Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Suzuki Burgman 200 mü ? Honda Forza 300 mü ? [ Pcx sonrası ]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Xmax 250 ABS kullanıyorum hocam. Diğer söylediklerini kullanmadım bunu dikkate alarak oku lutfen.

Öncelikle xmax çok yakışıklı. Bi araç sollarken, ışıkta dururken gözler sende oluyor buna emin ol.
    İkincisi kız arkadaşımla topcaseli olarak rahat rahat seyahat edip kamp kurmaya gidiyoruz tüm esyalar sığıyor. Virajlara altını değdire değdire giriyorum ama şunu söylemeden edemem, viraja artçısız ve rüzgarlı bi havada girersen arka taraf hafif sallıyor. Ama artçılı şekilde arkada yük varken girdiğimde ss motor gibi girip çıkıyorum sallama olmadan. Bu arada sınırları zorlamaktan bahsediyorum yoksa öyle sallamıyor. Benimki absli ve absyi devreye sokmadan bile duruyorum çoğu zaman. Frenleri kaliteli, absye bence ayrica para verme ayrica tum motorlari test et ve öyle motosiklet satın al.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TurboTastic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla kardeşim ne kadar anlatılırsa anlatılsın boş..her iki motoruda denemeden anlayamazsın.. burgman sahibi çıkarmı bilmiyorum ama anadolu yakasına gelirsen sancaktepedeyim (haftaiçi). forza 300 absmi deneyebilirsin

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı TurboTastic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla kardeşim ne kadar anlatılırsa anlatılsın boş..her iki motoruda denemeden anlayamazsın.. burgman sahibi çıkarmı bilmiyorum ama anadolu yakasına gelirsen sancaktepedeyim (haftaiçi). forza 300 absmi deneyebilirsin
    siz burgmanı deneyebildiniz mi ?

Daha önce burgman kullanmadım. Fakat kalitesinin üst seviye olduğuna şüphem yok.

Motosikleti
    Alıntı TurboTastic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce burgman kullanmadım. Fakat kalitesinin üst seviye olduğuna şüphem yok.
    yanlış anlamayın ben de forza denemedim gerçekten merak ediyorum bir arkadaşta vardı lakin kendisi pek sıcak davranmadı sanki motorunu yicez adamın

Elbette benim içine motorum herşeyim ama dünya malı arkadaşlar. Önemli olan arkadaşa yardımcı olmak.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusura bakmayın ama çok sığ düşünmüşsünüz madem söz konusu size değer kaybı gelin kabaca bir hesap yapalım

öncelikle yakıttan başlayım arkadaşımız gülük 100 km yol yapacak. 2 sene binmeyi planladığını düşünelim. burgman en az 1 lt daha az yakıt tüketiyor. 1 lt benzin yuvarlak hesap 4.5 tl diyelim. yani 2 yıl içinde xmaxin yaktığı benzine göre 3285 tl daha az yakıt ücreti ödeyecek değil mi? Xmax te bildiğim kadarıyla yağ filtresi olmadığı için bakım aralıkları kısa tutulmuş suzuki de 5000 km de bir bakım periyodu var bu da ister istemez servise ödeyeceğiniz ücreti arttıracaktır. Xmax aldığınızda ne bir bagaj aydınlatması ne bir çakmaklık ne de uzun tur camı standart olarak sunuluyor işte bunlar hep para suzukide bunlar şitandart ha 1000 tl ye yakın satılan konforlu koltuğu saymayacağım bile. xmax 14800 tl iken burgman 13500 tl xmaxi alırsınız herkes çok över ama iş accık asfalt dışında sürmeye gelince o muhteşem süspansiyonların size yaşattığı konfor verdiğiniz paranın her kuruşuna nasıl sövdüreceğini acı bir şekilde tecrübe ettirecektir. Tabi bu bozuk yollar sadece konforu değil karenajdaki tuhaf uyumsuzluk sonucu yerinden çıkmasıyla sizi nirvanaya ulaştıracaktır. Hepimiz motosiklet kullanıyoruz yani sizin sandığınız aksine parayı yoldan bulduğumuz için değil paramızın alabileceği en iyi aleti almak için çabalıyoruz. Kimimiz motoru aldıktan bir süre sonra satma hayallerine dalar kimi iyikide almışım en az bir kaç yıl daha binerim diye düşünür ve sizin sözde bahsettiğiniz zarar kısmı "" yerine keyife bırakır. Amacım sataşmak ya da kalp kırmak değil bahsettiğiniz kıyaslamanın yanlış tarafını göstermek sizin verdiğiniz örneğe göre cruzer alacak ve para konusunda limit takıntısı olmayan arkadaşa harley ya da shadow olsun gidip daha fazla satılıyor piyasası var denilerek regal kanuni dealim gibi markaları tavsiye etmek gibi oluyor. Demem o ki harley az satılıyor diye bu markayı başarısız mı yapar ya da ürettiği ürünü Neyse esen kalın
    kardeşim ne söylüyorsun sen,hiç xmax kullandınmı,ben 2 yılı geçkindir kullanıyorum
    birincisi xmax 250 3 lt yakıyor sizin motor 2 lt mi yakıyor 1 lt fark var diye yazmışsınız,kusura bakma ama pcx bile 2 lt fazla yakıyor,ayrıca xmax 250cc maksat az yakmaksa alın 100cc cub bedava gezersiniz,,bunu geçin

ikincisi bakımdan bahsetmişsiniz,suzukinin bakımlarının ve parçalarının yamahadan daha yüksek olduğunu cihan biliyor,bir kaza yapta görürsün,yamahada bakıma 110-120 tl oduyorsun,,pardon suzukinin toplam kaç servisi var acaba

üçüncüsü bagaj aydınlatmasından bahsetmişsiniz de pardon sizin motorda bagaj varmıda aydınlatma koymuşlarxmax yazın tatile götürdüğünüz eşyalara bile yetiyor,ayrıca market pazar aylık haftalık alışveriş erzaklarımı bile xmax ile taşıyorum,sizin motor kaskınızı alabiliyormu acaba

dördüncüsü siz sanki xmax i senelerce sürdünüzde konforsuz diye konuşuyorsunuz,xmax in yayları biraz daha sert doğru ama bu yol tutuşu için çok önemli ve öyle sizin anlattığınız gibi hiç şikayet etmedik hanımla beraber yeri geliyor bozuk yoldada kullandık yeri geldi ormana kestane toplamayada gittik ve gitmeyede devam ediyoruz,sizin uydurduğunuz grenaj çıkması falanda görmedik yani,konfor konusunda benim hiç şikayetim yok gayet memnunum,benim hanımdanda hiç şikayet duymadım şimdiye kadar,,duyanda s.s. motordan bahsediyorsunuz sanır neticede scooter bu en rahat motosiklet,,söyledikleriniz sizin tahmini görüşünüz okadar

son olarakta bana harleyden bahsediyorsunuz,,yaw madem motorunuz okadar iyide niye piyasada göremiyoruz ve niye kimse almıyor ve niye tutulmuyor,,ha bana harleyde az satıyor deme çünkü harleyin fiyatı yüksek, yukarda kendi yazdığın gibi aksine senin scooterin fiyatı xmax ten dahada ucuz,,madem ucuz olduğu halde neden tutulmuyor ve satmıyor bir düşün bakalım

herkes eninde sonunda elindeki motoru zamanı gelince satmak zorunda kalacak,peki 2 ci eli olmayan motoru alıpta satmam gerektiği zaman niye aylarca yıllarca satmak için bekleyeyim veya niye son sahibi olayım,

senin motorunun da xmax inde sıfırını alıp 1 ay kullanıp satışa çıkaralım bakalım,,,emin ol xmax i sıfıra yakın fiyata satarsın,ama seninkini satmayı bırak müşteri çıkması için aylarca beklersin,,bu iş böyle kardeşim,,arabadada böyledir ki araba alıp satma işini senelerce yaptım zamanında,piyasası olmayan malı kimse almak istemez,alırsada geberik ölmüş eşek fiyatına alır

birde sizin motorla xmax i yanyana koyun ve yoldan geçen herhangi birine hangisini istersin veya daha güzel diye sorun bakalım size ne cevap verecekler,,,çekinmeyin sorun sorun,,istanbulda olsaydınız bizzat yanınıza gelip motorları yanyana koyup gelene geçene sorup videoyada alıp burda yayınlardım

kusura bakmayın maksatım sizi kırmak değil ülkemizin gerçeklerini göstermektir

ben xmax i almadan önce honda bayisine gidip araştırma yapıyordum,forzaya baktık ama hanım hiç beğenmedi,heryeri yuvarlak diye,o arada honda bayisine birisi xmax bırakmış satılması için,hanım gördü bayıldı,derken xmax fiyatını sorduk 13250 demişti,ve satıcı kenarda Peugeot marka 400cc daha 500 km de bir scooter gösterdi ve bunu 11 bine veririm dedi,neden ucuz veriyor diye merak edip netten araştırdım,2 ci el piyasası sıfır gibi bişey

şimdi ben onu alsaydım satmak için hala uğraşıyor olurdum ve yarı fiyatına bile satamazdım,,,,işte bütün mesele buu

gadd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skuter
    Burgman 200 ü kısa da olsa kullandım kaliteli sağlam ancak performans olarak "gitmiyor" özellikle 2 kişi kullanacaksanız forza daha atak fakat 250 cc gibi gidiyor..

Xmax 250 bu sınıfta lider 2. el değeri olsun kalite sağlamlık olsun abs li modeli düşünmenizi yine de tavsiye ederim..
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    ne alırsan al piyasası olanı al,çamaşır makinesi,bilgisayar,tv,ütü,aklınıza ne gelirse,,sonra parçasını 3 ay beklersiniz oda bulunursa

Motosikleti
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim ne söylüyorsun sen,hiç xmax kullandınmı,ben 2 yılı geçkindir kullanıyorum
    birincisi xmax 250 3 lt yakıyor sizin motor 2 lt mi yakıyor 1 lt fark var diye yazmışsınız,kusura bakma ama pcx bile 2 lt fazla yakıyor,ayrıca xmax 250cc maksat az yakmaksa alın 100cc cub bedava gezersiniz,,bunu geçin

ikincisi bakımdan bahsetmişsiniz,suzukinin bakımlarının ve parçalarının yamahadan daha yüksek olduğunu cihan biliyor,bir kaza yapta görürsün,yamahada bakıma 110-120 tl oduyorsun,,pardon suzukinin toplam kaç servisi var acaba

üçüncüsü bagaj aydınlatmasından bahsetmişsiniz de pardon sizin motorda bagaj varmıda aydınlatma koymuşlarxmax yazın tatile götürdüğünüz eşyalara bile yetiyor,ayrıca market pazar aylık haftalık alışveriş erzaklarımı bile xmax ile taşıyorum,sizin motor kaskınızı alabiliyormu acaba

dördüncüsü siz sanki xmax i senelerce sürdünüzde konforsuz diye konuşuyorsunuz,xmax in yayları biraz daha sert doğru ama bu yol tutuşu için çok önemli ve öyle sizin anlattığınız gibi hiç şikayet etmedik hanımla beraber yeri geliyor bozuk yoldada kullandık yeri geldi ormana kestane toplamayada gittik ve gitmeyede devam ediyoruz,sizin uydurduğunuz grenaj çıkması falanda görmedik yani,konfor konusunda benim hiç şikayetim yok gayet memnunum,benim hanımdanda hiç şikayet duymadım şimdiye kadar,,duyanda s.s. motordan bahsediyorsunuz sanır neticede scooter bu en rahat motosiklet,,söyledikleriniz sizin tahmini görüşünüz okadar

son olarakta bana harleyden bahsediyorsunuz,,yaw madem motorunuz okadar iyide niye piyasada göremiyoruz ve niye kimse almıyor ve niye tutulmuyor,,ha bana harleyde az satıyor deme çünkü harleyin fiyatı yüksek, yukarda kendi yazdığın gibi aksine senin scooterin fiyatı xmax ten dahada ucuz,,madem ucuz olduğu halde neden tutulmuyor ve satmıyor bir düşün bakalım

herkes eninde sonunda elindeki motoru zamanı gelince satmak zorunda kalacak,peki 2 ci eli olmayan motoru alıpta satmam gerektiği zaman niye aylarca yıllarca satmak için bekleyeyim veya niye son sahibi olayım,

senin motorunun da xmax inde sıfırını alıp 1 ay kullanıp satışa çıkaralım bakalım,,,emin ol xmax i sıfıra yakın fiyata satarsın,ama seninkini satmayı bırak müşteri çıkması için aylarca beklersin,,bu iş böyle kardeşim,,arabadada böyledir ki araba alıp satma işini senelerce yaptım zamanında,piyasası olmayan malı kimse almak istemez,alırsada geberik ölmüş eşek fiyatına alır

birde sizin motorla xmax i yanyana koyun ve yoldan geçen herhangi birine hangisini istersin veya daha güzel diye sorun bakalım size ne cevap verecekler,,,çekinmeyin sorun sorun,,istanbulda olsaydınız bizzat yanınıza gelip motorları yanyana koyup gelene geçene sorup videoyada alıp burda yayınlardım

kusura bakmayın maksatım sizi kırmak değil ülkemizin gerçeklerini göstermektir

ben xmax i almadan önce honda bayisine gidip araştırma yapıyordum,forzaya baktık ama hanım hiç beğenmedi,heryeri yuvarlak diye,o arada honda bayisine birisi xmax bırakmış satılması için,hanım gördü bayıldı,derken xmax fiyatını sorduk 13250 demişti,ve satıcı kenarda Peugeot marka 400cc daha 500 km de bir scooter gösterdi ve bunu 11 bine veririm dedi,neden ucuz veriyor diye merak edip netten araştırdım,2 ci el piyasası sıfır gibi bişey

şimdi ben onu alsaydım satmak için hala uğraşıyor olurdum ve yarı fiyatına bile satamazdım,,,,işte bütün mesele buu
    hiç gülesim yoktu xmaxi 100 km kadar deneme sürüşüne çıkardım aydın bozdoğan yaptım haritadan bakabilirsin. o 100 km işkence gibi gelmişken neden uzun kullanım seneryosu kurayım ki gerçekten tuhafsınız. Kısa yolda rahatsızlık veren alet uzun yolda mı konfor sunacak Gelelim bagaj konusuna gerçekten daha binmeyi bırakın yakından bile görmediğiniz motosiklet hakkında konuşmanız gerçekten çok komik ben bagaja 25 lt bidon koyuyorum ve en ufak bir zorlanma olmadan kapak kapanıyor O çok met ettiğiniz xmax bagajı 2 adet full face xl beden kaskı alamazken ben 2 adet xxl kaskı çok rahat bir şekilde koyuyor üzerinde mont eldiven disk kili ruhsat ıngıl cıngıl şeyleri koyuyorum. Ha torpido gözüde var arabadakinden daha geniş gerçekten komiksiniz karenaj problemini ben değil xmax kullanıcıları söylüyor gözümle gördüm internette zibilyon tane video var kendinizi kandırmayın bir sürü vloger var bir de onlar bile aynı dertten muzdarip yani anlayacağınız benim uydurduğum bir sorun değil. Ben yazdıklarımın arasında kesinlikle tahmine dayalı yorum yapmadım fakat siz daha anladığım kadarıyla yakından bile görmediğiniz bir alet hakkında oldukça emin konuşuyorsunuz. Şayet olurda bir gün hanımınızla deneme şansı bulursanız mutlaka karşılaştırınız bakalım hangisini tercih edecek siz bir tane xmax nırakan görmüşsünüz ben motosikleti aldığım gün 3 tane xmax kullanıcısının motosikletini satıp burgmana geçtiğine şahit oldum yani 2. elinin hızlı olması bu konuda gerçekten büyük avantaj Neyse bu arada yedek parça sıkıntısı yok zaten firma el değiştirdi gerçekten de inançlılar bu konu da ve bunun da karşılığını alıyorlar. Zira bulunduğum bölge küçük olmasına karşın dükkan herhafta dolup boşalıyor. 1 yıl içinde tahmimce daha geniş alana yayılacaklar. Neyse ben ne yazsam bir şey değişmeyecek anladığım kadarıyla siz ısrarla denemediğiniz aletlerle karşılaştırarak motosikletinizi övmeye devam edeceksiniz iyi akşamlar
    yetkina ve sarpgray bunu beğendiler.

Motosikleti
    yaw he he he senin eşeğin kancık olsun ne diyim daha,,piyasası olmayan motorunla mutlu yaşa sen,xmax alan yüzbinlerce insan yanlış sen dogrusun

Motosikleti
    yakıtı unutmuşum yol bilgisayarı yalan söylemek gibi olmasın 4500 km civarındaki xmax 250 için 3.9 lt göteriyordu. Benim yukarıda koyduğum fotoğraf ise 2.6 lt ve 110 kmh gibi süratlerde alınmış ölçüm 80 kmh ye sabitlerseniz 2.4 lt ye kadar düşüyor. Zaten 2007 yılından itibaren aynı motoru ufak tefek güncelleme yapılarak hala 2016 bile eski teknoloji motordan yakıt konusunda çok fazla bir şey beklememek gerek. Suzuki ise yanılmıyorsam 2014 te motoru tamamen güncelledi daha sessiz daha az yakıt tüketen akıllı enjeksiyon denilen yeni teknolojilerle donatmış motor kullanıyor. Yani bir çaba var. karenajı değiştir koy 2007 model motoru sat 2016 diye ohh mis

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:55 ----------

yaw he he he senin eşeğin kancık olsun ne diyim daha,,piyasası olmayan motorunla mutlu yaşa sen,xmax alan yüzbinlerce insan yanlış sen dogrusun
    sorularıma cevap vermemişsiniz ben karşılaştırma yaptım açtığım konuya da bakabilirsiniz. Xmax alacaktım ama bir arkadaşımın tavsiyesiyle akıl ve mantık çerçevesinde + ve - lerini karşılaştırarak seçimimi bu yönde yaptım. Dediğim gibi siz bu aleti canlı canlı gördünüz mü yani yav he he diyerek kendinizi komik duruma düşürmeyin xmax alan yüzbinlerce insan yok ama maalesef insanlar oraya yönlendiriliyor yani bir seçim hakkı yok gibi
    yetkina ve sarpgray bunu beğendiler.

Motosikleti
    sen sat unu kurtul son sahibi olmadan,söylemedi deme,elinde patlamasın

dost acı söyler

gadd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skuter
    Marka fanatikliği yapmadan birbirimize kırıcı olmadan fikir alıp versek ? Nasıl bir bakış açısıdır bu böyle yahu ?
    yetkina bunu beğendi.

Motosikleti
    sen sat unu kurtul son sahibi olmadan,söylemedi deme,elinde patlamasın

dost acı söyler
    dost mu hade ordan hemen kendini nimetten saymış

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:27 ----------

Alıntı gadd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marka fanatikliği yapmadan birbirimize kırıcı olmadan fikir alıp versek ? Nasıl bir bakış açısıdır bu böyle yahu ?
    marka fanatikliği yok ben + ve - lerini yazdım yukarıdaki ne üdüğü belirsiz vatandaşın kafasına göre kurguladığı bilgi kirliliğini sayısal olarak ve üstüne görsellerle destekledim ama vatandaş işte çok severiz fotoğraflarda gördüğümüz ürünü karşılaştırmayı neyse zaten araştıran arkadaşlar neyin ne olduğunu göreceklerdir
    yetkina bunu beğendi.

Motosikleti
    sen beni dinleee sat kurtul sat kurtul,gerçi uzun bir zaman beklemen gerek ama şimdiden başla

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:41 ----------

doğru söylüyorsun araştıran görüp ne yapacağına karar verir,avrupada ve türkiyede yüzbinlerce insanın yaptığı gibi xmax
    flame1 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    İşte bunlar hep 2.eli düşünmekten oluyor. Sabit fikirler buradan doğuyor, bir motosikletin yada otomobilin ikinci eli varsa o marka model insanların gözünde büyüdükçe büyüyor fanatiklik seviyesine geliyor.2. eli düşünerek motor alan insanla zaten model kıyaslaması yapamazsınız.En kötü ikinci ele sahip olanı alsan ne olur temiz baktıktan sonra piyasasının bin lira altına koyarsın o gün satılır en azından piyasaya göre değil kendi zevkine göre şekil almış olursun. Ne piyasaya göre nede kullanıcı yorumlarına göre şekil almayın kardeşim.Bütçenizi belirleyin seçenekleri tek tek test edin.Sizi en mutlu eden hangisiyse en kralı odur.Kiminin kralı kiminin soytarısı olur bu bundan iyi diyerek tartışmaya gerek yok.

Not: Suzuki brugman xmax250'yi döver,xmax250'gurur yapar yakışıklılığını kullanır manitasını elinden alır
    yetkina ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Bu 2. el piyasasının ben...Arabanın rengi mavi olsun istiyorsun satamam piyasası yok diye beyaz alıyorsun,normalde alacak adamda o renk istiyor oda satamam diyor öyle gidiyor.O kadar para verdiğin makina istediğin renk bile olmuyor.

Ben olsam xmax alırdım ne diyeyim görüntü hoş yamahayı zaten severim vb.Tekniğine pek girmeyeyim bilmiyorum ama 2. el dersen oda yamahada var 2 sinide kullanmadım tarafsız konuşuyorum.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    sen beni dinleee sat kurtul sat kurtul,gerçi uzun bir zaman beklemen gerek ama şimdiden başla

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:41 ----------

doğru söylüyorsun araştıran görüp ne yapacağına karar verir,avrupada ve türkiyede yüzbinlerce insanın yaptığı gibi xmax
    Şu tipe bakınca (adamın tipi gözümün önüne geldi) iyi ki xmax almamışım (düşünmedim bile) diyorum.Onunla aynı motoru kullanmadığıma şükrettim.
    yetkina, Sokollu, Mustaphalanx ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

erhan_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki burgma uh 200 abs
    xmax ile burgman ı kıyaslayanlar zannediyorum ki burgman kullanmamışlar hiç.xmax ikinci elde lider doğru.peki neden bukadar 2 ele cabuk düşüyor 1000 2000 km hemen satışa çıkarıyor sahipleri.çok iyi ise neden ?benimde canımı yediler xmax diye,bunu söyleyenler şimdi iyiki burgman almıssın diyor.2 kişi kullanıyorum ve hiçte hantal değil.120 ile giderken cok rahat 140 cıkıp sollama yapabiliyorum.xciting 500 den sonra burgman 200 aldım ve hiç pişman değilim..
    yetkina ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)