Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kamera kaydıyla şikayet

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    İşte trafikte her gün karşılaştığımız, kanun yapıcıların ve uygulayıcıların görevlerini yapmamaları veya eksik yapmaları sebebiyle palazlanan, çoluğumuzun çocuğumuzun, sevdiklerimizin hayatını tehlikeye atmakta bir beis görmeyen; kurallara uyan, trafikteki diğer insanların haklarını gözeten, utanan insanların haklarını gasp etmekten çekinmeyen insanların motorcu versiyonlarına bir örnek.

Trafikte benim hakkımı gasp edeceksin, hayatımı tehlikeye atacaksın, ben uyarınca da tehdit edeceksin, şansını zorlama diyeceksin.

İşte az gelişmiş ülkelerde olan budur. Haklının değil güçlünün, umarsızın, hareketlerinin bir sonraki adımda nelere yol açacağını düşünmeyenlerin istediği olur. Haksızlık gördüğü zaman tepki göstermekten geri durmayanlar tehditlere, hatta şiddete maruz kalırlar. Çünkü onların sağlıklı, güvenli yaşama haklarını savunan bir mekanizma yoktur. Ya uyum sağlarsın, ya da çoğunluğun yolunu takip edersin. Her iki durumda da kaybeden toplum olur.
    senolas bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Doğrucu davut olmak zor
    hele ki İstanbul gibi istediğin kadar eğit yeni gelenlerin bitmeyeceği yerde
    o yüzden açıkça tehlikeye sebep olmayan kimseyle uğraşmaya gerek yok

Açıkça tehlikeye neden olmayan (ışık kırmızı olduğu halde yavaşça yolu kontrol edip geçen)
    açıkça tehlikeye sebep olan (ışık kırmızı olduğu halde kavşakta araç varken hızlıca gelip yavaşlamadan geçen)

Özetle sorun yoksa sorun çıkartmak için uğraşmamak lazım

Alıntı smiles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte trafikte her gün karşılaştığımız, kanun yapıcıların ve uygulayıcıların görevlerini yapmamaları veya eksik yapmaları sebebiyle palazlanan, çoluğumuzun çocuğumuzun, sevdiklerimizin hayatını tehlikeye atmakta bir beis görmeyen; kurallara uyan, trafikteki diğer insanların haklarını gözeten, utanan insanların haklarını gasp etmekten çekinmeyen insanların motorcu versiyonlarına bir örnek.

Trafikte benim hakkımı gasp edeceksin, hayatımı tehlikeye atacaksın, ben uyarınca da tehdit edeceksin, şansını zorlama diyeceksin.

İşte az gelişmiş ülkelerde olan budur. Haklının değil güçlünün, umarsızın, hareketlerinin bir sonraki adımda nelere yol açacağını düşünmeyenlerin istediği olur. Haksızlık gördüğü zaman tepki göstermekten geri durmayanlar tehditlere, hatta şiddete maruz kalırlar. Çünkü onların sağlıklı, güvenli yaşama haklarını savunan bir mekanizma yoktur. Ya uyum sağlarsın, ya da çoğunluğun yolunu takip edersin. Her iki durumda da kaybeden toplum olur.
    Kelimesi kelimesine harika bir yorum olmuş düşüncelerim ancak bu kadar güzel anlatılabilir.Doğrudur trafikte ölmediğimiz sürece,kural mural kural ihlali mural ihlali önemli değil keselim sesimizi.
    smiles bunu beğendi.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Whatsapp ihbar hattına yolla. Gerçi hala duruyor mu bilmiyorum ben arada açıp muz falan atıyorum belki kapatmışlardır...

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Video'yu buraya atarım 2-3 saat içinde daha net yorum yapılır, benim de hatam vardır illa ama bakalım

Motosikleti
    pulsar 200NS
    kapattılar o hattı belliki çok fazla sayıda ihbar geliyordu başa çıkamadılar

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Siz hiç kirmizida geçmediniz mi? Hiç mi? Burada bu sitede her insan evladı kirmizida mutlaka geçmiştir.gecmedim diyen bir kişi varsa yalanın en büyüğünü söylemiştir.siz o kimseye müdahale ettiniz de dünya daha iyi bir yer mi olacak yooo.. Az insan çok mutluluk aman diyimmm amannn fazla kimseye sorgu memurluğu yapmaya gerek yok millet yam yam olmuş saldıracak yer arıyor...

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    herkes kırmızı ışıkta geçebilir, fakat acil bir durum olması gerekir.
    örneğin hastan vardır, yakarsın dörtlüleri kontrollü bi şekilde geçersin kırmızılardan, ama kimse keyfi olarak kırmızıda geçemez arkadaş. geçip de millete "ben geçerim, sanane ulen" diye ahkam kesemez.
    kim oluyosunuz siz?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)