Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Viraja girerken yatmak zor olmuyor mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı peruwasa12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlara bakıyorumda adam insan gibi sormuş o kadar saçma cevap veren, alay etmeye çalışan insan var ki gerçekten insanın bişey sorası gelmiyor
    Normal aslında acemiyim daha. Motorlar hakkında pek bir şey bilmiyorum. Yorumun için teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Burda zaten insanlarda birileri aşşağılama çabası var.Anlamış değilim.Eğer altındaki motor seninkinden iyiyse aşşağılama çabası artıyor.

BlackNaked - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Tamam güzel tavsiye vermissinizde bunları uygulamak için çok önemli 2 şey lazım. 1 iyi bir lastik 2 düzgün bir asfalt . Bi keresinde asfaltin pasparlak olduğu bir viraja hızlı girmiştim biliyorum motoru yatirsam viraji döner(asfalt iyi olsaydı) ama yatiramiyorum çünkü kayacak biliyorum mecbur virajin dışına çıkıp toprak yola girmiştim.

Motosikleti
    nc750x
    Viraja girdiğinde yatmazsan ölürsün, yatmaktan değil yatmamaktan korkmalısın. Motor sürdükçe bu durum korkutucu gelmeyecektir. Ben hiç motora binmeden önce 60 km hıza çıkınca deli mi bunlar bu hızda açıkta nasıl gidiyorlar diyordum zamanla gördümki gidiliyormuş 😀 Yani zamanla hız algısı vs motosikletle yavaş yavaş entegre oluyorsun korkmamaya başlıyorsun.
    ...garip... bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    bisiklet de mi sürmedin hiç? nası bi çocukluk travması geçirdin?

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda zaten insanlarda birileri aşşağılama çabası var.Anlamış değilim.Eğer altındaki motor seninkinden iyiyse aşşağılama çabası artıyor.
    Yok kardeş asagilamiyoruz... Motosikletin tepesine cikmamis adam buraya gelip yzf r125 alicam virajda yatmadan doncem yazinca tepem atiyor. Sonra kaza yapip hayatini karartiyorlar anasini babasini uzuyorlar.

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İndim viraja girdim şikana
    Açtım dizimi baktım çıkışa
    Yattım Allah yatır beni
    Apeksten sonra kaldır beni
    ulan asdasdasda :D sesli güldüm dayı
    EmreKocyigit ve Kokusmusadam bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    bir süre sonra kendin yapıyorsun bunu bir meziyet değil motor yamadan dönemez

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bisiklet de mi sürmedin hiç? nası bi çocukluk travması geçirdin?
    Yok efendim bisiklet sürdüm ama hatta böyle hızlı giderken virajlarda yatıyordum bile ama bisiklet ile motor aynı değil ki.

Alıntı Forzai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam lastikler fabrika çıkışımı ?
    evet. IRC var üstünde

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    virajla yatmak günah hafız. hele ki şu ramazan ayında WOWOWOW HARAM
    weirdo1 bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sele yüksekse roller coaster yapıyomuş gibi oluyosun

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zordan cok motosiklet kullananlarin %99u icin dunyanin en buyuk hazlarindan biridir

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    dünya gözüyle bi pist tecrübesi etsek de, dibine kadar yatabilsek.

trafiğe açık yollarda böyle yatmalı-kalkmalı atraksiyonları girmek hiç akıl kârı değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Virajlar yan gelip yatma yeri değildir.

Motosikleti
    Kawa versys
    Helal bıroo
    Adam doğru söylüyor. Sen boşver tatlı tatlı motorunu kullan al eğitimini hayatın tadına bak.
    Sonra baktin olmuşsun ay kendini piste. Tabi orası için de eğitim şart. Egitim dedim de aklima geldi. Su eğitim işi orta halli yeni başlayacak bir aday için maliyetli şu işi birazcık da gönüllü esaslı yapilsa bundan daha yeni başlamış ya da daha önce başlamış ama hasbel kader giden sürücü kardeşlerimiz nasiplense fena mi olur. Bu konuda bir eğitmen olsam seritifikam olsa hiç bakmam gözünün yaşına yaparım. Gerci davulun sesi uzaktan hos gelir derler ama... o kisi egitmen olmadigima gore Birileri bi adım atsın ya. Ha eğitim parasız tabi olmaz ama günümüz türkiye şartında zar zor kask bile alamıyoruz biraz daha uygun fiyat fena olmaz. Bakiyoruz şu an adam akıllı bur eğitim istanbulda 500 tlden az değil. 500 tl dediğimiz asgari ücretin neredeyse yarısı. Bence uygun fiyatta bu egitmenler de kazanir. Cunku egitim almaya hevesli bir suru surucu arkadas vardir eminim. Yapın bi güzellik. Haksız miyim arkadaşlar? Youtubeden kanal açıp haftalik yayın yapan ya da vlog yapıp binlerce takipçisi olan abilerimiz ablalarimiz siz de bir el atın. Hiç olmadı hondadir yana hazır ne bilim gis akademidir ayda bir iki gün alanlarını gönüllü eğitmenlere tahsis etseler çok bir kar kayıpları olmaz. Hatta ileride o eğitimi alan kardesimizin onlara kazancı daha fazla olur. Çünkü eğitimle motorun tadını alan bu isi birakamaz. Potansiyel müşteri hesabı!!
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    nc750x
    Unutmadan eklemek isterim ki; motosikletle yatıp kalkmadan karı koca olamazsın, illa o gerdeğe girmek şart bundan kaçış yok. Ama alıştığında hoşuna gidecek. Korkacak bi'şey olmadığını göreceksin.
    Kokusmusadam bunu beğendi.

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yatmak değil de kalkmak zor hacı
    Kokusmusadam bunu beğendi.

Alıntı OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Unutmadan eklemek isterim ki; motosikletle yatıp kalkmadan karı koca olamazsın, illa o gerdeğe girmek şart bundan kaçış yok. Ama alıştığında hoşuna gidecek. Korkacak bi'şey olmadığını göreceksin.
    Anladım teşekkür ederim hocam.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Bende ilk başlarda çok tırsıyordum ama arkadaşların dediğigibi kafanı çevirdiğin yere dönüyorsun.

Eğitim alırsan anlayabilirsin durumu ve korkmazsın.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)