Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Viraja girerken yatmak zor olmuyor mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Bende acemiyim. Murat hocadan gs2 eğitimliyim. En sıcak havada bile full ekipmanlıyım. Rosso 2 lastikli, abs li, dengeli, güven veren motorum var(duke390). Arabada 11 yıllık trafik okuma tecrübem var. Motorda toplam 2500km. 2 yıldır motor kaza videoları izliyorum. Twist of the wristi 15 kere izlemişimdir. Virajlarda yatabiliyormuyum? Henüz g.tüm g.tüm, 25 derece yatmışımdır herhalde en fazla. Lastiklerime bakan ahanda acemi der. Zamanla yavaş yavaş yatarız acelesi yok. Öğrenmeninde yaşı yok. Yatış, motoru sürerken dikkat edilmesi gerekenlerden biri sadece. Dikkat edilecek çok şey var. Motorunu alana kadar oku, izle, sor, öğren varsa imkanın eğitim al kardeşim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende acemiyim. Murat hocadan gs2 eğitimliyim. En sıcak havada bile full ekipmanlıyım. Rosso 2 lastikli, abs li, dengeli, güven veren motorum var(duke390). Arabada 11 yıllık trafik okuma tecrübem var. Motorda toplam 2500km. 2 yıldır motor kaza videoları izliyorum. Twist of the wristi 15 kere izlemişimdir. Virajlarda yatabiliyormuyum? Henüz g.tüm g.tüm, 25 derece yatmışımdır herhalde en fazla. Lastiklerime bakan ahanda acemi der. Zamanla yavaş yavaş yatarız acelesi yok. Öğrenmeninde yaşı yok. Yatış, motoru sürerken dikkat edilmesi gerekenlerden biri sadece. Dikkat edilecek çok şey var. Motorunu alana kadar oku, izle, sor, öğren varsa imkanın eğitim al kardeşim.
    Çok fazla açılarla yatmaya çalışmayın. Uygun hız güvenli yatış açısı yetiyorda artıyor bile. Mesela Salı günü Afyon dönüşümde İnegöl yolunda bulunan %10 aşağı eğimli ve sert sayılacak virajları bulunan kamyonların yoğun kullandığı yolda 70-90 km/h den daha hızla girmedim virajlara. Daha fazlası risk zira yağmurda yağıyordu. Asıl sıkıntılı olan olay siz viraja girip yatıyorsunuz hızınız 80 km/h. Arkanızdan dibinize girerek gelen kamyonlar. Birde soldan geçen otomobiller adam gibi şeritlerinden gitmek yerine şerit ihlali yaparak virajlarda yanınıza kadar giriyorlar hayvanlar.

Yol %10 aşağı eğimli, virajlar sert, yerler ıslak, otomobiller şerit ihlali yapıyor, hava ciddi rüzgarlı, kamyonlar dibinizden geliyor...

Yatmak tehlikeli değilde bu gibi düşüncesiz sürücüler yüzünden tehlikeli duruma geliyor.

Böyle olunca virajda apeks mapeks kalmıyor. Balon mesafesi gibi önce güvenlik kuralları gereği viraj içinde 2-3 kez açı değiştirmek zorunda kalabiliyor insan.

Yani viraj yeteneğiniz ve tecrübeniz ne kadar iyi olursa olsun onlarca farklı faktör devreye girince güvenliği ön planda tutmak gerekiyor.
    ...garip... bunu beğendi.
    "Önemli olan acil durumda ne yapacağını bilerek sürmek değil, acil duruma hiç düşmeyecek şekilde sürebilmektir."

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Yatmadan dönmek imkansız.
    Ayrıca "ben kontra tekniğini tercih ediyorum" demek de biraz saçma başka tercih edebileceğin bi teknik yok zaten.

...garip... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İndim viraja girdim şikana
    Açtım dizimi baktım çıkışa
    Yattım Allah yatır beni
    Apeksten sonra kaldır beni
    Bravo üstad, son zamanlarda forumda en yüzümü güldüren entry budur. süpersin, Allah da seni güldürsün eline sağlık )))
    EmreKocyigit bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)