Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Atatürk Havalimanında Patlama

Motovento
    REKLAM ALANI
    berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Böyle bir durumda facebook vs. niye kapanıyor ? Derdim bu değil tabi ki de merak ettim.
    - Ayağımız kick starta değer değmez, gözümüz dağlara çevrilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Özelde forum, genelde toplum terörist dolmuş. Zira terörist de ikna edemediğini öldürmeye çalışır ve bunu fiiliyata döker. Bizim burdaki teröristlerin tetiği çekenlerden tek farkı henüz eyleme geçmemiş olmalarıdır (bknz nefret dolu mesajlar). Forum yönetiminin müdahale etmesini talep ediyorum. Zaten canımız sıkkın bide bunlar sıkmasın.
    mccxcix, BlackGhost, A.Volkan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:   Sürtüşmelerin devam etmesi halinde konu kilitlenecektir. Konu içerisinde huzursuzluk yaratan kişiler ikaz edilmiş olup, bir sonraki benzer davranışta forumdan uzaklaştırılacaklardır... Siteye 10 yıldır üye, 1 aydır üye hiç fark etmez. Kurallara uymayan kişilere gereği uygulanacaktır. Kimsenin bir diğerini rahatsız etmek gibi bir hakkı yok, lütfen herkes kurallara uysun diğer kişilere saygı duysun, ve saygı görsün...
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    redlion ; adama neden küfrediyorsun ? . Ben de onunla aynı fikirde değilim ama senin yaptığını yapmadım. Sana küfredilirse cevap yazmayacaksın admine şikayet edeceksin ; o kadar. Yoksa bu işin sonu gelmez. Küfürleşmeden galip çıkanı daha görmedim.
    bikerboi bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR125 ESD 15
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi yaratan olsa ya da hadi diyelim var ve umursasa, bunlar olmaz. buna rağmen "allah, muhammet" diyerekten, bi kansızın peşine takılan ülkenin yarısına acıyorum.
    Kardeşim sen sınava girdiğinde sana cevapları veriyolar mı hocaların ? Neden ? Çünkü o bir sınav ? Bu dünya güllük gülistanlık olsa idi zaten Cennetin ya da Cehennemin hiç bir anlamı kalmazdı. Ebu cehiller ile ebu bekirller arasında bir fark kalmazdı. Mazlumlar zilletinde , Zalimler izetinde bu dünyadan göçüp gittiklerinde sence Bir Mahkeme kurulmayacak mı ? Bu Dünyada gerçekleşmeyen adalet elbette orda gerçekleşecektir. Bir kafanızı kaldırın ve düşünün Allah aşkına. İnsan gibi bir mahluk 60-70 yıl doğup ölmesi için gönderilecek bir valık mıdır ? Neden düşünmüyoruz ?
    Stock Sever ve Arenli bunu beğendiler.

Motosikleti
    Derbi ETX
    Alıntı mccxcix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    JafJaf önce saygılı konuşmayı öğren, öyle koyulu moyulu yazmakla olmuyor bu işler, bi kırmızı çizmeler falan, üşenmemiş onla uğraşmış bir de komedi, ayrıca sen kimsin de bana "ulen" yazıyorsun? Fikrimi beyan ettim, önce başka fikirlere saygı duymayı öğren, herkes aynı kafadan olsa demokrasilerin ne gereği var o zaman? Dünya bir bütün olur yaşardı, bu kadar beynini işte saçma sapan şeylerle işgal ettirmekten 2 dk düşünmeye fırsat bulamamışsın, sen anca galeyana gelip saçma sapan laf dalaşına girersin, ama şunu unutma sen ve senin gibiler kendilerini birşey sanıp milleti aşağılayıp kendi kafasındakileri zorla empoze etmeye çalışıp dayılandıkça daha da yerin dibine gireceksiniz, birbirinizi gazlamaktan başka ne işe yararsınız, olan beyninizi de çalıştırmaya düşünüp yol almaya ve ya insanlara bu tarz yaklaşımla gelmemeye ne zaman harcarsınız acaba? Anca kendi kendinizi pohpohlarsınız vesselam...
    Çok laf kalabalığı yapmışsın, polemik yaratmak değil amacım, ben sana sen diyorum, sen daha halen -siz ekli kelimeler kullanıyorsun.
    Benim hiç bir kişiyi veya kurumu temsil ettiğim yok bu konu da anlaşalım önce, yazdığıma tekrar bak! bak bakalım kimlere ne yazmışım ne empoze etmişim ?

Başka bir diyeceğin varsa da -siz -biz gibi kelimeler kullanma rica ediyorum.
    Vesselam...

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Öyle bir millet olduk ki böyle olaylar 1 en fazla 2 gün anılır sonra unutulur gider 1 ay sonra tekrar aynı olay olur sesimizi çıkarmayız çünkü alıştık böyle olaylara... sesimizi çıkarmadıkça tepemize çıkarlar. Önceden nereye gezmeye gitsem diye düşünürdük şimdilerde ise acaba oraya gitsem eve sağ dönebilir miyim korkusuyla yaşıyoruz

Motosikleti
    YBR125 ESD 15
    Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok laf kalabalığı yapmışsın, polemik yaratmak değil amacım, ben sana sen diyorum, sen daha halen -siz ekli kelimeler kullanıyorsun.
    Benim hiç bir kişiyi veya kurumu temsil ettiğim yok bu konu da anlaşalım önce, yazdığıma tekrar bak! bak bakalım kimlere ne yazmışım ne empoze etmişim ?

Başka bir diyeceğin varsa da -siz -biz gibi kelimeler kullanma rica ediyorum.
    Vesselam...
    Yazdıklarına 10 kere baktım. Saygı denilen kelimeden eser yok.Eleştirini yapabilirsin ama bunu insanı aşağlıyarak yaparak ne kazanabilirsin ki ?
    Eski_kasa bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Mukaddime adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim sen sınava girdiğinde sana cevapları veriyolar mı hocaların ? Neden ? Çünkü o bir sınav ? Bu dünya güllük gülistanlık olsa idi zaten Cennetin ya da Cehennemin hiç bir anlamı kalmazdı. Ebu cehiller ile ebu bekirller arasında bir fark kalmazdı. Mazlumlar zilletinde , Zalimler izetinde bu dünyadan göçüp gittiklerinde sence Bir Mahkeme kurulmayacak mı ? Bu Dünyada gerçekleşmeyen adalet elbette orda gerçekleşecektir. Bir kafanızı kaldırın ve düşünün Allah aşkına. İnsan gibi bir mahluk 60-70 yıl doğup ölmesi için gönderilecek bir valık mıdır ? Neden düşünmüyoruz ?
    işin bu kısmı inanç farklılıklarına/ayrılıklarına giriyor; ama şöyle diyeyim:

allah'ın adil olduğundan bahsediliyor sürekli. olaylara baktığımda bana hiç de adil bir yaratan, bir düzen koruyucu varmış gibi gelmiyor. ben allah yok demiyorum, ve varlığına ikna olmak da istiyorum; ama dediğim gibi, gidişata baktığımda varlığından şüphelenmeye başlıyorum.

"bu dünyada ezer-geçerlar, öbür dünyada ezilir-geçilirler" deniyor da, öbür tarafın varlığına inanmaktan çok uzağım ben.

neyse konu zaten siyasete, görüş/fikir ayrılıklarına kaydı; bi de din katmayalım işin içine

Motosikleti
    dealim daystar 250
    Allahın varlığına ikna olmak akıl ile olur , akılda kalb dedir , arkadaşım . akılı genelde zeka sananlar zekayı da beyin denilen organın içinde var olduğunu düşünen çok olsa da akıl ile zeka farklı dır. tıpkı ruh ve can gibi, neyse Allahın varlığına inanmak istiyorsan avuçlarına açta bak sağ ve sol elinde onun isimlerinin toplamını göreceksin, parmak izleri bile farklı iken her insanda, avuç içindeki işaretler neden aynı? Adaletten kastın senin anladığın bu dünya ise , dünyaya zerre değer vermeyen Allah dünyada kullarına sıkıntı azap ettirmez, azabı kul kendine çektirtir. İçkili Araba kullanma denir , neden ? kaza yapma ihtimali var o yüzden ? kaza yapınca sen sorumlu olmazmısın, kul diğer kula azab eder Allah azabetmez kulun ettiğinden Allah sorumlu değil, Allah kulunun ettiğinden razı değil, kuluna ne edeceğini ispat için dünyaya gönderdiği içinde zaman verdi ama azaba uğrayanda, zulme uğrayanda aslında bir yerde şanslı. O azaba sabrettiği için mükafatı Allah katında olacak. O azabın şiddeti onun belki yükselmesine sebep olacak.Belirsizliklerin içinde sen seçeceğin yola dikkat et, kimsenin ettiğinden değil kendi ettiğinden mesulsün.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    girmeyelim bu konulara.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    bir gün elbette gireceksin abicim , neden bugün olmasın. Sen sadece düşün.

Motosikleti
    YBR125 ESD 15
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işin bu kısmı inanç farklılıklarına/ayrılıklarına giriyor; ama şöyle diyeyim:

allah'ın adil olduğundan bahsediliyor sürekli. olaylara baktığımda bana hiç de adil bir yaratan, bir düzen koruyucu varmış gibi gelmiyor. ben allah yok demiyorum, ve varlığına ikna olmak da istiyorum; ama dediğim gibi, gidişata baktığımda varlığından şüphelenmeye başlıyorum.

"bu dünyada ezer-geçerlar, öbür dünyada ezilir-geçilirler" deniyor da, öbür tarafın varlığına inanmaktan çok uzağım ben.

neyse konu zaten siyasete, görüş/fikir ayrılıklarına kaydı; bi de din katmayalım işin içine
    Hocam bu dünyada Adalet maddi anlamda gerçekleşmeyebilir. Eğer Zalim her zalimliğinde tokat yeseydi İmtihanın amacı kalır mıydı ? Cennet de bir anlam ifade etmezdi. Herkes müslüman olurdu. Eğer aklınıza takılan sorular varsa ve gerçekten cevaplanmasını istediğiniz konular varsa elimden gelen yardımı edebilirim.Özele yazabilirsiniz. Tabi sonuçta ikna olursunuz ya da olmazsınız ben ona bakmam. İslam zorlama bir din değildir. Herkes istdiği inancı yaşayabilir.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
     Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:   Konu amacı dışına çıktığı için kilitlenmiştir. Konuları amacı dışına taşıyan kişiler, aynı hareketi tekrar etmeleri durumunda ceza alacaklar,gerekirse forumdan uzaklaştırılacaklardır.
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    Thracian ve Stock Sever bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)