Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Fan Çalışırken Stop Ediyor Musunuz Motorunuzu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş sende cbr mı var ? Cbr fan açıyor mu ? Ben 5.000 km dir kullanıyorum şehir içi şehir dışı yokuş yüksek devirli kullansam bile hararet 3 çizgiyi geçmiyor yani fan açmıyor.
    Bi kere oldu sadece bende 3000 km dır sürüyorum 1 kere oldu bu havalarda trafik sıkıştı gececek yerde yoktu bi 10 dakka durdugu yerde fan açtı trafikte bende durmasını bekledım evde :D 4 cizgi oldu 4 te fan açıyo
    YOU DONT NEED A THERAPIST IF YOU OWN A MOTORCYCLE-Anonymous

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Benim yavrucak da su soğutma fan açtığını nerden anlarım? Radyatör ün önüne elimi koyuyorum bi serinleme yok yani içeri hava çekmiyor. (Elektrik süpürgesi gibi değil yani)
    Bide kontağı kapatınca fan devam mı eder yoksa kapanır mı? (Tofaşlar gibi uzun süre çalışır mı yani?)

ercan_48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWA Z250SL - KAWA Z300 - YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim yavrucak da su soğutma fan açtığını nerden anlarım? Radyatör ün önüne elimi koyuyorum bi serinleme yok yani içeri hava çekmiyor. (Elektrik süpürgesi gibi değil yani)
    Bide kontağı kapatınca fan devam mı eder yoksa kapanır mı? (Tofaşlar gibi uzun süre çalışır mı yani?)
    Her motor aynı değildir kimisi kontağa bağlıdır kontağı kapatınca elektriği keser kimisi de suyu soğutuncaya kadar çalışmaya devam eder. soğutması iyidir çünkü kaynayan su o şekilde sıcak kalırsa, basınçla hortumları patlatabilir patlatmasa bile zorlayacaktır hortumları zamanlada yıpranacaktır haliyle.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    konunun bugün açılması ve motorların aynı olması enteresan olmuş
    arkadaş iş yerine geldi z250sl kontak kapattı fan açıldı.tabi antalyadayız bugunde 42 derece bakıyoruz motora.kapanmak bilmedi 1 dakikayı geçti.olm dedim bi makinayı çalıştır belki düzelir falan.oda tekrar marş bastı 10 saniye falan sonra motoru tekrar kapattı fanla birlikte sustu cihaz.gerçekten çok fan açıyor kawasaki ve ktm de gördüm bunu

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş sende cbr mı var ? Cbr fan açıyor mu ? Ben 5.000 km dir kullanıyorum şehir içi şehir dışı yokuş yüksek devirli kullansam bile hararet 3 çizgiyi geçmiyor yani fan açmıyor.
    3 cizgiyi gecmesine gerek yok. Yinede fan aciyor

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BalkanRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi kere oldu sadece bende 3000 km dır sürüyorum 1 kere oldu bu havalarda trafik sıkıştı gececek yerde yoktu bi 10 dakka durdugu yerde fan açtı trafikte bende durmasını bekledım evde :D 4 cizgi oldu 4 te fan açıyo
    Hocam merak ettim Kocaeli`nin neresinde suruyorsunuz , bos umutttepe yollarin da mi

Su siralar hava 30 derece minimum Istanbul`da, yola ciktiktan 5 dakika sonra fan 3 cizgiye geliyor benim ve gunduz cok yogun trafige girince 10 dk gecmeden fan calismaya basliyor dur kalk sonrasi.

4 cizgi olmamasi icin fan aciyor diye biliyorum ben.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Hiç bir motorumda fan açtığını hatırlamıyorum 250sl'ler çok çabuk fan açıyor

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Fan açınca motoru kapatıp fanın durmasını beklemek hiç bir işe yaramaz. Su soğumuş ama motor çalışmadığı için motorun içine pompalanmamış olur. Motoru kapatıp fanın suyu sogutmasini bekleyip, sonra motora marş verip 5-6 saniye sonra kapatırım fanda hemen durur zaten.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Hic ipimde olmaz fan acarsa motorun yararina olur sadece hizimi dusururum oyle bekliyim falan hikaye

ercan_48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWA Z250SL - KAWA Z300 - YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hic ipimde olmaz fan acarsa motorun yararina olur sadece hizimi dusururum oyle bekliyim falan hikaye
    Olay o değil kardeş geldin durdun indin motordan fan çalışıyor hala ne yaparsın?

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dur kalk trafiğinden çıkıp stop ediceksen fanın açılıp kapanmasını beklemelisin. baktın ısı, fanı açacak kafar fazla değil sabit duruyo.. o zaman anahtarı alır gidersin

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Hic radyatorlu motosikletim olmadi ama traktör araba dan anladigim kadarıyla , radyatördeki su motorun soğutma kanallarında devirdayim yapmasi lazim,motoru stop edince tabiki bu devirdayim saglanmiyo ve sadece radyatordeki su soguyo,motor sicak kaliyo ve bi faydasi olmuyo , eger sicaklik çok yüksekse beklemek daha faydalidir ,normal degerlerdeyse stop etseniz bi sıkıntı olmaz diye biliyorum yinede ustalar daha iyi bilir
    Saygilar

kuter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R1
    Durduğumda, motor çalışırken, fan hiç durmuyor ki :D :D :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler