Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

egzoz a kesilen cezaya itiraz ederken ne demeliyiz?

Motovento
    REKLAM ALANI

-egzoz orjinaldi trafik memuru çok ses çıkıyo bu orjinal değildir diye mi ceza yazdı diyelim?

-egzoz bu motosiklet modeli için üretilen tiger orjinal faturalı egzozdu buna orjinal değil diye ceza yazdılar mı diyelim?

-yok hiç karıştırmayıp egzoz orjinalken polis memuru ceza yazcak yer bulamayınca buna mı yazdı diyelim ne yapmalıyız?

ne desek mantıklı olur avukatıma da sorucam yarın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -egzoz orjinaldi trafik memuru çok ses çıkıyo bu orjinal değildir diye mi ceza yazdı diyelim?

-egzoz bu motosiklet modeli için üretilen tiger orjinal faturalı egzozdu buna orjinal değil diye ceza yazdılar mı diyelim?

-yok hiç karıştırmayıp egzoz orjinalken polis memuru ceza yazcak yer bulamayınca buna mı yazdı diyelim ne yapmalıyız?

ne desek mantıklı olur avukatıma da sorucam yarın
    olay tam olarak nedir? bana sorarsan doğruyu yaz. bu arada direk emniyete gidip yapacağın itirazın bir kıymeti yok mahkemeye ver cevabını alırsın. yapabileceğin tek itiraz mercisi mahkemeler.

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Welcome to Turkey.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    egzoz neye göre sesli ses ölümü yaptımı polis egzozun sesli diyip ceza kesti ?

egzozunuz gercekten sesli ise ve siz hayır orjinaldi diyip polisi karalarsanız polis hakkında işlem baslatılır sizin zevkiniz , başkasının issiz kalması durumu olabilir.

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sonuçtan foruma da haber edersin.

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Yarın avukatına da sorup verdiği cevabı bize burada anlatmazsan daha iyi olur. Sakın avukatına "ben bu soruyu forumda da sordum" deme, haklı olarak çok bozulabilir.

Bence sen "orijinal" kelimesinin ne anlama geldiğini bilmiyorsun. Orijinal demek üstünde bir marka olan şey demek değildir. Motoru üreten fabrika tarafından kullanılan, tip onay belgesi alırken motorun "mütemmim cüz'ü" olarak kontrolden geçirilen, dolayısıyla özellikleri kanuna kurala uygun olan şey demektir. Tiger markasının "senin motorun için ürettiği" egzozun yasal kabul edilmesi için birtakım testlerden geçirilmiş olması gerekir. Geçirilmiş mi? Uygunluk belgesi var mı? Yoksa sadece ceza yediğin için hırsını çıkartmaya mı çalışıyorsun? Bence hiç uğraşma, o egzozun orijinaline uygunluğunu belirlemek için yaptırmak zorunda kalacağın kontrol ve muayenelerin maliyeti cezayı kat kat geçer.
    wing41 ve birbilent bunu beğendiler.

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Cesaret edebilirsen "Kime göre neye göre çok ses çıkartıyo" de, egsoz emisyon hacmi mi ses ölçermi ne bi zımbırtı var onunla ölçüm yapılmasını iste, varsa ölçer yoksa ya en yakın birimden ister ya da yol verir olmadı motoru bağlar

Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzoz neye göre sesli ses ölümü yaptımı polis egzozun sesli diyip ceza kesti ?

egzozunuz gercekten sesli ise ve siz hayır orjinaldi diyip polisi karalarsanız polis hakkında işlem baslatılır sizin zevkiniz , başkasının issiz kalması durumu olabilir.
    egzoz standart bir arabaya göre sesli, ses ölçümü falan yapmadılar egzoz var mı dedi motorun yanına bile gitmedi nasıl yani dedim egzoz her araçta olur, orjinal mi ney dedi tiger egzoz orjinal değil dedim tamam bağlayın dedi ceza yazdı, çok komikti yani, dedim hocam nasıl oluyor bu iş adamı katil edicekler, polis memuru artist kekoların boynuna astığı zincirden takmış geçirmiş güneş gözlüğünüde cezasız adam bırakmıyo, dedim egzoz orjinal tiger egzozu ben zevkine değil kaza yapmamak için arabalar tarafından farkedilmek için kullanıyorum, dedim ben km de 40 kr u boşuna mı yakıyorum o zaman ben ölmemek için bu egzozu kullanıyorum falan filan desemde nafile, beni sallamadan işine devam etti, işsiz kalsın onada dava açıcam zaten haksız yere motoru bağladı yetkiyi zevkine kullanıyor, asıl amacını tam anlamadımda kendisine yalvartılmasından zevk alıyor gibiydi, ya da belki art niyet yoktu tamamen bilinçsiz iş yapıyorlar
    insta: veli_montana_

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun şase numarasini oldugu yerde belli bi devirde cikardigi ses yazar. Ornegin 97db @ 6500rpm. Ona bi bakin bence.

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzoz standart bir arabaya göre sesli, ses ölçümü falan yapmadılar egzoz var mı dedi motorun yanına bile gitmedi nasıl yani dedim egzoz her araçta olur, orjinal mi ney dedi tiger egzoz orjinal değil dedim tamam bağlayın dedi ceza yazdı, çok komikti yani, dedim hocam nasıl oluyor bu iş adamı katil edicekler, polis memuru artist kekoların boynuna astığı zincirden takmış geçirmiş güneş gözlüğünüde cezasız adam bırakmıyo, dedim egzoz orjinal tiger egzozu ben zevkine değil kaza yapmamak için arabalar tarafından farkedilmek için kullanıyorum, dedim ben km de 40 kr u boşuna mı yakıyorum o zaman ben ölmemek için bu egzozu kullanıyorum falan filan desemde nafile, beni sallamadan işine devam etti, işsiz kalsın onada dava açıcam zaten haksız yere motoru bağladı yetkiyi zevkine kullanıyor, asıl amacını tam anlamadımda kendisine yalvartılmasından zevk alıyor gibiydi, ya da belki art niyet yoktu tamamen bilinçsiz iş yapıyorlar
    Arkadaşım o kullandığın egsoz dünyanın heryerinde yasak dünyanın heryerinde cezası var dünyanın heryerinde aynı uygalamaya maruz kalıyorlar, yani ölçüm bile yapmaya gerek duymadan kesiyorlar cezayı çünkü kamera kayıtları var oradan egsozun orjinal olup olmadığı rahatça anlaşılabilir, bu egsozu takoyosan bunlarıda göze alacaksın boşuna atar yapmaya gerek yok, adam işini yapmış, ne yapacaksın orjinal egsoz vardı deyip yalan söyleyerek adamımı karalayacaksın, kusura bakmada kamera kayıtlarından bi çıkarsa performans olduğu öttürürler adamı benden demesi, inanmazsan bi avukatına sor ;)
    ZümeR bunu beğendi.

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Uygunluk belgesine baktım. Ses seviyesi demiş dururken ve hareket halinde iken ayrı değerlere yer vermiş. Hareket halinde 80 db mesela.

Sonradan taktığın senin motorun standartını aşmıyorsa öyle çok bir şey demene gerek kalmadan Ölçüm felan yapılmadan kesilen para cezası iptal olur gibi. Polis memurunun işine de bir zarar gelmez şahsi kusur üzerine gitmeyecekseniz.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    en son seçenek cezayı gidip ödemek galiba...

Alıntı etarhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın avukatına da sorup verdiği cevabı bize burada anlatmazsan daha iyi olur. Sakın avukatına "ben bu soruyu forumda da sordum" deme, haklı olarak çok bozulabilir.

Bence sen "orijinal" kelimesinin ne anlama geldiğini bilmiyorsun. Orijinal demek üstünde bir marka olan şey demek değildir. Motoru üreten fabrika tarafından kullanılan, tip onay belgesi alırken motorun "mütemmim cüz'ü" olarak kontrolden geçirilen, dolayısıyla özellikleri kanuna kurala uygun olan şey demektir. Tiger markasının "senin motorun için ürettiği" egzozun yasal kabul edilmesi için birtakım testlerden geçirilmiş olması gerekir. Geçirilmiş mi? Uygunluk belgesi var mı? Yoksa sadece ceza yediğin için hırsını çıkartmaya mı çalışıyorsun? Bence hiç uğraşma, o egzozun orijinaline uygunluğunu belirlemek için yaptırmak zorunda kalacağın kontrol ve muayenelerin maliyeti cezayı kat kat geçer.
    MT-07 için üretilen Akrapoviç egzoz için ne diyebiliriz ? Beraberinde 2 adet sertifika ile geliyor. Ve yamahanın faturalandırarak verdiği bir aksesuar.

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Alıntı major24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT-07 için üretilen Akrapoviç egzoz için ne diyebiliriz ? Beraberinde 2 adet sertifika ile geliyor. Ve yamahanın faturalandırarak verdiği bir aksesuar.
    Benim yazdığımı

a) Okumamışsın
    b) Anlamamışsın
    c) Canın tartışma çıkartmak istiyor
    d) İlle de gürültülü egzoz kullanmaya bayılıyorsun
    e) Yukarıdakilerin hepsi.

Seçimini yap.

Alıntı etarhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim yazdığımı

a) Okumamışsın
    b) Anlamamışsın
    c) Canın tartışma çıkartmak istiyor
    d) İlle de gürültülü egzoz kullanmaya bayılıyorsun
    e) Yukarıdakilerin hepsi.

Seçimini yap.
    Yapacağım seçim bunların arasında yer almıyor.

İş yoğunluğu sebebiyle Belki de dediğiniz gibi okuduğumu anlayamamış olabilirim. Ama Neden soruma cevap yazmak yerine karşınızdakini aşağılar bir dilde bir takım şeyler karaladığınızı anlamadım.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Tiger eksoz varsa cezayı yersin. Tartışılacak bi durum değil.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Tiger egzoz orjinal değildir. Motosikletin satın aldığında üzerinde bulunan egzozu orjinaldir. Orjinal egzozu söküp tiger egzoz takınca orjinalliği bozmuş oluyorsunuz.

Takmış olduğunuz egzozun markasının olması hiçbir şeyi değiştirmez. Soba borusu da taksanız en pahalı markayı da taksanız önemli olan çıkardığınız sestir.

Eğer egzoz sesi yasal sınırların altında ise cezaya itiraz edin ölçüm cihazı ile ölçsünler.

Yok eğer egzoz yasal sınırların üzerinde ses çıkarıyorsa zaten cezayı haketmişsiniz demektir. Kasıtlı olarak gürültü yaparak insanları rahatsız etmek suçtur. Trafikte farkedilmek gibi bir mazeret ile kendinizi masum gösteremezsiniz.
    wing41, kahveisteyen, Shamy ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Diğer motorları bilemem ama mt-07 için konuşmak gerekirse standart egzoz ile seyir etmenin elektrikli bisiklet ile gitmekten farkı yok. Zaten motoru kaile alan insan sayısı az bir de sessiz bir şekilde ilerlemek gerçekten çok tehlikeli oluyor. Benim gözlemlediğim akrep sonrası farkındalık çok arttı. Hava atmak için, bana bakın demek için kullanmıyorum akrepi , seyir halindeki farkındalığımı arttıran en büyük etmenlerden BİR tanesi benim için akrep. (Kör ve sağar şöförler e karşı o da kar etmiyor )
    Gelelim çevreye verdiğimiz rahatsızlığa... Bu rahatsızlığı min seviyede tutmak için elimden geleni yapıyorum. Bir oraya bir buraya gidip motoru bağırtmıyorum, yeri geliyor dar sokaklara girmemek için yolumu uzatıyor , yeri geliyor o sokaklardan boş viteste geçiyorum. Bu sebeptendir ki bu egzozdan henüz ceza yemedim. Polislerimiz sağ olsun anlayışlı davranıyorlar muğlada.

Umarım yanılmıyorumdur. MT-07 ye özel olan akrapovic egzoz ile beraberinde 2 adet e26 sertifikası ( at tip onay belgesi) geliyor. Bunu göstererek çevirme ve muayeneden takılmadan geçebiliyoruz ( tabi susturucu takılı olmak kaydıyla). Bunu söyleyen de yamaha bayisi. Henüz sertifikaları göstermemi gerektiren bir durum olmadı, olsaydı da işe yaramazdı çünkü susturucu kullanmıyorum. (susturucu ile stok egzozdan farkı kalmıyor sesin)

Motosikleti
    BAJAJ-Pulsar 200 ns
    Polisim haklıdır

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Aletle desibel ölçümü yapılmadı diye itiraz edeceksin. Sesi yasal sınırları aşmıyor diyeceksin.
    major24 ve efe_aydın_09 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)