Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Malesef yine kaza

Motovento
    REKLAM ALANI

Kibir, ergen ben merkezciliği, ben eğitim aldım ölümsüzüm, ben kask taktım ölümsüzüm, internet'in uzaklığına aldanıp insanların yüzüne söyleyemeyeceklerini forumlara yazmak... Bunlar hep gençlerin kaçınması gereken şeyler.

Yazmadan önce düşünmek, empati yapmak, kibar olmak, gelişime açık olmak, kendi eksikliklerinin farkında olmak, henüz çocuk çombalak denecek yaşta ve hayat tecrübesinde olduğunun bilincinde olmak, eleştiriye açık olmak, eleştirilince gerçekten de hatalı mıyım acaba diye düşünmek, gerçekten karşıdaki kişiyle yüz yüze konuşabileceği üslupla yazı yazmak, forumda yazı yazmanın gerçek amacının ben bilirimcilik oynamak olmaması gerektiğini, karşıdakinin canını acıtmanın güzel bir amaç olmadığını fark etmek bunlar hep güzel şeyler.

Bu konulara çalışmak şiddetle tavsiye olunur, gerçek hayatta bunlardan sorumlusunuz, sınavda çıkar.
    OğuzÖztürk, french press ve Fr.Sante bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    nc750x
    Kask takmamak hayatına değer verip vermemekle alakalı. Daha doğrusu farkında olmamakla alakalı. Aldığı riskleri bilmiyor. Motosiklete biniyor ama motosikletin onun en büyük düşmanı olduğunun farkında değil demektir. Kaskı ceza yememek için takan, motosiklete güvenli binmek=kask takmak sananlarda var ki bunları ayırt da edemiyorsun.

Forumlara yazmak ne güzel. Tuvalet duvarı gibi, yazıp geçiyorsun.
    Eleman ölmeseydi ekipmansız kullandığı için ne güzel azarlardık. Ölmüş kurtulmuş elimizden.
    Yada ailesine gidelim. "Amca, teyze sizin oğlunuz ekipmansız motora binmiş ölmüş. Biz üzülmedik, oh olsun." denebilir.
    zaferce ve AWESQME bunu beğendiler.

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kendisine onem vermeyen insana uzulEmedim.
    Ertugyigit bunu beğendi.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Alıntı gungenir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumlara yazmak ne güzel. Tuvalet duvarı gibi, yazıp geçiyorsun.
    Eleman ölmeseydi ekipmansız kullandığı için ne güzel azarlardık. Ölmüş kurtulmuş elimizden.
    Yada ailesine gidelim. "Amca, teyze sizin oğlunuz ekipmansız motora binmiş ölmüş. Biz üzülmedik, oh olsun." denebilir.
    İşte tek doğru söz budur,içimden geçenin dışa vurumu

Her defasında bakıyorum konuya gencecik çocuk hakkında bi iyi haber alırım belki diye
    Hep klavye delikanlılarının şizofrenik dışa vurumları ile karşılaşıyorum.

Yeter arkadaş

Siz takın giyin ekipmanınızı evet uyarın yolda gördüğünüz takıp giymeyenleri

Yeter

Burda ölüm kalım savaşı veren ya da ölmüş gitmiş bir adamın üstünden prim yapmak uğruna tartışma çıkartıp konuyu saptırıp kafa açmayın
    AWESQME bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Hala üzülmeyenlere laf sokan insanlar var. Kardeşim adam kendisini düşünmüyor ölmüş ölmemiş umrunda değil , benim neden olsun ki ? Bütün hata kendisinde , kimse ah vah demesin.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Üzülmeyen umrunda olmayan arkadaşların sayısı oldukça fazla.
    Bu arkadaslari trafikte araç sürerkende görebilirsiniz.
    Bu arkadaşlar adeta sizin hata yapıp olmenizi beklerler. Diyelimki es kaza hata yaptınız ve bu arkadaşların aracının önüne dustunuz, frene basma zahmetinde bile bulunmayarak sizi ezerler.
    Ezdikten sonrada kendilerinde hata olmadığı için vicdanları oldukça rahattır. Hata yapmasaydiniz.

Allah akıl fikir versin bu sadist sapık zihniyetli kisilere.
    Ölen tanımadığınız bir insan evladı. Parası yoktur kask alamamıştır. Kaskinı calmislardır.

Bir yakınınız öldü ve ölen yakınınız hakkında forumlarda ileri geri yapılsa hoşunuza gidermi?
    french press ve Fr.Sante bunu beğendiler.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerçekten sınırınız yok arkadaşlar. Diyecek sözüm yokta, şu toplumda ki siyah ve beyaz dışındaki tonları karalayarak yaşayıp, hayatı birbirine zindan etme sapkınlığına kitap yazarım.
    Bravo valla.

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Birgün birisi çıkıp ey insanoğlu diyecek ve korkarım kimse üzerine alınmayacak !
    french press ve AWESQME bunu beğendiler.

1 ay önce joymaxe aparatlı tut camı aldım belkide benim hatamdan dolayı 100 km ile giderken kıskaçlarından kurtulup viZöre öyle bir çarptıki neredeyse boynumu kırıyordu kaskı takıp sıcak diye vİzörü açık bıraksam burnuma saplanırdı kesin kes
    Ne olursa olsun bir can gitti belki ben orada vizörü açık unutsamki 8-10 km yol belki kaza yapıp bir tırın altına girecektim
    Otomobiller içinde geçerli bu ama motosiklet sürücüleri eksiksiz dolaşmalı bir kamyondan fırlayan taş kaval kemiğiniZe çarpsa acıyla kurtulacağınızı sanmayın
    Ya da bakımlarını yapmadığınız bir araçla sonuna kadar giderim sanmayın

Eskiden nalbantlar at nallarını kontrol ederken tek çivisi düşse dahi o nalı yenilerlermiş çünkü yerinden oynayan nal sahibini öldürürmüş kıssadan hisse ya binin tüm güvenliğinizi alın ya da binmeyin kardeşim ölümle yaşam arasındaki fark bu başka birşey değil
    Ertugyigit ve 07mehmet07 bunu beğendiler.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Hepiniz motora biniyorsunuz sonra arabaların altında kalıp ölüyorsunuz. Motor şeytan icadı zaten siz kendinizi düşünmüyorsunuz motora binerek o koca jipe binen adam mı düşünecek sizi(!)

Motosikleti
    gt250r
    Bugün kazaya şahit olan arkadaşım anlattı,kask ve plakası yokmuş minibüs tarzı bir arabaya arkadan vurup dengesini kaybederek otobüse çarpmış.ilk yardım geçikmemiş fakat durumu çok kötüydü dedi,kafa kısmından fazla kan aktığını söyledi.Kask olsaydı önlem alınsaydı keşke.. inşallah durumu iyiye gider.
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Yaziklar olsun o fotograftaki iki kadina, ekipmansiz bir surucuye ilkyardim yapmakta gecikmemisler. Ne gerek var dimi kask taksaymis.
    Degerli arkadaslarim, full ekipmanla dahi kaza yapsaniz, siz yerde can cekisirken, akan trafikte sizi gorup "hic uzulemedim, binmeseymis iki tekere" diyecek sayisiz insan var yeryuzunde. Ölen öldukten sonra siz uzulemeseniz ne yazar, biz uzulsek ne degisir? Ancak ekipman kullanma bilinci hicbirimizi yuksek iq lu yapmaz kimse kusura bakmasin. O kadar ucuz olmasa gerek.
    AWESQME bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Vay canini.
    Uzuldum be, cocuga da foruma da.
    Simdi bu cocugun abisi foruma girse, adam bir daha kahrolur.

Allah rahmet eylesin. Ailesine sabirlar versin.
    000000 ve AWESQME bunu beğendiler.

okan kükner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Üzülmeyen kişilerin kendilerini yanlış ifade ettiklerini düşünmek istiyorum.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı mustafa42121 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendisine onem vermeyen insana uzulEmedim.
    O zaman git araba sür kendine önem ver. Motor ekipmanlı yada ekipmansız tehlikeli. 5.000-10.000 TL lik ekipmanla ölen insanlar var. Madem sen kendine önem veriyorsun motoru bırak, şekeri, tuzu, unu, sigarayı, alkolü bırak, her gün spor yap, sağlıklı beslen ve pozitif ol. Kendine önem vermek bunları gerektirir. Kaç tanesini yapıyorsun?

Senin bir insana üzülebilmen için önce azıcık vicdanın olması lazım yazık.

Alıntı okan kükner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzülmeyen kişilerin kendilerini yanlış ifade ettiklerini düşünmek istiyorum.
    Bence üzülmeyen kişilerin insanlara hatta her hangi bir canlıya karşı bir sevgi beslediklerini sanmıyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Ramazanda otuc tutuyorlar biz olsek kimin umrunda .... Ben mumkun mertebe daha kucuk alanda daha fikkatli surmeye calisiyorum

Once hayat...

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Son dönemlerde ülkeye bir bencillik geldi hepimize yansıyor malesef bu zihniyet , gücü gücüne yetene , gücümüz yetmeyene lafımız yok , oda emniyet kemeri taksaydı denilen , yeri geldiğinde sıraya dizilen polisler bize geldimi kafamızı dağıtmaktan çekinmiyor.dine öyle bir yorum geldi ki tövbe edenin tevbesinin kabul olacağı garanti , hırsızlıkları , tecavüzleri unutmak istiyoruz bunların hepsinin yansıması bu orman kanunları herkes işi kitabına uyduruyor.kaza videolarında bile var insanlar bekliyor Allah ilk yardım yapan o iki kadından razı olsun eminim aynı pozisyonda çoğumuz aynı cesareti göstertmezdik üstüne üzerimiz kirlenir diye geri dururduk.şunu karıştırmayalım ekipmanı teşvik için böyle şeyler söylemek farklı , böyle bir vakada o resmi görüp yazmak farklı lütfen yazmadan biran düşünelim sanal bir bilgisayar oyunu dünyasında değiliz ve tepedekilerin zihniyeti 'bunlardan bizde çok var' olsa da biz bari bu zihniyete dahil olmayalım.
    french press bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)