Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kamera kaydıyla şikayet

Motovento
    REKLAM ALANI
    kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Merhabalar, biraz önce kavşak'ta bi 4 tekerlekli, benim beklediğim ışığın karşısındaki ışık kırmızı yanarken geçti ve sonraki ışıkta bu arkadaşı yakalayıp "neden kırmızıda geçiyorsun" dediğimde, "ben geçerim sen napcan bana?!" demesiyle ve ardından "seni şikayet edicem" dediğimde, " plakamı da çek, çekemiyosan ben çektiririm" demesi kamerama yansıdı. Polis'e bunu şikayet etsem bişey çıkar mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    Harcadığın zaman değmez kanımca. Mahkeme falan olaylarına gider gibi mevzuu
    snappy x bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Savcılıkla uğraşırsan birşeyler çıkar ama karakolla polisle hiçbirşey olmaz. Amme davasına sokabilirseniz toplumun can ve mal güvenliğini tehlikeye atmaktan ceza alır.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    cikmaz
    olan zamanina ve sinirlerine olur

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    kırmızı ışıkta geçmekten ne olacakki hapisemi atacaklar

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Böyle tipleri kovalama, plakayı al, trafiki ara, "şu plakalı şu marka şu model araç trafiği tehlikeye sokacak şekilde araç kullanıyor hatta az önce şu mevkide kırmızı ışıkta geçti, alkollü olabilir" de.

Sonra o uğraşsın.

Belki yardımcı olur trafik WhatsApp şikayet hattı haber linki http://m.sabah.com.tr/teknoloji/2015...sikayet-donemi

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Size carpmadigi veya aniden önünüze kirmadigi sürece şikayet polis mahkeme ile kimse uğraşmaz ha adam kırmızı da geçmiş suçlu varsa kamera sistemi plakayı alır ama video kaydı bile habersiz olursa geçersiz trafikte veya trafik polisine şahsa kaydediyorum demek gerekli sesli olarak kanıt olabilmesi icin

Motosikleti
    R25
    Alıntı hattoi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle tipleri kovalama, plakayı al, trafiki ara, "şu plakalı şu marka şu model araç trafiği tehlikeye sokacak şekilde araç kullanıyor hatta az önce şu mevkide kırmızı ışıkta geçti, alkollü olabilir" de.

Sonra o uğraşsın.
    Dese ne olacak Bakırköy'den Avcı'lara kadar kamyon orta şeritten 100 civarı hızla geliyor aradım şikayet ettim gittiği yönü söyledim ve 10 km takip ettim sonuç klasik Türk polisi oralı bile olmadı

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Bimer e yazın muhakkak bir sonuç alırsınız.

http://www.bimer.gov.tr/Forms/pgMain.aspx

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doğrudur fakat sen gene de bildir, üstüne düşeni yap.
    Daha önce 3-4 defa uzun yolda gördüm çevirdiklerini, ama hali hazırda ekip lazım. Yoksa ekip çıkarıp kovalamaca yapacak halleri yok.

Arayıp bildirmekte zarar da yok, hatta denk gelirse fayda var.

Mesela bir keresinde tanıdık polise şikayette bulunduk. Adamdan alkol çıkmadı ama farlarda sıkıntı vardı. Normalde kamyonlara bakıyorlardı o gün ;)

İstanbul'da tabi çok zor böyle bir şey.
    Gene de gidip bu insanlara bir şey demeyin adam size "sanane y....m" der tersiniz döner boşu boşuna karakolluk ya da hastahanelik olursunuz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Polis trafikte idari ceza keser. Polise şikayet etsen hiçbir şey çıkmaz , polsi tanidigin varsa korkutma amaçlı karakola çağırıp nasihat ederler en fazla bu kadar yetkileri vardır . Baban dahi polis olsa .

kamre kaydı ile savcılığa gidersin olay adlı cezaya donusur. Bu adam tarifigive can ve mal güvenliğini tehlikeye atıyor dersin. Savcılık buna islem yapmak zorunda veya sana yazılı olarak işlem yapılmadığına dair belge verir. Ayrıca sen bunla ugrasmazsin savcı uğraşır srn kayıdı verdin yeterlidir.

Sonuç hiç bir kamera kaydı ile polise gidilmez savcılığa gidilir.

Ben olsam ugrasirmiyim vaktim varsa ve adam gerçekten trafiği tehlikeye atıyor sa evet. Mahkemeler ile uğraşın aklı başına gelsin bir daha kimseye böyle şeyler yapmasını diye..

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    o güzergahtaki trafik polisine kaydı izlettir ,isterse plakasına cezayı kaptırır

HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Emniyet Genel Müdürlüğünün sayfasında şikayet linki var. Video kaydını oraya gönderir altına gün, saat bilgilerini yazarsan plakasına ceza yazarlar.

Motosikleti
    pulsar 200NS
    bu tür durumlarda yapılacak en iyi şey gönüllü çalışan trafik müfettişi tanıdığınız olmasıdır. O kişiye söylediğinizde ve görüntüleri gösterdiğinizde gerekli cezayı kesecektir

Cumhuriyet savcısının ev eşyasını taşiyan nakliye aracı yaklaşik 32 saat ònce icinde kacak sigarada taşimıs adamlar savciyi bile gormuyor burasi nasil bir memleketse

gorkemerden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C6 Shadow
    Alıntı dalgec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki yardımcı olur trafik WhatsApp şikayet hattı haber linki http://m.sabah.com.tr/teknoloji/2015...sikayet-donemi
    mahkeme kararı ile artık whatsapptan gelen şikayetleri değerlendiremiyorlar.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Arkadaşım bırak polisçilik oynamayı kuralcılık yapmayı, duyarlı vatandaş olaylarını.
    Herkes birilerinin işini yapmaya merak sarmış durumda.
    Sanane elalemden hastam oluyor, cenazem oluyor, geç kaldığım oluyor bende geçiyorum.
    Polis kamera varsa görevini yapar zaten. Geçen kişide bunu göze alıyor demektir.

Senden mi öğrenecek insanlar trafik kurallarını ?
    O insan bilmiyor muydu kırmızıda geçilmemesi gerektiğini ?
    Herkes yaptığının farkında.

Polisin kasap dükkanına gelipte
    "birader çekil ordan birazda ben et keseceğim" demesine benziyor senin bu iş.

Herkes kendi işine baxın..

Fazla kuralcı olma şansını zorlama trafikte benim gibi birinin yanına böyle bir konuyla gelirsen pek iyi şeyler olmaz..

İkaz etmek istiyorsan
    Yanına gidip "Efendim biraz önce yaptığınız yanlış bir davranıştı" demekten öte olmamalı..

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bırak polisçilik oynamayı kuralcılık yapmayı, duyarlı vatandaş olaylarını.
    Herkes birilerinin işini yapmaya merak sarmış durumda.
    Sanane elalemden hastam oluyor, cenazem oluyor, geç kaldığım oluyor bende geçiyorum.
    Polis kamera varsa görevini yapar zaten. Geçen kişide bunu göze alıyor demektir.

Senden mi öğrenecek insanlar trafik kurallarını ?
    O insan bilmiyor muydu kırmızıda geçilmemesi gerektiğini ?
    Herkes yaptığının farkında.

Polisin kasap dükkanına gelipte
    "birader çekil ordan birazda ben et keseceğim" demesine benziyor senin bu iş.

Herkes kendi işine baxın..

Fazla kuralcı olma şansını zorlama trafikte benim gibi birinin yanına böyle bir konuyla gelirsen pek iyi şeyler olmaz..

İkaz etmek istiyorsan
    Yanına gidip "Efendim biraz önce yaptığınız yanlış bir davranıştı" demekten öte olmamalı..
    Senin geç kalmaların yüzünden trafiği tehlikeye atıyosun. Belki birine bir zarar verceksin bunun farkında mısın ? O kurallar uyuması ve insanların güvenliği için var.
    smiles ve hattoi bunu beğendiler.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    ihbar hattına yolla videoyu en azından ışık ihlali cezası yazarlar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)