Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk Düşüş Gidon Yamukluğu (Resimli)

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, motorumu daha 2 gün önce almıştım dar bir ara sokakta tek yön sanıp biraz geniş döndüm virajı ve karşıdan araba geldi ve motoru oldugu yere bıraktım kendimi 1,5 metre kadar motorun ilerisinde buldum. Serviste koruma demiri kalmadıgı için haftaya taktırcaktım o yüzden hiç koruma demiri yoktu üstünde o canımı sıktı. Birde Gidon 1-2cm kadar yamuldu. Sol aynam gevşedi. Servisi aradım direksiyon değişçek elimizde yok pazartesi gelin dediler. İlk motorum ve daha 200km de oldugu için canım sıkıldı sizle paylaşıyım isterim. Tekeriniz düz bassın.
    Birde motorun başka kontrol etmem gereken yeri var mı?

http://i.hizliresim.com/z4jq44.jpg
    http://i.hizliresim.com/GzmXz3.jpg
    http://i.hizliresim.com/y4694N.jpg

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial mt 125
    geçmiş olsun, gidon değişiminde komple baktırmanı tavsiye ederim.

Ben 9-10 kez düştüm. Genelde düşmelerim frenlemeden ( lastikler çok kötüydü şimdi michelin ) daha sonrasında ise yerlerin sabunlu su olması virajlarda yanlış girme vs genelde tecrubesizlik diyelim.

Düşmeler sonucu gidonum yamulmadı fakat hep amortisörlerim sorun çıkarttı devamlı tornaya gitti her düşmede hemen yamuluyor çünkü gidonum büyük chooper olduğu için ( çin malı çöp ) ve düşer düşmez gidon koruma demiri görevi görüyor ondan kaynaklı böyle oluyor.

Amortisörlerini kontrol ettir kısaca baya pahalıya patlıyor ve gidonu yamuk gösteren amortisörler olur genelde bildiğim kadarıyla.

Alıntı Vikings96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 9-10 kez düştüm. Genelde düşmelerim frenlemeden ( lastikler çok kötüydü şimdi michelin ) daha sonrasında ise yerlerin sabunlu su olması virajlarda yanlış girme vs genelde tecrubesizlik diyelim.

Düşmeler sonucu gidonum yamulmadı fakat hep amortisörlerim sorun çıkarttı devamlı tornaya gitti her düşmede hemen yamuluyor çünkü gidonum büyük chooper olduğu için ( çin malı çöp ) ve düşer düşmez gidon koruma demiri görevi görüyor ondan kaynaklı böyle oluyor.

Amortisörlerini kontrol ettir kısaca baya pahalıya patlıyor ve gidonu yamuk gösteren amortisörler olur genelde bildiğim kadarıyla.
    Hocam korkutma beni ya :/

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800

Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam korkutma beni ya :/
    Sağ düştü diyelim, gidona motorun ağırlığı biniyor fakat ön tekerlekte dışarıya doğuru baskı yapıyor haliyle amortisörler ters ittirme gücünden yamuluyor. Gidon kolay kolay yamulmaz bence amortisördür o gidon yamu dururken düz gidiyorsa çok büyük ihtimal amortisördür ama usta daha iyi bilir. Gidon ucuzda amortisörlere ben habire 200-250 bayılıyorum tornaya gidiyo işçilikle. Geçmiş olsun.

VE aklında bulunsun ben çok düştüm. Yani o yolun tek yön olması senin illa virajı tır gibi alıcağın anlamını taşımaması lazım orada karşına araba değil, insan hayvan cisim yol çalışmadan kaynaklı yerler çukurdur bir sürü şey gelebilir başına. O kadar gereksiz yatırırsan en ufak bir şeyde pat diye indirirsin motoru çünkü elinden bir şey gelmez.

Her zaman en kötüsünü hayal ederek sür motorunu.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzelim motorun.. canı çıkmış henüz 200 km de
    Mengu16 bunu beğendi.

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzelim motorun.. canı çıkmış henüz 200 km de
    Hocam ben biraz içime su serpersiniz diye açmıştım başlığı o kadar kötümü durum

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Merhaba arkadaşlar, motorumu daha 2 gün önce almıştım dar bir ara sokakta tek yön sanıp biraz geniş döndüm virajı ve karşıdan araba geldi ve motoru oldugu yere bıraktım kendimi 1,5 metre kadar motorun ilerisinde buldum. Serviste koruma demiri kalmadıgı için haftaya taktırcaktım o yüzden hiç koruma demiri yoktu üstünde o canımı sıktı. Birde Gidon 1-2cm kadar yamuldu. Sol aynam gevşedi. Servisi aradım direksiyon değişçek elimizde yok pazartesi gelin dediler. İlk motorum ve daha 200km de oldugu için canım sıkıldı sizle paylaşıyım isterim. Tekeriniz düz bassın.
    Birde motorun başka kontrol etmem gereken yeri var mı?

http://i.hizliresim.com/z4jq44.jpg
    http://i.hizliresim.com/GzmXz3.jpg
    http://i.hizliresim.com/y4694N.jpg
    gidonu boruyla düzelt ya da 25 tlye al

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:01 ----------

Alıntı Vikings96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağ düştü diyelim, gidona motorun ağırlığı biniyor fakat ön tekerlekte dışarıya doğuru baskı yapıyor haliyle amortisörler ters ittirme gücünden yamuluyor. Gidon kolay kolay yamulmaz bence amortisördür o gidon yamu dururken düz gidiyorsa çok büyük ihtimal amortisördür ama usta daha iyi bilir. Gidon ucuzda amortisörlere ben habire 200-250 bayılıyorum tornaya gidiyo işçilikle. Geçmiş olsun.

VE aklında bulunsun ben çok düştüm. Yani o yolun tek yön olması senin illa virajı tır gibi alıcağın anlamını taşımaması lazım orada karşına araba değil, insan hayvan cisim yol çalışmadan kaynaklı yerler çukurdur bir sürü şey gelebilir başına. O kadar gereksiz yatırırsan en ufak bir şeyde pat diye indirirsin motoru çünkü elinden bir şey gelmez.

Her zaman en kötüsünü hayal ederek sür motorunu.
    bilip bilmeden yorum yapmayın cbfnin ön çatal yan yatmayla yamulmaz hele ki böyle düşük hızlarda
    pea bunu beğendi.
    Feel the way

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Gidonda çok bi yamukluk yok gibi, bi elinle sıkıca tut diğer elinle çek düzelt, olmadı boruyla düzelir
    Çizik yerlere de iki fıs sprey sık tamam işte en büyük derdin böyle olsun

Alıntı RiDeR_2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidonda çok bi yamukluk yok gibi, bi elinle sıkıca tut diğer elinle çek düzelt, olmadı boruyla düzelir
    Çizik yerlere de iki fıs sprey sık tamam işte en büyük derdin böyle olsun
    Teşekkürler stunt ve rider_2 bende böyle içimi rahatlatıcı yorumlar bekliyordum her ne kadar normal şeyler olsada ilk düşüş ve motor yeni oldugu için içim cız etti. Sagolun arkadaşlar. Pazartesi servise götürcem en iyisi onlar halletsin artık parası ne kadarsa, bana geri 0 gibi versinler. Temennim o yönde. Birtek çizikleri spreyle ben kapatiyim dediginiz gibi

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    oje kullanabilirsin bence spreyden iyi serviste gidon 50 tl işçilik alırlar takarken başka masrafın yok

Ege Anıl EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696, Triumph street triple, Xmax 25
    Amortisörü anlamak için fazla hızlı gitmeden boş bi alanda iki elini bırak,saga sola gitme,depo tokatlama felan yoksa sıkıntı yok

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    takacak birşey yok. ilk motor mutlaka düşecek zaten. hatta defalarca.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Olur öyle şeyler. Böyle böyle öğreniliyo işte.Gidonu değiştirmek yerine düzelttir. Değişecek kadar yamukluk farketmedim ben. Honda çinli tenekeler gibi yana yatmayla ön takım masrafı çıkarmaz. İçini ferah tut. Çizikleride bence kapatma. Nazarlık kalsın 😊
    karadenizz bunu beğendi.

Eyvallah arkadaşlar iyi dilekleriniz için teşekkürler. Birde sinyalin altında ufak bir çatlak oluşmuş. Saglık olsun diyelim . Cbfmi uzun km ler sürücem inşallah daha

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    Teşekkürler stunt ve rider_2 bende böyle içimi rahatlatıcı yorumlar bekliyordum her ne kadar normal şeyler olsada ilk düşüş ve motor yeni oldugu için içim cız etti. Sagolun arkadaşlar. Pazartesi servise götürcem en iyisi onlar halletsin artık parası ne kadarsa, bana geri 0 gibi versinler. Temennim o yönde. Birtek çizikleri spreyle ben kapatiyim dediginiz gibi
    servise böyle dersen gidon ve çizik parçalar sıfırıyla değiştirilir, sağlam fatura çıkarırlar. öyle demeyin, çözüm önerileri ve fiyat teklifi alın, diğer seçenekleri de değerlendirin derim.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Pazar düştüm ve aynı şey benim de başıma geldi. Düştüm, gidonun sol tarafı içeri doğru epey yamulmuş şekilde kaza mahallinden işe geldim.
    Alyan takımı bulup o anahtar takılan yerin sağ ve solundaki 4 zımbırtıyı çıkardım. Alt civataları v.s. de dahil. Sonrasında ayarlayıp aynı şekilde geri taktım. Ve şuan problemsiz dümdüz. Epey denemeler yaptım. Hatta sonrasında gidip motosiklet tamircisine de gösterdim, problem yok sapasağlam dedi hem sürüş testi hem alyanla tekrar sıkarak.

Denemeniz iyi olur. Tamirci direkt öpebilir. Geçmiş olsun.

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nazarlık olmuş. Bişey olmaz. Kazasiz belasiz surusler

emreengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Geçmiş olsun kardeşim nazara gelmişsin allah bidaha göstermesin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)