Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Sizce Kredi ile (Koç Finans) Motosiklet Alınırmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Ekim de 3500-4500tl motosiklet almayı planlıyorum nette gezerken koc finans honda-yamaha ve diger motosikletler icin 2 farkli kampanya yapmislar 250cc Altı ve 250cc Üstü için 10.000tl icin ayda 500tl ödeme ile 12.000tl fark komisyon alıyorlar 24ay icin ne dersiniz ?

Ilk motorum degil suan aktif olarak firmanın motorunu (Honda cb125e) kullanıyorum pesin 3000-4500tl hintli Tvs-Hero alabilirim veya riske girip kanuni-mondial almaktansa 3000-3500tl hintli alınır diyorum. .
    Ama boy 1.84 kilo 86kg tekerlekleri büyük scooter alayim diyorum valide emekli bende puan azdir odemeler duzensiz yaptim ne dersiniz?
    Neyi Secersen Sec Aklın Hep Secemediginde Kalır !!!.Her Seçiş Bir şeyden Vazgeçiştir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Geri ödemedeki faiz bence çok değil. 2 yıl sonra zaten motosikletin sıfır fiyatına 2 bin lira kafadan zam gelecek yani değişen birşey olmayacak.Dini olarak haram kısmını önemsemiyorsanız,geri ödemelerde belinizi bükmeyecekse siz bilirsiniz.
    Pisman bunu beğendi.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geri ödemedeki faiz bence çok değil. 2 yıl sonra zaten motosikletin sıfır fiyatına 2 bin lira kafadan zam gelecek yani değişen birşey olmayacak.Dini olarak haram kısmını önemsemiyorsanız,geri ödemelerde belinizi bükmeyecekse siz bilirsiniz.
    Her şey tamam da, kredi çekmek neden haram olsun? Fiaz yemek haram değil mi? Adam faiz mi yicek üstüne fazla para vericek. Bunun nesi haram?
    Kısaca ben;

balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her şey tamam da, kredi çekmek neden haram olsun? Fiaz yemek haram değil mi? Adam faiz mi yicek üstüne fazla para vericek. Bunun nesi haram?
    Zina yapmak haram, elleşmek neden haram olsun gibi bir şey oldu seninki
    Stock Sever, Onur34, wing41 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Faizin hertürlüsü haram.Harama ortak oluyorsun sonuçta.

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ibo8316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekim de 3500-4500tl motosiklet almayı planlıyorum nette gezerken koc finans honda-yamaha ve diger motosikletler icin 2 farkli kampanya yapmislar 250cc Altı ve 250cc Üstü için 10.000tl icin ayda 500tl ödeme ile 12.000tl fark komisyon alıyorlar 24ay icin ne dersiniz ?

Ilk motorum degil suan aktif olarak firmanın motorunu (Honda cb125e) kullanıyorum pesin 3000-4500tl hintli Tvs-Hero alabilirim veya riske girip kanuni-mondial almaktansa 3000-3500tl hintli alınır diyorum. .
    Ama boy 1.84 kilo 86kg tekerlekleri büyük scooter alayim diyorum valide emekli bende puan azdir odemeler duzensiz yaptim ne dersiniz?

Olay senin bütçende bitiyor. Kredi ile öderken zorlanmıcaksan sıfır honda ile devam edebilirsin.

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faizin hertürlüsü haram.Harama ortak oluyorsun sonuçta.
    Faiz yemek haram. Bu kadar çarpıltılmaz.
    Kısaca ben;

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Faiz yemek haram. Bu kadar çarpıltılmaz.
    Arkadaşım bilmiyorsun madem bari yanlış fetva verme de millet de yanlış öğrenmesin. Ver veya verme ye veya yeme orası bizi bağlamaz. Ancak faizi almak-vermek yemek yedirmek her türlüsü HARAM. Bunu iyice araştırmanı öneririm. Mantıken bakıyosun diyosunki adam ödeyecek yemeyecek. Ancak vermesi de haram. Tıpkı içki gibi. İçmek-içirmek-içmesine neden olmak(satmak) hepsi haram. Mantıken bakarsak satmak nedem haram tekelci ekmeğinin peşinde dimi?
    Öyle değil işte her türlüsü haram bu meretin. Kusura bakma biraz ağır konuştum sanırım ama bilmediğimiz konu hakkında da üstelememek lazım.
    Güzel Şale, anafartas ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.
    HONDA

#BZ3082

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    adam belki islamı benimsememiş; hemen ne gene "faiz haram"? faiz işletene haram, mecburiyetten katlanana değil; en azından bu şekilde olması gerekir.
    AWESQME bunu beğendi.

Neden olmasin basvurun bakalim

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Her yerde din muhabbeti yapmaktan sikilmadiniz :D Banka da haram o zaman? Banka parasını nasil kazansin faizsiz? Yuklu nakti olmayan motoru nasil alsin kredisiz? Ki haramsa da,ona haram adama niye boyle bir itafta -haram kismi sorun degilse senin icin- bulunuyorsunuz

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Ne güldüm ya faiz yiyene para vermek harammış haahahah Neyse uzatmaya gerek yok. Haram yada değil eğer pahalı bir şey alıcaksan kredi çekiceksin kaçarı yok. O zaman herkes köyüne dönsün.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şeytan icadına binmek senin için problem değilse alabilirsin.

aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    bence faiz çok garanti 10bin tl 36 ay vade 380 tl aylık ödeme ile 12500 alıyordu (yaklaşık, küsürat olabilir)

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı hattoi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şeytan icadına binmek senin için problem değilse alabilirsin.
    wowwww şeytancılar da geldi abowww Şeytan icadı bilgisayar ile şeytan icadı interneti kullanıp şeytan icadı sitede şeytanlı yorum yapıyor wowwww trolololol
    Kısaca ben;

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Buna herkes inançlarına, dünya görüşüne, mali durumuna, v.b. göre farklı bir cevap verecektir (zaten görmüşsündür saçmalayanı da) ve bu cevapların hiç biri senin için örnek olamaz. Kendi kararını kendin vereceksin. Yanlış karar versen dahi, başkasının aklıyla karar vermekten daha iyidir.

Bu senin elindeki bilgilerle ulaştığın bir sonuç, kimse doğru veya yanlış diyemez.

Burada film kopmuş görünüyor. Krediden bahsederken birden bire boy/kilo sohbetine girildi, anlaşılamadı. Puanın az olabilir ama neyin puanıdır bu? İnşallah kredi kartında biriken puanla kredi taksidi ödemeyi düşünmüyorsundur. Üstelik, günün mana ve ehemmiyeti içinde "odemeler duzensiz yaptim" lafının ne aradığı hiç anlaşılmıyor. Son olarak da, "kendine" motosiklet alırken neden validenin emekli maaşına uzandığını da herhalde ayrıca açıklayacaksındır diye bekliyorum.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İroniydi.
    twisten, mombohunter, GP500-1st ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam belki islamı benimsememiş; hemen ne gene "faiz haram"? faiz işletene haram, mecburiyetten katlanana değil; en azından bu şekilde olması gerekir.
    Birader her şeye niye muhalefet oluyorsunuz? Ben zaten çekme etme haram şöyle yanarsın böyle yanarsınmı dedim. Dini inancını kaale almadan haram kısmını önemsemiyorsanız yazdım.Hatta çektiğinde zarar etmeyeceğini belini bükmüyorsa ödemeler siz bilirsiniz gibi şeylerde yazdım. Ben müslüman olarak belki müslümandır düşüncesiyle üstü kapalı diretmeden ısrarcı olmadan yorum katarak yardımcı olmaya çalıştım.Müslümansan kaale alırsın. Değilsende yada bilmiyorsan bilmediğin konu hakkında yorum yaparak fetva vermessin yada islam düşmanlığı yapmazsın konuyu uzatmassın.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Banka sana peşin parayı eline sayoyo 24 ay vade yapıyo ne yapsın almasınmı faiz ? gerçi ybr alsan kimse faiz haram vs demezdi
    shruikan ve crocodil bunu beğendiler.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    İyide bi avantaji yok ki. Zaten ayni oranla bankalar da kredi veriyor. Bosu bosuna ruhsata satilamaz serhi islenecek bir de. Ben olsam kullanmazdim. Zaten motoru alirken de vakiftan kredi cektim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler