılmaya bakacağız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)