Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İthal 2. Eller geliyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hiç sanmıyorum ama keşke diyeyim. Böyle bir kanun çıkartırlarsa satın almayı bırak şahsım adına getiririm bile. Bu kanun 7 den 70' e herkese yarar. İnşallah da kaza esiri bile olsa, çıkartırlar.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Öyle bir gümrük vergisi koyarlar ki aynı paraya gelir bence.
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    devlet ucuza almana izin verir mi kardeş, vergisini yapıştırır.

600 dolara satılan ikinci el arabayı burada 100 bin tl'e satar, elin gavrunun çöpüne 10 yıl kredi çekersin.
    yigozya, fatih.met ve sedat_57 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle bir gümrük vergisi koyarlar ki aynı paraya gelir bence.
    Mantıken böyle bir kanunu fiyatlardan dolayı çıkartma kararı alıyorlarsa, ne kadar olur bilemem ama daha ucuz olması lazım.

Ucuzluk kısmıda bir kenara, orada olan bize gelmeyen çok güzel modeller var. + Bulgaristan Gürcistan' ı sayma, tüm Avrupa da ki araçlar bizim 2. el piyasasından çok ama çok daha temiz, güvenilir.

Hiç sanmıyorum ama keşke böyle bir kanun çıksa, hepimize yarar.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Zenginler altında GT-R R34 çekecek

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Farketmez bizim ustalar sağlam gelen arabalarıda bozarlar yada mezuroyla şase ölçüp pert araaları hasar kayıtsız satmaya devam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kacinilmaz olarak gerceklesecektir.

Gelecek yillarda sifir arac satislari ciddi sekilde daralacak.

Muhtemelen yurtdisindan gelecek araclardan alinan vergi sifir arac satislarindan alinacak vergiden cok olacak.

cc basina 1 euro odeyip aracinizi alacaksiniz mesela(belli kurallar dahilinde)

Zaten baska cikar yol da yok,yapmak zorundalar.
    fatih.met bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yahu sevgili dostlar, siz hep olumsuz yönden bakıyorsunuz;

2. el araçlara 0 muamesi yaparak 0' a denk gümrük vergisi koyamazlar. Ne olursa olsun, bizde ki şuan ki fırsatçılık kavramına çıkarsa bu kanun balta vuracaktır.

Bu kanun da tabi ki aynı zamanda yeni bir fırsatçılık doğacak anlamı taşıyor ama...

Herkesin iyi kötü bir çevresi var. Yurt dışı bağlantısı var veya yurt dışında akrabası var. Kimsesi olmayan için ben varım sen varsın bizler var.

Orada ki araçlar daha donanımlı daha temiz, bizde olmayan modeller var.

Bu kanun'un bize zarar verecek bir yanı yok ki. Neden olumsuz yorum yapıyorsunuz? Hepimize ucundan ötesinden bir şekilde yarar işte.

Gümrük koysalar, fırsatçılar pert araç getirse ne olur? Burada da alırken dünya kadar vergi veriyoruz, burada da pert araçları temiz diye bize satıyorlar.

Kanun kötü bir kanun değil, çıkarsa hepimize yarar. Alternatif olur, piyasa bir nebze olsa rahatlar.

Kırk yılın başı, elle tutulur bir kanun söz konusu, ona da toprak atıyorsunuz şuan. Etmeyin din kardeşiyiz.
    fatih.met bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kacinilmaz olarak gerceklesecektir.

Gelecek yillarda sifir arac satislari ciddi sekilde daralacak.

Muhtemelen yurtdisindan gelecek araclardan alinan vergi sifir arac satislarindan alinacak vergiden cok olacak.

cc basina 1 euro odeyip aracinizi alacaksiniz mesela(belli kurallar dahilinde)

Zaten baska cikar yol da yok,yapmak zorundalar.
    Bugun dolar euro 100 TL olsun sıfır arac satısı yıne azalmaz. Artık yastık altında altını dovızı olan o kadar cokkı onların yastık altı parası sabit kaldıgı için ıllakı onlar bozdurup alırsa alacaktır çunku ev dukkan vs herseyı var adamların 5 yılda bir araba yenılıyorlar ıllakı araba almaya devame decekler. Yanı asgari ucretlı kesım zaten sıfır arac alamıyordu değişen bişey yok. filo alanlar bellı aracları almaya devam eder egea olsun, focus olsun, i20 olsun, 301 olsun bunlar satar bunun dısında luks arac satısı artar zaten parası olan adam gider gösterip yine alıyor. Yani azalacak bir durum yok 2021 itibariyle cogu marka yenı kasa araclarını cıkartıyor zaten bu yıl satışların azalması ve seneye artması gayet dogal olacaktı ama mıllet develuasyon oldugunu anlayınca ve ucuz kredı olunca haklı olarak kredıye saldırdı zaten bu sebeple bu yılkı rakamlarda develuasyon olmasına ragmen ıyı gelecek bayılerde araba bulamıyor halen kımse, motosıklette de zaten yenı modeller için fuar ı beklıyoruz satılar martta tavan yapar her sene bu boyledir

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ucuzlayacağını düşünen harbi saftır.
    fz6_fazer bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2. el araçlara 0 muamesi yaparak 0' a denk gümrük vergisi koyamazlar. Ne olursa olsun, bizde ki şuan ki fırsatçılık kavramına çıkarsa bu kanun balta vuracaktır.

Bu kanun da tabi ki aynı zamanda yeni bir fırsatçılık doğacak anlamı taşıyor ama...

Herkesin iyi kötü bir çevresi var. Yurt dışı bağlantısı var veya yurt dışında akrabası var. Kimsesi olmayan için ben varım sen varsın bizler var.

Bu kanun'un bize zarar verecek bir yanı yok ki. Neden olumsuz yorum yapıyorsunuz? Hepimize ucundan ötesinden bir şekilde yarar işte.

Gümrük koysalar, fırsatçılar pert araç getirse ne olur? Burada da alırken dünya kadar vergi veriyoruz, burada da pert araçları temiz diye bize satıyorlar.

Kanun kötü bir kanun değil, çıkarsa hepimize yarar. Alternatif olur, piyasa bir nebze olsa rahatlar.

Kırk yılın başı, elle tutulur bir kanun söz konusu, ona da toprak atıyorsunuz şuan. Etmeyin din kardeşiyiz.
    İnsanlar hakli olarak bu milletin iyiligi icin birsey yapilmayacagini dusunuyor..

Zaten iyilik icin yapmayacaklar,sartlar bunu zorluyor.

Ve evet,oyle sacma sapan vergilendirme beklemiyirum.max 3000 euro civari(az degil ,30000 tl yapiyor) bir vergilendirme kabul edilebilir bence.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bence sıfıra koydukları vergının 4te 1 ını falan koyarlar yoksa sınır kapısı tır kuyrugundan geçilmez doğusuyla batısıyla guneyıyle . Irakta gürcistanda 1000 dolara bmw satıyorlar adamlar vergisiz sokarsan zaten arabaları değil satmak parçalayıp parça parça on katı karla satarlar. Ha birde işin pert boyutu var dunyadakı butun pertlerı toplayıp burda on arka ek yapıp boyasız diye satarlar malum ulkemızın geldıgı durum ortada sırf 2019 da pandemı yokken 10 mılyona yakın dava acılmıs ulkede yanı zaten 18 yas ustu 65 yas altı birey sayısı 45 mılyon herkes her sene davalık oluyor demektır kı ulke fln kalmaz zaten iç savaş ortamı var demektır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucuzlayacağını düşünen harbi saftır.
    Hurda bile olamayacak araclara 3000 4000 usd veriyoruz..iste o hurdalar artik gercekten hurda olacak..

Bizde avrupanin 10-15 yillik araclarina binecegiz..

Ben boyle dusunuyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zenginler altında GT-R R34 çekecek
    Yol yokkı cekesın ben antalyadayım gecen hollanda plakalı lambo urus yardıra yardıra gidiyordu yol çalışması vardı mıcıra girdi bir baktım dortlulerı yakmıs tas sıcramasın dıye yolun en sagına yol dısına cıkmıs 10 km hızla gidiyor. Cukur desen oyle heryer yama altyapı yokkı her gelen beledıye altyapı yap boz mılyarlarca ıhale bedelı cepte bosuna altyapı yapıpta parasız kalmanın anlamı yok dıyorlar bu ulkede hersey ranta dayalı bak AB ye giremedık adamlar bize hibe ettiler bu kadar parayı bizimkilerin hibeleri nereye harcadıkları bellı degil.. hibeler neler dersen gunes santralleri ruzgar gulleri, tarım hayvancılıkta ab nın en gelışmiş ulkesı yapacak hatta sıctıgımız boktan elektrık bile uretıp nukleer enerjı santralıne bile gerek kalmayacak hıbeler veriyor adamlar yeterkı yapın abye alalım hep beraber ınsan hakları gözeterek yasayalım dıyorlar ama nerdeeee

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı plectrum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun dolar euro 100 TL olsun sıfır arac satısı yıne azalmaz. Artık yastık altında altını dovızı olan o kadar cokkı onların yastık altı parası sabit kaldıgı için ıllakı onlar bozdurup alırsa alacaktır çunku ev dukkan vs herseyı var adamların 5 yılda bir araba yenılıyorlar ıllakı araba almaya devame decekler. Yanı asgari ucretlı kesım zaten sıfır arac alamıyordu değişen bişey yok. filo alanlar bellı aracları almaya devam eder egea olsun, focus olsun, i20 olsun, 301 olsun bunlar satar bunun dısında luks arac satısı artar zaten parası olan adam gider gösterip yine alıyor. Yani azalacak bir durum yok 2021 itibariyle cogu marka yenı kasa araclarını cıkartıyor zaten bu yıl satışların azalması ve seneye artması gayet dogal olacaktı ama mıllet develuasyon oldugunu anlayınca ve ucuz kredı olunca haklı olarak kredıye saldırdı zaten bu sebeple bu yılkı rakamlarda develuasyon olmasına ragmen ıyı gelecek bayılerde araba bulamıyor halen kımse, motosıklette de zaten yenı modeller için fuar ı beklıyoruz satılar martta tavan yapar her sene bu boyledir
    Gec bunlari,deneyimli iyi bir muhendis ortalama ne kadar alir ?

Kendi sektorumden konuyorum,12-13 bin.

Hadi gitsin simdi 2 yillik tum kazancini verip megane golf falan alsin,eskidendi oo.sikar biraz artik.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Çok fazla artısı, daha da fazla eksisi olan sonuçlar doğuracak bir değişiklik olur. Bakalım ne olacak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Gec bunlari,deneyimli iyi bir muhendis ortalama ne kadar alir ?

Kendi sektorumden konuyorum,12-13 bin.

Hadi gitsin simdi 2 yillik tum kazancini verip megane golf falan alsin,eskidendi oo.sikar biraz artik.
    12-13 bın tl alan muhendıs sayısı mılyonda 1 dir gel sana inşaat muhendıslerı göstereyim hepsı asgarı ucret alıyor hatta git en yakın ınsaata şantıye sefıyle tanıs o sana soylesın. 12-13 bin alan adam zaten einsteindan daha zekı dir firmadan cıkma sansı fln yoktur da o adam işten gucten zaten arabyı 10 bın bakımına göturmeye bıle zamanı yok her 5 yılda bir bayıye kendı aracını verır ustune para ekletıp yıne ıkıncı elı kuvvetlı araba alır yanı arabadan pek anlamaz zaten veletlerın özel okul masrafına calısır durur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Şöyle söyleyeyim;

Bu kanunu çıkartıp. X ülkeden alınan X aracın fatura bilgisi üzerine %100 gümrük vergisi o nun üzerine de %18 KDV ve hacim değerine bağlı %X ÖTV koysunlar...

Ben öper başıma koyar, kanunda emeği geçen herkesin ölmüşlerine fatiha okurum.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hurda bile olamayacak araclara 3000 4000 usd veriyoruz..iste o hurdalar artik gercekten hurda olacak..

Bizde avrupanin 10-15 yillik araclarina binecegiz..

Ben boyle dusunuyorum.
    Geçen sene 55bine civic fd6 2010 130 binde araç aldık arkadaşa ki civic'in en dandik modelidir tüm modelleri bağımsız süspansiyon vs vardır bunda dingil var. Şuan fiyatları 110 civarı ve dolar bu kadar artmadı o günden bu güne. Şuan aynı fiyata alınabilecek bir araç söyleyin çünkü aldığım zam %10. Hadi 60 bin lira olsun limit.

Ben fiyatların düşeceğine inanmıyorum artık o inancı kaybettim. Geçen sene Alfa 159'lar 55-60 bindi. 156 2.0 olanlar 38-45 arasındaydı. Şimdi 80 yazıyorlar kilometreler de 200-300k arasında.

Ben sattığım giulietta'yı yerine koyabileceğime dahi inancım yok artık.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)