Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Malesef yine kaza

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Bugun bi arac bana arkadan giriyodu az daha,
    Her ne kadar sagimi hem aynadan kontrol hem omuz kontrol yaptim saga seride ciktim bi tane andaval orta seritten saga gecip dip gaz yapip dibimde bitip korna caldi , hemen tekrar sol seridime geri gittim yoksa ezilmemek mumkun degil. Arac:Apaci modifiye Leon

Muhtemelen ramazan dolayisiyla agresiflesen bi toplum var sabah saatleri cok sakin gecerken iftar oncesi ve sonrasi cana ve mala kastedercesine araba kullaniyorlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne ara insafımızı bu kadar kaybettik be kardeşim biz millet olarak.. Tanrı misafirinin bile aç bırakılmadığı bi toplumduk.. Şu hale bak.. çin deki gibi yolda can çekişene kayıtsız kalacak duruma geliyoruz.. ne diyeyim yazık.. Allah vicdanlı insanlarla karşılaştırsın
    Ben uzulmedim veya iyiki olmus demedim. UZULEMEDIM dedim. Daha fazla olayi buyutmeyin.

@OğuzÖztürk 'e katiliyorum. Bu timsah gozyasi. Bu bilincsizlikle bu ulkede hicbirsey gelismez.
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    nc750x
    Allah kimsenin başına vermesin öyle bir temennim asla yok ve kimsenin burnu dahi kanasın istemem. Hatta olduğu yerde düşsün bile istemem. Ama gel görki çoğu sürücü düşüp kalkma işini zaten kabul etmiş. Hatta linkini verdiğim konudaki bir yorumda arkadaş paranoyak olmak lazım demişti.

Ancak kaza geliyorum diyor. Üstelik görünen odur ki bu feci kazalar en azından kısa vade de son bulmayacak. Bunu ben demiyorum OMM kitabında sürücünün belli bir zaman zarfında 8 kaza yaşayacağı istatistiğini paylaşıyordu. Bugün olmasa yarın yarın değilse öbür gün. Otomobilde böyle değil. Ama motorda bu böyle!

Üstelik bu tiplerin çoğu malesef çok ama çok üzülerek belirtiyorum diğer motosikletlerin de en büyük korkusu. Yanlış anlaşılmasın bu konuda bahsi geçen kazaya yazmıyorum artık. Nasrettin Hoca'nın işi gibi testi kırıldıktan sonra dövmenin anlamı kalmıyor. Artık o kader olmuş bitmiş geri alınamaz. Ama bu ve bu şekilde motor sürenler çok ciddi ve büyük risk altında yaşıyorlar.

Bunun tek iyi yanıysa halen hayatta ve aramızdalar. Sözlerim o paranoyak arkadaşlara. Kaza yapıp öldükten veya yaralandıktan sonra olan olmuştur zaten. Ama hala hayattakiler umarım gereken dersleri alıyorlardır.

Kaza her zaman herkesin başına gelebilir. Hepimiz ustası acemisi kaza yapabiliriz. Bu çok biliyordu bu az biliyordu kaza yaptı diye bir şey yok. Ancak genel olarak önlenebilir ve tedbirli olunabilir.

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı mustafa42121 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben uzulmedim veya iyiki olmus demedim. UZULEMEDIM dedim. Daha fazla olayi buyutmeyin.

@OğuzÖztürk 'e katiliyorum. Bu timsah gozyasi. Bu bilincsizlikle bu ulkede hicbirsey gelismez.
    Ne icin uzulemediniz ? Sigorta fiyatlari motosikletle esdeger oldugu icin sigorta yaptiramayp plaka cikartamadigi icin mi uzulemediniz ? (0km 2200 tl lik küba cg icin en dusuk 1000tl sigorta cikan var.)
    Ekipman icin; ben varimi yogumu gomup ekipman dizdim. Ama belki ona bile para veremeyip aybasini bekleyip maasiyla ekipman duzecekti onu da bilemeyiz.
    Motosiklet surmeyi cok seven e5 te orta seritte 80 le arac arkasindan tin tin giden her zaman kask-mont-bellik-eldiven(1 hafta once kaybettim bi haftadir eldivensizim yalan soylemeyeyim) ile yolculuk ederken eger ki kaza yapsam sirf plakasiz oldugum icin uzulemeyecekseniz bence uzulmeyin zaten insanlik duygulari körelmis birinin benim icin uzulmesini istemem.

Alıntı jac0B0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne icin uzulemediniz ? Sigorta fiyatlari motosikletle esdeger oldugu icin sigorta yaptiramayp plaka cikartamadigi icin mi uzulemediniz ? (0km 2200 tl lik küba cg icin en dusuk 1000tl sigorta cikan var.)
    Ekipman icin; ben varimi yogumu gomup ekipman dizdim. Ama belki ona bile para veremeyip aybasini bekleyip maasiyla ekipman duzecekti onu da bilemeyiz.
    Motosiklet surmeyi cok seven e5 te orta seritte 80 le arac arkasindan tin tin giden her zaman kask-mont-bellik-eldiven(1 hafta once kaybettim bi haftadir eldivensizim yalan soylemeyeyim) ile yolculuk ederken eger ki kaza yapsam sirf plakasiz oldugum icin uzulemeyecekseniz bence uzulmeyin zaten insanlik duygulari körelmis birinin benim icin uzulmesini istemem.
    Kaza haberini okudunuzmu? Peki plaka takanlar salakmi? Bence hic cevap yazmayin. Benimde gorunce icim kotu oldu ama bu seye benziyo mesela parasutsuz ucaktan atlamak. Paran yoksa biriktirip binmek en mantiklisi.
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Kaza haberini okudunuzmu? Peki plaka takanlar salakmi? Bence hic cevap yazmayin. Benimde gorunce icim kotu oldu ama bu seye benziyo mesela parasutsuz ucaktan atlamak. Paran yoksa biriktirip binmek en mantiklisi.
    Haberi okudum tabii ki, hakimiyeti kaybetmis bu da demek oluyor ki hizli ve kontrolsuz suruyormus.
    Ancak yargiladiginiz konu hizli ve kontrolsuz surmesi degil plakasiz ekipmansiz surmesi.
    plaka takanlari salak yerine koymadim bunun uyulmasi gereken bi kural oldugunu biliyorum,
    biriktirip binmek gibi bi akil verirken ne dusundugunuzu merak ediyorum, akil almak istemedim fark ettiyseniz...

Haberi okudum tabii ki, hakimiyeti kaybetmis bu da demek oluyor ki hizli ve kontrolsuz suruyormus.
    Ancak yargiladiginiz konu hizli ve kontrolsuz surmesi degil plakasiz ekipmansiz surmesi.
    plaka takanlari salak yerine koymadim bunun uyulmasi gereken bi kural oldugunu biliyorum,
    biriktirip binmek gibi bi akil verirken ne dusundugunuzu merak ediyorum, akil almak istemedim fark ettiyseniz...
    Plakasiz binmeyi normal karsiladiniz. Bu yuzden para biriktir dedim. Ailenden birine plakasiz bi arac carpsa? Acaba fikirlerin ayni olabilirmi? Ekipmansiz surmesinede takildim. Yanlis bi durum cunku. Ama sanirim once motor, sonra ekipman ,sonra plakami?

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Bugun bi arac bana arkadan giriyodu az daha,
    Her ne kadar sagimi hem aynadan kontrol hem omuz kontrol yaptim saga seride ciktim bi tane andaval orta seritten saga gecip dip gaz yapip dibimde bitip korna caldi , hemen tekrar sol seridime geri gittim yoksa ezilmemek mumkun degil. Arac:Apaci modifiye Leon

Muhtemelen ramazan dolayisiyla agresiflesen bi toplum var sabah saatleri cok sakin gecerken iftar oncesi ve sonrasi cana ve mala kastedercesine araba kullaniyorlar.
    Arkadaşlar özellikle seat leon lara dikkat edin bir tane düzgün kullanan görmedim
    Makas atarlar aceleci davranırlar hep süratli hep süratli dikkat bende mimli araclardandir kendileri
    Geçen gün aynı yerde sağa sapak olan bor yer ıstanbul hamza yerlikaya spor salonunu geçince adam soldan en sağa parelel kesti onumu zar zor durdum sağlı kaçarak bakıyorsun diyorum boş boş bakıp sinyal vedimya diyor Allah tan hızım yavaş ortalık mall dolu dikkat edin,iki gün sonra aynı yer aynı senoryo aynı laf tabi söylenmesi gereken her şeyi söyledim insan gibi anladığını sanmıyorum ama iyi giydirdim bir tek kufretmedigim kaldı oda oruç muyum diye şimdi oraya yaklastimmi en sola geçiyorum sağa dönüşlerde sapaklarda yerinizi çok önceden almış olun büyük kamyon otobüs sağına soluna girmeyin kaçarak kullanma şart arkadaşlar bu arada bu iki araç leon değildi biri taksici digeride ford connec kulaniyordu

Motosikleti
    nc750x
    Bu ara siyah camlı modifiye araçlar, şahinler doğanların sayısında artış mı oldu nedir çok görüyorum. Bir sürü işsiz genç var bakıyorum sürücü profili hep aynı.

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Allah kazazedeye acil şifalar versin .. umarım şifa dilemek için geç kalmamışızdır..

Arkadaşlar,

Allah kimseye günay yazmasın lakin Ramazan ayının başlamasıyla birlikte trafik ve trafikte özellikle sıkışmış, genelliklede sabah erken ve akşam üstü eve dönüş saatlerinde bazı, muhtemelen oruçlu araç sürücüleri normalde çok daha agresif ve birazda dikkatsiz (bolca şerit kaçırmalar, yolda gezinmeler görüyorum son 2 haftadır) olabiliyor.

Ekstra dikkat, daha fazla gözlem lütfen.. gereksiz riskler almayalım...

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostlar niye yükleniyorsunuz üzülemedim diyen adama. Bana sorarsanız haklı. Ailesi için üzülebilirsiniz orası ayrı ama motora ekipman ı geçtim kasksız binmek hele ki kabataş yolunda ki dar bir yola giriyor orası kazaya davetiye çıkarmaktır. Arkadaş eğer hayatta kalırsa bunu orda bulunan o ilk yardımı yapan bayan arkadaşa borçlu. O kendi hayatını düşünüp üzülmüyorsa siz burda onun için hiç üzülmeyin. Her gün bir kaza oluyor zaten kasksız ların karıştığı.
    Ertugyigit bunu beğendi.

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Ekipmanlı ancak ölümlü kazaların bir çoğunun yüksek hız kaynaklı olduğu açık. İstisnalar dışında hız limitleründe uapılan kazaların çoğunda, burdaki sevgili arkadaşlar da yaşamışlar hafif yaralanmalar ile kurtulmak mümkün. Eğer hala yaşıyorsa umarım en kısa sürede sağlığına kavuşur.

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Bir coğumuz gençliğimizde hata yapmışızdır adı üstünde hata.cok yazık ki belkide bir insanı kaybettik sen ordan cıkıp üzülmedim diyince yazıklar olsun demekten başka bişe gelmez elimizden. vıdeo lınkı
    https://youtu.be/u1lbojuPzeg

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Videoda sanirim kask var kirmizi renk. Motor da apache gibi duruyor sanki.

Gecmis olsun allah sifa versin...

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Onun yuzunden insanlar motora binemiyor. Aileler motor tehlikeli deyip izin vermiyor. Utanmam gereken birsey oldugunu dusunmuyorum. Lan demişsiniz tebrik ediyorum.
    Binmesinler binmeyelim motorla mı doğduk anamızın karnından! Bu zamana kadar ölen gencecik kardeşlerimiz, abilerimiz geri gelse de biz motora binmesek!

Motora istersen 10.000 TL lik ekipmanla bin motor her zaman tehlikeli olucak. Bunun ekipmanla bir alakası yok. Hiç mi ekipmanla ölen yok sanıyorsun sen!

Senin insanlığın ölmüş insanlığın!
    french press bunu beğendi.
    Kısaca ben;

Motosikleti
    Honda spacy alpha 110
    geçmiş olsun

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Oğuz açtığın konuyu görmüştüm okudum yorum yazmamışım kusura bakma ama gerçekten çok haklısın söylediklerinde..

Kazayı yapan arkadaşa da Allah acil şifalar versin ama böyle cahil insanların sonu maalesef bu, sonuç değişmiyor..
    OğuzÖztürk ve Ertugyigit bunu beğendiler.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora istersen 10.000 TL lik ekipmanla bin motor her zaman tehlikeli olucak. Bunun ekipmanla bir alakası yok. Hiç mi ekipmanla ölen yok sanıyorsun sen!
    Aynen katılıyorum. Ekipman kazadan korumaz kaza sonuçlarından korur. Hatta çok kaliteli full ekipmana güvenerek özgüven artışı tehlikeyi daha da artırır. Tıpkı eğitim aldıktan sonra gelen özgüven artışı gibi. Motosikletin bir felsefesi bir ruh terbiyesi olayı var ki paha biçilemez.

Birinci öncelik kazaya karışmamak ve kazadan kaçınabilmektir. Ekipman ikinci sırada gelir, elbette vazgeçilemez.
    AWESQME bunu beğendi.
    "Önemli olan acil durumda ne yapacağını bilerek sürmek değil, acil duruma hiç düşmeyecek şekilde sürebilmektir."

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Ben de üzülmedim , ekipmansız plakasız binemeyeceksin , paran yoksa eğitimin yoksa binmeyeceksin. Doğal seçilim arkadaşlar düşük iq lu bireyler ölüyor iq sürekli yükseliyor doğanın kanunu bu yani yapacak bir şey yok maalesef. Biz aptal mıyız yaz sıcağında kask mont eldiven pantalon giyiyoruz korumalı ?

Motosikleti
    nc750x
    Açıkçası ben her kaza haberinde artık sebep ne olursa olsun çok ama çok üzülüyorum. Çok duygulanıp ağladığım dahi oluyor. Zaten açtığım konu ve yaptığım yorumların genelde kazalara yönelik oluşunun da nedeni bu. İnsanlara, özellikle genç kardeşlerimize nokta kadar faydam olsa duyduğum acı hafifliyor.

Yazık insan evladı bunlar. Evlat kolay yetişmiyor ama ne kadar kolay kaybediliyor. Biz dikkatli olabiliriz ama ileride çocuklarımız olacak ve onlarda aynı hataları yapacaklar. Allah korusun cümlesini.
    AWESQME bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)