Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangisi

Katılımcı sayısı
22. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Kymco Xciting 250

9 40.91%
  • Suzuki Burgman 200

14 63.64%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kymco Xciting 250 veya Burgman 200 Onerseler Ne Dersiniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yillardir milleti trolledigim motor tavsiyesi konularinin birini de ben aciyorum.

Ama ybr cbf mi, r25 mi cbr mi gibi klasik kaliplarin disina cikiyorum

Simdi meseleyi soyle ;

Bu genc arkadasiniz 250cc segmentinde Cbr,Inazuma kullandi, 3 sene once Kymco Super 8 ile basladigi yola devam etmek istiyor.

Surekli yogun sehir ici trafigi ( otoyol,cevreyolu bile kullanmiyorum ) guzergahinda vitesli motosikleti gereksiz amelelik olarak gormeye baslamam, is yogunlugu nedeniyle zincir ve disli bakiminin cok kasvetli gelmesi, ve her ne kadar bir supersport olmasa da egik ve dar gidon nedeniyle severim boyle askin izdirabini deyip motorumu sattim.

CC yukseltmeyecegim (durumumuz yok).

Su an 10 bin Tl param (3 yildir niyeyse hic artmiyor butcem ) ve onumde SADECE IKI SECENEK var ;

- Suzuki Burgman 200
    - Kymco Xciting 250 (yeni kasa 2013)

Kymco markasinin Japonlardan geri kalan hic bir yani olmadigini kendim deneyimledim zaten.

Kymco :

+ Celik fren hortumu ile desteklenmis onde cift disk kombine fren
    + Nispeten kalipli ve albenisi olan bir tasarim

- Aile gelenegi olan sert amortisorler
    - 198 kg agirlik ( bendeniz 65 kilo bi gencim)

Suzuki :

+ Alet 161 kilo
    + 200 cc ama 18 beygir
    + Suzuki sanziman ve amortisor isini cozmustur, diger markalara ders bile verebilir.

- Yanii dedirten on kafa tasarimi
    - Aile gelenegi olan `kardes paran varsa bizim selemize oturursun` mottosuyla bicilmis fiyati

OZET : Hafif ve iyi kacan bir Suzuki ile sehir icinde bak keyfine , parayi Suzuki`ye bas mi dersiniz , yoksa ne gerek var ayni paraya Kymco var tank gibi lastik capin da frenajin da iyi olsun mu dersiniz ?

Ne diyonuz ?
    Mustaphalanx bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    ben kmyco kullanıcısı olarak hafifliği sebebiyle suzukiyi tercih ederdim. pratiklikte çok önemli bence. yabancı sitesinde 161 kg diyor suzukiye buarada.
    Sokollu bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    suzuki 161 kg yalnız. Ben burgmandan yana kullandım ve aldım tercihimi Çokta memnunum özellikle artçı(ları)m benden daha memnun
    Mustaphalanx ve Sokollu bunu beğendiler.

Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kmyco kullanıcısı olarak hafifliği sebebiyle suzukiyi tercih ederdim. pratiklikte çok önemli bence. yabancı sitesinde 161 kg diyor suzukiye buarada.
    Haklisiniz , resmi sitesine baktim 161 kg.

Duzelttim mesajimi.

O zaman 1 oy Suzuki`ye gitti, bakalim baska arkadaslar ne diyecek.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Ben şehir içi sıkıntımı çözdüm kırbaçlıyom gidiyor velhasış 1.200 tl sgorta fiyatı canımı sıktı yaptırmıcam sanırım 4 sene sgorta yapmadan binsem motor parası çıkıyor

Ayrıca kendinde söylemişsin çoğu zaman şehir içindeyim demişsin evli ve devamlı artçın olmıcaksa her hafta sonu yazlığa şuraya kanp uzun yol yoksa şehir içinde ne kadar mantıklı oluyor bilemiyorum taktir sizin

Ama gerçekten scooter kulandıkça iyiki vitesliye bulaşmamışım diyorum içimden 2 inci motor olaydı o vitesli gezi zevki alem güzel olurdu bu maddiyatla imkanlarla oda zor ah bide sgorta uygun olaydı çiçek gibin olurdu
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Ben olsam Burgman alırdım. Ama Kymco daha konforluysa onu da alabilirdim.
    Scooter da 2 kıstasım var. Bir konfor, iki bagaj.
    Sokollu bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Suzuki Burgman 200
    Sokollu bunu beğendi.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    burgman
    Sokollu bunu beğendi.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Kymco Türkiye distribütörü Uğur Motorlu Araçlar oldu bunu da göz önünde bulundurmak lazım.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu soru böyle mi sorulur kaç yaşındasın sen ? yaşını söyle bana demekten doğru düzgün yorum yapamamıştım karşılaştırma konularına. işte bu soru böyle sorulur. konu başlığı olarak mt25 mi r25 mi? açıklamaya da evet hangisi yazılmaz. bakın adam asistini yapmış golü siz atın diyo. şimdi maxi scooter alacak olsan hangisini alırdın diye sorulsaydı bana kymco xciting 250 yada burgman 200 derdim bende. belki sadece %51 ile kymco'ya kayardı gönlüm
    Sokollu bunu beğendi.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Kymco da en iyilerden scooter da ama malesef oyum Burgman
    Sokollu bunu beğendi.

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    valla çok daha kullanışlı ve guzel skuterler var ama bu ikisi arasında tercih yapılacaksa her turlu burgman.
    Sokollu bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    kymcolara bakiyorum hep bi plastik solmasi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    kymco yerine sym olsa sym derdim ama kymco markasını hiç kullanmadım yorum yapmıyorum suzukide hiç kullanmadım:D

Forumdaslarim, ankette oy kullanmayi unutmuyorsunuz degil mi ? Bir de secimi yaptiktan sonra onerinizi yazarken sebebini yazsaniz tadindan yenmez.

Burgman almis yurumus ohoo 7-0 , bu kadar acimasiz fark beklemiyordum

Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    suzuki 161 kg yalnız. Ben burgmandan yana kullandım ve aldım tercihimi Çokta memnunum özellikle artçı(ları)m benden daha memnun
    Artcim yok denecek kadar yok Siz de yeni almissiniz, memnun kalmaniza cok sevindim. Boyum 1.86 rahat eder miyim acaba diye dusunuyorum. Diger turlu Suzuki markasina guvenim tam.

Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şehir içi sıkıntımı çözdüm kırbaçlıyom gidiyor velhasış 1.200 tl sgorta fiyatı canımı sıktı yaptırmıcam sanırım 4 sene sgorta yapmadan binsem motor parası çıkıyor

Ayrıca kendinde söylemişsin çoğu zaman şehir içindeyim demişsin evli ve devamlı artçın olmıcaksa her hafta sonu yazlığa şuraya kanp uzun yol yoksa şehir içinde ne kadar mantıklı oluyor bilemiyorum taktir sizin

Ama gerçekten scooter kulandıkça iyiki vitesliye bulaşmamışım diyorum içimden 2 inci motor olaydı o vitesli gezi zevki alem güzel olurdu bu maddiyatla imkanlarla oda zor ah bide sgorta uygun olaydı çiçek gibin olurdu
    Millet olarak bu kadar dolandiriciliga duskun olursak boyle patlar tabi sigorta kasko fiyatlari.

Vitesli motosikletin zevki cok baska biliyorum ama hayvan gibi trafikte debriyaj cek birak, vites indir kaldir cileden ciktigimi farkettim.

Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam Burgman alırdım. Ama Kymco daha konforluysa onu da alabilirdim.
    Scooter da 2 kıstasım var. Bir konfor, iki bagaj.
    Ikisinin arasinda cok bir konfor farki olacagini sanmiyorum, Kymco tasarimi ve ebatlari ile aklimi celiyor. Burgman malesef daha pahali.

Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki Burgman 200
    Alıntı memer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burgman
    Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kymco da en iyilerden scooter da ama malesef oyum Burgman
    Alıntı bulut59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla çok daha kullanışlı ve guzel skuterler var ama bu ikisi arasında tercih yapılacaksa her turlu burgman.
    Yukarida belirttigim avantajlari nedeniyle mi Burgman diyorsunuz arkadaslar ? Baska bir nedeni varsa eklerseniz sevinirim.

Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kymco Türkiye distribütörü Uğur Motorlu Araçlar oldu bunu da göz önünde bulundurmak lazım.
    Sizce avantaj mi dezavantaj mi bilmiyorum ama yetkili distributorun kimde oldugu cok onemli degil benim icin. Orjinal bakim elemanlarini temin edip, bakimini ustamda yaptirmayi dusunuyorum. Yoksa ha Suzuki, ha Kymco ha Mondial hepsi motosikletten ve pazarin ihtiyaclarindan anlamayan yoneticiler ile dolu.

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu soru böyle mi sorulur kaç yaşındasın sen ? yaşını söyle bana demekten doğru düzgün yorum yapamamıştım karşılaştırma konularına. işte bu soru böyle sorulur. konu başlığı olarak mt25 mi r25 mi? açıklamaya da evet hangisi yazılmaz. bakın adam asistini yapmış golü siz atın diyo. şimdi maxi scooter alacak olsan hangisini alırdın diye sorulsaydı bana kymco xciting 250 yada burgman 200 derdim bende. belki sadece %51 ile kymco'ya kayardı gönlüm
    Eyvallah Tamam asisti attim ama sen de gittin topu Sabri gibi havaya diktin. % 51 Kymco ise oyunu oraya mi veriyorsun demek bu ?

Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kymcolara bakiyorum hep bi plastik solmasi
    Gunes altinda birakilan scooterlarin cogu o durumda, malesef kullanicilarin buyuk cogunlugu bu duruma dikkat etmiyor, kapali alan veya branda gerekli.

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kymco yerine sym olsa sym derdim ama kymco markasını hiç kullanmadım yorum yapmıyorum suzukide hiç kullanmadım:D
    Sym kullandim, cooooook rahat makineymis be. Motosiklet degil bambaska bir sey. Ama tasarimi hosuma gitmiyor, ozellikle yan ve arka taraf.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah Tamam asisti attim ama sen de gittin topu Sabri gibi havaya diktin. % 51 Kymco ise oyunu oraya mi veriyorsun demek bu ?
    nerde havaya diktim ? gol oldu ya burg'un jant çapı küçük, seleside rahatsız geldi. malzeme kalitesi ve işçilik çok iyiydi ama.. penaltılarda kymco kazanır
    Sokollu bunu beğendi.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben xciting 500 kullandım süspansiyon çok sert stabilize yolda direk hilti matkap. Çokta kaliteli değiller 250cc de konjektor ve akü problemi yaşayan arkadaşlarım oldu suzuki scooterin babası kymco ile mukayese edilemez cok ekmek yemesi lazım
    Sokollu bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    bazen denk geliyo Suzuki Burgman 200 kullananların hepsimi memnun olur bi taneside şurası kötü demedi arkadaş

bu yuzden Suzuki Burgman 200 dedim bende
    Sokollu bunu beğendi.

Yorumlar için teşekkürler.

Burgman ezici çoğunlukta. Ama yine de Suzuki fiyatını ve boyutunu düşündüğümde kararsızlık yaşıyorum.

Sıfır motosiklet almak isterdim ama plaka ve lastik masrafını hesaplayınca Suzuki bütçemin çok üzerinde kalıyor.

13-14 model aksesuarlı bir Kymco'ya yeni lastik seti ile 11.5 civarına sahip olabilirken, aynı paraya 12-13 model Suzuki almalı mıyım, bilemiyorum.

Kymco da 130'da kesici var bu arada.

Sanırım zannetiğim kadar hızlı karar veremeyeceğim.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlar için teşekkürler.

Burgman ezici çoğunlukta. Ama yine de Suzuki fiyatını ve boyutunu düşündüğümde kararsızlık yaşıyorum.

Sıfır motosiklet almak isterdim ama plaka ve lastik masrafını hesaplayınca Suzuki bütçemin çok üzerinde kalıyor.

13-14 model aksesuarlı bir Kymco'ya yeni lastik seti ile 11.5 civarına sahip olabilirken, aynı paraya 12-13 model Suzuki almalı mıyım, bilemiyorum.

Kymco da 130'da kesici var bu arada.

Sanırım zannetiğim kadar hızlı karar veremeyeceğim.
    Geçenlerde face kymco gurupta 2013 temizine 9.500 istiyorlardı 10 bine kesin gönlündeki kymco 250 alırsın
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)