Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

egzoz a kesilen cezaya itiraz ederken ne demeliyiz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Ravan
    Alıntı kuzan14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamı ne gömmüşsünüz ya, çoğu reyzingciler gibi ben de egsoz taktırdım hem de öyle böyle değil acayip ses çıkıyor.Hız için vermedim 40 bin tl'yi bu motora, ses ve görüntü için verdim.Şu büyük hacimlileri çekemeyen ne çok tip var piyasada böyle, 2-3 sene sonra siz de heves ediceksiniz, belki daha çok sesli bir şey taktıracaksınız belli olmaz o yüzden şimdiden büyük laflar etmeyin.He ceza yazılması gerekiyor mu gerekiyor ama şu cg'ler mi ne onlara yazılması lazım kardeşim, onlar gürültü yapıyor biz değil
    CGye binenler gariban apaci, bu da zengin apaci
    Mustaphalanx ve birbilent bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    küçük motorlara önyargım sizin gibilerle dahada arttı, büyük motor kullanıcıların sizi iplememesi gayet doğalmış
    Beverly 350 küçük ve hor görülüyorsa Pulsar kullananlar ölsün

Sana egon yüzünden bir ceza daha yazılmalı
    Mustaphalanx ve velizrsln bunu beğendiler.

Motosikleti
    SYM Fiddle III 200i
    Tünele girip egsozu bağırtanlara da ceza yazmaları gerekiyor bence tünel çıkışlarında. İnsanın tünelin içinde kapalı alanda psikolojisi bozuluyor. Ben orjinal egsoz kullanıyorum, kimse de canıma kastetmiyor. Öyle gürültülü ses çıkaran motosikletlere ben de çok sinir oluyorum. İyi ki motor kullanıyorsunuz, herkesin duyması bilmesi gerekmiyor.

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Alıntı bugrakoc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CGye binenler gariban apaci, bu da zengin apaci
    Hem zenginim hem apaçiyim, sen de şu çenesini yoran züğürtlerden olmalısın
    velizrsln bunu beğendi.

AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    Alıntı major24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer motorları bilemem ama mt-07 için konuşmak gerekirse standart egzoz ile seyir etmenin elektrikli bisiklet ile gitmekten farkı yok. Zaten motoru kaile alan insan sayısı az bir de sessiz bir şekilde ilerlemek gerçekten çok tehlikeli oluyor. Benim gözlemlediğim akrep sonrası farkındalık çok arttı. Hava atmak için, bana bakın demek için kullanmıyorum akrepi , seyir halindeki farkındalığımı arttıran en büyük etmenlerden BİR tanesi benim için akrep. (Kör ve sağar şöförler e karşı o da kar etmiyor )
    Gelelim çevreye verdiğimiz rahatsızlığa... Bu rahatsızlığı min seviyede tutmak için elimden geleni yapıyorum. Bir oraya bir buraya gidip motoru bağırtmıyorum, yeri geliyor dar sokaklara girmemek için yolumu uzatıyor , yeri geliyor o sokaklardan boş viteste geçiyorum. Bu sebeptendir ki bu egzozdan henüz ceza yemedim. Polislerimiz sağ olsun anlayışlı davranıyorlar muğlada.

Umarım yanılmıyorumdur. MT-07 ye özel olan akrapovic egzoz ile beraberinde 2 adet e26 sertifikası ( at tip onay belgesi) geliyor. Bunu göstererek çevirme ve muayeneden takılmadan geçebiliyoruz ( tabi susturucu takılı olmak kaydıyla). Bunu söyleyen de yamaha bayisi. Henüz sertifikaları göstermemi gerektiren bir durum olmadı, olsaydı da işe yaramazdı çünkü susturucu kullanmıyorum. (susturucu ile stok egzozdan farkı kalmıyor sesin)
    öncelikle kanımca egzozun sertifikalarını yanında bulundur bundan sonra ikinci olarak da susturucunu tak polislerin karşısına adam gibi çıkarsan onlarda derler evet bu adam apaçi değil söyledikleri de mantıklı bu adama ceza yazılmaz derler. bu konular biraz polisin insiyatifine kalmış ve insiyatifini kullanırken de senin giyim kuşamın ekipmanın tavırların ve tabiki egzozunun gürültüsüne bakarak yapıyor

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)