Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

İnazuma f almaya gittim cb 500f aldım... :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet tecrübem 300 km civarı.
    Buna bugün yaptığımız 100 km de dahil mi?
    Mustaphalanx bunu beğendi.
    "Önemli olan acil durumda ne yapacağını bilerek sürmek değil, acil duruma hiç düşmeyecek şekilde sürebilmektir."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    hayırlı olsun, yavaş yavaş alışırsınız kullanmaya, her 500 lük kullanan ölmüyor, sıkıntı yapmayın.

Alıntı simurgg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her mali almadan denemek gibi bir sans her zaman olamiyor maalesef, ya da kisa sure deneyerek anlayamayacagin sorunlar olabilir; hepsinden otesi, profesyonelce inceleme yapan insanlarin cok sayida alternatifi deneyip karsilastirma sansi var. Bu bakimlardan ben Internet'teki incelemeleri (sadece motor degil, her konuda) satin alma karari vermede yararli buluyorum.

Fakat! Adam 'iki uc sey disinda "nefis"' diyerek bitirmis incelemeyi, neden begenmemis olmus onu anlamadim ben de...
    Aklımda öyle kalmış inceleme cok yakıyor sanırım ondan negatif yaklaştım

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklımda öyle kalmış inceleme cok yakıyor sanırım ondan negatif yaklaştım
    Şu an karma yakıt tüketimim 3.7lt. Rodaj döneminde 3.7 fazla? Motoru efendi gibi sürerseniz değerler bu ama tapa gazda işler değişir elbet

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Mustafa bey yanlış anlamayın sakın lafım size değil! Kardeşim bu depo kapağı el de kalsa ne olur kalmasa ne olur adamın biri cb500f test etti beğenmedi diye bizde mi beğenmemeliyiz!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı 125cm3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemen 150 yi geri al. 2 hafta 150 ye bin , 2 gün 500 e bin tekrar 2hafta 150 ye. 10,000 km böyle devam et

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:27 ----------

hatta 20 bin km yap , yoksa tahminim 2,000km için de düşersin ilk düşmene göre arkası gelebilir sonra motordan nefret edicen.
    Çok ilginç bir öneri olmuş. Şayet dediğiniz gibi olursa herkese bunu tavsiye edeceğim :D Ama şu an bu motosikleti kullanmanın cbf 150yi kullanmaktan daha basit olduğunu söyleyebilirim Bence gaz kontrolü, egoları dizginleme (yaş ve olgunlukla doğru orantılıdır) ve algı gibi temel faktörler daha önemli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:24 ----------

Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mustafa bey yanlış anlamayın sakın lafım size değil! Kardeşim bu depo kapağı el de kalsa ne olur kalmasa ne olur adamın biri cb500f test etti beğenmedi diye bizde mi beğenmemeliyiz!
    Yooo haklısınız Dipnot benim cb500f imde depo kapağı elde kalmıyor. Yeni kasada epey farklılıklar var...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:27 ----------

Alıntı OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buna bugün yaptığımız 100 km de dahil mi?
    Abi o dahil daha 400 olmamıştır 380 falan. Ama scooter tecrübemle 500kmyi geçmiştir :D

basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    AEA bu motoru incelemesinde beğeniyor. Çok tarafsız yorumlar yaparak olumsuz yanlarını da anlatıyor ki bunlar depo kapağı gibi ufak şeyler, ancak genel olarak sürmekten çok keyif aldığını ve güzel bir motor olduğunu söylüyor.

Başka videolardan bahsediyoruz sanırım

Motosikleti
    nc750x
    Tek olumsuz yanı debriyajın gerçekten sert olması ve sıkışık trafikte eliniz baya ağrıyor.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hani resim bizde görelim

Motosikleti
    inşallah discoery 150s
    Öncelikle hayırlı olsun. Kazasiz belasiz surusler dilerim. Ama şahsi görüşüm neredeyse hiç tecrübemiz olmadan güçlü sayılabilecek bur motora geçmişsiniz. umarım ben yanilirim ama bu tecrübe ve eğitim olmadan tehlikeli bur durum bence.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı Taygunho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun. Kazasiz belasiz surusler dilerim. Ama şahsi görüşüm neredeyse hiç tecrübemiz olmadan güçlü sayılabilecek bur motora geçmişsiniz. umarım ben yanilirim ama bu tecrübe ve eğitim olmadan tehlikeli bur durum bence.
    Çok haklısınız oldukça tehlikeli. Bir anlık şehvet faciayla sonuçlanabilir benim açımdan. Arkafaşlar valla resim koyamıyorum nazar değecek diye batıl inancım var. En son oğuz abi koymuş yan taraf çizik şu an :D

Emreköktürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 X
    Merhaba öncelikle hayırlı olsun tekerinize taş değmesin ,kullanımda rüzgar alma sorunun çok varmı ,ön cam ile bu sorun nekadar kesile bilinir hiç sorma şansınız oldumu bilgi verebilirseniz sevinirim

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok haklısınız oldukça tehlikeli. Bir anlık şehvet faciayla sonuçlanabilir benim açımdan. Arkafaşlar valla resim koyamıyorum nazar değecek diye batıl inancım var. En son oğuz abi koymuş yan taraf çizik şu an :D
    hehe ben de foto koydum tak 3 gün sonra kaza yaptım çizildi motor

sana hayırlı olsun, güle güle kullan. her zaman önceliğin canını korumak olsun. iyice hakim olana kadar mümkün olan en risksiz sürüşü yapman dileğiyle. unutma oldum dediğin anda kaza gelip, kapanı çalar.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    iyiki mt-25 almaya niyetlenmemişsin sonra bir bakmışsın 1000cc geçiş olmuş.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı balluf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba öncelikle hayırlı olsun tekerinize taş değmesin ,kullanımda rüzgar alma sorunun çok varmı ,ön cam ile bu sorun nekadar kesile bilinir hiç sorma şansınız oldumu bilgi verebilirseniz sevinirim
    Rüzgar Allah ne verdiyse alıyor yalan yok ama motosiklet rüzgardan dolayı sağa sola gitmiyor. Ben cbfte ufacık rüzgarda düz yolda şerit tutturamazken bunda daha sert rüzgarlarda bile motor çizgisini bozmuyor. Yazın rüzgar yemek şahane oluyor çünkü üzerimde full koruma ekipman var haliyle sıcaklıyorum, esmesi lazım.. Tur camı olsa şu an sökmüştüm şahsen :D Oturuş pozisyonu çok dik olmadığından dolayı rüzgar beni şimdilik rahatsız etmedi. Kışın ne olur bilmiyorum. Zaten isteseniz de bu motora şimdilik aksesuar üretilmedi. (dün sordum depo üstü çanta hariç hiçbirşey yok.) Şimdilik 160 km ş.içi sürdüm. Yazın tur camına hiç gerek yok diyorum Benim cbfte lazımdı çünkü dik oturuyordum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hehe ben de foto koydum tak 3 gün sonra kaza yaptım çizildi motor

sana hayırlı olsun, güle güle kullan. her zaman önceliğin canını korumak olsun. iyice hakim olana kadar mümkün olan en risksiz sürüşü yapman dileğiyle. unutma oldum dediğin anda kaza gelip, kapanı çalar.
    Katılıyorum. Önerinizi dikkate alacağım. Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

Bu arada video atacağım ve detaylı inceleme yazacağım ama motosikletin üstünden inmiyorum ki

Emreköktürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 X
    Cevabınız için teşekkür ederim Tekerinize taş değmesin bol gezmeler

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)