Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

UZUN YOLDA KULLANMAK İÇİN 14 BİNE HANGİ MOTOSİKLET?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Alıntı wind16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Inazuma f: + konforlu, artçımı sürüş için ideal, malzeme kalitesi yüksek, üzerinde gelen lastikler dublop.
    - görüntüsü biraz demode, servis çok yaygın değil ve yedek parça pahalı.

Cbr 250: + Honda motor, yaygın servis ve nispeten ucuz yedek parça, respol dizaynı ilgini çekiyorsa cezbedici bir görünüm, kuvvetli ikinci el.
    - üzerinde gelen lastikler kötü, standart bir motosiklet.

R25: + Agresif görünüş ve sürüş karakteristiği, üzerinde gelen lastikler iyi, orjinal aksesuar seçeneği çok, Yamaha kalitesi
    - Pahalı aksesuarlar. Sert süspansiyon.

R25 üzerinde gelen lastikler iyi? Hani bizim bela okuduğumuz ircler ? :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    R25, inazuma, cbr 250 bunlarin hepsi bildigim kadariyla ayni lastikle geliyor.
    IRC road winner.

Konu sahibine de tavsiyem inazuma f olur kesinlikle. Butcenize gore cok temiz ikinci eller bulunur. Kimi insanlar inazumadan ne bekledigini bilmeden aliyor ve hemen satiyor.
    Aradigin sey son surat, ani ivmelenme spor surus ve kivraklik ise degil ama uzun yol, konfor, makul derecede tork ve guc ise inazuma guzel motor.

Bir de inazumaya cbf 150 nin buyugu diyenleri anlamiyorum. Ikisini yanyana koyup bir de oyle bakin. Birbirleriyle bir alakalari yok. Ne cusse olarak ne guc olarak ne de tip olarak. Benzer yani belki oturus pozisyonu.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    bu 10+ bin tl leri 250cc motosikletlere verildiğini gördükçe ağlayasım geliyor..

hakkınızda hayırlısı
    computeus bunu beğendi.

Cbr250 veya inazuma 👍

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    2005 sonrası bmw f650 gs ve transalp ( taransalp e iyi bakarsan çoçukların bile kullanabilir)

typhoonn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Adam her yoruma ve genelde ayni olsada sabirla cevap vermis.. Tebrik ediyorum

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    yok illa 250cc ve capon diyorsan crf 250 l bi koltuk yaptırmak lazım ama

montrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu fiyat segmentinde
    Her marka modelin kusur denilmesede bir olumsuzluk yanı var birinin olumsuz yanını göz ardı edip motorunuzu alın.

Zira bu düșüncelerle motor alamazsınız.

tde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma F
    İnazuma f kullanıcısı olarak tavsiye ederim. Ben 2. El 3800 km de aldım. Bu arada ben 1.81 boyundayım göğsümün üzerinden rüzgar alıyor. Rüzgar için ön cam bakıyorum. Onun dışında şehir içi şehir dışı 1 ayda 1800 km yaptım. 14000 e çantalı bulabilirsen süper olur.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Suzuki Inazuma F uzun yolun artçılı olacağı yqlnız sıkıcı olacağı da düşünülürse bu beklentilere en uygun motosiklet olacaktır. 120 hız civarında seyir ile muhteşem konfor ve 3.5 lt gibi bir yakıt ekonomisi sunar. Dik oturuş pozisyonu ile rahat yolculuk imkanı sunar.

Dik oturuş pozisyonu beli daha cok agrıtmıyormu? Ben hiç ss kullanmadım ama sanki daha az agrıtcakmış gibi geliyor.(250 sınıfı için lafım) Cünkü dik durmak bele sürekli yük bindiriyor. Bende seneye bu motorlardan birine geçicem. İnazuma çıktıgında ah şunun grenajlısı olsa tam olurmuş diyordum ki F çıktı. Bence güzel motor. Şuan Cbf kullanıyorum seneye İnazuma F + 3 lü çanta seti ile her yere Rahatça gidilir diye düşünüyorum

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Al al uzun yola sıfır 250cc tabi al

aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı sezar11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda ve yamaha nın çamurluk fiyatı 50-60 tl halbuki...
    İroni mi yaptınız anlamadım ama 600tl değildir herhalde

Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25, inazuma, cbr 250 bunlarin hepsi bildigim kadariyla ayni lastikle geliyor.
    IRC road winner.

Konu sahibine de tavsiyem inazuma f olur kesinlikle. Butcenize gore cok temiz ikinci eller bulunur. Kimi insanlar inazumadan ne bekledigini bilmeden aliyor ve hemen satiyor.
    Aradigin sey son surat, ani ivmelenme spor surus ve kivraklik ise degil ama uzun yol, konfor, makul derecede tork ve guc ise inazuma guzel motor.

Bir de inazumaya cbf 150 nin buyugu diyenleri anlamiyorum. Ikisini yanyana koyup bir de oyle bakin. Birbirleriyle bir alakalari yok. Ne cusse olarak ne guc olarak ne de tip olarak. Benzer yani belki oturus pozisyonu.
    Benim aradığım her şey inazuma ve cbr da var fakat bütçeye bakınca inazuma ağır geliyor ikinci elde mağlum şanssızım biraz.

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu 10+ bin tl leri 250cc motosikletlere verildiğini gördükçe ağlayasım geliyor..

hakkınızda hayırlısı
    Bizim bilmediğimiz bu fiyatlara iyisini biliyorsanız söyleyin alalım

Alıntı bazen25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2005 sonrası bmw f650 gs ve transalp ( taransalp e iyi bakarsan çoçukların bile kullanabilir)
    Daha öncede dediğim gibi ikinci el istemiyorum ve tecrübem yetmez onlara.

Alıntı typhoonn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam her yoruma ve genelde ayni olsada sabirla cevap vermis.. Tebrik ediyorum
    Aslında bu kadar sabırlı değilimdir gececiyim herhalde ondan

Alıntı bazen25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok illa 250cc ve capon diyorsan crf 250 l bi koltuk yaptırmak lazım ama
    O da aklımda fakat rüzgar kısmı beni benden alıyor.

Alıntı montrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu fiyat segmentinde
    Her marka modelin kusur denilmesede bir olumsuzluk yanı var birinin olumsuz yanını göz ardı edip motorunuzu alın.

Zira bu düșüncelerle motor alamazsınız.
    En az dezavantaj olanı almak isterim.

Alıntı tde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnazuma f kullanıcısı olarak tavsiye ederim. Ben 2. El 3800 km de aldım. Bu arada ben 1.81 boyundayım göğsümün üzerinden rüzgar alıyor. Rüzgar için ön cam bakıyorum. Onun dışında şehir içi şehir dışı 1 ayda 1800 km yaptım. 14000 e çantalı bulabilirsen süper olur.
    İkinci ele pek girmek istemiyorum ama tabii tanıdık da felan bulursam alırım.

Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki Inazuma F uzun yolun artçılı olacağı yqlnız sıkıcı olacağı da düşünülürse bu beklentilere en uygun motosiklet olacaktır. 120 hız civarında seyir ile muhteşem konfor ve 3.5 lt gibi bir yakıt ekonomisi sunar. Dik oturuş pozisyonu ile rahat yolculuk imkanı sunar.
    Herkes inazuma diyor ama 0 fiyatı çok fazla ve parça fiyatı sıkıntı.

Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dik oturuş pozisyonu beli daha cok agrıtmıyormu? Ben hiç ss kullanmadım ama sanki daha az agrıtcakmış gibi geliyor.(250 sınıfı için lafım) Cünkü dik durmak bele sürekli yük bindiriyor. Bende seneye bu motorlardan birine geçicem. İnazuma çıktıgında ah şunun grenajlısı olsa tam olurmuş diyordum ki F çıktı. Bence güzel motor. Şuan Cbf kullanıyorum seneye İnazuma F + 3 lü çanta seti ile her yere Rahatça gidilir diye düşünüyorum
    Tabii canım 3lü çanta çok iyi oluyor ama dik oturuşla ilgili bir şey söyleyemem

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al al uzun yola sıfır 250cc tabi al
    Peki ne alayım sıkıntı o

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Yüz yılın en sıkıntılı konusu, hemen bir çoğumuz bu konuyu çoğu zaman tartışıyoruz, forumda da bolca var aklımda da.

Benim de favorim cbr250
    Nedeni ise ikinci el de alımı ve satımı dengeli, gücü/hızı /yakıtı/ yedek parçası hesaplı, uzun yol için tek kişi konforu iyi, iki kişi de fena değil, rüzgar ve gürültü minimum düzeyde.

İnazuma uzaktan aşk ile bakıyorum, yakıtı cbr'a nispeten biraz daha fazla, konfor daha fazla ama yedek parçası ve ikinci el piyasası yorar.

Şu sıralar 11/14 bin aralığında eski model cbf500'ler var aklımda fakat sadece aklımda henüz tam anlamı ile artı ve eksisini araştırmadım.

Buna olumsuz yorum yapanlar vardı niçin ?

aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı dundanbiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüz yılın en sıkıntılı konusu, hemen bir çoğumuz bu konuyu çoğu zaman tartışıyoruz, forumda da bolca var aklımda da.

Benim de favorim cbr250
    Nedeni ise ikinci el de alımı ve satımı dengeli, gücü/hızı /yakıtı/ yedek parçası hesaplı, uzun yol için tek kişi konforu iyi, iki kişi de fena değil, rüzgar ve gürültü minimum düzeyde.

İnazuma uzaktan aşk ile bakıyorum, yakıtı cbr'a nispeten biraz daha fazla, konfor daha fazla ama yedek parçası ve ikinci el piyasası yorar.

Şu sıralar 11/14 bin aralığında eski model cbf500'ler var aklımda fakat sadece aklımda henüz tam anlamı ile artı ve eksisini araştırmadım.

Buna olumsuz yorum yapanlar vardı niçin ?
    O cbr ve inazuma konusunda gayet haklısınız. Yine yakıt çok fark olmasa da yedek parça konusunda uçurum var. Ve 0 motosiklet olarak aralarında 2000 tl var
    dundanbiri bunu beğendi.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İkinci el konusunu bir daha düşün istersen, inazuma az km yeni model bulmak zor değil, servis karnesiyle alıp suzuki servisine götürüp, ustaya baktırır içini de rahatlatırsan hem uygun fiyata almış olursun, hemde bir aksilik çıkarsa elinde paran olur. Sonuçta bu motorlara iyi bakıp kaza yapmadıkça masraf çıkarmaz. Ön çamurluk kırılırsa vesile olur, kendi zevkine göre bir şey yaptırırsın. Hem 600 den ucuza gelir, hem farkın olur.
    Ama artçı almayacaksan, ve cbr hoşuna gidiyorsa, hiç bunları dert etme al gitsin.
    Hadi al artık, bizim yerimize de uzun yola çık, fotoğraf paylaş, sevinelim bizde.
    Güle güle kullan
    dundanbiri bunu beğendi.

agrsifedvard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bütçeyi biraz artırıp nc700 alın çünkü dediğiniz fiyattaki bütün motorlara kapıyı kapatmışsınız.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Aradığın motor bu bakma başka birşey
    RX3i Evo

[IMG][/IMG]
    ayna639 bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    14 bine 250 cc alacağıma 3-4 bine 125 cc alırım.
    yürekçe bunu beğendi.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Uzun on cam arka canta takili cbf 500, surda yazili olan her motordan kat kat saglikli bir tercih olur.
    dundanbiri bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)