Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Yola bakmadan giren otomobil sürücüleri(!)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Alıntı iskender123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gidişle pek bi yere varamıcaz ya , kafayı yedircekler , trafik can ve mal güvenliğini korumak değil mi ,bunların yaptığı cana kastetmek olmuyomu o zaman gereği yapılıyodur eminim ama biraz daha sıklaşsa denetimler çok makbule geçecek
    #hoşbulduk 🙂
    Kırmızıda duran taksilerin yanına hız giriş yapıp durmaya kalkmayın yolcu indiriyor zurnalar ışıkta açılan kapıyla akraba olursunuz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    tali yoldan ana yola aniden fırlayan bir otomobil sol el yüzük parmağımı kırdı. Paşam birde doktor muş, abi ne yaptın yahu falan desem olsun tosunum olur böyle şeyler neyse ben kaçtım hadi görüşürüz falan diyecek. Hiç muhatap olmadan polis çağırdım yasal işlem başlattım. şikayetçi oldum. En iyi ihtimali ile hükmün açıklanmasının 5 yıl süreyle iptali cezasına çarptırılır. Bundan sonra önümüzdeki 5 yıl motosikletlere çok dikkat eder. Bu arada kendim de polisim. Meslektaşlarım arasında motosiklet sevgisini yaymaya onları motosiklet sahibi yapmaya çalışıyorum. Ne de olsa uğraşabilecek olan potansiyel sahibi onlar. Vatandaş genelde uğraşamam mahkeme mahkeme ne sürüneceğim diyor. Dememeli ısrarcı olmalı bir kaç yüz örnekten sonra tavır genelde değişmeye başlar diye düşünüyorum.

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırmızıda duran taksilerin yanına hız giriş yapıp durmaya kalkmayın yolcu indiriyor zurnalar ışıkta açılan kapıyla akraba olursunuz
    Aynen minibüsculerin fazlaca bi kismi müşteri nerde isterse indiriyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:51 ----------

Alıntı ayna639 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tali yoldan ana yola aniden fırlayan bir otomobil sol el yüzük parmağımı kırdı. Paşam birde doktor muş, abi ne yaptın yahu falan desem olsun tosunum olur böyle şeyler neyse ben kaçtım hadi görüşürüz falan diyecek. Hiç muhatap olmadan polis çağırdım yasal işlem başlattım. şikayetçi oldum. En iyi ihtimali ile hükmün açıklanmasının 5 yıl süreyle iptali cezasına çarptırılır. Bundan sonra önümüzdeki 5 yıl motosikletlere çok dikkat eder. Bu arada kendim de polisim. Meslektaşlarım arasında motosiklet sevgisini yaymaya onları motosiklet sahibi yapmaya çalışıyorum. Ne de olsa uğraşabilecek olan potansiyel sahibi onlar. Vatandaş genelde uğraşamam mahkeme mahkeme ne sürüneceğim diyor. Dememeli ısrarcı olmalı bir kaç yüz örnekten sonra tavır genelde değişmeye başlar diye düşünüyorum.
    Umarım değişir abi,babam ehliyetim ruhsatim tam olduğu halde artik motora binme ne izin vermiyor yaşım 19

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-Trafikte oyunu kuralına göre oynayacaksın.
    2-Görünür olmaya gayret edeceksin. (Bununla ilgili daha önce forumda konu açmıştım ona bakabilirsin)
    3-Hız limitleri,trafik işaretleri genelde kaale alınmaz. Trafiğin akışına göre stratejini belirlemelisin.
    4-Sakin olmalısın. Asla sinirlenmemeli ve sinirin geçmeden sürüşü devam ettirmemelisin.
    5-Otomobil sürücülerinin,kamyon,otobüs sürücülerinin yerine kendine koyup ona göre sürmelisin. Bir kamyonda,bir otomobilde,bir otobüste motosiklet nasıl trafikte yer kaplıyor görmeli ve ona göre sürmelisin.

Bunlardan ziyade eğitim,sabırla kilometre yaparak kendini geliştirmek,trafiği okuyabilmek gibi melekeler geliştikçe bazı şeyler daha zevkli olacaktır.

Keyifli sürüşler

Aynen öyle olmasini temenni ediyorum,sağlam bi motor alayim Allahin izniyle ,motor kaliteside etkiliyor kullanım yol tutuş vb...

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Bu gün başıma geldi az daha ilk kazamı yapıyordum. Uşak'da Ulubey yolundan merkeze giderken ara yoldan pat diye sol şeride çıktı sağa da değil. Hızım da vardı gece saat 12 idi yollar boş malum Uşak küçük şehir saat 10 dedin mi şehir tenhalaşıyor. Allahtan farkettim öyle bir şey yapıcağını ve hemen vites küçültüp fren yaptım kontra ile de çarpmadan geçtim. Geçerken de dikkat ettim adam sola bakıcağına mal gibi sağa bakıyordu sanki oradan araba gelicek Allah ın öküzü! Ben de abandım kornaya ama nafile öküz işte ne anlar!

Dikkat hayat kurtarıyor kesinlikle.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi kısacası siz gorunmezsiniz ve tum stratejiyi siz belirleyeceksiniz. Buna göre sürdükçe,okudukça,eğitim alma imkanınız varsa eğitim aldıkca bu işten keyif almaya baslayacaksınız.

İlaveten gerektiğinde korna ve selektoru sık sık kullanmaktan cekinmeyin. Gerisi zamanla oturur insallah.
    İnşallah abi eyvallah , ama şu konuya bi açıklık getiremedik ya,şimdi aksiyon kamerayla çektiğimiz video emniyette ceza alinmasina sebep olmuyor mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:16 ----------

Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün başıma geldi az daha ilk kazamı yapıyordum. Uşak'da Ulubey yolundan merkeze giderken ara yoldan pat diye sol şeride çıktı sağa da değil. Hızım da vardı gece saat 12 idi yollar boş malum Uşak küçük şehir saat 10 dedin mi şehir tenhalaşıyor. Allahtan farkettim öyle bir şey yapıcağını ve hemen vites küçültüp fren yaptım kontra ile de çarpmadan geçtim. Geçerken de dikkat ettim adam sola bakıcağına mal gibi sağa bakıyordu sanki oradan araba gelicek Allah ın öküzü! Ben de abandım kornaya ama nafile öküz işte ne anlar!

Dikkat hayat kurtarıyor kesinlikle.
    Geçmiş olsun , aynen dikkat önemli ama o strese giriyosun ya ,çarparsam ...falan bunu yaşatanların ceza alması gerekli tabiki kanunlarla .

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı iskender123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah abi eyvallah , ama şu konuya bi açıklık getiremedik ya,şimdi aksiyon kamerayla çektiğimiz video emniyette ceza alinmasina sebep olmuyor mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:16 ----------

Geçmiş olsun , aynen dikkat önemli ama o strese giriyosun ya ,çarparsam ...falan bunu yaşatanların ceza alması gerekli tabiki kanunlarla .
    Teşekkürler valla o adrenalin ile az ilerde ışıkta "bi gelsin yanıma yanaşsın" diye içimden geçirdim ama gelmedi öküz. AEA a şükrediyorum, onun sayesinde arabaya değil kaçış noktasına baktım ve rahatlıkla kaçabildim. Seveni de sevmeyeni de çok ama verdiği bilgiler hayat kurtarıyor.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler valla o adrenalin ile az ilerde ışıkta "bi gelsin yanıma yanaşsın" diye içimden geçirdim ama gelmedi öküz. AEA a şükrediyorum, onun sayesinde arabaya değil kaçış noktasına baktım ve rahatlıkla kaçabildim. Seveni de sevmeyeni de çok ama verdiği bilgiler hayat kurtarıyor.
    Kazayı atlattığına şükretmek lazim boşver ,babama söyledim bi aksiyon kamera alcaz 😆

Motosikleti
    mondial mt 125
    geçen gece kız arkadaşımla geziye çıkmıştık, orta şeritten 60la ilerlerken birden önüme motosikletli polislerin kullandığı büyük van çıktı,adam direk orta şeride önüme daldı. korkudan kendimi nasıl sol şerite attım bilmiyorum,allahtan orada araba yoktu, hiç bakamadım çünkü. yani en sağdan gitmesek bile bunlar olabiliyor. ben artık hız yapmamaya karar verdim, hemen ilerde büfede durduk su falan içtik, polisler de hiç oralı bile olmadan devam ettiler yollarına. az kalsın ilk kazamı yapıyordum.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı daia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen gece kız arkadaşımla geziye çıkmıştık, orta şeritten 60la ilerlerken birden önüme motosikletli polislerin kullandığı büyük van çıktı,adam direk orta şeride önüme daldı. korkudan kendimi nasıl sol şerite attım bilmiyorum,allahtan orada araba yoktu, hiç bakamadım çünkü. yani en sağdan gitmesek bile bunlar olabiliyor. ben artık hız yapmamaya karar verdim, hemen ilerde büfede durduk su falan içtik, polisler de hiç oralı bile olmadan devam ettiler yollarına. az kalsın ilk kazamı yapıyordum.
    Geçmiş olsun , 90 dan sonrasi zaten risk çok dikkat etmeliyiz sabahtan dır kaza yapan abinin muhabbeti okuyorum,yaptiği kazada fena yara almış motor affetmiyor,mondial drift alacaktim vazgeçmek üzere yim

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıştık yavas yavas :D

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)