Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Emniyet Randevusuna Gitmeden Önce? (Randevu Yarın)

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar. B Ehliyetime A2 ekletiyorum . Kursumla konuştugumda bana bankadan birşey yatırmana gerek yok dendi ama internette şu bankaya gittim para yatirdım felan yazmışlar. Benim Elimde sertifikam ve gerekli belgeler var. Yarın emniyete gitmeden önce başka birşey yapmam gerekiyormu kapıdan dönmek istemiyorum ? Yani gerekli paraları randevuya gidince orda ödeyebilirmiyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Kurstakiler sana gerek yok diyerek başından salmış yakın çevrende halk veya vakıp akbank varsa A2 için harc ücreti kart ücreti ve 20 tl deyerli kağıt katkı ücreti yatırcaksın toplamda 262 küsür lira ödiceksin ve elinde 3 farklı makbuz olucak sonra randevuna gidiceksin gerzek kursun sana biyometrik vesikalık çekilmeni söylemiştir umarım eskisi gibi normal vesikalık emniyet kabul etmiyor

Ve ayrıca siz b sınıfı aldığınızda harc ayrıca emniyete kart parası ödemişsinizdir hangi mantıkla direk emniyete gidin bir ödeme yapma cümlesini kabul edipte kurstaki vatandaşa ses itiraz etmeden eyv diyip çıkmışsınız şaşırdım sencede öyle deyilmi
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Hocam B alalı baya oluyor, Ben emniyette ödiycez sandım paraları. Ziraat Bankasına gitsem hepsini halledebilirmiyim?

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam B alalı baya oluyor, Ben emniyette ödiycez sandım paraları. Ziraat Bankasına gitsem hepsini halledebilirmiyim?
    Arkadaşım dediğim bankalar içinde geçenlerde akbankta sorunsuz haletim işimi dediğim tutarları yatır 3 makbuzu al bankadakiler bile devaölı yapmadıkları için gözüne bakıyorlar derdini anlat derman bulasın halkbank vakıf ve akbank 3 ödemeyi alıyor zirat 1 rini almıyor diye biliyorum sorunsuz 3 banka ismi verdim top sende

Ben seneler evelel E sınıfı aldım harcı vergi dairesine yatırıp makbuz aldım ve emniyete 60 küsür kart parası ödemiştim buna ilave 20 tl katkı payı cart cürt ücreti eklendi ve bunların hepsi şuan bankalar aracılığıyla tahsil ediliyor emniyet 1 kuruş istemez almazda hadi selametle
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

T3Z - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16 Yamaha YZF-R6
    Kurs seni yanlış yönlendirmiş. Ücretleri bankadan yatırıp makbuzu götürüceksin. Bende B ehliyetine A2 ekletirken bana bu kağıdı vermişlerdi, umarım yardımcı olur.

1. ve 2. şıktakilere gerek yok. Ehliyette kan grubun yazıyor ve emniyette ehliyet dosyan var.

Alıntı T3Z adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kurs seni yanlış yönlendirmiş. Ücretleri bankadan yatırıp makbuzu götürüceksin. Bende B ehliyetine A2 ekletirken bana bu kağıdı vermişlerdi, umarım yardımcı olur.

http://i.hizliresim.com/4lPM5J.jpg

1. ve 2. şıktakilere gerek yok. Ehliyette kan grubun yazıyor ve emniyette ehliyet dosyan var.
    Eyvallah hocam teşekkür ederim iyiki konu açmışım yoksa yarın kapıdan döncektim. Teşekkürler

Bulundugun ilin maliye bakanligi binasina 133.5 tl 108.5 tl yatiriyorsun birde vakifbankasina polis dernegine katki payi olarak 20 tl yatiriyorsun fotograflarinda 50mm×60mm olmasina dikkat et kesinlikle kabul etmiyorlar arka temasa bembeyaz olmali tabi

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    yahu bana sadece 20 tl bankaya yatır dosyala emniyete git dendi? Başka yere de mi para yatırıyoruz?

Pcxbear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    B ehliyeti olan biri yine de kart bedeli ödüyor mu ben tam olarak anlamadım A2 randevum temmuzda

wind16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Ben de aynı durumdaydım. Yani B ehliyetim var ve A2'yi ekletecektim. 262 küsur tl'lik bir ödeme var. Bu ödemeleri 3 kalem olarak bankaya yapıyorsunuz. Burada dikkat edilecek husus vakıf katkı parası olarak yatırılan bedel, her bankaya yatırılmıyor. Dolayısı ile vakıf katkı bedelinin yatırılacağı bankaya giderseniz tek seferde işinizi halledersiniz. Benim aklımda kaldığı kadarı ile Akbank, Albaraka Turk, Vakıfbank, Halk bank gibi bankalara her bedeli yatırabiliyorsunuz.
    Ben ne olur ne olmaz diye 15 tllik yeni kart çıkartma bedelini de yatırmıştım. Ama boşuna yatırmışım. B ehliyetine A2'yi ekletecek olanlar bu ücreti ödemiyorlar.
    Benim şabsıma randevu aldığım gün sistem çalışmamıştı ve gün içinde iki defa emniyete gidip, epey bir beklemek zorunda kalmıştım.

Alıntı seyhans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulundugun ilin maliye bakanligi binasina 133.5 tl 108.5 tl yatiriyorsun birde vakifbankasina polis dernegine katki payi olarak 20 tl yatiriyorsun fotograflarinda 50mm×60mm olmasina dikkat et kesinlikle kabul etmiyorlar arka temasa bembeyaz olmali tabi
    Maliye bakanlıgına derken hocam? Bankaya degilmi?

tde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma F
    Merhaba 3 hafta önce bende aynı süreçten geçtim

Kurstan sertifikanı al
    Biyometrik fotoğraf
    Nüfus cüzdanı fotokopisi
    Eski ehliyet fotokopisi (aslınıda yanında götürmeyi unutma)
    En son mezun olunan okul diploması
    birde kurstan bir yazı vardı sanırım ama hatırlayamadım.
    bunlar dosyada kesinlikle oluyor diye hatırlıyorum. bizim kurs evrakları benden isteyip toparlayıp dosya halinde geri vermişti.

b sınıfı fark ücretlerine gelice

A1, A2 ve A SINIF HARÇ ÜCRETİ 133,70 TL
    SÜRÜCÜ BELGESİ KARTI HARÇ ÜCRETİ
    BÜTÜN GRUPLAR İÇİN 128,5 TL
    Bu ücreti ehliyeti de banka yoluyla yapmanız gerekmektedir. Bütün gruplar için kart ücreti aynıdır. Sürücü belgesi kaybolduğunda veya yenilenmesi gerektiğinde yine 128,50 TL ödenecektir. Sürücü Belgesi Kart bedelinin 20 TL’si Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı’na hizmet bedelidir. 108,5 TL ise değerli kağıt bedelidir.

Toplamda 262,20 Kuruş bankaya ödeme yapacaksınız burada kilit nokta Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı’na yatırılan tutar. bu tutarı sadece devlet bankalarından yatırabiliyoruz diye söylediler. fakat ben ziraatte yatıramadım. o yüzden TC. Vakıf banka gittim. Sana Tavsiyem Vakıf banka git.

Bu arada önemli uyarı yanında mutlaka Nüfus cüzdanın olsun onsuz işlem yapmıyorlar.

bunlardan sonra Geçici ehliyetini alıyorsun. A4 kağıdına bir yazı yazıyorlar. Ptt den kargoya verildiğinde takip numarası içeren bir mesaj geliyor. Ehliyetinde 3-5 gün arasında elinde oluyor.
    alipasa85 bunu beğendi.

Emniyette ödeme YAPAMIYORSUNUZ. Yani gitmeden yatırmanız gerekiyor. Ziraat bankasına Harç ücreti ve kart ücreti olmak üzere 133,70 + 108,5 = Toplamda 242 lira yatırdım. Karşılığında 2 tane makbuz alıyorsunuz. Makbuzlarda ''Tahsil Edilmiştir'' damgası/imzası olmak zorunda. Emniyet problem çıkarabiliyor.

Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfına yatırılacak tutar ise 20 tl. Arkadaşın da dediği gibi Ziraat bankasında yatıramıyormuşuz o ücreti. Onun için ben de VakıfBanka gittim. 20 tl karşılığında yine makbuz verecekler.

3 Makbuzu da emniyete giderken yanınızda götürünüz.

Motosikleti
    dominar
    işlemleri geçen cuma halkbank'ta yaptım, sorduğum akbank şubesinde yapamıyordum. bilginiz olsun.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Merhabalar. Belgeleriniz kaç günde geldi?

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehliyet 15 gün içerisinde geleceği söyleniyor bu amaçla size 15 günlük geçici ehliyet belgesi veriliyor. İzmir'e 3 günde PTT ile kapıma teslim edildi. (ortalama 7 gün)

balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Bugün B sınıf ehliyetime A2 (2016 öncesi tabirle) ekletmek için önce Halk bankasına gittim, 20 tl Polis teşkilatını bilmem ne parası aldılar. Kart ücreti dedim, biz almıyoruz dediler. Çıktım Ziraata o da aynını dedi. Neyse Vakıfta işi çözerim dedim, onlar da biz sadece 20 tl alıyoruz, kart ücretini Vergi dairesine yatıracaksın dediler. Artık yarın vergi dairesinde işlerimi hallederim. ( Bu arada harç ücretini Vergi dairesine zamlanmasın elimde bulunsun diye aralık 2015 te yatırdım ama 2016 ya girdiğimiz için farkı da yatırmam gerekmiş.)
    Net Bilgi sıralamış olayım:
    1- KURSUN VERDİĞİ EVRAKLAR,+ BİYOMETRİK 2 FOTO
    2- AİLE HEKİMLİĞİNDEN 2.GRUP SAĞLIK RAPORU (BİYOMETRİK FOTOLU)
    3- HARÇ ÜCRETİ (VERGİ DAİRESİ)
    4- KART ÜCRETİ (VERGİ DAİRESİ)
    5- 20 TL POLİS TEŞKİLATI GÜÇLENDİRME PARASI (HALK,VAKIF,ZİRAAT ÜÇÜ DE ALIYOR)
    6- EMNİYETE GİT... HAYIRLI OLSUN.

Beyler konuyu açan benim bugun sizin sayenizde hallettim. Ziraattaki 20Tl ücreti alamıyoruz dedi , vakıftakiler bir haber olaydan zaten bana sordular ne kadar yatırcaz naapcaz diye , halkbankasında halledebildim en sonunda, ucu ucuna randevuya yetiştim. Ama kimsenin randevuyu ipledigi yok merak etmeyin. Teşekkürler herkese . Aydınlatıcı bir konu oldu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)