Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yolun sonu: Suzuki VanVan 125/200 - Bajaj Avenger 150 - Hyosung GV 250

Motovento
    REKLAM ALANI

Shineray motorun fotolarına baktım da aldıktan sonra karenajlı kısımları mat siyah yapsan on numara güzel motor. keşke yaygınlaşsa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ulgio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim gördüğüm kadarıyla parça kalitesi gayet iyi, sadece koltuk kaplamasın beğenmedim. Selenin altında yer alan siyak kapak falan hep kalın metalden yapılmış. Tank gibi motor bana göre. Zinciri oldukça kalın mesela.

SR400'u bulursan alırsın tabi ama yok, zaten devamı da yok. Benim derdim uygun fiyatlı iyi motor almak. Yoksa giderim Ducati Scrambler alır geçerim. Ayrıca RX3 o fiyatı ediyorsa 400 cc olduğu için bu haydi haydi eder. Sanırım motorun 400 cc olduğu kimsenin dikkatini çekmemiş. Alternatifsiz bir motor. Benim için yine en önemli kriterim titreşim olacaktır ki, Fransa incelemesinde motorun titreşimsiz olarak 5000 devirde 100 km/saat hızda gittiğini söylemişler.
    Hocam bununla ilgili olarak alakalı bölüme bir konu açar mısınız? Belki bile neden vardır bilgisini paylaşır.Anormal cazip duruyor şu şekilde.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Okumadım. Gv250.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı exhell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vanvan cgye benziyor. niye 12 bin bu
    retro modası çıktı ondan abi. yoksa satamazlar.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model çok hoş görünüyor . Yalnız İstanbulda hiç görmedim yollarda . Fiyatta gayet uygun görünüyor . tek kusuru Çin olması , O da fiyata olumlu yansımış

Aslında bu motora ayrı başlık açacaktım ama nedir ne değildir bilmediğimden açmadım. Motora iki hafta once tesadüfen Bursa'da bir Mondial bayisinde rastladım. Shineray marka, tek silindirli, enjeksiyonlu 400 cc bir makine ve 11800 TL gibi bomba bir fiyatı var. Motoru Mondial getiriyormuş. Bana gore meraklıları için kaçılmayacak bir motor. Fransa'da da Mash 400 ismiyle mat siyah tonlarda scrambler olarak satılıyor ve fiyatı 4990 €. İnceleme videoları da mevcut. Umarım tutar ve satılır, biz de alırız.
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    SYM wolf Classic 125, CBF 150
    Bu motorla ilgili(satıcı teknik bilgi fiyat vb) hiçbir türkçe kaynağa ulaşamadım. Mondialin sitesini de inceledim ama yok. Biraz detay verebilir misin.

evet arkadaşlar, ben de hiç bir detaya ulaşamıyorum türkçe olarak. Sadece avrupada mash adıyla satıldığını öğrendim.

Bilgi paylaşımı yapalım.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Van van alınmaz. Madem kamp uzun yol diyorsunuz aynı paraya inazuma alın daha iyi. Büyük boy ve rahat motor en azından , ha ama çok hantal makina. 170 küsür kilo. Bajaj avenger da fena değil tipi bol bol çanta takmaya bağlamaya uygun 150 lik de hayli hayli yeter.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    Bizim milletin egosu kültüründen üstündür , tersi olsa her şey çok daha güzel olacak o yüzden sana herkes herkes diyecek ki van van alma onunla yol bitmez , dünya da ki van van fanatiklerinin yaptıklarını vakit ayırıp videolardan seyretse! vay be, adamlar neler yapıyor derler

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yıl olmuş 2016 buçuk ve ne yazık ki senin amacına en uygun motorun, senin ilacının inazuma olduğunu söylemek zorundayım hala.

Bu ne Suzuki nin ne de benim suçum.

Honda,Yamaha,hintliler çinliler felan utansın...
    hattoi ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Şuna ne dersin ?

http://i.hizliresim.com/v4NWvr.jpg

http://i.hizliresim.com/3olG4p.jpg

http://i.hizliresim.com/NE20QL.jpg

http://i.hizliresim.com/B2b7BQ.jpg

Aslında bu motora ayrı başlık açacaktım ama nedir ne değildir bilmediğimden açmadım. Motora iki hafta once tesadüfen Bursa'da bir Mondial bayisinde rastladım. Shineray marka, tek silindirli, enjeksiyonlu 400 cc bir makine ve 11800 TL gibi bomba bir fiyatı var. Motoru Mondial getiriyormuş. Bana gore meraklıları için kaçılmayacak bir motor. Fransa'da da Mash 400 ismiyle mat siyah tonlarda scrambler olarak satılıyor ve fiyatı 4990 €. İnceleme videoları da mevcut. Umarım tutar ve satılır, biz de alırız.
    Geçen sene bu motor için keşke mondial getirse demiştim sesimi duymuşlar benim tahmin ettiğim fiyatın da çok altında fiyatı.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Mengü selam. Paylaşım için teşekkürler, gerçekten güzel bir motormuş. Websitede göremedim nereden bilgi alabiliriz acaba ?

axios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben olsam bajaj avenger'ı direkt elerdim. o parayı haketmeyen chopper/cruiser süsü verilmiş commuter. vanvan kalite olarak listendeki diğer motorlarla karşılaştırılmaz bence. eğer gönlünde varsa al.

dağ bayır yapacağım diyorsan honda crf 250l gibi hem arazide hem şehirde seni üzmeyecek bir motor da bakabilirsin. kullanıpta memnun olmayan görmedim.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Dostum öncelikle hayırlı olsun. Yeni motorunla kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Suzuki ve VANVAN çok güzel bir tercih. Bence 200 lük van van ile yoluna devam etmelisin.
    Keza VanVan CafeRacer modunda olduğu için oldukça tarz bir motor.
    (Suzuki kalitesini söylemiyorum bile...)
    Vanvan ın üzerinde standart gelen lastikleri kalitesiz, onları değiştir.
    Yeni lasitikleri alırkende öne va arkayı da arka lastiğin standart kalınlığın bir incesi al.
    Yani arka lastiğin 1 boy incelip ön lastiğinde bir boy kalınlaşıp ikiside aynı genişlikde olacak.
    (Yol tutuşun çok daha rahatlayacak.. )
    Son olarak benzin depon normalden çok küçük kalıyor(6.7 LT).
    O yüzden standartdan biraz daha sık benzin alman gerekecek.
    Bunların haricinde uzun yıllar kullanabileceğin on numara oturaklı ve güvenli bri motorun oalcak elinde.
    Şimdiden hayırlı olsun...

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben vanvana oturduğumda artçıya yer kalmamıştı ama tasarım ve malzeme kalitesi muhteşem. 2.el de hızlı gidiyo gözlemlediğim kadarıyla, şaşırtıcı ama gerçek

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    VanVan alın, 200'lük alın. Chopper istemiyorum deyip 2 cruiser modeli yazmışsınız. Hoş biri commuter aslında. O yüzden VanVan alın güzel motor, ben test etme şansı buldum, çok keyifli, az titreşimli, kötü frenli, ortalama lastikli alınabilir bir motosiklet. Öyle ufak da değil. Uzun süreli kullanılır mı ya da uzun yolda kullanılır mı bilemem. Bence sık molalarla olur gibi. Ama işin içine uzun yol girdi mi ya cruiser ya da touring tarzı motorlara bakmak lazım. Ayrıca ilk motoru 2. el almak daha mantıklıdır. Devirdiğinizde, vurduğunuzda içiniz acımaz. O sebeple RT-125'i de akılda bulundurun. Menzilden dert yanıyorsunuz ama 100-150 km'de bir mola vermek kan dolaşımı açısından daha makuldür. Bu molaları benzin istasyonuna denk getirirseniz 200 km menzilin de bir sıkıntı yaratmayacağını görürsünüz.

Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengü selam. Paylaşım için teşekkürler, gerçekten güzel bir motormuş. Websitede göremedim nereden bilgi alabiliriz acaba ?
    http://www.shineray.com/ adresinde epey çeşit varmış. Benim hoşuma gitmedi desem yalan olur.
    Green Arrow bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Mondial KT150, Suzuki Inazuma Gw250 F
    3 motoru da kullanmadım o yüzden yorum yapmak istemiyorum ama sürekli uzun yol yapan kampçı biri olarak 1-2 tavsiyem olacak

öncelikle bir motorda uzun yol için aklına takılan bir şey olursa "aman onu da idare ederiz artık" kesinlikle dememelisin
    çünkü uzun yolda aman nolcak dediğin herşey bir süre sonra işkenceye dönüşmekte.

1- deponun küçük olması- emin ol her gittiğin yerde aman şurdan benzin alsam mı yoksa ilerde başka bnzinlik bulur muyum bir süre sonra can sıkacak
    2- uzun yolda rüzgar gerçekten insanı hem mental hem de fizik olarak çok yorar. van van ile 120 km 1 saat gittiğinde haşatın çıkar. bozcaada dönüşü benimle beraber toplamda 250 kg olan motoru rüzgar yan şerite uçurmuştu. motorun ağırlık ve yere yakın oluşu önemli (bu noktada gv250 avantajlı)
    3- bagaj mevzusu; ben motorumu aldığımda ilk başta bagaj taktırmam asla diyordum ama şimdi motorda ön sosis çanta bile var. ve gerçekten 10 gün boyunca bana yetecek malzemeyi cadir mat ve battaniye ile beraber motora yüklemenin avantajını tahmin bile edemezsin. bir kere uzun yolda sadece motor için alacağın malzeme bile önemli yer tutuyor (yağ, lastik şişirme spreyi, alet takımı vs vs)

aklını karıştırmak istemem ama ben hem ucuz yollu hem de senin yukarda bahsettiğin tüm özelliklere ve avantajlara sahip bir motor kullanıyorum.
    hem şık hem hesaplı hem rahat uzun ve kısa yola da gelen ve trafikte inaılmaz kıvrak bir motor.
    hem de motoru 2300tlye hem de 2014 model aldım. sadece 2 gün önce o da benim tembelliğimden motoru aldığımdan beri motorda bakımını aksattığım tek parça olan zincir yüzünden yolda kaldım.2 yılda toplasan 1000tl aksesuarla beraber para harcamışımdır. yani toplasan 5000 tlye 2 senede hem işe gittim gelim hem de türkiyeyi dolaştım. ekonomisiyle kendi parasını çoktan çıkardı şimdiden.

sadece hafifliği ve 120 km üzerine çıkmaması yüzünden uzun yolda biraz yoruyor beni. bu nedenle inazuma F almayı düşünüyorum.

aklına yatarsa KT150yi internetten araştır derim. bakım ve yedek parçası da sudan ucuzdur. sitede de aratırsan bu motorla dağ bayır gezen baya bir kişiyi bulursun. hem de başlangıç motoru ve kendi tarzını deneyerek bulma açısından 10bin tl cebinde kalır.

[IMG][/IMG]

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu shineray a bir arkadaşım başlık açsa artık (SEKO) .Adı da güzel . Sezen Aksunun şarkısı gibi 400 lük Modeli bende çok beğendim .

Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu shineray a bir arkadaşım başlık açsa artık (SEKO) .Adı da güzel . Sezen Aksunun şarkısı gibi 400 lük Modeli bende çok beğendim .
    evet hocam, ben de başlık açılmasını talep ediyorum Shineray başlığını açar mısınızz

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı Ulgio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet hocam, ben de başlık açılmasını talep ediyorum Shineray başlığını açar mısınızz
    Shineray ın bir versiyonu da bende var. Kadırga kd250gy ismiyle satıldı bizde. shineray discover 250 ve birkaç adı daha var. 4 bine 250cc hemde enduro tarzında motor aldım ancak güvenip uzun yola çıkmam onunla. Sinyal tuşlarının etrafı açıldı biraz, depodaki led ışıkların biri bozuldu vs. Kesinlikle bütünlük yok sağdan soldan parça alıp toplamışlar. Uzun yolda da en önemli şey dayanıklılık ve problemsizlik olduğundan bence riskli bir seçim olabilir.
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler