Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Trafik Teröristine Ders

Motovento
    REKLAM ALANI
    AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum biz her zaman "bize göre" yanlış yapanı uyarıyoruz
    buradaki sorun yanlış yapanı uyarmak değil
    şahsın peşine takılıp köşeye kıstırma
    bakın siz bağzı olayların farkında değilsiniz
    kan davası olan bir arkadaşım var trafikte süreli tetikte
    biri uzun süre trafikte bunu izlediğinde çeşitli manevralar yapıyor
    karşı taraftan mı yoksa hüsnü kuruntu mu diye
    daha bir hafta önce istanbulda kavgalı iki aileden biri diğerin trafikte takip ederken farkediyor
    ve adam kaçmaya çalışırken yanlışlıkla bir yayayı ezip öldürüyor
    siz olaya sadece kural ihlali olarak bakarken insanlar sıkışık trafikte motosikletle gelip iş adamlarını katlediyor
    bu tür mevzular varken trafikte bir hata yaptı diye araç takip etmek de nedir
    Yanlış anlamışınız. Ben gidip adamın peşine düşün sıkıştırın sağ çektirin tatlı dille uyarın demiyorum. İlerde ışıkta yakalarsın yanaşır adam akıllı üslup ile uyarırsın. Verdiğiniz örnek bir kere uçuk bir şey film karesi gibi böyle bir şey baz alınmaz. Bunları düşünürsek ben size bir sürü film karesi gibi hikaye sunarım o zaman evinizden bile çıkmazsınız.
    Kısaca ben;

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Alıntı gungenir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunda motorcu kaşınmış ağa.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu muhabbet artık baymadı mı? İlla 1 kişi gelip bu lafı söylüyor. Nasıl bir ülke olduk? Hata yapanı uyarmak "hata" oldu. Ne yapalım görmemezlikten gelip geçmek mi doğru olan? Ayrıca bu kadar basit mi silah çekip gün ortasında yolda adam vurmak anlamıyorum. Ben de araba sürüyorum ben de hata yapıyorum. Belki dalgınlığıma gelip sinyal vermeden şerit değiştiriyorum. Bi motorcu gelip beni uyarsa hatamı gösterse mahçup olurum yerin dibine girerim ve daha dikkatli olmaya çalışırım.

Yani her hata yapan insanı potansiyel katil, canavar, suçlu olarak görmeyin. "Trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım" ben böyle büyüdüm ve bu yoldan gidiyorum. "Bana dokunmayan yılan 1000 yıl yaşasın" mantığı ile daha ne kadar bu ülkenin içine ediceksiniz anlamıyorum aklım almıyor... Koca bir millet resmen sessizliğe gömülüyor.

Yanlış anlaşılmasın gidip kavga edelim dövelim küfredelim magandalık yapalım demek değil bu. Doğru bir üslup ile uyarmak gerek. Baktınız adam "adam" değil o zaman uzatmadan yolunuza bakarsınız. Gelip de sizi kimse düzgün bir üslup ile uyardınız diye kafanıza sıkmaz.
    Bende sevmiyorum bana dokunmayan yılan bin yaşasın demeyi ama trafik polisinin görse ipine takmayacağı adamı sen uyarmaya çalışırsan gerçekten psikopatın tekine gelip suçsuz günahsız ölüp gidebilirsin. İnsan olana laf anlatırsın ama muhattabın insan değil. Hayatta kalmak için devam et diyorum yinede vicdanım rahat olsun ben münakaşaya giricem dersen keyfin bilir.

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı gurkanerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende sevmiyorum bana dokunmayan yılan bin yaşasın demeyi ama trafik polisinin görse ipine takmayacağı adamı sen uyarmaya çalışırsan gerçekten psikopatın tekine gelip suçsuz günahsız ölüp gidebilirsin. İnsan olana laf anlatırsın ama muhattabın insan değil. Hayatta kalmak için devam et diyorum yinede vicdanım rahat olsun ben münakaşaya giricem dersen keyfin bilir.
    Amaç münakaşa değil amaç uyarımızı yapıp kendi yolumuza gitmek. Sadece hatasını göstermek amaç. Onu azarlamak tahrik etmek değil. Siz İstanbul'lular nasıl bir ortamdasınız bilmiyorum ama heralde uyarı diyince aklınıza gelen sadece kavga gürültü. Uyarmak kavga etmek değildir.
    Kısaca ben;

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Burası Türkiye. Burada başınıza bir şey gelmeden eve gittiğinize, ölmediğinize şükredeceksiniz. Ben artık umudumu kestim, her olayı doğal kabul ediyorum. Görgüsüzlük, cahillik, kendini bilmezlik geçerli.
    O nedenle kafayı takmadan, hayatta kalma içgüdüsü ile, defansif sürüş yapıp gideceğiniz yere sağ salim gidin.
    Özellikle İzmir 2 yıldır trafik konusunda, sadece trafik değil diğer konularda da normal bir Anadolu şehrini aratır hale geldi. İzmir eski izmir değil, eski İzmir'i mumla arar hale geldik.
    Yaşasın magandalar, apaçiler, çomarlar. Kahrolsun efendi, kültürlü, kibar insanlar.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Amaç münakaşa değil amaç uyarımızı yapıp kendi yolumuza gitmek. Sadece hatasını göstermek amaç. Onu azarlamak tahrik etmek değil. Siz İstanbul'lular nasıl bir ortamdasınız bilmiyorum ama heralde uyarı diyince aklınıza gelen sadece kavga gürültü. Uyarmak kavga etmek değildir.
    En anlayışlı insanı çileden çıkarıp, kimliğini değiştiren bir trafik söz konusu ve insanların birbirine tahammülü kalmamış. Biraz sola çekil diye camına tıkladığın 'kadın' bağırıp küfür etmeye başlıyor. Bu insanları bilinçlendirmeye çalışmak boşa çabalamaktan öteye gitmiyor.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Şu muhabbet artık baymadı mı? İlla 1 kişi gelip bu lafı söylüyor. Nasıl bir ülke olduk? Hata yapanı uyarmak "hata" oldu. Ne yapalım görmemezlikten gelip geçmek mi doğru olan? Ayrıca bu kadar basit mi silah çekip gün ortasında yolda adam vurmak anlamıyorum. Ben de araba sürüyorum ben de hata yapıyorum. Belki dalgınlığıma gelip sinyal vermeden şerit değiştiriyorum. Bi motorcu gelip beni uyarsa hatamı gösterse mahçup olurum yerin dibine girerim ve daha dikkatli olmaya çalışırım.

Yani her hata yapan insanı potansiyel katil, canavar, suçlu olarak görmeyin. "Trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım" ben böyle büyüdüm ve bu yoldan gidiyorum. "Bana dokunmayan yılan 1000 yıl yaşasın" mantığı ile daha ne kadar bu ülkenin içine ediceksiniz anlamıyorum aklım almıyor... Koca bir millet resmen sessizliğe gömülüyor.

Yanlış anlaşılmasın gidip kavga edelim dövelim küfredelim magandalık yapalım demek değil bu. Doğru bir üslup ile uyarmak gerek. Baktınız adam "adam" değil o zaman uzatmadan yolunuza bakarsınız. Gelip de sizi kimse düzgün bir üslup ile uyardınız diye kafanıza sıkmaz.
    Güzel kardeşim neye yarayacak o yaptığın? Kendimden örnek vereyim. Üniversite mezunuyum, kitaplıklar dolusu kitabı 3-4 er defa okumuş adamım. İnterneti en çok merak ettiğim, aklıma takılan şeyleri araştırmak için kullanırım. Ülke ortalamasının üzerinde eğitime sahibim. Övünmek falan için değil, söyleyeceğim durumlara vereceğim tepkileri yazmadan önce profili göresin diye diyorum.

Diyelim dalgınlığıma geldi hata yaptım. Bu ne demek, zaten ben normalde o hatayı yapmıyorum, dalmışım demek. Sen beni uyarsan ne olacak? Ben insan değil miyim, gene dalgınlığım olmayacak mı? Neye yaradı? Hiçbir şeye.

Diyelim çok önemli bir işim vardı, acelem vardı, hastanelik durum vardı vs. O sebeple o ana mahsus makas atıyorum. Ben zaten bunun yanlış olduğunu biliyorum, ama yapmaya mecburum. Geldin beni uyardın, ben de he dedim uzamasın diye geçtim gittim. Neye yaradı? Sen beni uyardın diye bir daha aynı duruma düşsem aynı şekilde kullanmayacak mıyım?

Diyelim, bu kadar eğitim vs ye rağmen trafik canavarıyım. Olur olur yani, manyağım diyelim. Her zaman makas atıyorum, hız yapıyorum vs. Sen geldin beni uyardın, neye yaradı? Ben zaten psikoyum, uyarsan ne olacak seni mi dinleyeceğim de bir daha yapmayacağım?

Tüm bunları rahat rahat yaparım. Neden biliyor musun? Çünkü cezalandırılmayacağımı biliyorum. Bunları yaptığım zaman ceza falan almayacağım ben. Sen beni uyarsan ne olur, he der geçerim. Biraz uzatırsan ukalalık etme der basar giderim. Çünkü eğitim meğitim, trafikte insani uslupla uyarı vs bunlar hikaye. Ben bilsem ki böyle şeyler yaptığımda benim canımı yakacak cezalar beni bekliyor, işte o zaman hiçbir durumda bu işlere girmem. Ancak bu çözer bu işi.

Şimdi beni geçelim, aynı durumlara girebileceğin adamlara bakalım, olasılıkları görelim;

- Adamın çeki döndü, parası battı vs canı sıkkın yolda gidiyor dalgın, hata yaptı. Geldin uyardın, .iktir git dedi. Ne olacak?
    - Biraz cahil, biraz atarlı adama denk geldin, hata yaptı gittin uyardın. Başladı en ağır küfürleri sallamaya. Ne olacak?
    - Psikoya denk geldin. Herif makas değil artık bıçak atıyor resmen. Gittin uyardın he he dedi. Sonra yolda gelip arabayla dokunuverdi sana. Uçtun motordan öldün mü kaldın mı belli değil.

Ya daha çok uzar mevzu. İlla silaha gerek yok. Ayrıca bu ülkede gün ortasında adam vurmak öyle zor falan değil, çok kolay işler bunlar. Terörle yaşayan ülke burası, adam ölümü normal artık burada. Millet cahil, cezalar caydırıcı değil, polisin umrunda değil. Sadece çok göz önünde yaparsan, gel beni yakala dersen yakalandığın bir sistem var. Bunu böyle kibar kibar uyarayım falanlarla olmaz.

Ben de zamanında uyardım, ama yalana gerek yok, ben hep ayarım kaçtığı için uyardım. Herif beni sıkıştırdı, gittim atar yaptım. Yol vermedi el kol yaptım vs. Ben şanslıydım aşırı manyapa denk gelmedim, siz aynı şansa sahip olmazsınız arabanın altına alıverirler. Yapmayın bunu, kendi canınız herkesin canından değerli. Bu ülke böyle, ben konuşmazsam gidere başkasını ezer falan geçin bunları.

Açıkcası ifadeleri düzgün kullanmak herşeyi çözüyor.Biraz konudan uzaklaşacağım ama anlatmak istedim.
    İzmir bornava tarafında araba ile giderken arkadan adam sellektör falan yaptı yanıma gelmeye calısıyor bende gelmesin diye gaza basıyorum falan.Işıkta yanıma denk geldi actım camı ne var lan dedim.Adam arka kapınız acık kalmış dedi.Kendimden utandım özür diledim adamdan.
    Eskişehirde siyah bmw akşam vakti aynadan zar zor gördüm geldiğini farı kapalıydı.Sellektör yapıp uyardım.Önümde durdu geldi yanıma ne var dedi.Farları yakmamışsınız dedim , adam kusura bakma dedi cekti gitti.
    Biraz ifadeyi güzelce kullanmak gerekiyor.

Siz uyarınızı yapın ama gidip adama dalmaya kalkısmayın bosuna çünkü 100 metre ileride bildiğini tekrar okur adam.Herkes kamyoncu tırcılara kaydırırda onlar motosiklet ve arabalara daha fazla hoşgörülüdür.
    AWESQME bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim neye yarayacak o yaptığın? Kendimden örnek vereyim. Üniversite mezunuyum, kitaplıklar dolusu kitabı 3-4 er defa okumuş adamım. İnterneti en çok merak ettiğim, aklıma takılan şeyleri araştırmak için kullanırım. Ülke ortalamasının üzerinde eğitime sahibim. Övünmek falan için değil, söyleyeceğim durumlara vereceğim tepkileri yazmadan önce profili göresin diye diyorum.

Diyelim dalgınlığıma geldi hata yaptım. Bu ne demek, zaten ben normalde o hatayı yapmıyorum, dalmışım demek. Sen beni uyarsan ne olacak? Ben insan değil miyim, gene dalgınlığım olmayacak mı? Neye yaradı? Hiçbir şeye.

Diyelim çok önemli bir işim vardı, acelem vardı, hastanelik durum vardı vs. O sebeple o ana mahsus makas atıyorum. Ben zaten bunun yanlış olduğunu biliyorum, ama yapmaya mecburum. Geldin beni uyardın, ben de he dedim uzamasın diye geçtim gittim. Neye yaradı? Sen beni uyardın diye bir daha aynı duruma düşsem aynı şekilde kullanmayacak mıyım?

Diyelim, bu kadar eğitim vs ye rağmen trafik canavarıyım. Olur olur yani, manyağım diyelim. Her zaman makas atıyorum, hız yapıyorum vs. Sen geldin beni uyardın, neye yaradı? Ben zaten psikoyum, uyarsan ne olacak seni mi dinleyeceğim de bir daha yapmayacağım?

Tüm bunları rahat rahat yaparım. Neden biliyor musun? Çünkü cezalandırılmayacağımı biliyorum. Bunları yaptığım zaman ceza falan almayacağım ben. Sen beni uyarsan ne olur, he der geçerim. Biraz uzatırsan ukalalık etme der basar giderim. Çünkü eğitim meğitim, trafikte insani uslupla uyarı vs bunlar hikaye. Ben bilsem ki böyle şeyler yaptığımda benim canımı yakacak cezalar beni bekliyor, işte o zaman hiçbir durumda bu işlere girmem. Ancak bu çözer bu işi.

Şimdi beni geçelim, aynı durumlara girebileceğin adamlara bakalım, olasılıkları görelim;

- Adamın çeki döndü, parası battı vs canı sıkkın yolda gidiyor dalgın, hata yaptı. Geldin uyardın, .iktir git dedi. Ne olacak?
    - Biraz cahil, biraz atarlı adama denk geldin, hata yaptı gittin uyardın. Başladı en ağır küfürleri sallamaya. Ne olacak?
    - Psikoya denk geldin. Herif makas değil artık bıçak atıyor resmen. Gittin uyardın he he dedi. Sonra yolda gelip arabayla dokunuverdi sana. Uçtun motordan öldün mü kaldın mı belli değil.

Ya daha çok uzar mevzu. İlla silaha gerek yok. Ayrıca bu ülkede gün ortasında adam vurmak öyle zor falan değil, çok kolay işler bunlar. Terörle yaşayan ülke burası, adam ölümü normal artık burada. Millet cahil, cezalar caydırıcı değil, polisin umrunda değil. Sadece çok göz önünde yaparsan, gel beni yakala dersen yakalandığın bir sistem var. Bunu böyle kibar kibar uyarayım falanlarla olmaz.

Ben de zamanında uyardım, ama yalana gerek yok, ben hep ayarım kaçtığı için uyardım. Herif beni sıkıştırdı, gittim atar yaptım. Yol vermedi el kol yaptım vs. Ben şanslıydım aşırı manyapa denk gelmedim, siz aynı şansa sahip olmazsınız arabanın altına alıverirler. Yapmayın bunu, kendi canınız herkesin canından değerli. Bu ülke böyle, ben konuşmazsam gidere başkasını ezer falan geçin bunları.
    Sizin adınıza çok üzüldüm eğitimli kültürlü birinin böyle düşünmesi gerçekten çok üzücü. Modern dünyanın savaşında siz ve sizin gibiler çoktan sindirilmiş. Eğer bu bir hayatta kalma, bir yaşam savaşıysa unutmayın güçlü olan her zaman kazanır. Kaçmak insanlık tarihi boyunca hiç bir zaman zafer olmamıştır. Her zaman mücadele eden taraf kazanır.

Siz istediğiniz kadar 3 maymunu oynayabilirsiniz ancak bir gün sizin ve sevdiklerinizin başına da kötü bir şey gelirse o zaman işte hangi yüz ile hakkınızı arıcaksınız?

Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Sizin adınıza çok üzüldüm eğitimli kültürlü birinin böyle düşünmesi gerçekten çok üzücü.
    İşte gör bak, eğitim de olsa ne olsa böyle düşünüyor bu ülkenin insanı. Karşılaşacağın tavır ve tarz bu, başka bir şey değil. Dünyanın başka yerinde de ceza sistemi böyle olsa souçların farklı olacağını düşünme. Sadece üzülmekle kal ama hayatta kal senin için daha iyi. 100 yıla kadar zamanın kendi karşı koyulmaz değişimi ile değişir bu işler, ama daha değil.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece şanslısın.

Evet, hepimiz yeri geliyo trafikte bizi tehlikeye atan araçlarla kavga etmeye başlıyoruz.
    Ama bunu misyon edinmeye gerek yok. Hele hele gereksiz atraksiyonlara girmeye hiç gerek yok.
    Bu işler adamın önünü kesip tehdit etmekle, dövmekle yada aracına zarar vermekle düzelecek işler değil.
    Yanına gidip lanlı lunlu konuştuğun, küfür ettiğin adam tabancasını çıkarıp olduğun yere yığabilirdi seni.

Olmaz deme. Türkiye burası. Adamın kaybedecek bir şeyi yok. Tahrik etti der, duruşmaya takım elbiseyle çıkar, 2 sene cezayla kurtulur.

O yüzden şansını fazla zorlama derim.

Kendi kendine atarlanıp kendi kendine cevabını vermişsin zaten
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Modern dünyanın savaşında siz ve sizin gibiler çoktan sindirilmiş. Eğer bu bir hayatta kalma, bir yaşam savaşıysa unutmayın güçlü olan her zaman kazanır. Kaçmak insanlık tarihi boyunca hiç bir zaman zafer olmamıştır. Her zaman mücadele eden taraf kazanır.
    Mücadele böyle olmaz. Birebir uyarıda adamın bana saldırma ihtimali var, ben bu saldırı sonucunda adamın kafasını patlatmayacağımı bildiğim için böyle bir şeye baştan girmiyorum. Ama trafik kanunu ile ilgili gösteri düzenleyelim, eylem yapalım en öne gelirim ayıpsın.

Siz istediğiniz kadar 3 maymunu oynayabilirsiniz ancak bir gün sizin ve sevdiklerinizin başına da kötü bir şey gelirse o zaman işte hangi yüz ile hakkınızı arıcaksınız?
    Öyle olur mu hiç. Ben devlet görevlisi, kanun yapıcı ya da trafik polisi değilim. Gidip insan uyarmanın riskleri var ve buna girmiyorum. Trafikte veya normal düzende toplumun güvenini sağlamak devletin sorumluluğu. Ben ya da bir başkasını aşırı hareketlerden caydırmak devletin görevi. Devlet görevini yapmıyor ve benim yakınım zarar görüyorsa gider çok da güzel savunurum hakkımı.

Motosikleti
    Forza 250
    Unutmayın her iyi niyet en ağır şekilde cezalandırılır. İdealist olmak güzel şeydir. Siz Avrupadaki insanlar çok mu medeni çok mu akılcı sanıyorsunuz ? İnsanları ceza ile adam etmişler. Uzun zaman sonra da bu bir kültür olmaya başlamış. Sağlam bir hukuk ve ceza sistemi olmadan kimseyi adam edemeyiz. Lütfen dikkat insanları uyarmaya çalışayım derken canınızdan olabilirsiniz. Biz toplumda ayrı ayrı bireyler olarak birbirimizi eğitme, düzeltme misyonuna ve yeterliliğine sahip değiliz keşke böyle olabilse bu bir ütopya. Bu görev devletin görevidir ve devletin varolma sebebi budur.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)