Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Suzuki Burgman 200 mü ? Honda Forza 300 mü ? [ Pcx sonrası ]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pcxbear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Beyler ben pazarlama okumadım satışçı da değilim ama artık sadece "ÜRÜN" satın almak gibi bir dünya yok gözlerinizi açın. "ÜRÜN SONRASI HİZMET" sunmayanlar artık bu piyasada tutunamıyorlar. Motor satmak kolay, bilgisayar satmak kolay, beyaz eşya satmak kolay. Bir de satıcının kılığına girip olaya öbür taraftan bakalım; sizi rakiplerinizden ne ayıracak ? Elbette ki satış sonrası verdiğiniz hizmetler ... Burgman çok kaliteli bir alet olabilir ama ben Burgman alıp bu piyasada yapayalnız kalmak istemem. Honda PCX'ime çarıp ön çamurluğumun yarısının traşlanmasından sonra ben bunu bir kez daha anladım. Honda'nın her yerde servisi var yedek parçaları it sürüsü gibi her yerde. Artık vakit nakittir. Olmaz olmaz demeyin sürekli sorunlarla karşılaşıyoruz bir motorcular. XMAX gibi bir motor varken ben cümleye ikinci motor sokmazdım bile. Git güzel kardeşim gir bir Yamaha Bayisine çıkartın bana sıfırından bir 400'lük diyip gönül rahatlığıyla satın al o aleti. İçine dünyaları ve tüm sevincini sığdırabileceğin bir bagajın olacak güzel kardeşim hiç merak etme. Git al güzel bir XMAX 400
    Maslak bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Arkadaşlar,

Ben uyuduktan sonra burası karışmış. Kavga edileceğini bilsem konuyu açmazdım

Anlaşılan test edip görmek gerekiyor. 2. eli çok önemsemediğim için şuan Burgman daha mantıklı geliyor. Satış sonrası hizmeti önemsediğim için de Burgman daha mantıksız geliyor

Bir kaç arkadaşımdan da fikir aldım ve şöyle enteresan bir gözlem çıktı ortaya.

Racing seven arkadaşlarım ( R25 , Cbr 250 kullanıcıları ) X -Max önerdi. Neden ? dediğimde ise " agresi yapısı, karizması ve tasarımı " dediler.

Daha böyle evli barklı sakin süren arkadaşlarımla konuştum ( Sym 400 i ve Daelim S3 250 kullanıcıları ) onlarda " Burgman tabii ki " dediler ve bu soruyu sorduğum için bana kızdılar Onlara göre basit ve cevabı belli bir soruymuş. YERUÇAĞI bu arkadaşlara da giydirmezsin umarım.

Bu iki profil arasında ben neredeyim ? Gösterişten uzak olan,sakin olan ve dayanıklılığa önem veren tarafım. ( Bunları yazarken YERUÇAĞI üyesinden korkuyorum )

Bu sebeple sanırım ABS si olmayan bir Burgman denemem ve görmem gerekiyor. Tem'de 120 - 130 stabil gidebileceğim. 90 - 100 ile giderken ani hızlanmalar ile sollama yapabileceğim bir aletse bana göz kırpıyor. Bazıları da " 110 dan sonra gitmiyor " diyor işte bu çok canımı sıkar. Neticede Esp, Start Stop, Combine fren sistemi olan aleti bırakıp zaten 100 - 110 ile rahat gidebiliyorken 110 km üstü yaparken ve ani sollamalara kalkarken yalpalayacaksam Burgman'ı yakarım diye düşünüyorum

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tem'de 120 - 130 stabil gidebileceğim. 90 - 100 ile giderken ani hızlanmalar ile sollama yapabileceğim bir aletse bana göz kırpıyor. Bazıları da " 110 dan sonra gitmiyor " diyor işte bu çok canımı sıkar. Neticede Esp, Start Stop, Combine fren sistemi olan aleti bırakıp zaten 100 - 110 ile rahat gidebiliyorken 110 km üstü yaparken ve ani sollamalara kalkarken yalpalayacaksam Burgman'ı yakarım diye düşünüyorum
    O zaman Forza dostum (tamam beyaz olsun)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    sym yi yabana atma bence japonları aratmıyor gayet dayanıklı sağlam 4. sym yi alıcam pişman edecek birşey olmadı beni henüz

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman Forza dostum (tamam beyaz olsun)
    Demek çeteye bir üye daha katmak istiyorsun

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym yi yabana atma bence japonları aratmıyor gayet dayanıklı sağlam 4. sym yi alıcam pişman edecek birşey olmadı beni henüz
    Sym GTS Evo 250 i de bir süre baktığım bir maxi scooterdı. Hatta bir tanıdık 14.000 km de bulunan 400 i 'yi 12.500 'e verebileceğinden bahsetmişti, biraz düşünmüştüm. Evo 250 ye geri dönersem tipi falan hoş, az yakıyor, 190 kg bu sebeple rüzgarda çok savrulmaz hatta bilmeyenler için teknik özelliklerini de paylaşayım. Ama işte fiyatlar eş değer olunca insan bir Honda , Suzuki amblemi görmek istiyor. Belki de gereksiz bir şey, belki de sadece ego ancak psikolojik açıdan benim için önemli

http://www.yakittuketimi.net/sym-gts-evo-250i/

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek çeteye bir üye daha katmak istiyorsun

Sym GTS Evo 250 i de bir süre baktığım bir maxi scooterdı. Hatta bir tanıdık 14.000 km de bulunan 400 i 'yi 12.500 'e verebileceğinden bahsetmişti, biraz düşünmüştüm. Evo 250 ye geri dönersem tipi falan hoş, az yakıyor, 190 kg bu sebeple rüzgarda çok savrulmaz hatta bilmeyenler için teknik özelliklerini de paylaşayım. Ama işte fiyatlar eş değer olunca insan bir Honda , Suzuki amblemi görmek istiyor. Belki de gereksiz bir şey, belki de sadece ego ancak psikolojik açıdan benim için önemli

http://www.yakittuketimi.net/sym-gts-evo-250i/
    Hocam sym 400'ü kesinlikle yabana atmayın, sym'nin marka değerinden de çekinmeyin, suzuki satan bayilerin çoğu aynı zamanda sym de satıyor. Nerede oturuyorsunuz bilmiyorum ama Florya'da Batuhan motor var hem suzuki hem sym bayisi gidip bir görmenizi tavsiye ederim. Sym evo 250 de kullandım sym 400 de kullandım, sym 400 gerçekten anlatılmaz yaşanır, çok keyif aldığım ancak sürekli şehir içinde ağır olduğu için (235kg) beni biraz yoran, biraz da vitesli serüvenine geçmek istemem sebebiyle sattığım bir motordu. Kısacası sym de sizi üzmez, xmax den sonra sokaklarda en çok görebileceğiniz scooter dir sym 250 evo. İşiniz zor , kolaylıklar diliyorum. Ama sonuçta alacağınız motor marka ne olursa olsun sonsuza kadar sizinle olmayacak, seçin alın birisini bir süre binin keyif almazsanız satıp diğer alternatife bakarsınız.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Hocam kamyon kadar alternatifleri eleyip bu ikisi arasında secim yapacaksanız, Honda daha mantıklı geliyor, servis, yedek parça temini açısından.Uzun süredir scooter kullanan biri olarak, kullandığım güzergah da ki performansı, bagaj hacmi, yedek parça temini benim kriterlerimdir.
    Maslak bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sym 400'ü kesinlikle yabana atmayın, sym'nin marka değerinden de çekinmeyin, suzuki satan bayilerin çoğu aynı zamanda sym de satıyor. Nerede oturuyorsunuz bilmiyorum ama Florya'da Batuhan motor var hem suzuki hem sym bayisi gidip bir görmenizi tavsiye ederim. Sym evo 250 de kullandım sym 400 de kullandım, sym 400 gerçekten anlatılmaz yaşanır, çok keyif aldığım ancak sürekli şehir içinde ağır olduğu için (235kg) beni biraz yoran, biraz da vitesli serüvenine geçmek istemem sebebiyle sattığım bir motordu. Kısacası sym de sizi üzmez, xmax den sonra sokaklarda en çok görebileceğiniz scooter dir sym 250 evo. İşiniz zor , kolaylıklar diliyorum. Ama sonuçta alacağınız motor marka ne olursa olsun sonsuza kadar sizinle olmayacak, seçin alın birisini bir süre binin keyif almazsanız satıp diğer alternatife bakarsınız.
    Sym'nin namı benim kulaklarıma da çok geldi fakat şu " sürekli şehir içinde ağır olduğu için (235kg) beni biraz yoran " meselesi var ya. İşte bundan dolayı 400 cc olayı beni bozar gibi geliyor. 175 boyunda 68 - 70 kilo arası değişen bir adamım. Arkadaşlar da sağolsunlar 400 cc güzel öneriler yaptılar fakat Levent trafiğini bilirsiniz. Kanser olmayalım sonra

Alıntı bazen25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kamyon kadar alternatifleri eleyip bu ikisi arasında secim yapacaksanız, Honda daha mantıklı geliyor, servis, yedek parça temini açısından.Uzun süredir scooter kullanan biri olarak, kullandığım güzergah da ki performansı, bagaj hacmi, yedek parça temini benim kriterlerimdir.
    Bakmayın aslında benim gönlümde " Forza " diye çarpıyor fakat o aradaki 5.000 TL fark. Bu farka rağmen daha düşük hız. Bunlar beni biraz daha Burgman'a itiyor. Aslında Burgman'a sempati duyma sebebim bile arkadan Forza'nın neredeyse aynı olması diyebilirim.

Tabii bunu düşünürken yanlış yapmamak adına değerli kardeşlerin yorumunu önemsiyorum. Sym , Yamaha .. Bunları almayacaksak olsam bile ki inanın şuan emin değilim. Bu yazıları okuyan arkadaşlar için iyi referanslar vermiş oldunuz.
    yetkina bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu tipe bakınca (adamın tipi gözümün önüne geldi) iyi ki xmax almamışım (düşünmedim bile) diyorum.Onunla aynı motoru kullanmadığıma şükrettim.
    nooldu zorunamı gitti,bende iyiki honda almamışım,sucu motorunun büyük tipi,tip yok yusyuvarlak

sabah motorunun yanına giderken uzaktan motorunu görünce insana heyecan vermeli,,,(hadi forzaya bakta heyecanlan)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

Gökhan bey,gerçi siz sıcak bakmıyorsunuz ama,sym 250 de piyasada çok var,bence oda olabilir
    en iyisi her markanın bayisine gidip üstüne oturup varsa test yapıp öyle karar vermek
    Maslak bunu beğendi.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    sym 400 bende düşündüm ama yedek parça fiyatlarının uçuk olması ve geç temin edilmesinden dolayı elemiştim. Hatta biri antalya biri izmir de kullanıcısıyla tanışma ve deneyimleme fırsatı buldum. Ama işte o fiyatlar yok mu insanın ocağına incir ağacı diker. Benim gibi iri kıtım skuter sevenler için harika bir seçim ama dediğim gibi en basitinden kayış için işçilik dahil 1000 tl ye yakın fiyat almıştım o fiyattan sonra muadiline bile bakmamıştım diğer türlü altin dengesi felan muhteşem ve yakışıklı. racing gibi yatıyor bir de o çok tuhaf gelmişti

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nooldu zorunamı gitti,bende iyiki honda almamışım,sucu motorunun büyük tipi,tip yok yusyuvarlak
    sabah motorunun yanına giderken uzaktan motorunu görünce insana heyecan vermeli,,,(hadi forzaya bakta heyecanlan)--

Sen de haklısın, takma boşver
    yetkina bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    merhaba arkadaşlar konuyu rüyaya dalmadan hortlatayım dedim.
    şimdiye kadar hep vitesli motor kullandım özellikle de cruiser cinsten.
    mondial drft, hyo gv250 , kawa en500 şuan bajaj boxer...
    birde scooter deneyimlemek istiyorum.. honda ve yamahayı zaten biliyorum..
    hız yada gösteriş benim için önemli değil.
    önemli olan istediklerime cevap vermesi.
    isteklerimde 110-120 stabil gidebilmesi..
    hem artçı hem de sürücü için rahat olması..
    bagaj hacmi (önemli çünkü xcity250 yi de denedim bagajı yüzünden eledim.)
    xmax kullandım sert süspansiyonu nedeni ile eledim.
    burgman 200 ü yakından inceledim kullanmadım ama yorumlarda şikayetçi olan pek duymadım.
    suzuki dememin bir nedeni de gönlümde aslen vstrom dl650 var.
    ama scooter dan memnun kalırsam da burgman 400 niyetleniyorum.
    diğer neden de scooter da burgman scooterların babasıdır.
    şimdi bana diyeceksiniz ki tarzını seç.. arkadaşlar benim için önemli olan eşimle birlikte konforlu bir yolculuk.
    o yüzden rahat olan her motor benim tarzım. birde japon olması.
    eğer burgman 200 alırsam. 2-3 yıl kullanıp takasla sıfır burgman 400 ya da vstrom alıp keyfime bakacağım.
    cevap veren vermeyen herkese teşekkürler
    tekeriniz düz yolunuz açık olsun....
    saygılarımla...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

ayrıca bu konuyu baştan sona okudum..
    parça fiyatları 3 aşağı 5 yukarı aynı..
    örneğin xmax mitsibushi varyotör kayışı 240 ila 260 tl arasında iken
    burgman 200 de 260 ila 280 arasında..
    işçilik bölgesine tamirine göre değişiyor..
    kaza olması durumunda her motorun parçası pahalı ve hepsi bulunuyor.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym 400 bende düşündüm ama yedek parça fiyatlarının uçuk olması ve geç temin edilmesinden dolayı elemiştim. Hatta biri antalya biri izmir de kullanıcısıyla tanışma ve deneyimleme fırsatı buldum. Ama işte o fiyatlar yok mu insanın ocağına incir ağacı diker. Benim gibi iri kıtım skuter sevenler için harika bir seçim ama dediğim gibi en basitinden kayış için işçilik dahil 1000 tl ye yakın fiyat almıştım o fiyattan sonra muadiline bile bakmamıştım diğer türlü altin dengesi felan muhteşem ve yakışıklı. racing gibi yatıyor bir de o çok tuhaf gelmişti
    Yedek parça fiyatı evet gerçekten pahalı ama karşılaştırdığımız yamaha, suzuki ve italyanlarda da durum çok ta farklı değil. Xmax 400 kayışına baktım şimdi 400 TL ,Sym 400 kayışı 420 TL. Sonuç olarak şöyle de bir durum var; skuter pratikliğinin yanında işletme maliyeti gerçekten pahalı bir alet. 3000 de bir yağ,yağ, filtresi, hava filtresi değiş, 10-12 binde bir kayış değiş , full karenaj olduğu için en ufak yan düşürmede bile dünyanın karenaj parası vb.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yedek parça fiyatı evet gerçekten pahalı ama karşılaştırdığımız yamaha, suzuki ve italyanlarda da durum çok ta farklı değil. Xmax 400 kayışına baktım şimdi 400 TL ,Sym 400 kayışı 420 TL. Sonuç olarak şöyle de bir durum var; skuter pratikliğinin yanında işletme maliyeti gerçekten pahalı bir alet. 3000 de bir yağ,yağ, filtresi, hava filtresi değiş, 10-12 binde bir kayış değiş , full karenaj olduğu için en ufak yan düşürmede bile dünyanın karenaj parası vb.
    gülü seven dikenine katlanıcak olsada iyi düşünmek lazım. scooterdan sonra vitesliye geçip geri dönmeyen çok

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    XMAX 250 ABS sahibiyim. Yeni 1100km uzun yol yaptim. Yakit tuketimi 2.9lt/100km.

100-150km'de bir mola vermek zorunda kaldim çünkü belim tutuluyordu.

Bagajı cok iyi. Birde topcase takilirsa tatile cikarsiniz.

Ne alirsaniz alin ama abs'li alin. Bugune kadar 4 defa devreye girdi. Bence hayati birşey.

Şunu da söyleyeyim; benim ilk tercihim honda forzaydi ama vergi diliminden ve 2. elinden dolayı elemiştim. Para sıkıntınız yoksa forza abs öneririm. Yoksa burgman vs. baş ağrısı olur.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    XMAX 250 ABS sahibiyim. Yeni 1100km uzun yol yaptim. Yakit tuketimi 2.9lt/100km.

Ne alirsaniz alin ama abs'li alin. Bugune kadar 4 defa devreye girdi. Bence hayati birşey.

Şunu da söyleyeyim; benim ilk tercihim honda forzaydi ama vergi diliminden ve 2. elinden dolayı elemiştim. Para sıkıntınız yoksa forza abs öneririm. Yoksa burgman vs. baş ağrısı olur.
    forzanın sele yüksekliği çok düşük olduğu için bacakları normal şekilde koyamadığınızdan sürekli ileri uzatma ihtiyacı hissediyosunuz. 100 km de bir verdiğiniz mola 50 ye düşer çünkü yük %100 belde olucak
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sele sert olmasa olmazdı 150 km çok uzun değil gibi geldi bana erken mola aralığınız

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı Pisman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    170cc dink 200i (136kg) den grand dink 250 i (166kg) ye geçtiğimde hem farkedilir bir şekilde performansı arttı, hem de ilk zamanlar ağırlığına alışmam gerekti. her ne kadar uzun yol sayılabilecek güzergahta kullansanda burgman hem yeterli olacak gücü ve son hızı, hem düşük ağırlığının avantajı (%20) hem ince kasası sayesinde daha kıvrak çevik olacaktır diye düşünüyorum.
    forza 300 kullanmadım, kymco downtown 300i kullandım ancak her ikisini de kullanan arkadaşlarım downtownun 160 küsür kg ağırlığının da avantajıyla çok daha seri olduğunu söylüyorlardı. benim ilk tercihim burgman olurdu, eğer burgmandan vazgeçersen downtown u da bir düşün derim.
    xmax da güzel bir seçenek, jant boyutu şehir içi kullanımı için ideal, tasarımı da hoş. benim beğenmediğim yönleriyse 1,80+ boya rağmen ayaklar yere tam basmıyor, ani manevralarda motoru taşımak zorlaşabiliyor, tedirgin edici, bu konuyu motorun üstüne binerek bir deneyin derim, hatta mümkünse test edin. benim sevmediğim diğer yanı ise gidon dar olduğunda (kymcolarda geniş gidona alıştığımdan da olabilir) sürüşte dengesizlik hissi. + bence grand dink 250 ye göre hem kask, hem de dizler yandan daha fazla rüzgara maruz kalıyor. burgman test etme imkanım olmadı :(
    iki teker ruhunu taşır ...

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    bakım aralıkları suzukide 3000 değil 5000 km de bir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Sym için konuşuyorum ts evnun kayışı orjinali 400 tl gates marka kullandık 18 bin km gitti 140 lira pek bir fark yok yani,
    bazı şeyleri kendiniz yaparsanız scooter gayet ucuz bence kullanımı kolay ve pratik bunuda unutmayın
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)