Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Sizce Kredi ile (Koç Finans) Motosiklet Alınırmı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Bulunsun...

"Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 2016 yılı Sayıştay Denetim Raporu yayımlandı. Bütçeden bir yılda 6 milyar 482 milyon 979 bin TL ödenek alan DİB'in, İslamiyet'te "haram" olarak kabul edilen faiz yoluyla bir yılda 255 bin TL kazandığı belirtildi. 2015 yılında da 197 bin TL faiz geliri elde eden DIB, geçtiğimiz yıl kira gelirlerinden 2 milyon 884 bin TL, bağışlardan 10 milyon 435 bin TL, para cezalarından 104 bin TL ve özel gelirlerden de 4 milyon 476 bin TL'yi kasasına koydu."
    mombohunter bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hayırlı olsun deyince abi valla kredi ile aldım şu kadar borcum var demeyecekse alan,alınır

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çoook kredi kullandım. Çook da faiz ödedim. Hala oturduğum evin 62 ay daha içine fazi karışmış ödemesi var. Yani içinde yaşadığımız dünya bu işlerle yürüyor. Dünyayı yönetenler çalışmadan çalışanların sırtından bu sanal paralarla hayatlarını yaşıyorlar. Bu bi küresel sektör, faizden kaçış yok. Eee şimdi napsın mümin? İhtiyacını almak için mevcut sistemde faize bulaşmayayım dese bi ev almaya bir ömür yetmez ki 3 lira biriktirse 5 lira artıyor ev fiyatları :( Napsın mecbuuuurrrrr Mecburiyetten faize bulaşmak günah mı değil mi bunu öte tarafta görebileceğiz.

Diğer yandan faiz yemek haram, yedirmek haram değil safsatasına gelirsek böyle bir ayrım yok. Dünyada faiz küreselleşmiş. Zenginler fakirlerin sırtından çaba sarfetmeden çoook daha fazla kazanıyor, bir nevi sömürüyor. Sende faizli kredi çekerek bu bu sömürü düzenine katkıda bulunuyorsan, bu düzenin devamlılığını sağlıyorsun demektir. Yani almak vermek haramdır. (nokta)

Yalnız bazı müminler var bizim şirkette vardı böyle biri. Öyle inanmış ki anlatamıyordum. Faizden sakınıyor. Ama başka isim ve başka yöntem adı altında yine bulaşıyor harama, ama farkında değil

Şöyle ki benim kullandığım faiz sistemi :
    Bir ev buldum. Bankaya başvurdum. İhtiyacım olan rakamı söyledim. 120 taksitle 0,79 faizle çektim krediyi. Ama evi ipotek yaptılar borcu bitene kadar satamıyorum. Ev bir nevi bankanın...

Arkadaşımın kullandığı sistem :
    Evi buluyor, beğeniyor. Evin satış fiyatı örneğin 100 bin tl. İslami bankaya gidiyor, evi gösteriyor. Banka evi kendi adına 100 bin tl'ye satın alıyor. Sonra arkadaşa 120 ay taksitle 180 bin tl'ye satıyor.

Yani 80bin tl yine faiz vermiş oluyor. Ama arkadaşa sorarsak faize bulaşmış olmuyor. Bana kalırsa Allah'ı kandırmaya çalışmış oluyorlar.
    Oysa haşa kul kanar, Allah kanmaz...

Yani kısacası bu faiz düzenine adı ister alıcı ister verici olarak olsun, bir katkı varsa haramdır.
    MertDastan ve EmirŞengezer bunu beğendiler.

Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulunsun...

"Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 2016 yılı Sayıştay Denetim Raporu yayımlandı. Bütçeden bir yılda 6 milyar 482 milyon 979 bin TL ödenek alan DİB'in, İslamiyet'te "haram" olarak kabul edilen faiz yoluyla bir yılda 255 bin TL kazandığı belirtildi. 2015 yılında da 197 bin TL faiz geliri elde eden DIB, geçtiğimiz yıl kira gelirlerinden 2 milyon 884 bin TL, bağışlardan 10 milyon 435 bin TL, para cezalarından 104 bin TL ve özel gelirlerden de 4 milyon 476 bin TL'yi kasasına koydu."
    yok abi öyle şey mi olur? Bunlar Fetö'cü Fetö'cü vatan haini DİB'ye leke sürmeye çalışıyorlar vs vs tarzı yorumlar gelir abi birazdan buralara haberin olsun. Bakmışsın sende, bende vatan haini ilan edilmişiz...
    twisten ve EmirŞengezer bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir müslüman Kur'an ve Sünnete uymalıdır
    Dur hele müselman. Sünnete uyacağız diye küçücükken doğradılar zaten.

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Bence ümmet parayı bırakıp takas sistemine dönmeli.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bitcoin için ne düşünüyorsunuz ? Yada milyon dolarlar eden bi van gogh yada picasso tablosu ! yada altın, elmas, yenmez, yutulmaz. Neden borsası var? Borsa demişken borsa hakkında ne düşünüyorsunuz? Bunların tümü kara para aklamak için icat edilen piyasalar, bence yani ...

Bitcoin için diyanet açıklaması... okumaya üşenenler için özetle haram

“Para devletçe bastırılan ve ülke içinde mübadele aracı olarak kullanılan, üzerinde rakamsal değeri yazılı, kağıt ya da metal nesnedir. Sanal para ise arkasında herhangi merkezi bir finansal kurum bulunmaksızın kullanıcılar arasında doğrudan ticari alışverişe imkan tanıyan ve her kullanıcı için özel kriptolanmış/şifrelenmiş para birimidir. Bir para biriminin para hükmünde olabilmesi için ya değerini devlet otoritesinden almalı ya da altın gibi zati bir değere sahip olmalıdır. Sanal paralar her ne kadar bazı kesimler tarafından mübadele aracı olarak kullanılmakta ise de devletin sağladığı itibari değere ve güce sahip olmaması, arkasında merkezi bir finansal kurumun bulunmayışı ve devlet teminatı altında olmaması sebebi ile para olarak değerlendirilemez. Ayrıca değer kazanıp kaybetme hususunda speklülasyona açık olmaları, daha çok kara para aklama amacı gibi meşru olmayan iş ve işlemlerde kolaylıkla kullanılabilmesi ve devletin denetim ve gözetiminden uzak olması gibi sebeplerle sanal paraların alım satımını yapmak şu aşamada dinen uygun değildir”

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Faiz haram diyen bana para versin ben ona 30 sene sonra faizsiz öderim

Adam alacağı motoru alıp belki 20000 km yapmıştır. 😁😁

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İslamda faiz almak haramdır, faiz vermenin haram olması insanlar tarafından "uydurulmuştur". Bu tip şeyler için bir ara Ekşisözlük'te "upgrade edilmiş ayetler" diye bir ifade okumuştum ki buna cuk oturuyor. Domuz eti yemek haramdır, o halde domuz öldürmek sevaptır. Mekanizma yüzyıllardır değil ama son yüzyıldır falan yobazların katkısıyla aynen böyle işledi. Günümüz koşullarında borç almadan ve buna faiz ödemeden pahalı bir şeylere sahip olmak mümkün değil. Yeter ki siz para kazanmak için tefecilik yapmayın. Kredi kartı ile yaptığınız her alışverişte de banka para kazanıyor, o da haram o zaman. Ödediğiniz faturalarda bilemem ne hizmet bedeli olarak alınanlar da haram.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faizin hertürlüsü haram.Harama ortak oluyorsun sonuçta.
    Dahada vahimi Allah a ve H.z. Muhammed e savaş açmaktır faiz.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler