Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yola bakmadan giren otomobil sürücüleri(!)

Motovento
    REKLAM ALANI
    iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Arkadaşlar selam, ehliyetimi çıkartalı 5-6 gün oluyor,ve bende ehliyetimi aldığım için babamın motoruna biniyorum(eksiksiz evrak vb.) ama trafikte o kadar zorlanıyorumki adamlar anayola sagina soluna bakmadan arabayla daliyorlar ,şerit değiştirirken motorculari takmiyorlar, önüne geçip cins cins haraketler yapiyorlar , ne bi sinyal ne birşey can bu kadar ucuzmu ya heves heves bi ehliyet aldik ,canımızdan olucaz,bu durum karşısında ne yapabiliriz olabildiğince yavaş gidiyorum( 80 le gidilmesi gereken yerde 55-70)adam daliyor yola 😫 galiba aksiyon kameralar varmış kayıt alınabilecek acaba bu aldigimiz kayitlari emniyete göndersek gereği yapılırmı? Ne marka bi kamera alsam işimi görür ,maddiyat çok iyi değil.2 günde 3 kez yaşadım bu olayı
    saygılar .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kırmızıda duran taksinin yanına yanaştığımda ayağını camdan çıkarıp belime vurmuştu bu sıcaklar Adanayı mahvetti...
    Aramıza hoşgeldin daha neler neler göreceksin.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırmızıda duran taksinin yanına yanaştığımda ayağını camdan çıkarıp belime vurmuştu bu sıcaklar Adanayı mahvetti...
    Bu gidişle pek bi yere varamıcaz ya , kafayı yedircekler , trafik can ve mal güvenliğini korumak değil mi ,bunların yaptığı cana kastetmek olmuyomu o zaman gereği yapılıyodur eminim ama biraz daha sıklaşsa denetimler çok makbule geçecek
    #hoşbulduk 🙂

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Siz nasıl bir tepki verdiniz?
    Kısaca ben;

BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Hosgeldin aramıza daha gorecek ve ogrenecek cok seyımız var bende Aksıyon kamerası var aldıktan sonra bıraz daha rahatım gorunce bıraz gerı adım atıyolar TABIKI HEPSI DEGIL kamerayı gore gore sen suclusun dıyen var gel ızleyelım dedıgım zaman basıp kaçtı Kamera olmasaydı yine motorcu dikkatsiz ve hızlı olacaktı

Alıntı iskender123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam, ehliyetimi çıkartalı 5-6 gün oluyor,ve bende ehliyetimi aldığım için babamın motoruna biniyorum(eksiksiz evrak vb.) ama trafikte o kadar zorlanıyorumki adamlar anayola sagina soluna bakmadan arabayla daliyorlar ,şerit değiştirirken motorculari takmiyorlar, önüne geçip cins cins haraketler yapiyorlar , ne bi sinyal ne birşey can bu kadar ucuzmu ya heves heves bi ehliyet aldik ,canımızdan olucaz,bu durum karşısında ne yapabiliriz olabildiğince yavaş gidiyorum( 80 le gidilmesi gereken yerde 55-70)adam daliyor yola �� galiba aksiyon kameralar varmış kayıt alınabilecek acaba bu aldigimiz kayitlari emniyete göndersek gereği yapılırmı? Ne marka bi kamera alsam işimi görür ,maddiyat çok iyi değil.2 günde 3 kez yaşadım bu olayı
    saygılar .
    gearbest.com sitesinden sj5000 , xiaomi yi gibi uygun fiyatlı aksiyon kameralarından alabilirsiniz. Detaylı bilgi için motosiklet.net dışında forum.donanımhaber.com sitesindeki aksiyon kameraları bölümünde , olguerhan nickli kişinin bu kameralar hakkındaki deneyimlerinden bir şeyler öğrenebilirsiniz.

Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz nasıl bir tepki verdiniz?
    Dayıya baktım kusura kalma yiğen dedi devam ettim Adana insanının kafası kimse de yok bunlar bizim için basit şeyler
    MotorKafa ve fz6_fazer bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı BalkanRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hosgeldin aramıza daha gorecek ve ogrenecek cok seyımız var bende Aksıyon kamerası var aldıktan sonra bıraz daha rahatım gorunce bıraz gerı adım atıyolar TABIKI HEPSI DEGIL kamerayı gore gore sen suclusun dıyen var gel ızleyelım dedıgım zaman basıp kaçtı Kamera olmasaydı yine motorcu dikkatsiz ve hızlı olacaktı
    Hoşbulduk,bu video kayıtlarını iletebileceğimiz yer varmı?

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    4 sene aktif kullandıktan sonra artık 2 km çaplık mesafelerde kullanıyorum motosikletimi. Mühendis olana kadar canımız çıktı bunun üzerine yüksek lisans var o kadar çabayı andavalın teki 10 sn erken varacak diye riske atamam. Crossover bir aracım var. O aynaya bakmadan atlayan vs adamların yanından 0 (ayna çarpıştırmışlığım var) geçiyorum. Gerzeklerin aklı gidiyor. Ama en çok kurnazlık yapıp yola bakmadan çıkmaya çalışanları seviyorum. 1 karış mesafe kalana kadar sol kapıya yaklaşıyorum hızlıca(aracın ızgara adamın göz hizasına geliyor). Tavşan gibi kalıyorlar.

Bu arada trafik canavarı falan değilim sadece hem kuraldışı hemde kendini kurnaz sananlara bunları yapıyorum
    NoWyld, axios ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Dayıya baktım kusura kalma yiğen dedi devam ettim Adana insanının kafası kimse de yok bunlar bizim için basit şeyler
    https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...a5&oe=58002714
    Bazen de en iyisi boşvermek abi

metecel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS
    Aksiyon kamerasız yol çıkma. Ama sadece kaza yapınca delil olarak kullanmana yarar. Kamera görüntüsü ile ceza kestirmen çok zor.
    “Dava adamı olmak için, önce adam olmak lazım. Dava öğretilir ama adamlık öğretilmez. “ Alparslan Türkeş

Alıntı iskender123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen de en iyisi boşvermek abi
    Boşver gitsin o yaşa kadar gelmiş insan (!) Nerde, nasıl davranacağını bilmiyorsa sen öğretemezsin kavga ettiğinle, kendini yorduğunla kalırsın

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Defalarca arabalarin safini tuttum kesinlikle otomobil sahibi olmamama ve ulasimimi herdaim 2 motosikletle surdurmeme ragmen.

Bunun bir sebebi var: yeni ya da 40 bin kmden dusuk tecrubeye sahip suruculerimiz haddinden fazla konuda kendini hakli sayiyor, istanbul trafigini berlinle karistiriyor.

Otomobiller bizi goremez, gormemeye de devam edecekler emin olun. Bir gun 25 milyon motosiklet surucusu olursak isler degisir ama o vakte kadar siz de kendinizi farkettirmekle mesulsunuz. Kanunlara dayanarak soylemiyorum, hayatta kalma prensiplerini baz alarak soyluyorum.

Otomobil suruyoruz diye nasil yol yalnizca bizim degilse, motosiklet suruyoruz diye de her ufak ara bizim degil.
    Erhan Tosun, MotorKafa, SweentLy ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Aynen öyle ,10 saniyelik zaman için kural tanımıyorlar Allah saklasın kazadan beladan inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Defalarca arabalarin safini tuttum kesinlikle otomobil sahibi olmamama ve ulasimimi herdaim 2 motosikletle surdurmeme ragmen.

Bunun bir sebebi var: yeni ya da 40 bin kmden dusuk tecrubeye sahip suruculerimiz haddinden fazla konuda kendini hakli sayiyor, istanbul trafigini berlinle karistiriyor.

Otomobiller bizi goremez, gormemeye de devam edecekler emin olun. Bir gun 25 milyon motosiklet surucusu olursak isler degisir ama o vakte kadar siz de kendinizi farkettirmekle mesulsunuz. Kanunlara dayanarak soylemiyorum, hayatta kalma prensiplerini baz alarak soyluyorum.

Otomobil suruyoruz diye nasil yol yalnizca bizim degilse, motosiklet suruyoruz diye de her ufak ara bizim degil.
    Abi sen beni yanlis anlamissin yada ben anlatamamisim kusura bakma.
    Ben niye araba kullanırken sokaklara yollara anayollara girerken , yavaşlayıp hafif sola sağa kafamı çeviripte te giriyorum yola ? Dünya benim etrafimda dönmüyor,herkesin çoluğu çocuğu var

Motosikleti
    mt25
    Belki de sorun gereğinden yavaş gitmendedir çünkü motosikletler olarak trafikten daha hızlı akmak çoğu zaman daha yavaş gitmekten daha güvenlidir. Böylece hayatınızı diğer araç sürücülerine emanet etmek yerine kendi elinize alırsınız, bir kaza yaptığınızda sizin hatanızdan dolayı olur.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Boşver gitsin o yaşa kadar gelmiş insan (!) Nerde, nasıl davranacağını bilmiyorsa sen öğretemezsin kavga ettiğinle, kendini yorduğunla kalırsın
    Aynen öyle abi

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

Alıntı kazma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki de sorun gereğinden yavaş gitmendedir çünkü motosikletler olarak trafikten daha hızlı akmak çoğu zaman daha yavaş gitmekten daha güvenlidir. Böylece hayatınızı diğer araç sürücülerine emanet etmek yerine kendi elinize alırsınız, bir kaza yaptığınızda sizin hatanızdan dolayı olur.
    Olabilir belki de, ama yasal sınır zaten 80 10 km hızla bişey kazanıp kaybetmem sadece durma mesafemi azaltirim.benim sitem ettiğim konu dikkatsizlik umursamazlık , kurallara uymama .

Motosikleti
    mt25
    İnsanlar her zaman böyle oldular ve böyle olacaklar, araba kullanan adamın aklında işi olur gücü olur sevgilisi olur, yol olmaz ama. Kendi güvenliğin senin elinde.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı metecel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aksiyon kamerasız yol çıkma. Ama sadece kaza yapınca delil olarak kullanmana yarar. Kamera görüntüsü ile ceza kestirmen çok zor.
    http://www.motosiklet.net/forum/guncel-haberler/138750-trafik-uyaniklarina-kotu-haber-cek-gonder-ceza-alsin.html

Bunu buldum forumda acaba hâlâ geçerli mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

Alıntı kazma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlar her zaman böyle oldular ve böyle olacaklar, araba kullanan adamın aklında işi olur gücü olur sevgilisi olur, yol olmaz ama. Kendi güvenliğin senin elinde.
    Gayet tabi,ben de dediğiniz gibi yapmaya çalışıyorum ama ,ben kurallara uymamazlık yapmazken neden başkası yapsın cezasını almalı bence bi vasıta ya biniyorsan başka bi şey düşünmiceksin bence belki çok gencin ondan böyle yola kafamı veriyorum ama olması gereken de aklını yola vermekt

webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Bende trafikte kırmızı ışıkta bekliyordum birden sarı yeşil yandı tam geçecektim baktım anında kırmızı yandı yandakı taksi vs şaşırdık bende kırmızıda geçmiyim ya ceza yerim dememle arkamdaki amca arkadan bana vurdu. şükür debriyaj maneti haricinde kırılan çizilen birşey yok motosiklette bendede ama amca baya korktu . ALLAH (c.c.) saklasın bazen böyle şeyler oluyor işte.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı webingo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende trafikte kırmızı ışıkta bekliyordum birden sarı yeşil yandı tam geçecektim baktım anında kırmızı yandı yandakı taksi vs şaşırdık bende kırmızıda geçmiyim ya ceza yerim dememle arkamdaki amca arkadan bana vurdu. şükür debriyaj maneti haricinde kırılan çizilen birşey yok motosiklette bendede ama amca baya korktu . ALLAH (c.c.) saklasın bazen böyle şeyler oluyor işte.
    Geçmiş olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:13 ----------

100-150 liralik kameralar iş görmezmi ,sj500,xiomi filan 400-500 lira civari buda beni aşar :(

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)