Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Başka Gruptaki Bir Arkadaşimizin Yasamis Oldugu Tatsız Olay!!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    hergün yaşadıklarımızdan küçük bi kesit sadece

hepimizin başına geliyo..

yaa arkadaş kavgadan filan korkmuyorumda eğer motordan düşersem bi daha bana kullandırtmazlar
    weirdo1 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    la araba tali yoldan girip ta sol şeride geçiyo; nası motor suçlu?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En başta belirtmeliyim ki yapılacak en iyi hareket arabanın bıraktığı boşluktan geçip gidip.Bunun gibi ilkel çok hücreli canlılarla hiç muhattab olmamak en iyisi.Sonrasında istiyorsanız polise şikayet edebilirsiniz.Ama trafikte araçlardan inilip kavga başladığı zaman herkes sinirlerine hakim olamayabilir (şahsen ben olamam)dayak yerseniz gururunuz incinir dayak atarsanız karakollarda en iyi ihtimalle sıra bekleme ve ifade vermek ile 1-2 saatiniz boşa gider.O yüzden hiç bunun gibi yaratıklarla iletişim kurmaya kavga etmeye çalışmayın boşa giden zaman ve yıpranan sinirlerden başka bir getirisi olmaz.32 yıllık yaşam deneyimi olan bir arkadaşınız olarak size tavsiyemdir.Tecrübe ile sabittir.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kimsenin psikolojisi düzgün değil

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı cıbırlover1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://m.youtube.com/watch?v=Om6M8tKT2c8&feature=share

Bugün Denizliden bir arkadaşımın yaşamış oldugu tatsız bir olayı sizlerle paylasmak istedim..

Motosikleti 2. Sınıf araç olarak gören bu kisilere ( maganda desek sanirim yanlis söylemis olmayiz) karsi motosiklet severliler olarak ne yapsak bilemiyorum.. Üzücü görüntüler...
    Bende denizlideyim ,hemen hemen her gün aynisini yasiyorum sadece kimseyle polemiğe görmemeye calisiyorum biktik artik ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denizliliyim kesinlikle denizliden ve aydından adam akıllı sürücü çıkmaz! Ben de izmirden denizliye giderken trafikte sinir hastası olanlardanım...

Öte yandan bence motosiklet sürücüsü kusurlu. O adam yola atladığı an arkadan gelen sensin ve dikkatli olmak zorundasın. Öngörülü olup hız keseceksin. Haklı olabilirsin ama ölmemek daha önemli. Motosikletli duramayıp arkadan çarpsa yüzde yüz suçlu. Trafikte korna vs gereksiz hallerde küfür maksatlı vs yapmamak gerek. O adama arabadan indiğinde kaskla gömersin sıkıntı yok, hatta iki de korumalı eldivenle çakarsın bu da nefis, hatta koluna vurur dirsekliğine geldiği için eli acır falan şahane ama arabaya dönüp bıçağı ya da silahı çıkardığı an kaçamazsın... BKZ Altın Elbiseli Adam "Haklı ve Ölü"
    Motosiklet Li nasıl %100 suçlu tali yoldan dalan o araç değil mi ama anayoldakini beklemek zorunda degilmi ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Ben artık kendimce çözümü buldum. Böyle bir durumda hiç ses etmiyorum aracı yakın takibe alıyorum.Işıklara geldiğinde haberi olmadan lastiğine iki tane takıyorum.Yanından geçerkende güler birşekilde hop selamunaleykum lastiğin patlamış hayırlı işler abi diyorum.Gaz verip hızlıca olay mahalinden uzuyorum. Sinirlerim sakin içimde bir rahatlık bir huzur tarifi yok. Hani kuşlar ağaçlar binbir renkli çiçekler diye şarkı söylemeye başlıyorum.Transit katliamından sonra susma ve lastiğe takma hakkımı kullanmaya karar verdim.Siz denemeyin ama ben önce kendi aracımın lastiğinde deneme yanılma yaparak patlatma uzmanı oldum mazallah basınçtan atar elinizi kesersiniz her işi uzmanına bırakın

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forum psikopat dolu (mizah!)

Motosikleti
    inşallah discoery 150s
    31 yaşındayım bircok olay gordum ve annem adliyeden emekli nicelerini duydum. Günlük hayatta her türlü psikopatin garip şekilde karşınıza çıkacağını bilmek bana olabildiğince kimseye bulaşmadan ve kavgaya mesafe koyarak olaylara yaklaşması sağlıyor. Olabildigince haklı bile olsam olayı buyutmem. Haklı ve ölü olmak istemem. Bu konuda motorcuya hatalı hızını azaltmayıp kavşağa yüksek hızla girdiği ve gereksiz korna kullanimi ile olayi cikardigi icin ( ite bulaşmış ). Fakat genede sakin kalmayi basarmis. Bu tarz manyaklara karşı önce tedbir alip (hızı azaltıp kavşağa girmek) Sonrada adam hala sana bulaşıyor ise hemen toplamak en iyi çözüm. Benim hayatım itle ugursuzla kavga edecek kadar ucuz değil derim.
    dundanbiri bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    9. Saniyede durun, bakın, araba nerede motor nerede? O mesafe aracın yola çıkması için yeterli mi ona karar verelim, yoksa sen motor olarak şehir içinde cadde de yardır, sonra herkes senin geçmeni beklesin, hiç olacak iş mi? Araç sürücüsünün gözüne güneş gelir, o kadar uzağı göremez, yanındaki o an bir şey der fark edemez, şehir içinde duramayacağın hızlarla gezersen %100 kaza yaparsın, birisine o cc de motor sana olmaz ölürsün demiştim, geç kalmışım, bu kafayla haklı da olsan kaza yaparsın
    Mustaphalanx ve otopsici bunu beğendiler.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Geçen köprüde emniyet seridinden ilerleyen motorcu yu bilerek veya bilmeyerek aracın biri sıkıştırdı, motorcu da dogal olarak kornaya asıldı. Sonra vay efendim sen kornaya nasıl basarsin camdan el kol yapip sağ çek demeler, oda yetmeyip camdan kafayı cikarip birşeyler söylemek. Motorcu uzadı gitti, buda makas ata ata yetişdi yine aynı taciz.
    En son motor beşiktaş ayrımından ayrıldıda öyle kurtuldu.
    Hiç muhattap olmayıp uzaklaşmak en mantıklı çözüm. Veya bazı arkdaslarin yaptığı gibi kabzasi görünür şekilde silah taşımak.

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9. Saniyede durun, bakın, araba nerede motor nerede? O mesafe aracın yola çıkması için yeterli mi ona karar verelim, yoksa sen motor olarak şehir içinde cadde de yardır, sonra herkes senin geçmeni beklesin, hiç olacak iş mi? Araç sürücüsünün gözüne güneş gelir, o kadar uzağı göremez, yanındaki o an bir şey der fark edemez, şehir içinde duramayacağın hızlarla gezersen %100 kaza yaparsın, birisine o cc de motor sana olmaz ölürsün demiştim, geç kalmışım, bu kafayla haklı da olsan kaza yaparsın
    Vayy arkadaş 3. Kez yazıyorum ya olayı yasayan ben degilim sadece Denizli de bir baska grupta ki arkadasim yaşamış , burda ne şartlarda sürüyoruz paylasmak istedim ...
    polo34 bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı cıbırlover1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vayy arkadaş 3. Kez yazıyorum ya olayı yasayan ben degilim sadece Denizli de bir baska grupta ki arkadasim yaşamış , burda ne şartlarda sürüyoruz paylasmak istedim ...
    O zaman arkadaşına söyle uzun yaşamak istiyorsa kavşaklara ve dört yol ağızlarına dikkat etsin, çoğu araç sürücüsü motor zınk diye durur sanıyor, adam yola atladığında neredeyse aralarında beş araba mesafe var, 9.saniye..
    cıbırlover1 bunu beğendi.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Birincisi km saatinin kaçı gösterdiği suç oranında belirleyici bir madde.
    İkinci olarak yol için yasal hız içerisindeysek kimse bu kamera görüntüsü sonrası arkadan vurmuşsun suçlusun diyemez tali yoldan çıkan araç ana yoldan gelen aracın güvenli şekilde geçmesini bekleyerek sağlamak durumunda.
    Üçüncü ve gerçek ister kusurlu ister kusursuz olsun motosiklet sürücüsü kaza sonrası kamera görüntüsü yoksa suçludur ve canı gerçek anlamda sağlık sorunları ile sıkılacaktır.
    Dördüncüsü video da ki arkadaşınız telefonla suç duyurusu yaptı karşıda ki memurun eee ne yapalım şimdi kaza yaptınız kavgamı ediyorsunuz birbirinize zarar verdiniz mi yok o zaman banane kardeşim yolunuza bakın sizinle mi uğraşacağız işimiz gücümüz var. Dedikten sonra ayaklarını karşıdaki sandalyeye uzatıp çay kahvesini yudumladığı geldi gözlerimin önüne ve adaletin sarmal sarmal olup kıçımıza kaçtığını bir kez daha hafızama hatırlattım.

Arkadaşınıza geçmiş olsun söyleyin kamera kayıtlarında haklı olsada sağ sola kamera var diye bulaşmasın.
    Mustaphalanx, cıbırlover1 ve dundanbiri bunu beğendiler.

egemen0zturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Size başımdan geçen olayı anlatayım.

Aynı böyle bir durum sağ taraftan tali yol geliyor hundai h100 kamyon çıkıyor. Hızım 35-40 şehir içi.

Ön tarafımda motosiklet sürücüsü var takip mesafesi bırakmıştım adam oraya daldı çok ani bir şekilde bende kornaya abandım abii ne yapıyorsun ?!!

Tabi adam beni çocuk gördü in lan motordan dedi. Kafamda kask var şöyle bir bakış attım. Okula yetişmem lazım zaten. Bastım gidiyorum.

Zaten çok heyecanlanmıştım. Dikiz aynamdan baktığımda gördüğüm şeye inanamadım hundai h100 kamyon sürücüsü şehir içi ben ondan kaçarken 80km/h filan kıçıma kadar girmişti.

Bir yaya çıksa adam beni tost yapacak arkadan omurilik felcinden gidicem. Neyse bu korna filan çalıyor ve kalp atışlarım git gide artıyor..

Elimle işaret yaptım dursun diye bende sağa çektim motoru adam zaten ters yonden geliyor bana yetişmek için. Önüme kırdı arabayı.

Kime artislik yapıyorsun sen dedi. Ben dedim kimseye sadece araya çok hızlı girdin abi bu yüzden korna çaldım dedim. Adam yumruğu sıktı en son hatırladığım 2 kişi tartışıyorduk ve adam çok bağırıyordu. EHLİYETİNİ GÖSTER NEREDE HADİ VAR MI SENİN EHLİYETİN DİYE vs vs

Sonra trafik kilitlendi bir anda 30 kişi olduk. Yoldan geçen taksiciler geldi hepsi beni savundu saolsunlar önümden giden motor da geldi zaten orta yaşlı bir adam dediki bu çocuğun suçu yok ben şimdi polis çağırıyorum dedi

Bu gence baskı yapıyorsun hemen karakola gidiyoruz dediler adam daha da sinirlenmeye başladı ve çağırın polis dedi bastı gitti. Benim eller ayaklar zangır zangır titriyordu. Ramazan ayının 2.günü oldu bu olay.

Laf dalaşından uzak durun ve yol hakkı sizin olsa bile yol verin karşıdaki kişinin aptal olduğunu her zaman düşünmelisin.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Yine bi yol verme/verememe kavgasi. Boyle durumda hizinizi sifir(0) km ye bile indirip yol verip geri hizlansaniz hayatinizdan gidecek maksimum sure taş çatlasa 1dk. Yol vermeyip tartışmanız kavga etmeniz kavganın uzaması karakol adliye uzayıp gitmesi paha biçilemez
    dundanbiri bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Dövseydin, vursaydın gibi lafları eden arkadaşları anlıyorum ama kesinlikle yapmayın, etmeyin. benim davalık bir kavgam var, adamın 20 gün iş göremez raporu var. maalesef böyle sinirlenme durumunda adama saldırdım, bana küfür ettiği için. herif haklı çıkacak. dava hâla sürüyor. avukat parası falan ödedim o kadar. şimdi diyorum ki "ulan keşke basıp gitseymişim." pişman olursunuz gençler. yapmayın etmeyin. adam dayağın alâsını hak ediyor ama bırakın, hangi birni döveceksiniz?
    dundanbiri, RiDeR_2 ve SweentLy bunu beğendiler.

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dövseydin, vursaydın gibi lafları eden arkadaşları anlıyorum ama kesinlikle yapmayın, etmeyin. benim davalık bir kavgam var, adamın 20 gün iş göremez raporu var. maalesef böyle sinirlenme durumunda adama saldırdım, bana küfür ettiği için. herif haklı çıkacak. dava hâla sürüyor. avukat parası falan ödedim o kadar. şimdi diyorum ki "ulan keşke basıp gitseymişim." pişman olursunuz gençler. yapmayın etmeyin. adam dayağın alâsını hak ediyor ama bırakın, hangi birni döveceksiniz?
    Hukuksal acidan bu kamera görüntulerine ceza yazilabiliyor ,cezai islem uygulanabiliyor olsa idi hic bir motorcu kavga etmez diye dusunuyorum .. Burada ilk olarak arac surucusu hatalı. Gecis ustunlugu olan anayoldan gelen bir araca yol vermeyerek hatalı..
    O kisinin sadece canimizi tehlikeye attigi ustune boyle hakliymis gibi yapip hic birsey olmadan gitmesi bizi rahatsiz eden bir konu.. Yoksa üzerine yürümek el kol yapmak yola dikkatsizce cikis yapmaktan 100 tl bile ceza alsa kimse bu kadar rahat arabadan inip tartismaz diye düşünüyorum..

Bu yıl Batuma geziye gitmistim oradaki yasalara göre en kücük bir kavganızin dahi 15 yıl hapis cezası varmiş.. Ve trafikte tartisan iki kisi gördüm.. Birbirlerine bagirdilar bagirdilar 2 dk sonra arabalarina binip gittiler.. Bence bizi kavgaya sevk eden konulardan biride yukaridaki yazdiklarim gibi kanunlarin birazcık yetersiz olup kisinin yaptiklarinin yanina kalması..

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı egemen0zturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size başımdan geçen olayı anlatayım.

Aynı böyle bir durum sağ taraftan tali yol geliyor hundai h100 kamyon çıkıyor. Hızım 35-40 şehir içi.

Ön tarafımda motosiklet sürücüsü var takip mesafesi bırakmıştım adam oraya daldı çok ani bir şekilde bende kornaya abandım abii ne yapıyorsun ?!!

Tabi adam beni çocuk gördü in lan motordan dedi. Kafamda kask var şöyle bir bakış attım. Okula yetişmem lazım zaten. Bastım gidiyorum.

Zaten çok heyecanlanmıştım. Dikiz aynamdan baktığımda gördüğüm şeye inanamadım hundai h100 kamyon sürücüsü şehir içi ben ondan kaçarken 80km/h filan kıçıma kadar girmişti.

Bir yaya çıksa adam beni tost yapacak arkadan omurilik felcinden gidicem. Neyse bu korna filan çalıyor ve kalp atışlarım git gide artıyor..

Elimle işaret yaptım dursun diye bende sağa çektim motoru adam zaten ters yonden geliyor bana yetişmek için. Önüme kırdı arabayı.

Kime artislik yapıyorsun sen dedi. Ben dedim kimseye sadece araya çok hızlı girdin abi bu yüzden korna çaldım dedim. Adam yumruğu sıktı en son hatırladığım 2 kişi tartışıyorduk ve adam çok bağırıyordu. EHLİYETİNİ GÖSTER NEREDE HADİ VAR MI SENİN EHLİYETİN DİYE vs vs

Sonra trafik kilitlendi bir anda 30 kişi olduk. Yoldan geçen taksiciler geldi hepsi beni savundu saolsunlar önümden giden motor da geldi zaten orta yaşlı bir adam dediki bu çocuğun suçu yok ben şimdi polis çağırıyorum dedi

Bu gence baskı yapıyorsun hemen karakola gidiyoruz dediler adam daha da sinirlenmeye başladı ve çağırın polis dedi bastı gitti. Benim eller ayaklar zangır zangır titriyordu. Ramazan ayının 2.günü oldu bu olay.

Laf dalaşından uzak durun ve yol hakkı sizin olsa bile yol verin karşıdaki kişinin aptal olduğunu her zaman düşünmelisin.
    yaşadığın olay kötü olmuş ama bundan bi ders çıkarmalısın bu böyle gitmez. Daha yaşın çok genç her seferinde alttan alırsan bu sefer karakterinden ödün verirsin özgüven eksikliği bile yaşabilirsin. peki napıcam diye sorucak olursan video'yu seyret. "zamanım yok param yok" diyebileceğini düşünerek bu videoyu özellikle buldum.

Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Biber gazı taşıyın kendimde test ettim çok faydalı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)