Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zincir Yağı Kaza Yaptırıyordu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    bu ürün yapmaz o dediğin işleri ,bunu kullandığına emin misin

düzenleme yapıyorum zaten motosiklet zinciri için olmayan yağı almışsın bir de 50 paragraf yazı 35 senelik motorcu abi sen yapma bari

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bugs buny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000RR.... Kawasaki H2
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor üst kapak contasını yemiş yada sapmala kırmış olmasın?
    yok egsoz bilyası sarmış.
    ilahi kuzen çok güldürdün beni

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Ben bir şeyi anlayamadım, cehaletimi mazur görürseniz sormak isterim. Kürek mürek de istemem.

Bu nasıl bir yağlama ise, fren diskinin içine etmiş, lastiğin içine etmiş, üst başın içine etmiş, hani neredeyse yandan geçen otomobilleri otobüsleri de sıvama yağ yapacak. İyi hoş da, sizin zinciriniz kaç litre yağ alıyor?

Ben bundan yaklaşık elli beş yıl önce ilk bisikletimin zincirini ilk defa yağladığımda (Singer dikiş makinesi yağı) üst baş saç göz her taraf yağ olmuştu. Annemden sıkı bir sopa yemiştim, o zamandan beri tecrübeliyim diyebilirim...

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Ben İpone nin beyaz renkli zincir yağını kullanıyorum. Çok memnunum.
    Aslada değiştirmeyi düşünmüyorum.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Bence yağı başka yerden atmış tekrar sorunun kaynağını aramanızı öneririm.

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    arkadaştan bir açıklama gelmemiş würth hangi yağı, dur ben tahmin edyim, hhs2000 yağı muhtamelen evet bu yağı bende denedim heleki yeni temizliktan sonra iyice kurutmazsanız zinciri sakız gibi uzuyor her tarafa bulaşıyor.fakat aynı markanın drylube zincir yağında kesinlikle sıçrama yok fakat buda kutuyu boşaltsan yağlı gibi durmuyor zincir.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Bana da her zaman zincir yağı aldığım yer önerdi bu würth'ü ve yağı aldım. Yağ o kadar sıçramıyordu ki zincirin yağlı olup olmadığını zor anlıyordum resmen.

Bir sıkıntı yaşamamış olmanız sevindirici geçmiş olsun.
    Alper_tim bunu beğendi.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

KmlTkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja300 ABS
    Würth'ü kullanıyom ne bi sıçrama nede kirlenme göremedim gayet memnunun arkadaşlarım yağsız diyolar okadar kuru bi yağ...

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Motul dan şaşmam.Sende MOTUL dan şaşma bence .SLM.

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    Comtan arkadaşımızın dediği gibi hhs2000 kullandıysan heryerin içine eder o yağ. Oldukçada uygun fiyatı vardır. Motul yada ipone dışında eğer mümkünse würtün hhs lube diye bir yağı var. Motulden epey pahalı ama, yıllardır kullandığım yağdır fakat zincir yağı diye satılmaz, genelde denizciler kullanır. Motorcu ve otomotivle uğraşan arkadaşlar arasında pek bilimmez kum ve deniz suyuna karşı yüksek seviyede dirençlidir. Rengi opak yeşildir. Kullanan arkadaşlar varsa bilirler. Eğer temiz zincire uygularsanız ne sıçrar nede toz kapar.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    http://shop.berner.eu/tr-tr/p/11905-...ya-400-ml.html hazır konu açılmışken yazayım berne(alman malı ) 8 en az würt kadar iyidir hatta bir tık fazla bunuda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz (bu ara bu ürünü kullanıyorum ) tavsiye ederim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bazı motorsikletlere de yağı çok sıçratıyor. Yağ ne kadar güzel olsa da oraya buraya gidiyor. Dizayn problemi. CB1000R öyleydi mesela. Her zincir yağlamadan sonra pis pis kokardı, bir kısmı egsosun üzerine sıçradığı için.

10 yıldır zincirimi 90 numara motor yağı ile yağlıyorum, bu başlık altında yazılanlardan sonra sanırım Würth spreyi deneyeceğim
    kahve bunu beğendi.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bir yere yazmıştım bajaj st 125 orjinal zincir 90 tl yağ ve tamizleme sıvısı 45 tl her sene yeni bir zincir tak yağla uğraşma cub mototorumda bundan önceki bütün motorlarımda zincir yağlamadım birtek 1990 yılında sıfır aldığım jawa lazer sırtımı jantı yağ içinde bırakınca bu işten vaz gectim sizede tavsiye ederim zincir yağlamayın bu zincir yağlama işi abartılıyor
    Her sene yeni takın yağ sürmeyin

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir yere yazmıştım bajaj st 125 orjinal zincir 90 tl yağ ve tamizleme sıvısı 45 tl her sene yeni bir zincir tak yağla uğraşma cub mototorumda bundan önceki bütün motorlarımda zincir yağlamadım birtek 1990 yılında sıfır aldığım jawa lazer sırtımı jantı yağ içinde bırakınca bu işten vaz gectim sizede tavsiye ederim zincir yağlamayın bu zincir yağlama işi abartılıyor
    Yolda kalma riski, Kopup kendine yada motora zarar vermesi, Kopup kazaya sebep vermesi, Özellikle yüksek cc'de zincir bakımı önemlidir.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    castrol olsa böyle olmazdı

HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Motul C2+'dan çok çok memnunum ama bu aralar birde şu Wurth Hhs Drylube'yi deneyeyim mi diyorum. Acaba aralarında ciddi bir fark var mı?

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her sene yeni zincir takmaya para mı dayanır kaliteli zincir pahalı. Arkadaş yağlayıp direk yola çıkmış bir gece beklememiş bütün olay bu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Abs olsaydi bu yasanmazdi

Col pardon abs konusu sandim hararetli tartisma
    tinerci ve Mengu16 bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC 700 X
    Wurth fanatiği falan değilim ama wurth un iki çeşit yağını kullandım memnunum. Başka markalarda kullandım. Arkadaşın muhtemelen başka sorunu var. İnşallah o yağı motordan atmamıştır. Çıkma yağ kullandığımda bile böyle bir şeyle karşılaşmadım. Egsoz ve disk te zincir yağının ne işi var. Çıkma yağ bile en fazla cantı yağlıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)