Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sizce Kredi ile (Koç Finans) Motosiklet Alınırmı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Tutamadım kendimi; yazayım:

Bi bitmediniz.
    onurkcbs bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pcxbear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Alıntı Taygunho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Işin dini boyutunu diyanet işleri başkanlığına bağlı birinden alsanız daha doğru olur. Ama kredi kısmına gelince bende kendi butceme uygun kredilere baktım 24 aylık krediler çok da kötü değil. Ekonominin bu kadar kötü olduğu bir dönemde düşünülebilir. Ama hala yıllık yüzde 20 faiz bana fazla geliyor daha uygun bir seçenek bakılabilir.
    Sadece sana değil kardeşim bütün ülkeye fazla geliyor o faiz. Hepimiz muzdaribiz. Burda güzel bir kardeşimiz motorsiklet almak istiyor ama ülkenin haline bakki adam alabilmek için 20 taklaya giriyor. Kaldı ki o bile sorgulanıyor. Ne yapsın bu adam hiç mi isteklerini yerine getiremesin? Gavurun memleketinde üniversiteli çocuklar dünyaları dolaşıyor istedikleri imkanlar ellerinin altında, adamların ufkunun sınırlarını siz düşünün artık. Bizim güzel kardeşimiz de naçizane kendisine 3000 - 5000 lik bir mai bakarken bile zorlanıyor ki birileri de çıkıp yaptığın şey haram diyor. Devletimiz sorunsuz sosyal bir devlet olaydı da bu adam faizle maizle uğraşmak zorunda kalmayaydı.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    ----------------

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Madem olay faiz konusuna geçti bu muhabbetlere gıcık olduğum halde ben de söyleyeyim. İsteyen haram der kullanmaz, isteyen haram der kullanır, isteyen de haram değil der, kullanır veya kullanmaz. Bu konuları dillendirmek, kendi görüşünü kesin bilgi gibi başkalarına empoze ettirmek çok yanlış. Arkadaşın biri de faiz almak haram vermek değil demiş :D

İslamın tek kaynağı Kuran'ı Kerim'de faiz haramdır diye birşey geçmez. Riba haramdır der. Riba ise ölçüsüz artıştır (Misal tefecilikteki yüksek faizler) Sen şimdi adama 10 yumurta parası 10 lira veriyosun, seneye yumurta oldu 1.5 lira, sen yine 10 lira aldın geriye, hesapla bakalım kaç yumurta alabiliyosun. 6 yumurta alırsın ancak. E ne oldu senin 4 yumurtan. Faiz almamayı bırak verdiğin parayı alamadın. Paranın reel ve nominal değeri denen kavramlar vardır. Enflasyon dolayısıyla paranın alım gücü zamanla düşer. Dolayısıyla buradaki artış ancak paranın değerini korur veya çok kısıtlı kalır. O nedenle aklı başında adam için tefecilikteki gibi intiharlara, adam öldürmelere vs. yol açmaz. Tam tersine kısıtlı geliri olan, maaşla çalışan insanlar da yüksek tutarlı harcama yapabilir, ev, araba alabilirler. Bu yazdığım benim kendi görüşümdür. Kimseyi bağlamaz. Haram olduğunu düşünen kişi doğal olarak kredi kullanmaz, kimse de onu zorlamaz zaten.

Bu arada belirttiğiniz kredinin çok cazip bir tarafı yok. İhtiyaç kredisi daha mantıklı geliyor.
    sopotlu bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    gene diyeyim, hafif bi bronzluk iyidir.
    Ali Bircan bunu beğendi.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazen hangi siteye girdiğimi unutuyorum.
    Nasıl bir fetişistsiniz arkadaş siz?

Hayattan nasıl zevk alıyorsunuz? gerçekten merak ediyorum.

Ya bu forumun moderatörleri ne iş yapıyor arkadaş?
    "Nerede eski forumlar" dedirttiriyorlar 30 yaşında adama yazık valla.

Sayın deve.net üyeleri, akşam namazı etkinliğimize bekleriz. İslamiyet üzerine teolojik sohbetlerden sonra çekilişle okunmuş pirinç dağıtacağız. Sonra da develerimize binip dağılacağız. (5 yıl sonra motosiklet.net ver.2)

Her şeyin bir yeri var lütfen yahu.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı hattoi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen hangi siteye girdiğimi unutuyorum.
    Nasıl bir fetişistsiniz arkadaş siz?

Hayattan nasıl zevk alıyorsunuz? gerçekten merak ediyorum.

Ya bu forumun moderatörleri ne iş yapıyor arkadaş?
    "Nerede eski forumlar" dedirttiriyorlar 30 yaşında adama yazık valla.

Sayın deve.net üyeleri, akşam namazı etkinliğimize bekleriz. İslamiyet üzerine teolojik sohbetlerden sonra çekilişle okunmuş pirinç dağıtacağız. Sonra da develerimize binip dağılacağız. (5 yıl sonra motosiklet.net ver.2)

Her şeyin bir yeri var lütfen yahu.
    boşver akşam namazını, teravihe gideriz.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Komşusunun motosikleti yokken motosikleti olanlar konusunda ki hüküm nedir muhterem hocam ? Veya kendi kendini ödeyen gemiciklere cevaz verilmiş midir ?

Faizi alanda verende aynı günaha ortaktır.Arkadaşlar bilgimiz yoksa lütfen o konuda gidip bilgi sahibi olalım hiç olmadı zaten google'ye yazsanız bilgi sahibi olursunuz.inancı olmayan insana zaten sözümüz yok eğer inanıyorsanız inkar etmeden ölnce araştırın helale haram ve harama helal diyenin imanı sıkıntıya girer dolayısıyla aşağıda ayet ve hadisler vardır ALLAH resulu (s.a.v) faizi Alanada verenede lanet etmiştir.Aşağıda kaynaklarıyla birlikte sundum,fiemanillah.

Ey iman edenler, Allah'tan sakının ve eğer inanmışsanız faizden arta kalanı bırakın. Şayet böyle yapmazsanız, Allah'a ve Resulü’ne karşı savaş açtığınızı bilin. Eğer tövbe ederseniz artık sermayeleriniz sizindir. Böylece ne zulmetmiş olursunuz, ne zulme uğratılmış olursunuz. (Bakara 2/278-279).

"Ey iman edenler! Allah'tan korkun ve artık faizin peşini bırakın, eğer gerçekten müminler iseniz.
    Eğer böyle yapmazsanız, o zaman Allah ve Resulü tarafından size savaş açılmış olduğunu bilin. Eğer tevbe ederseniz, sermayeleriniz sizindir. Haksızlık etmezsiniz, haksızlığa da uğramazsınız."
    BAKARA 278-279

"Faiz alana da verene de lanet olsun!" Müslim

"Faiz 73 kısımdır. En aşağısı(nın kötülüğünün derecesi), kişinin anası ile zina etmesi gibidir!" Hakim

"Bir dirhem faiz alıp vermek otuz zinadan günahtır." Taberani

“Resûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem ‘Ribâyı/fâizi yiyene, yedirene, (sözleşmesini) yazana, şâhidine lânet etti ve ‘Onlar müsâvîdirler/eşittirler.’ dedi.” (Müslim, Musakaat, 19 (106/1598).

"Hep faiz yiyen sonunda fakirliğe düşer." İbni Mace
    sedat_57 bunu beğendi.

Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    haram diyenler mesleği bıraktırdınız bana bravo

oranı pek cazip değil gibi + satmana mani durum oluşacak taşıt kredisi olduğu için
    benzer ödeme planları ile ihtiyaç kredisi size daha uygun gelir diye düşünüyorum.
    iyi araştırın.

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Pekiii millet başına bie dam olsun çoluk çocuğum anam babam içinde barınsın sıcak bir yuvam olsun baba ocağı olsun diye banka kredisi ile ev alıyor ve gelirine göre vadelerde geri ödüyor, faiz haram diyen bu müptezel güruh acaba buna bir mantıklı açıklama getirebilirmi eyyy ahali.

TrailBraking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Faiz paranın korunmasıdır. Haram maram götünüzden tespit sıçmayın.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Tek işlediğim günah faiz olsa, sorgusuz cennete girerdim.

Çe oe me ear

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Adam haram diye diye yirtinmis da merak ediyorum maaslarini nerden aliyor bu arkadaslar eğer bankadan aliyorlarsa o zaman ister istemez bu harama (;)) ortak olmussunuz hatta coktan cehennemlik olmussunuz bile haa yok elden alıyorsanız patron bu parayi bankadan aliyor mu almiyor mu ;)

Bi hikaye vardir anlatayim ;

Bir gun bir ogrenci memlektine donmus ramazan ayina denk gelmis donus zamani ve bu arkadas surekli dinlenme modundaymis hep yatis hep yatis birgun imam efendi gormus bunu demis ki orucu uykuya tutturdun mubarek orucun kabul olmaz ki demis oteki de cevap vermis benim orucum seninkinden daha makbul diye. İmam demis nasil oluyormus o oyle, oteki de demis ki ben kimseye kotu gozle bakmadim kotu soz etmedim kotu soz isitmedim zihnimde kotu dusunce olmadi, sende oyle miydin demis...

Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faiz yemek haram. Bu kadar çarpıltılmaz.
    ya kardeş bilmeyen bi konusmasın ya Allah aşkına din namına ne tür bir ihtisasın varki konusuyosun kalbini kırmak istemiyorum ama insanlarada yanlış bilgi veriyosun etme gülüm ya. Haram değil derken neye dayanarak konusuyosun duvara dayanarak konusma hacım kuran belli kitap belli yazılan çizilen belli.

konuya gelirsek ben borç harç kredi motor alınmasına açıkçası karsıyım paran neye yetiyosa onu almak icap eder diye düsünüyorum eğer daha üst bir model bişey almak istiyosanız bir miktar ek iş ek gelir bir miktar tasarruf ve bi kaç ay daha para biriktirmeyi tavsiye ederim çoluk çocuk yenge vardır Allah muhafaza basına bisey gelir borç bırakma arkanda

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zeus çarpar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:48 ----------

Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çe oe me ear
    Kredi mi çektin Emre?

t4m3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 NK
    Alkol alan, kumar oynayan, zina yapan, kariya kiza bakan muslumanlar, domuz etine haram diyor ya bu konuda ki mesajlar da ayni oyle
    onurkcbs bunu beğendi.

blue4XL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Önce MCT250, şimdi Yamaha
    Alıntı etarhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Burada film kopmuş görünüyor. Krediden bahsederken birden bire boy/kilo sohbetine girildi, anlaşılamadı. Puanın az olabilir ama neyin puanıdır bu? İnşallah kredi kartında biriken puanla kredi taksidi ödemeyi düşünmüyorsundur. Üstelik, günün mana ve ehemmiyeti içinde "odemeler duzensiz yaptim" lafının ne aradığı hiç anlaşılmıyor. Son olarak da, "kendine" motosiklet alırken neden validenin emekli maaşına uzandığını da herhalde ayrıca açıklayacaksındır diye bekliyorum.
    ibo8316 demiş ki, hem uzunum hem de biraz iri yapılıyım. Gideyim de kendimi rahat taşıacak bir büyük tekerlekli scooter alayım. Kredi çekmek istersem önceki ödemelerim düzensiz olduğundan bankadan kredi çekme notum düşük olabilir. Kefil olarak annemi göstersem de emekli olduğu için kredi notumu artıracak pozisyonda olmam. Çünkü emeklinin maaşına haciz konulamıyor, doğal olarak koç finansın kredisi acaba beni sarsar mı diyor? Ben bunu anladım.

bahsi geçen faiz oranı 0,49. Kusura bakmayın ama bu faiz oranı konut kredisinde dahi yokken kim bu oran kötü der. Eğer istediğiniz motosiklete bu oranla kredi verirlerse hiç düşünmeyin hemen alın çünkü bu fırsattır.

Bence özellikle scooter almak isteyenler xcity250'i değerlendirmeniz gerekir.

Gelelim dini boyuta, arkadaşlar faiz ile iş yapmak günahtır, hemde günahların en büyüklerinden birisidir. Öyle alkol ve domuz yemek ile karşılaştırılamaz. Toplumun yapısını bozan bir günahtır. Faiz ile iş yapanlar (alıp-verenler) şeytanla omuz omuza vermek suretiyle tasvir edilmiştir.

Maalesef son yazdıklarım kimsenin hoşuna gitmeyecek ama söylemek zorundayım :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler