Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

hgs, ogs, kgs bilimum zerzavat hakkında kısa-öz bilgi lazım

Motovento
    REKLAM ALANI
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    karayolları sayfasına baktım, bi şey anlamadım. forumda benzer bi konu buldum; ama verilen bilgiler 3-4 yıl öncesine ait; gişeler birbirine mi dönüşmüşmüş ne, ondan da bi şey anlamadım.

benim yakın bi zamanda uzun yol maceram olacak (kilis-bolu-bursa; ara durakların neresi olacağı belli değil, her yer olabilir). otoyol bilmem ne benim vergimle yapılan yollar da ücretliymiş! neyse, yeni bi şey öğrendim.

benim şimdi ne yapmam lazım. alternatif yolları mı değerlendireyim; ilçeden-ilçeye, köyden-köye yollar gibi... yoksa bas parayı gir otoyola mı yapayım; otoyol nerde başlar nerde biter fikrim/bilgim yok.

hgs, ogs bilmem ne boyuna duyuyordum da, nedir diye hiç merak edip bakmamıştım. "otoyola gir, boşver" derseniz, ben nereden ne gibi bir ön işlem yapmalıyım? bu ücretler vezne gibi girişte elden mi ödeniyor; yoksa otomatik bir sisteme mi tabî?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    He bide hgs diye ogs geçer sen veya ogs diye hgs geçersen ceza ile öpüyorlar bazılarında bu şart yok ama çoğunluğunda var bildiğim kadarıyla ptt alınıyor alırken motorsiklet için dersek kart şeklinde cüzdan da gezdiriyorsun ptt bankada içine para koyduruyorsun
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    hgs ne, ogs ne? ben hangini alacam? hangini almalıym? he bi de, bu işlemler için ruhsat sahibi olma şartı var mı? motor annemin adına, kendisi başka şehirde.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hgs ne, ogs ne? ben hangini alacam? hangini almalıym? he bi de, bu işlemler için ruhsat sahibi olma şartı var mı? motor annemin adına, kendisi başka şehirde.
    HGS şahız OGS büyük araçlar için sanırım seninde HGS alman gerekiyor geri kalanı için en yakın ptt bilgi alabilirsin en temizi
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)