Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafikten Korkuyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    deadqool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt 125 r
    Arkadaşlar selamlar yeni motor aldım ve öğreniyorum çok az trafige çıkmaya başladım ama bir yandan çok zevkli bi yandan korkutucu geliyor bunu üstümden nasıl atabilirim otoparktan çıkarkenki yokuş dağ gibi geliyor örnegin bide yagmurda düşmüştüm dizim sıyrıldı şimdi yolda su görünce titredim geçen acele etmemem lazım ama duramıyorum yerimde önerisi olan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    Araçların az çok ne tarz denyoluklar yapacağı belli korkmana gerek yok. Asıl tehlike YAYALAR . Yokuş konusunda da 1 debriyaj bitirdinmi öğrenirsin ;)

BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Zaman geçtikçe hangi arabanın az çok ne yapacaganı kestiriyorsun artık arabayı gorunce sahibinin profili gözünde canlanıyor ama şu trafikte birden çıkan yayalar varya ABS SİZ Motorda sana nasıl ter döktürür :D
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    korku iyidir insanı hayatta tutar. lastikler ıslak zemine uygun değildir muhtemelen ya değiştirmek lazım ya da çok dikkatli olmak. trafik korkusu zamanla geçer ama tmm ben oldum dersen de gider bi arabanın altına girersin. o yüzden hiçbir zaman ben oldum demeyeceksin.
    OğuzÖztürk bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    nc750x
    O korku asla bitmemeli. Biter yada azalırsa hemen kaza haber videolarını izle tekrar canlansın korkuların. Tabi paranoya da olmamak şartıyla. Korkunun da azı karar çoğu zarar.

Motosikleti
    Yamaha xt 125 r
    YA ben aslında bekleyemiyorum gidim gelim oraya buraya normalde çok sabırlı bi adamımda motor konusunda bekleyemiyorum hepinize teşekkürler yavaştan geçer bu durum işala

Bende dedim traş diye attım or korkuyu üstümden

Sonra aynayı scootera vurdum allahtan hasarsız iki tarafta ( iyi frenleme ve manevra sayesinde)

Şimdi gtüm atıo ama biniyoz işte korku kaza önlüyo

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Diz sıyrılmış geçmiş olsun ekipman yokmuydu ?Full ekipman dizin düşük süratte düşsende birşey olmaz ve güven verir.Ben de bisikletten düşeli kasksız binmiyorum dizimde hala yara var eskiden her gün binerdim şimdi haftada 2-3 oldu zamanla alışırsın.

Motosikleti
    Yamaha xt 125 r
    ilk aldığım gündü 5 le falan dolanıyodum sonra ertesi gün dizligime kadar hepsini aldımda ilk gün acele etmişim biraz teşekkürler hepinize bu iki üç gündür alışıyorum trafige yinede önlem almak gerekir

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    valla korkmakta haklısın trafiğin içinde araba yanına birden gelebiliyor

o anki refleksle küfür ettiğim zamanda niye küfür ediyosun

arkadaş şerit benim yanıma niye geliyosun

çok sinir bozucu ya

scooter bi nevi yine güven veriyo bana ama r25 i aldığıma pişman oldum doğru ddüzgün çıkamadım yola bunlar yüzünden

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    korkman doğal. ben buna benzetiyorum trafiği

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    1.5 hafta oldu ve alır almaz trafiğe çıktım azıcık tecrübemle. Korkunun ecele faydası yok. Öyle aralara girmeden sanki bir arabaymış gibi tırın tırın gezmeye başladım ve trafiğe ufaktan alıştım. Sende alışırsın merak etme

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Kendine hedefler belirle: A noktasından B noktasına diye...

Bu, ilk başta, boş bir alana dikeceğin 2 duba arası da olabilir ... sıfır, yeni başlayan birisi olarak, öyle başlamadık mı ...

Bu iki dubayı zamanla uzaklaştır birbirinden, aralarını aç; biri evinin önüyse, diğeri, artık daha uzak bir yer ...

Level'leri tamamladıkça kendine güvenin de daha bir gelecektir...

Ama öncelikle ne yapman gerektiğini bi güzelce oku. Forumda, makalelerde, bir sürü materyal var okuman GEREKEN... Konumlanma, frenleme, bakışlar, ...

Sevdiğin bir dersten sınava çalışır gibi çalışman gerekecek

Motosikleti
    Yamaha xt 125 r
    zaten öyle seviye seviye yaptım ilk gün dur kalk kaç kere dur kalk yapıp debriyaja frenlere alıştm ikinci gün vites at düşür at düşür öle takıldım sonra aklıma ne geldiyse çalıştm şmdi kendi başıma otoparktan boş alana gidip gelebiliyorm ama bugun kavşaktan geçerken vites atmayı unutmuşum kavşagı 1 le geçtim ahahahahah

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Korkarsan başına gelen ilk kazalı/kazasız olayda motoru bırakırsın umarım öyle olmaz diyeceğim ama olma ihtimali yüksek..Trafiğe ne zaman çıksam 2 karış mesefeyle dibimden sollayan bir sürü araç oluyor artık korna bile basmıyorum hayvana laf anlatırım bu öküze anlatmaya uğraşmam.. Şunu unutma korkarsan her hangi bir tehlikeli durumda hata yapma olasılığın artar .. Elimde değil engel olamıyorum korkuya diyorsan da bence motoru bırak canına kast eden çok kişi olacak üstesinden gelebilmen için sakin ve kararlı olman lazım

Korkmak dikkat saglar.Alik alik gezmemek lazim trafikte sadece.Trafik dedigin kompleks bir yapi kimin ne yapacagi belli degil.Böyle olunca cikmam diye birsey yok yinede cikscaksin trafigi ogrenip kendini kollayacaksin.Yoksa minibus otobus daha tehlikeli.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Altın Elbiseli adam diye biri var
    Tavsiye ederim ...
    deadqool bunu beğendi.

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Valla motoru bayiiden 0 motosiklet tecrubesiyle cikarmistim. Benzin istasyonuna gidip benzin aldiktan sonra 30km kadar gittim.

Burada, aracin cinsine gore profil cikarmak yanlis olur. Her cins arac surucusu, her an, herseyi yapabilir diye dusunmek daha dogru. Kus serisi hurdalari kullananlar bu genellemeye girerler ancak ayni hareketleri luks araclarini kullanan engelliler de yapabiliyorlar. Hatta gucune guvenerek daha beter hareketleri de bu zuppelerde gormek mumkun. Makas atan otobus mu ararsin, dibine kadar gelip taciz edeni mi ararsin, isikta dururken ozellikle motora arkadan dokundurani mi ararsin... Cins mi yok... Ticari maksatla kullanilan araclarla sirket araclarini soylemiyorum...

Dedikleri gibi korku iyidir. Ama fazla da korkma. Trafigi okumayi ogren. Hizli ve dogru kararlar vermeyi ogren. Tereddute dusme. Bunlar da trafikte zaman gecirdikce olur.

Kolay gelsin.

Motosikleti
    Yamaha xt 125 r
    ya okadar çok korkmuyorum abartmayın :D aksine heycanlanıyorum biran önce alışım iyicede işe falan oraya buraya gidim diye

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)