Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

ss mi yoksa chopper mi devam etmeliyim çok kararsızım

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ali1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayriyetten ss makinede 2 saat gidecek KÂSE arkadaşda varsa oda güzel

Şehir içinde ısınan makineyi duydum da, şehirler arası ısınan binRR ilk defa duyuyorum. Motosikletle ilgilenmek "TIP" bilim dalı gibi bişey, hergün yeni bilgi öğreniyor insan.
    Bilginin dogrulugu tartisilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Alıntı mustafa42121 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilginin dogrulugu tartisilir.
    Önemli olan bilgidir hocam, doğruluğunu 1000arar süren abilerimiz tartışsın

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    220 km h hız ile motosiklet rüzgar alacak önden ayrıca ram air varsa ekstra hava alacak ve hararet yapacak? İlk defa duydum uzun yolda harareti. Hava soğutmalı olsa çok yokuş olsa rüzgar alamasa tamam ama hepsi su soğutma?

Diavel düşündünüz mü? Saldırıya geçecek köpek gibi hırlıyor meret. Adana'da iki tane var ikiside tövbe kask takmaz burdan onlara selamlar.

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Anlaşılan fazla motor tecrüben yok.
    Sana kesin bir bilgi vereyim, chopper uzun yol motoru değil.
    Günde gideceğin azami 200-250 km. Daha fazla gitme şansın yok. Motor giderde sen gidemezsin.
    Onun için chopper dan vaz geç.
    Onu sürerken dayak yemiş gibi olursun. Kollarına ve popona aşırı yük biner, anlayacağın anan ağlar.

Adam akıllı gezmek ve süraat yapmak istiyorsan sport touring alacaksın.
    Tecrüben ne bilmiyorum.
    Ama böyle bir konu açtığın için eminim fazla yok.
    Allah yardımcın olsun.
    Ertugyigit ve dovahhkin bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı oktay33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günde gideceğin azami 200-250 km. Daha fazla gitme şansın yok. Motor giderde sen gidemezsin.
    Onu sürerken dayak yemiş gibi olursun. Kollarına ve popona aşırı yük biner, anlayacağın anan ağlar.

Adam akıllı gezmek ve süraat yapmak istiyorsan sport touring alacaksın.
    Tecrüben ne bilmiyorum.
    Ama böyle bir konu açtığın için eminim fazla yok.
    Allah yardımcın olsun.
    Soru soranın hali vahim de siz de çok kesin konuşmuşsunuz bence. 1000cc üzeri Cruiser'a büyük ön cam takınca uzun yol yapılır. Amerika'da eyaletler arası yollar büyük cruiser kaynıyor. Japonlar dahil hemen hemen her marka büyük ön camlı, çantalı, uzun yol için aksesuarlı cruiser üretiyorlar.

Örnek:

Tabi "Chopper" ile kastedilen şeyin Cruiser olduğunu varsayıyorum. Chopper muhtemelen satılmıyordur Türkiye'de. Anca özel getirten olmuşsa belki. Chopper burda minimum $30000 ve hepsi özel üretim. Zaten pratik cihazlar da değil. Tamamen şov.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harmandalına bağlamaz, horonda kalırsan cruiser ile uzun yol yapılır.
    120/130 geçmez diye bir şey de yok.

Ama ben yapıştırıcam rahat olmasamda daha kısa sürede daha uzun yol yaparım diyorsan ss al, 20 dk da bir dinlenmene gerek yok ama 1 saatte bir en az 5 dk ayakta durmak ya da sırt üstü uzanmak lazım bence. Ss de yapıştırırken müzik dinlersende şanslı değilsen ölürsün.

Bence sen araba al. Civic falan, honda sevmiyorsan toyota, audi falan bak. İsteklerin arabaya çıkıyor gibi geldi bana. Hem müzik, hem hız, hem uzun yol.
    Ertugyigit bunu beğendi.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Uzun yol aracı endurodur ne ss ne chopper sen çok yanlış gelmişin. Uzun yol yapmak istiyorsun chopper mı ss mi diyorsun. İkisi de değil. Chopper titreşimden dolayı sıkıntı çıkarır uzun yolda, ss de bel ağrısı yapar yorulursun. Bunun için enduroları yapmış adamlar. Yorulmak bilemden hem konforlu hem hızlı git diye süper aletler bunlar.

Benim önerim Suzuki V-Strom (cc sine sen karar ver)

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Chopper titreşimden dolayı sıkıntı çıkarır uzun yolda,
    Split crank pin V2 ler neredeyse titreşimsiz. S1000xr'dan daha titreşimsiz hatta...
    hattoi ve Stunt bunu beğendiler.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Split crank pin V2 ler neredeyse titreşimsiz. S1000xr'dan daha titreşimsiz hatta...
    haşmet abi bir video dolanıyor sd1290r ve ferrari izledin mi bana pek gerçekçi gelmedi
    Feel the way

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haşmet abi bir video dolanıyor sd1290r ve ferrari izledin mi bana pek gerçekçi gelmedi
    Gormedim malesef videoyu.
    Stunt bunu beğendi.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gormedim malesef videoyu.
    https://www.youtube.com/watch?v=IYCcUUgfpjk
    hasmet bunu beğendi.
    Feel the way

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Degil Ferrari, benim araba bile alir goturur Superduke'u. Olay sadece guc degil, cekis meselesi ayni zamanda. Motorsiklet surucuyle 300 kilo anca. Cekis farki muazzam.
    Stunt bunu beğendi.

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Açılın ben racingciyim ortalama 60 la bile gitsen o motor hararet yapmaz. uzun yolda seni durduracak tek şey benzindir
    Ama sen chopper al

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı oktay33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yol aracı endurodur ne ss ne chopper sen çok yanlış gelmişin. Uzun yol yapmak istiyorsun chopper mı ss mi diyorsun. İkisi de değil. Chopper titreşimden dolayı sıkıntı çıkarır uzun yolda, ss de bel ağrısı yapar yorulursun.
    Yalan yanlış bilgiler derya olmuş. Uzun yolda yormayan motor yoktur arkadaşım. Ama uzun yolda ideal sürüş için yapılmış 2 motosiklet türü var onlar da cruiser ve tourer/sport tourer.

Evet chopper dedikleriniz aslında cruiser ki adı üstünde gezi motoru. İşkembeden uydurmasın kimse yok kolun ağrır, yok rüzgar çarpar. Gidip de 160+ hızlarda sürersen cruiserı elbette yamulursun. Bu aletler düşük devirli, yüksek torklu, nispeten düşük süratli konforlu yolculuk sunar. Ben şehirler arası 120-140 km civarı hızlarla gidiyorum ve tek günde 700 km yol yapmışlığım var. Hiç burada cruiser sürmemiş kişilerin öne sürdüğü yorgunluklar, ağrılar, sızılar yaşamadım. Hep manzarayı izleye izleye, trafikte tehlikeler yaratmadan seyahat ettim. Ne titreşimden sıkıntı yaşadığım oldu, ne kollarımın ağrıdığı. Kim nasıl uyduruyor böyle hurafeler anlamak mümkün değil.

Pek çok farklı tarzı deneyip kullanmış birisi olarak da cruiser dışında konforlu ve güvenli bir araç kullanmadım diyebilirim. Goldwing ve K1600 sürme şansı da elde ettim ve bu tartışmaların tamamen dışında tutuyorum kendilerini konfor ve uzun yol ilişkisi açısından.

Uzun yol amaçlı alıyorsanız cruiser veya tourer tarzı makinelere bakın. Supersport ile rahatsız sele üzerinde amiane tabirle domalarak kilometrelerce yol gitmek pek akıl kârı değil. Ha yapılır mı yapılır. Ama çileli olur. Bu arada o hararet mevzuunu her yerde dile getirmeyin, adama gülerler. Öyle bir şey olması pek mümkün değil.

Tercih elbette sizin ama kullanım amacınız supersport kullanım amacıyla pek örtüşmüyor sanki. Zaten bazı arkadaşların da dediği gibi milleti trollemek için girmiş olmanız veya tecrübesiz olmanız kuvvetle muhtemel.

Son olarak bu bütçe ile size SUZUKI C1500T Intuder öneriyorum. Midnightstar XVS1300A'ya kıyasla çok daha iyi bir motosiklettir.
    Thracian ve Darkcity2000 bunu beğendiler.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Benimde aklıma FJS1300 geldi okuyunca..

bu sohbet dönerken bende birşeyler yazmaya kalkmıştım. vazgeçtim sildim sonra.
    tamda bu yüzden. gelirler buraya aman yandım, ne alsam, ne satsam diye..
    bizim millette her boku bilir ya, bilen bilmeyen konuşur durur. ahkam keser. sonra eleman kaybolur. konu kapanır.

bir kişide dönüp demez ki arkadaş ben şuna karar verdim. gittim bunu aldım. iyiki almışım.. yada keşke bunu almasaydım vs..

aha bir ahkamda ben keseyim madem.. kardeşim, artık şu cruiser mi yoksa "bilmemne" mi saçmalığını sürdürmeyin. bana şahsen soran herkese direk "bilmemne" diyorum. hiç bulaşmasın cruiser işine bu adamlar.

ben 6 senedir falan motor kullanıyorum. 250, 950, derken 1500cc oldu şimdi. 250-300km'de bir benzin bittikçe durmak aklıma gelir. motor deyince aklımda sadece "cruiser" şekli beliriyor. alternatif bir tarz düşünemiyorum bile. diğerlerine motor diye bakamıyorum. hiçbiri ilgimi çekmiyor. benim için cruiser motorun herhangi bir alternatifi yok. nokta..

böyle düşünmeyen adamlar gitsinler buldukları yerde denesinler cruiser motorları. oturup bir-iki tur atsınlar, fakat asla satın almasınlar. orda burda bok atmasınlar şöyledir böyledir diye.

unutmadan "en uzun yaşayan motorcular, cruiser kullananlardır"..

selametle....
    Darkcity2000 bunu beğendi.

unobtainable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F 2006 - Honda CBR 600RR 2011
    Valla üstadım SS-Enduro veya Naked arasında kalsan anlayacağım ama SS ve Chopper birbiriyle yakından uzaktan alakası olan makineler değil..Diğer arkadaşlarında söylediği gibi bunun kararını sen kendi içinde vermelisin bence..

SS makine hararet olayına gelince, uzun zamandır bende kullanıyorum, hararet olayı sadece ciddi trafiğe dur kalklar ile girdiğimde oluyor,gaz açacak alan yaratamıyorsam makine fan açıyor problem çözülüyor uzun yolda stabil gittiğin motorların hiçbirisi hararet yapmaz...

Ha ss makine 3-5 yerden blok kaynağına sahiptir, kaynaktan dolayı blok içi su kanalları çapaktan kapanmıştır işlevini yitirmiştir ozaman ayrı..

Neyse benden bukadar

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    az daha koy goldwing al usta

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Africa Twin ? 1000 cc herseyiyle uzun yol motoru. İster asfaltta git ister camurda. Hiz falan dersen zaten gani. Tam da butcene gore.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)