Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Borçlanarak XV950 Mi Yoksa Borçsuz Dragstar 650 Mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    borca girmeden eskimeyen klasikleri kovala, satarken zarar etmeyeceğin fiyata al

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Borçlanmadan çok temiz olmak kaydı ile dragstar 650

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Biraz daha eksilt 400-500cc felan al elinde bir miktar para kalsa daha iyi olur. Bütün parayı motora verirsen beklenmedik bi arızada motordan soğursun. Böyle hacimli motorların yakıtı bakım masrafları vs baya yüksektir

Motosikleti
    YAMAHA DRAGSTAR XVS 650 SPORT
    Aslında dragstar görüntüsüyle ve sesiyle daha çok hoşuma gidiyor. ancak pazarlık yaptığım 4-5 dragstarın tamamında hasar kaydı ve önden kazasının olduğunun ortaya çıkması sebebiyle karamsarlığa kapıldım. xv950'nin "0" km olacak olması, ilk kez benim kullanacak olmam, lastiklerinin yeni olacak olması nedeniyle ağır basmaya başladı. buradan seslenmiş olayım; elinde siyah, kazasız, temiz, hasar kayıtsız dragstarı olan var ise beri gelsin...

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    Ben 5000 lira daha borçlanıp 14-15 model 7-8000 kmyi geçmemiş bir xv950'den yana olurdum. Neden xv950'yi 0 olmak kaydı ile istiyorsunuz?

12-16 yaşlarında 30-40000kmde ds ile 0 ayarında xv950 arasında 5000-6000 tl varsa eğer riski hesaba katmadan dahi dragstar xv950'den pahalıya geliyor demektir. Aralarında hiç yoksa 10 yıl fark var.

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burda senin neler beklediğin önemli motordan.
    Şu bu bok yemiş diyen adamlara hiç inanma çok bilip sürenler onlar.
    Eğer spor görüntülü bi makine istiyosan 883 ve bolt a bakmanı tavsiye ederim. Ama hd nin servisi euro üstünden ve ciddi paralar. Bi bakıma 300 euro gibi bi mebla ayıramazsan uzak durmanı tavsiye ederim. Gelelim bolt a şehir içi için çok kolay bir kullanımı var yavaş giderken 10 la 20 ile filan çok dengeli. Şehir dışı için çıplak bi makine ben 140 tan sonra çıkamadım. Ama yanlış anlama motor daha giderdi ben rüzgardan duramadım. Bu arada max 150 sanırım motor.
    Az binicem dedin. Kayış aktarma indim bindim yağla temizle derdi yok. Hava soğutma, suyumu bitti fanmı açmadı devir dayimi mi bozuldu derdi yok.
    Yok ama bunların götürdükleri var. İvmelenme çok güzel hız benim için güzel. Ama kayış ve hava soğutma yüzünden yarı hacimdeki zincir ve su soğutmalı motorlar kadar hızlı gidemezsin. Hele mt7 hilan yarısı kadar beygirin var. Hava soğutmada sıkışık trafikte bacaklarına doğru bi sıcaklık gelir hele çok sıcak hava ve biyerde çakılı kalırsan bacaklar sıcağı hissediyo. Çare bacakları biraz açıyosun geçiyo . Bolt için bunları söyleyebilirim. Senin gözüne hangisi hitap ediyo ona bak ama az para çok köfte malesef yok. Ucuz diye aldığın makinenin neler geçirdiği ne bakımlar görsüğü nasıl tamirler geçirdiği hepsi risk.

Edit: bolt 250 kg gibi bişi ilk motor için ağır bir makine. Giderken değil ama durduğun yerde hissettiriyo

Motosikleti
    Alıntı erreguay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda senin neler beklediğin önemli motordan.
    Şu bu bok yemiş diyen adamlara hiç inanma çok bilip sürenler onlar.
    Eğer spor görüntülü bi makine istiyosan 883 ve bolt a bakmanı tavsiye ederim. Ama hd nin servisi euro üstünden ve ciddi paralar. Bi bakıma 300 euro gibi bi mebla ayıramazsan uzak durmanı tavsiye ederim. Gelelim bolt a şehir içi için çok kolay bir kullanımı var yavaş giderken 10 la 20 ile filan çok dengeli. Şehir dışı için çıplak bi makine ben 140 tan sonra çıkamadım. Ama yanlış anlama motor daha giderdi ben rüzgardan duramadım. Bu arada max 150 sanırım motor.
    Az binicem dedin. Kayış aktarma indim bindim yağla temizle derdi yok. Hava soğutma, suyumu bitti fanmı açmadı devir dayimi mi bozuldu derdi yok.
    Yok ama bunların götürdükleri var. İvmelenme çok güzel hız benim için güzel. Ama kayış ve hava soğutma yüzünden yarı hacimdeki zincir ve su soğutmalı motorlar kadar hızlı gidemezsin. Hele mt7 hilan yarısı kadar beygirin var. Hava soğutmada sıkışık trafikte bacaklarına doğru bi sıcaklık gelir hele çok sıcak hava ve biyerde çakılı kalırsan bacaklar sıcağı hissediyo. Çare bacakları biraz açıyosun geçiyo . Bolt için bunları söyleyebilirim. Senin gözüne hangisi hitap ediyo ona bak ama az para çok köfte malesef yok. Ucuz diye aldığın makinenin neler geçirdiği ne bakımlar görsüğü nasıl tamirler geçirdiği hepsi risk.
    aslında temiz, kazasız dragstar bulamadığım için bolt'a yöneldim. yoksa gönlümde ds var. sanki tüm ds ler kazalıymış gibi gelmeye başladı

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dediğim gibi bolt spor bi makine. Kromaj filan seviyosan bolt sana göre değil. Siyah kromajsız bi alet. Zevkine uygun değilse bulaşma. 0 alır 1 sene sonra satarım dersen çok zarar edersin

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBS ne olaki? "combined braking system" olabilir mi acaba?
    Evet aynen öyle. Ön ve arkayı aynı anda sıkan bir sistem. Yamaha ve Honda pek çok motosikletinde kullanıyor.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Fazer
    Yeni her zaman daha avantajlıdır. DS bildiğim kadarıyla 2008 en son nerden baksanız sizinde kullanımınızla 10 yaşını bulacak kim nasıl baktı,bakımını yaptırdı kestirmek zor. Borçlanacağınız miktarda almayı düşündüğünüz motosiklete göre fazla değil. Ben olsam yeni veya düşük km'li bakarım.

Ancak sizin probleminiz bunlardan önce tarz seçiminizi yapmanız. DS daha klasik bir model, Xv ise daha sportif. Görünüm olarak DragStar seviyorsanız o tarzda bulabileceğiniz en yüksek model ve en düşük km'li motosiklet bakmanızı tavsiye ederim.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Alıntı kurtoğlu26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında temiz, kazasız dragstar bulamadığım için bolt'a yöneldim. yoksa gönlümde ds var. sanki tüm ds ler kazalıymış gibi gelmeye başladı
    Dostum, elbette kazalı ya da yana yattı onlar. Hatta alacağın herhangi bir ikinci el motosiklet yana yatmamış olması çok düşük bir ihtimal. Ama bu Ds basit sistemlere sahip olduğu için tamiri de basit oluyor. 2007 yılında Ds 650 aldım, 2 ay sonra uçtum. Makinenin sağ tarafı olduğu gibi gitti. Gidon 90 derece yamuldu, çatallar yamuldu. Bu hasarı aslan gibi yaptılar. Tamirinden sonra 3 sene daha hiç sorunsuz kullandım. Sonra Ds 1100 ile takasa girdim. Aldığım makine de zamanında yana yatmıştı, benimki de öyleydi. Neticede 6 yıldır bununla da hiçbir sıkıntı yaşamadan kullanıyorum. Önemli olan hasarın nasıl tamir edildiği, düzgün şekilde yapılmışsa dert yok.

Ancak senin ilk motorun olacaksa, önce bir eğitim almanı tavsiye ederim. Ağır araçlar bunlar, durduğun yerde, dar alan manevralarında sıkıntı yaşarsın. Sen de yana yatırabilirsin. Zaten eğer öyle ise Ds daha da tavsiye ederim. Ülkeye çok girdiği için çıkma parçaları da çokça bulunuyor. Mesela ben tamir ettirirken uygun fiyatlı çıkma egsoz bulabilmiştim. Bunun yanında gene diğer markalara da bakabilirsin, illa Yamaha olacak diye bir kaiden yoksa.

isfa67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTAR 650
    Aslında dragstar görüntüsüyle ve sesiyle daha çok hoşuma gidiyor. ancak pazarlık yaptığım 4-5 dragstarın tamamında hasar kaydı ve önden kazasının olduğunun ortaya çıkması sebebiyle karamsarlığa kapıldım. xv950'nin "0" km olacak olması, ilk kez benim kullanacak olmam, lastiklerinin yeni olacak olması nedeniyle ağır basmaya başladı. buradan seslenmiş olayım; elinde siyah, kazasız, temiz, hasar kayıtsız dragstarı olan var ise beri gelsin...
    siyah demeyeydin iyiydi.
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    2007 GV 250 SATILDI
    2008 DRAGSTAR 650

Motosikleti
    Alıntı isfa67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siyah demeyeydin iyiydi.
    var mıydı yoksa sende?

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Klübümüzdekilerin motorları Dragstar 650, Dragstar 1100, XVS1300, XV950 Bolt, XV950 cafe racer. XVS950 li arkadaşımız yok maalesef..

Görüntü olarak XV950 spor bir motor ve canavar gibi, Adi isimli üyemizde cafe racer modeli var hastasıyım

Ama ben illa klasik chopper görüntüsü istiyorum dersen 1100 veya 650.

Eğer 650 veya 1100 alacaksan en az 8 yaşında olacağını bil. ABD üretimleri hala var 2015 modeli ama Avrupa bölgesine karbüratörlü motor alınmadığından Türkiye'de satılmıyor. Temiz bir tane bulursan yıllarca keyifle binersin, parça olarak eğer ebayı kullanabiliyorsan Harley kadar bol aksesuar ve yedekparça bulabilirsin.

Bir arıza durumunda her japon motor gibi yüksek maliyetler çıkabilir ama şu da var. sıfır XVS 1300 e yıllık 1.508 TL, sıfır XV950 ye yıllık 623 vergi veriyorsan, benim 2005 model 2007 çıkışlı motoruma yıllık 66 TL, 6 aylık 33 TL vergi ödüyorum

Motosikleti
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Klübümüzdekilerin motorları Dragstar 650, Dragstar 1100, XVS1300, XV950 Bolt, XV950 cafe racer. XVS950 li arkadaşımız yok maalesef..

Görüntü olarak XV950 spor bir motor ve canavar gibi, Adi isimli üyemizde cafe racer modeli var hastasıyım

Ama ben illa klasik chopper görüntüsü istiyorum dersen 1100 veya 650.

Eğer 650 veya 1100 alacaksan en az 8 yaşında olacağını bil. ABD üretimleri hala var 2015 modeli ama Avrupa bölgesine karbüratörlü motor alınmadığından Türkiye'de satılmıyor. Temiz bir tane bulursan yıllarca keyifle binersin, parça olarak eğer ebayı kullanabiliyorsan Harley kadar bol aksesuar ve yedekparça bulabilirsin.

Bir arıza durumunda her japon motor gibi yüksek maliyetler çıkabilir ama şu da var. sıfır XVS 1300 e yıllık 1.508 TL, sıfır XV950 ye yıllık 623 vergi veriyorsan, benim 2005 model 2007 çıkışlı motoruma yıllık 66 TL, 6 aylık 33 TL vergi ödüyorum
    piyasada temizi, makul fiyatlısı kaldı mı sizce? Malum sitede makul fiyatlılar genelde bitik motorlar. temiz denen motolarda almış başını gitmiş...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    var mıydı yoksa sende?
    Çoğunluk siyahtır ama benim sedef beyazına boyatma planım var

piyasada temizi, makul fiyatlısı kaldı mı sizce? Malum sitede makul fiyatlılar genelde bitik motorlar. temiz denen motolarda almış başını gitmiş...
    Elbette vardır ama deneyimin yoksa anlaman zor. Sağlam bir usta ile bakman gerekir, piyasada ki en hızlı alıp satılan motorlardandır. Dolayısı ile piyasa da da çok var..

KM ye fazla takılma Bankacı olmamdan mütevellit fırsat bulamamaktan benim motorum 36 bin km de mesela kimse km ye inanmıyor Ben de diğer motorların 50 binde olduğuna inanmıyorum KM si isterse 150.000 olsun, gerekli bakımları yapıldıysa, temiz kullanıldıysa, yağları sarf malzemeleri tam zamanında değiştiyse alınır.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    XV950 Yeni yenidir. Alırım uzun süre binerim dersen 0 km, ikinci seçenek de 2.el az km de bakabilirsin.

Zevkin borcası olmaz, motor sıfır alınmalıdır , sabır = xv950 0 km

Motosikleti
    CBR 250R
    Bence XVS 950 sizi daha memnun edecek gibi hem daha yeni hemde ds tarzında

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    yuh neymiş o be 2000 modeli 19.ooo

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler