Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Ehliyet Sınavım Esnasında Atlattığım Kaza Videom...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Arkadaşlar çektiğim ve yüklediğim ilk videom. Youtube paylaşımları buradan nasıl direk görünür bilmiyorum, yapamadım. Bir arkadaş yerime yaparsa sevinirim. Bu arada trafikte öngörülü olmak önemlidir... Selametle

https://www.youtube.com/watch?v=8sVZ51b79jE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Adama odaklanmışsın, geldiğini görüyorsun, hala 15'le gidiyorsun.
    Yavaşlamasan ya da adama odaklanmasan zaten geçeceksin, kornaya filan gerek yok. Sen inadına daha da yavaşlamışsın.

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sağ şeritten sol şeride geçerken, sinyal vermeye çalıştın ama yanmadı sinyal Telsizden gelen komutları merak ettim.. Kaldın mı geçtin mi?

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yavaşlamasan ya da adama odaklanmasan zaten geçeceksin, kornaya filan gerek yok. Sen inadına daha da yavaşlamışsın.
    Anladığım kadarıyla ehliyetinizi eski sistemdeyken almışsınız. Motosiklet sınavı esnasında yarım saatlik parkur aşamasında maksimum hız 30 km ile sabit. Sınav esnasında 26 ile giderken uyarı aldım, o videoyu da yükleyebilirim... Yani yavaş gitmek benim seçimim değil. Sınavdan kalmamak için ;) Haklısınız yapılması gereken gaz açıp tehlikeden uzaklaşmak ya da durup tehlikenin geçmesini beklemek fakat unutmayın "O AN SINAVDAYDIM"

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

Alıntı coldboy35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sağ şeritten sol şeride geçerken, sinyal vermeye çalıştın ama yanmadı sinyal Telsizden gelen komutları merak ettim.. Kaldın mı geçtin mi?
    Sınava girdiğim motosiklet Allaha emanetti. BAJAJ PULSAR 150NS. Zaten fark ettiyseniz sol aynam kırık, sağ aynam ayar tutmuyor, sağ fren manetini sadece iki parmağım tutabiliyor... Telsiz komutları sürekli birbirine giriyor. Sinyalini kapat dediğinde benim zaten sinyalim kapalıydı o başka sınav hocasının sesi. Herneyse sonuç olarak geçtim.

Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla ehliyetinizi eski sistemdeyken almışsınız. Motosiklet sınavı esnasında yarım saatlik parkur aşamasında maksimum hız 30 km ile sabit. Sınav esnasında 26 ile giderken uyarı aldım, o videoyu da yükleyebilirim... Yani yavaş gitmek benim seçimim değil. Sınavdan kalmamak için ;) Haklısınız yapılması gereken gaz açıp tehlikeden uzaklaşmak ya da durup tehlikenin geçmesini beklemek fakat unutmayın "O AN SINAVDAYDIM"

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

Sınava girdiğim motosiklet Allaha emanetti. BAJAJ PULSAR 150NS. Zaten fark ettiyseniz sol aynam kırık, sağ aynam ayar tutmuyor, sağ fren manetini sadece iki parmağım tutabiliyor... Telsiz komutları sürekli birbirine giriyor. Sinyalini kapat dediğinde benim zaten sinyalim kapalıydı o başka sınav hocasının sesi. Herneyse sonuç olarak geçtim.
    Hadi gözün aydın.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Arkadaşlar çektiğim ve yüklediğim ilk videom. Youtube paylaşımları buradan nasıl direk görünür bilmiyorum, yapamadım. Bir arkadaş yerime yaparsa sevinirim. Bu arada trafikte öngörülü olmak önemlidir... Selametle
    benden sana tavsiye, kavşaklarda böyle gelen olduğunu görünce, daha çıkmadan kornaya bas ki seni görsün o zaman %99 sana yol verir, eğer çıkana kadar beklersen geç kalmış olursun, böyle kornalarla küfürleşirsiniz .

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece motora değil, aynı zamanda arkadan gelen sürücü kursunun arbasına da yol vermesi gerekiyor beyaz aracın. ayrıca korna iyidir, korna kullanmaktan korkmayın.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Msx 125
    Yoluna atlayan aracı uzaktan görür görmez 2 kez ikaz kornası çalmalıydın çıkma ben burdayım demek için.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı SercanG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoluna atlayan aracı uzaktan görür görmez 2 kez ikaz kornası çalmalıydın çıkma ben burdayım demek için.
    Normalde herzaman yaparım ama o an sınav stresinden aklıma gelmedi :D

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben aldığım zamanda 8 çizerken barzonun biri sınav alanına girip arabayla üstüme sürmüştü, zor kaçmıştım. Keşke o zaman aksiyon kameram olsaymış.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herşeyi anlarımda kornaya kornayla neden karşılık verirler ki yavaşş, yavaaş git, yavaaş.. diye bağırsaydın keşke

Ege Anıl EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696, Triumph street triple, Xmax 25
    Trafikte iken ben çalınca adam çıkmayacaksa da çıkıyordu bi keresinde çaldım diye ustume sürdü Büyük cc bi makine sahibi olursam korna kullanmayacağım

Ben 2 hafta önce ankarada girdim sınava , 40 la giderken arkadan telsizden 60 a kadar basabilirsin uyarısı geldi

Ya kısaca mantık aramıcaksın Telsizi dinledim sağ şeride geç diyor adam :D ne güzel soldan gidiyordun onların hatası

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250

Atlattığın tehlike için geçmiş olsun.
    Sınavda seni bırakmaları gerekiyordu.(Değerlendirme formu III-2b maddesine göre)
    Geçtiğin için gözün aydın.

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/DJ75rz.png
    http://i.hizliresim.com/Gz94J6.png
    Sınavda seni bırakmaları gerekiyordu.(Değerlendirme formu III-2b maddesine göre)
    Kesikli çizgi de sollama yapilir yaya geçidinde şerit değiştirme neki

Motosikleti
    -
    Bencede hata daha cok senden,beyaz arac yola katılım yaparken yola bakıyor ve soldasın,sonra arac surucusunu gozunden soyluyorum sen bırden saga gecıyorsun,ve nereye bakarsan oraya gıdersın kuralı ıslıyor kısa sure bodoslama araca gıdıp sonra serıdıne donuyorsun.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2 hafta önce ankarada girdim sınava , 40 la giderken arkadan telsizden 60 a kadar basabilirsin uyarısı geldi
    Adamına göre muamele demek ki? :D Valla bana 26 da uyarı geldi var ya kaçıncı viteste gideceğimi şaşırdım. Motor yüksek 1. vites çok dengesiz 2 bazen yetmiyor 3 e alsam gaz açıyorum kimse yok :D Felaket bir sınavdı. Şükür ki A ehliyet almaya kalkmazsam birdaha inşallah yaşamayacağım bu durumu...

Adam ehliyet sınavına giriyor

İlk şerit değiştirmesi gayet normal, şerit deiştirmek için bir olay olması gerekmiyor, hızı da gayet makul ayrıca yerdeki çizgide kesik kesik zaten.

2.şerit değiştirme olayı; telsizden gelen komut gereği, arkadaşımız sola geçtiği zaman sağ geç diye komut gelmeseydi bu tehlikeyi atlatmazdı.

Kısaca usta öğretici ve Minibüs sürücüsü hatalı.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/DJ75rz.png
    http://i.hizliresim.com/Gz94J6.png
    Hayır ben kesikli çizgide şerit değiştirdim. Uyarı üzerine düz çizgide geri şerit değiştirmek zorunda kaldım. Bana komutu verende hata. Ayrıca sağ şeride girerken adamla göz teması kurdum ve adam iplemedi bile.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Alıntı coldboy35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam ehliyet sınavına giriyor

İlk şerit değiştirmesi gayet normal, şerit deiştirmek için bir olay olması gerekmiyor, hızı da gayet makul ayrıca yerdeki çizgide kesik kesik zaten.

2.şerit değiştirme olayı; telsizden gelen komut gereği, arkadaşımız sola geçtiği zaman sağ geç diye komut gelmeseydi bu tehlikeyi atlatmazdı.

Kısaca usta öğretici ve Minibüs sürücüsü hatalı.
    Aynı fikirdeyim. Tehlikeden kaçan bendim tehlikeyi yaratan onlar oldu
    coldboy35 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)