Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kask Süsleme (kask nasıl rezil edilir?)

Motovento
    REKLAM ALANI
    MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Öncelikle bu beyazlıklar çıkmaz kulandığınız yapıştırıcı ve soğutucuyu mesleğim de bi kaç kez kulandım ama siz işi ters yapmışsınız önce soğutu sıkılır onun üzerine ilacı dökülür yapıştırılması gereken yapıştırılır ama siz tersini yaparak yapışmasını sağlamanız zor ama tabi durum nedir bilmiyorum

Ayrıca silikon denemeyin sıvı yapışkan gibi sıfır yapışmaz tabana yuksek atar

Şuan bu kasktaki aksasuarı söküp çöpe atın yapışkan yerleri zınparayla temizleyin daha uygun yapıştırcı elde edin ve aynı kask üzerinde denemeler yapın en iyi elde etiğiniz sonuçu diyer yedek 2 kaskınızdan birine uygular olumlu sonuç alırsanız kulandığınız kaska en temiz şekilde uygularsınız

Ve ucuz japon veya diyer japon tarzı yapıştırıcılar yapıştıktan sonra etrafa beyazlık verir siz o sipreyi sıkmasanız bile oralar beyazlık olucaktı siz sipreyi sıkara işi hızlandırdınız onun için alıcağınız yapıştırıcı hakkında bilgi edinin ve en kalitelisi olmasına ve böyle beyazlık yaapıyormu yapmıyormu onun araştırmanız menfatinize olucaktır
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı BalkanRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/VY3pYB.jpg

Benden bu taçın aynısını alıp düzenegi cıkarıp kendi kaskıma takmayi dusunuyorum olurmu Acaba :D
    Ibay sitesinde var bu tarz boynuzlar kask için. :D Fiyatida uygundu.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Yeni yapıştırıcıları yedek kasklardan önce başka bir yerde deneyin... Oluyorsa, yedek kasklara öyle geçin... Onları da mundar etmeyin.. Yedek medek kask bırakmayacaksınız bu gidişle

Taşların kaska estetik olarak uyumu konusunda ise bir şey söylemek mümkün değil; bütünü görmeden...

Farklı bir dokunuş olarak, boydan boya bezeli olmasa da küçük bir veya bir kaç taşla süslü kask modası belki yaygınlaşabilir...

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bu beyazlıklar çıkmaz kulandığınız yapıştırıcı ve soğutucuyu mesleğim de bi kaç kez kulandım ama siz işi ters yapmışsınız önce soğutu sıkılır onun üzerine ilacı dökülür yapıştırılması gereken yapıştırılır ama siz tersini yaparak yapışmasını sağlamanız zor ama tabi durum nedir bilmiyorum

Ayrıca silikon denemeyin sıvı yapışkan gibi sıfır yapışmaz tabana yuksek atar

Şuan bu kasktaki aksasuarı söküp çöpe atın yapışkan yerleri zınparayla temizleyin daha uygun yapıştırcı elde edin ve aynı kask üzerinde denemeler yapın en iyi elde etiğiniz sonuçu diyer yedek 2 kaskınızdan birine uygular olumlu sonuç alırsanız kulandığınız kaska en temiz şekilde uygularsınız

Ve ucuz japon veya diyer japon tarzı yapıştırıcılar yapıştıktan sonra etrafa beyazlık verir siz o sipreyi sıkmasanız bile oralar beyazlık olucaktı siz sipreyi sıkara işi hızlandırdınız onun için alıcağınız yapıştırıcı hakkında bilgi edinin ve en kalitelisi olmasına ve böyle beyazlık yaapıyormu yapmıyormu onun araştırmanız menfatinize olucaktır
    Şise icinde bunlar silikon yapistirici diyorlar o olmaz mi sivi haldeler? Benimi kandirdilar yada bilmiyorum siviydi ve sordum her yuzeye yapisir silikon bunlar demislerdi. Bu kullandigim yapistiriciyida kendim almamistim zaten. :/ kullanmayi dusunmuyorum baska birsey bakacagim tesekkur ederim durdukca dahada belli oldu bembeyaz zaten -.-

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni yapıştırıcıları yedek kasklardan önce başka bir yerde deneyin... Oluyorsa, yedek kasklara öyle geçin... Onları da mundar etmeyin.. Yedek medek kask bırakmayacaksınız bu gidişle

Taşların kaska estetik olarak uyumu konusunda ise bir şey söylemek mümkün değil; bütünü görmeden...

Farklı bir dokunuş olarak, boydan boya bezeli olmasa da küçük bir veya bir kaç taşla süslü kask modası belki yaygınlaşabilir...

Yedek olmayan asıl kullandigim kaskim bu. Tumden taş kaplamayi dusunmuyorum. Vizoru tutan kisim var ya yanlarda orayı ve havalandırmalara belki birazcık koyarım diye dusunuyorum ben. Bilmiyorum daha iyi nereye olur.

İnternetten tasarımlara bakmışsındır en iyi fikri ordan bulursun araiye dalmadan önce bu konuda iyice pratik yapmalısın ki yapıyorsun da dönüşü olmaz kasktan soğursun. İnstagramdan @mumcicegitasarim sayfasına girin profile bakabilirsiniz yapıştırma konusunda dm atın yardımcı olur ablamın tasarım sayfası hepsi de kendi yapımı

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    En iyisi alın bir pembe kask ,ben buradayım diye gezersiniz.Ampul gibi parlıyor karşıdan pembe kasklar

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternetten tasarımlara bakmışsındır en iyi fikri ordan bulursun araiye dalmadan önce bu konuda iyice pratik yapmalısın ki yapıyorsun da dönüşü olmaz kasktan soğursun. İnstagramdan @mumcicegitasarim sayfasına girin profile bakabilirsiniz yapıştırma konusunda dm atın yardımcı olur ablamın tasarım sayfası hepsi de kendi yapımı
    Teşekkür ederim ablansa bir sorsaydın ya sen benim için :D
    Tasarımlara baktım internetten asagi yukari bir fikrim var gibi ama henüz yedek kasklarda sadece deneme asamasinda oldugumdan kesin karar vermedim.
    Malzemeleri aldigimda tez canliligimdan dolayi direk araiye yapsammi acaba demedim degil ama kotu olursa diye korkumdan ellememistim emin olana kadar ellememde zaten artik bunu gordukten sonra :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

İsteseydim alırdım. Sağolun. @Macit250

Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim ablansa bir sorsaydın ya sen benim için :D
    Tasarımlara baktım internetten asagi yukari bir fikrim var gibi ama henüz yedek kasklarda sadece deneme asamasinda oldugumdan kesin karar vermedim.
    Malzemeleri aldigimda tez canliligimdan dolayi direk araiye yapsammi acaba demedim degil ama kotu olursa diye korkumdan ellememistim emin olana kadar ellememde zaten artik bunu gordukten sonra :D
    Mesaj atmaya üşendim yarın detaylı bilgi alıp buraya yazarım
    EldekiDebryj bunu beğendi.

Motosikleti
    DUKE 200
    Mesaj atmaya üşendim yarın detaylı bilgi alıp buraya yazarım

Teşekkür ederimmm.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    önceki mesajları okumadan yazıyorum belki söyleyen vardır, öyleyse mesajımı göz ardı edin.

Bu kaskla kaza yaparsan, o güzel görünen taşlar yolu tutar, boynunu kırar!

Silikonda yolu tutar, boynunu kırar!

illa güzel bişey yapacağım diyorsan, civcivli sticker al!

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önceki mesajları okumadan yazıyorum belki söyleyen vardır, öyleyse mesajımı göz ardı edin.

Bu kaskla kaza yaparsan, o güzel görünen taşlar yolu tutar, boynunu kırar!

Silikonda yolu tutar, boynunu kırar!

illa güzel bişey yapacağım diyorsan, civcivli sticker al!
    muhahaha civcivli sticker'a ne güldüm.

bak apla bu http://online.bauhaus.com.tr/Catalog...ts/Index/17403 1 damla bile olmucak değicek sadece yapıştırıcı taşa.. yoksa zaten bembeyaz olur dediğin gibi.. hadi kolay gelsin
    EldekiDebryj bunu beğendi.

bagriacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT600E - Custom Cafe Racer
    Ne kadardı bu hocam pahalı sanırsam
    50 gr ambalajı 14 tl civarı. Boyutuna bakılırsa aslında hesaplı bile. Solventsiz olması da cabası.

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bagriacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 gr ambalajı 14 tl civarı. Boyutuna bakılırsa aslında hesaplı bile. Solventsiz olması da cabası.
    Wd40 solventti degilmi? Bi zarari oluyormu?

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen gün buna benzer süslenmiş bi kask gördüm.Ama kaskta hiç boşluk kalmayacak şekilde süslenmişti.Tepesinde de 1 cm'lik dikenler vardı.Baya dikkat çekiyodu.

bagriacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT600E - Custom Cafe Racer
    Alıntı mustafa42121 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wd40 solventti degilmi? Bi zarari oluyormu?
    Solvent çok genel bir tabirdir. Çözücü demektir. Hangi maddeden ne kadar olduğunu bilmeden zararlı diyemeyiz. Misal selülozik tiner de solventtir. Kaska dökersek eriyik hale geçirir bir çok yerini. ve evet wd 40 için de solvent diyebiliriz fakat içeriği açısından hiç bir zararı olmaz ter temiz parlatır (toz tutmasını sağlar o ayrı) .

Solventsiz kısmı hem sağlık açısından hem de malzemeye zarar vermemesi açısından söylemiştim. Aerosol kurumalı yapıştırıcılar hızıdır fakat bu tarz işlere uygun değildir. Örnekte de görüldüğü gibi Aerosolün fazla geldiği yerlerde tepkimeye girer ve beyazlatır. Zaten aslında Aerosol yapıştırıcı üzerine kesinlikle sıkılmaz. bir yüzeye Aerosol sürülür diğer yüzeye yapıştırıcı.

Pattex 100 ,size sağlam ve esnek bir yapıştırma sağlar. Darbelere ve titreşime daha mukavemetli olur.

Biraz geniş yazayım dedim

Motosikleti
    MT-25
    Abla,

Benmm bir arkadasta batman yapmak istiyor led şeritler ile . Senin taşlı fikir guzelmis. Neticeyi görmek isterim kızlara resmini atacagim...

Kolay gelsin

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Abla, kaskı pembeye boyayıp şöyle 2-3 yerine kalp yapıştırsan iyiydi ne olmuş böyle

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bagriacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Solvent çok genel bir tabirdir. Çözücü demektir. Hangi maddeden ne kadar olduğunu bilmeden zararlı diyemeyiz. Misal selülozik tiner de solventtir. Kaska dökersek eriyik hale geçirir bir çok yerini. ve evet wd 40 için de solvent diyebiliriz fakat içeriği açısından hiç bir zararı olmaz ter temiz parlatır (toz tutmasını sağlar o ayrı) .

Solventsiz kısmı hem sağlık açısından hem de malzemeye zarar vermemesi açısından söylemiştim. Aerosol kurumalı yapıştırıcılar hızıdır fakat bu tarz işlere uygun değildir. Örnekte de görüldüğü gibi Aerosolün fazla geldiği yerlerde tepkimeye girer ve beyazlatır. Zaten aslında Aerosol yapıştırıcı üzerine kesinlikle sıkılmaz. bir yüzeye Aerosol sürülür diğer yüzeye yapıştırıcı.

Pattex 100 ,size sağlam ve esnek bir yapıştırma sağlar. Darbelere ve titreşime daha mukavemetli olur.

Biraz geniş yazayım dedim
    Eyvalkah abi aydinlattin vallahi

Motosikleti
    MT-25
    Abla ,

Tebrik ederim yurt dışında örnekleri çok..inanılmaz kask tasarımları var ve ciddi bir is kolu bile olabilir gelecek yıllarda.. inanılmaz bir şekilde bayan sürücü sayısı artmakta ve sadece bayanlar meraklı değil bu kask tasarimlarina...
    Biraz araştırdım inanılmaz siteler konular var ama yabancı kaynaklar elbette hep... sayende de muhteşem deri pantolonlar buldum asik oldum resmenn

http://badasshelmetstore.com/crystal...g-crap-helmet/

Umarım istediğin tasarımı yaparsinda bizler de memnun oluruz. 26 kiziz kocaelinde ve yaptigin kaski muhakkak kızlara göstereceğim )

Kolay gelsin

Motosikleti
    gt250r
    İşçilik çok kötü olmuş,pattex i küçük iğne ucu ile delip taşın arkasına minicik bi damla sonra kaska bastırmak yeterli olur hem de taşmaz sizinkinde kaska yapıştırıcı döküp sonra dizmek gibi olmuş.Birde o taşlar çok adi bir şeye benziyor toz rüzgar çabuk yipratip parlaklığını kaybeder kısa zamanda.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)