Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

ALANIMA Girme!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben korna rölesi taktım, korna butonunu da modifiye edip sol gidona başparmak mesafeme aldım. Elimi hiç kıpırdatmadan sürekli korna tacizi yapıyorum herkese
    Fotoğrafını görebilir miyiz?
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kadar çok merak ediliyorsa bir makake yazalım inşaallah

Motosikleti
    bu kadar çok merak ediliyorsa bir makake yazalım inşaallah
    Gerçekten merak ettim yaa..Müsait bir zaman foto koysana..

Motosikleti
    R25
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motor sürüşü esnasında lütfen öndeki motorun motor hiza alanına girmeyiniz,

E-5'te, emniyet şeridinde, sollama yapılması gereken anlarda, trafigin sıkışık oldugu ve tek şeritte 2 motor durması gerekiyor ise, bir motorlu olarak diğer motoru gecerken alanına girdiğinizde lüften korna çalınız, ufacık bir bip yanından geçtiginiz motorcunun sizi gormemesi durumunda uyarı niteliği tasıyacaktır, aynalarımızda daha çok kör noktamız mevcut ve diğer motorda bizim gibi arabaya göre daha gorunmesi zor... En içler acısı kaza motorcunun motorcuya çarpmasıdır unutmayınız..

Ps: Ayrıca motorcular olarak saygımız ve sevgimizle selam verelim... motorcu selamınızı eksik etmeyiniz...
    güzel noktaya değinmişsiniz bende bi ekleme yapmak isterim; genellikle bariyer kenarından gidiyoruz mecburen araçların yanından geçerken bazı öküzler dayanamayıp araçların soluna giriyo ve korna çalıyo yol istiyor o sırada araba sürücüsü solundaki korna calan motorcuyu görüyo yol vermek istegi ile direk sağa kırıyo o sırada biz bariyer ile arac arasında tost oluyoruz. Bu arada yolda giderken bi motorlu gördümmü
    Abi selam verıyoz Adam dönüyo el kol yapıyo ne var diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:20 ----------

Senin gibiler yüzünden adamlar küfrediyo bize

Motosikleti
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel noktaya değinmişsiniz bende bi ekleme yapmak isterim; genellikle bariyer kenarından gidiyoruz mecburen araçların yanından geçerken bazı öküzler dayanamayıp araçların soluna giriyo ve korna çalıyo yol istiyor o sırada araba sürücüsü solundaki korna calan motorcuyu görüyo yol vermek istegi ile direk sağa kırıyo o sırada biz bariyer ile arac arasında tost oluyoruz. Bu arada yolda giderken bi motorlu gördümmü

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:20 ----------

Senin gibiler yüzünden adamlar küfrediyo bize
    Ne alaka? Bir açıklama getirsene şu konuya..

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2014)

Önündeki aracın sollayan motorcu DOĞRUSUNU yapıyor. Trafik geçme kurallarına göre öndeki araç soldan geçilir. Sen haksızsın ve doğru yapan sürücüye öküz diyerek kendi acemiliğini veya kural bilmezliğini ortaya koyuyorsun. Eğer önündeki aracı sollama imkanın olmasına rağmen dar bir alanda sağından geçmeye çalışıyorsan yanlış yapıyorsun.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Serdar Baba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önündeki aracın sollayan motorcu DOĞRUSUNU yapıyor. Trafik geçme kurallarına göre öndeki araç soldan geçilir. Sen haksızsın ve doğru yapan sürücüye öküz diyerek kendi acemiliğini veya kural bilmezliğini ortaya koyuyorsun. Eğer önündeki aracı sollama imkanın olmasına rağmen dar bir alanda sağından geçmeye çalışıyorsan yanlış yapıyorsun.
    Ya arkadaşın dediğini anlamamışsın ya da sende tam olarak bilmiyorsun

Arkadaşın anlatmak istediği şu; trafik sıkışık ve arabalar duruyor, arkadaş sağdan emniyet şeridinden gitmeye çalışıyor. Başka bir motorcu arkadaş ise duran araba ile duran arabanın solundaki arabanın arasına girmeye çalışıyor.

Senin bahsettiğin kural şerit takibine uyulduğunda doğru, fakat önündeki aracı sollamak için sol şeride değilde iki araç arasına giriyorsan hiç bir kuralı konuşamayız maalesef.

Aslında biz motorcular hep beraber düşünüp hep aynı yol izini kullansak diğer sürücüler de bunu kanıksar.

Bakın bu fotoğraf Fransa'dan ;

Soldaki sürücüler nasıl da sola yanaşmış ve motorcular için bir boşluk oluşturmuşlar, biz de sürekli burayı kullanarak insanları buna alıştırabiliriz.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Ya arkadaşın dediğini anlamamışsın ya da sende tam olarak bilmiyorsun

Arkadaşın anlatmak istediği şu; trafik sıkışık ve arabalar duruyor, arkadaş sağdan emniyet şeridinden gitmeye çalışıyor. Başka bir motorcu arkadaş ise duran araba ile duran arabanın solundaki arabanın arasına girmeye çalışıyor.

Senin bahsettiğin kural şerit takibine uyulduğunda doğru, fakat önündeki aracı sollamak için sol şeride değilde iki araç arasına giriyorsan hiç bir kuralı konuşamayız maalesef.

Aslında biz motorcular hep beraber düşünüp hep aynı yol izini kullansak diğer sürücüler de bunu kanıksar.

Bakın bu fotoğraf Fransa'dan ;

http://www.drive-france.com/files/80...lanes_2016.jpg

Soldaki sürücüler nasıl da sola yanaşmış ve motorcular için bir boşluk oluşturmuşlar, biz de sürekli burayı kullanarak insanları buna alıştırabiliriz.
    Aynen herkes kafasına gore araya daldıgından malesef, arabalara da hak vermek lazım bu konuda ozellikle,
    2 yıl önce solundan gecerken bir minibus anlık saniye ile ustume kırdı ve çarptı,
    Yerde yatıyorum, arkadan koşarak adam geldi, "ABLA VALLA ÖNDEKİ ARACIN SUÇU YOK SAĞINDAN GECEN MOTORCUYA YOL VERMEK İÇİN SOLA KIRDI DEDİ..." ne diyim? kim haklı?
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Selam Olcay bey,
    Fransa'dan örnek vermişsiniz ama onlar yıllardır şehirli biz göçebe sistemi bırakalı çok olmadı.
    Şehirli medeni Medine'li den gelir,Aslında türkçede medeni dediğimiz esasında şehirli demektir kelimenin etomolojik kökeni bakımından

İngiltere fransa ucuz iş gücü bulmak için tarımını hayvancılıgını 1750-1800 lerde öldürdü ve toplumlar şehirlere göç etmeye başladı.
    Bizde ise bu olay 1950 lerden sonra başladı.

Köy hayatı veya Göçebe hayat da insanların ilişkileri kural kaide olmadığı için böyle bir yaklaşım beklemek çok gerçekci değil..

Uzun lafın özeti bizde ende sonunda bir şekilde şehirli olacağız elbet de medenileşecegiz ama bu bir evrim meselesi henüz bu dediğiniz örnek gibi olmaya zaman var. Toplumsal insan ilişkileri açsından şehir hayatı ve uyum 'u hakkında daha çok ilkeliz daha çok gelişmeye ve zamana ihtiyacımız var..

Benim yaşım 36 normal gelişme hızı ile kalan ömrümde bu fransadaki örnegi istanbulda görmeye vefa edeceğini zanetmiyorum..Gerçi bir yandan da kitlesel iletişim araçları hızlandı bu tip formlar gibi belki bizim şehirli olma evrimimiz gelişmesi daha hızlı olabilir diye de bir yandan içimde umut yok desem yalan olur..

Motosikleti
    R25
    Ne alaka? Bir açıklama getirsene şu konuya..
    Pardon kardesim son cümlemi yukarda kornasını değiştirip sürekli araçları taciz ediyorum diyen arkadasa yazmıştım

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:32 ----------

Sen sıkışık trafikte hangi aracı sollucaksın bilader trafik akıyoduda biz keyfimizdenmi bariyer kenarına giriyoruz ayrıca ben sollama konusunda bişey demedim örnek önümde kamyonet var arkamdaki tüm motorlular aynı yerden yani bariyer kenarından gidiyoruz o dediğim öküz bizim kamyonu geçmemizi beklemeden sabırsızlanıyo direk kamyonun soluna giriyo bide korna çalıyo Adamda onu görünce sağa kırıyo biz arada sıkışıyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Aynen herkes kafasına gore araya daldıgından malesef, arabalara da hak vermek lazım bu konuda ozellikle,
    2 yıl önce solundan gecerken bir minibus anlık saniye ile ustume kırdı ve çarptı,
    Yerde yatıyorum, arkadan koşarak adam geldi, "ABLA VALLA ÖNDEKİ ARACIN SUÇU YOK SAĞINDAN GECEN MOTORCUYA YOL VERMEK İÇİN SOLA KIRDI DEDİ..." ne diyim? kim haklı?
    Adamsınız iyi anlattınız

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    röle bağladım derken elektrik ile surekli şekilde yada farklı seste mi kornayı mı deiştirdin, röle elektriksel bişiydi diye hatırlıyorum,
    baş parmak mesafesi süper olmuş, benim elleri küçük bir de eldiven tamsa hiç yetişmior..

ps:nc ye bindim gecen gün gozume kestirdim, alırsam basınızın etini yerim o nasıl bu nasıl
    satılık nc
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Olcay bey,
    Fransa'dan örnek vermişsiniz ama onlar yıllardır şehirli biz göçebe sistemi bırakalı çok olmadı.
    Şehirli medeni Medine'li den gelir,Aslında türkçede medeni dediğimiz esasında şehirli demektir kelimenin etomolojik kökeni bakımından

İngiltere fransa ucuz iş gücü bulmak için tarımını hayvancılıgını 1750-1800 lerde öldürdü ve toplumlar şehirlere göç etmeye başladı.
    Bizde ise bu olay 1950 lerden sonra başladı.

Köy hayatı veya Göçebe hayat da insanların ilişkileri kural kaide olmadığı için böyle bir yaklaşım beklemek çok gerçekci değil..

Uzun lafın özeti bizde ende sonunda bir şekilde şehirli olacağız elbet de medenileşecegiz ama bu bir evrim meselesi henüz bu dediğiniz örnek gibi olmaya zaman var. Toplumsal insan ilişkileri açsından şehir hayatı ve uyum 'u hakkında daha çok ilkeliz daha çok gelişmeye ve zamana ihtiyacımız var..

Benim yaşım 36 normal gelişme hızı ile kalan ömrümde bu fransadaki örnegi istanbulda görmeye vefa edeceğini zanetmiyorum..Gerçi bir yandan da kitlesel iletişim araçları hızlandı bu tip formlar gibi belki bizim şehirli olma evrimimiz gelişmesi daha hızlı olabilir diye de bir yandan içimde umut yok desem yalan olur..
    Belkide sabah yanımdan gecerken korna çalarak ,bip, hani hanfendi geçiyorum şeklinde kibarca bilgi veren, motorcu arkadaş yazımı okudu... kim bilir, belki sesimizi duyan birileri vardı
    Umut hayattır
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2014)
    Pardon kardesim son cümlemi yukarda kornasını değiştirip sürekli araçları taciz ediyorum diyen arkadasa yazmıştım

Sen sıkışık trafikte hangi aracı sollucaksın bilader trafik akıyoduda biz keyfimizdenmi bariyer kenarına giriyoruz ayrıca ben sollama konusunda bişey demedim örnek önümde kamyonet var arkamdaki tüm motorlular aynı yerden yani bariyer kenarından gidiyoruz o dediğim öküz bizim kamyonu geçmemizi beklemeden sabırsızlanıyo direk kamyonun soluna giriyo bide korna çalıyo Adamda onu görünce sağa kırıyo biz arada sıkışıyoruz
    Seni tehlikeye gireceğini bile bile seni tehlikeye sokan motorcu o lafı hak eder, eyvallah.

Sana tavsiyem kamyon, tır gibi tekerlekleri arasında düşme durumunda motorun altına girebileceği alanlar bulunan araçların asla sağından geçme.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)