Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Forumun Trolleme Sistemi Hakkında (Analiz İçerir)

Motovento
    REKLAM ALANI
    sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumda aktif üyeliğim yeni olsa da kısa sürede farkettiğim bir durum var. Fakat bu durumu birçok kullanıcı "troll" diyerek geçiştiriyor her seferinde.

Peki tam olarak ne oluyor?

- 600rr ile Motosiklete Başlıyorum
    - Ehliyetsiz, plakasız kaza yaptım, nolur?
    - Trafikte kavga çıktı 25 kişiye daldım

vb. tarzda uçuk başlıklar açıldığına çoğu kez şahit olmuşunuzdur. Bu tarz başlıkları açan kullanıcılar da genelde az önce üye olmuş profiller.

Forumda bu konuda bir bilinç oluşmaya başladı ve "troll abi" deyip geçiyor genelde bir kesim. Fakat bazı kullanıcılarda gerçekten birine yardımcı olabileceğini düşünüp uzun uzun yazıyor. Vakit - Emek - Zaman harcayıp cevap yazıyor.

Aslında bu durum şu örneklere benziyor;

- Reklam bannerına tıklarsanız forumu kullanmaya devam edebilirsiniz
    - İçeriği görmek için reklama tıklayın
    - Zoraki bağış yaptırmak

Özetle; sömürülmek

Hala anlamayanlar için:

Bu troll uygulamanın birinci amacı forum trafiğini korumak ve yeni trafik kazanmak. Forum üyelerinin aktifliğinin yüksek tutulması (yeni mesaj girilmesi (yeni özgün içerik)) forumun mevcut ziyaretçi trafiğini korumak için çok önemli bir husus. Girilen her yeni üye yorumu aslında forum içerik havuzuna özgün bir içerik takviyesi olduğu için Google botlarının sık ziyaretini, daha hızlı indexlenmeyi ve arama motorlarında bulunabilirliği artırıyor. (Benzer örnek; e-ticaret sitelerinin ürünlerine yapılan ilk birkaç yorumun fake olması)

Yani;

Pageview veya Unique Session üzerinden reklam bannerı satışı yapan websitelerinin amacı bu metrikleri olabildiğince arttırmaktır. Bu şekilde reklam alanlarının fiyatları da artar. Bu konuların forum yönetimi tarafından bilinçli olarak açıldığı veya açtırıldığı konusunda şüphem yok. Fakat bu uygulama etik mi onun muhakemesini size bırakıyorum..

Not: Üyeliğimi uçururlarsa ayakta kalan bayrağı taşısın.
    *Heka, metinkilic, RiDeR_2 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    alışırsın kanki ben kaç senedir üyeyim her ay bol bol çıkar birde sezonluk sorular var havalar biraz ısınsın ben motor alıcam ne alsam diye 2 motorun en az 50 tane karşılaştırma konusu olmasına rağmen üşenmeden 51 ci konuyu açmalar vs o yüzden çok da şey yapmaz

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sven arkadaşım. Allah rahmet eylesin. Üyeliğini banlarlar az sonra.
    berk_cglr bunu beğendi.

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Bi tas suda ben dökem mezarına...

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Zaten forumdan çok reklam tahtası, banner ların arasından cevabı bulda oku..
    Şimdi birde ekranı karartıp orta yere çıkıyor reklam.. Splash Screen
    Bereket a.d.b.loc.k varda kurtarıyor saçmalıklardan.
    Şu ortaya çıkan sinir bozucu reklam içinde bir eklenti yazabilirim yakında..

Motosikleti
    Yuki Dünya
    Ben de diyorum neden başlığıma cevap gelmiyor, ben gerçekten yardım almak isteyen biriyim troll'ler yüzünden fikir alamıyorum . Bana mı denk geldi bu dönem .

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    O halde sizin tespitinize göre açtığınız başlıkta dediklerinize tamamen uyuyor

Kimsenin işi gücü yok mu kardeşim koskoca yönetim reklamdan gelecek iki kuruşun derdinde mi?

vaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xv535Dx
    Mt biteli cok oluyo

Forum yöneticileri o şahıslardan ve çıkardığı mevzulardan yeterince çile çekti bide yönetime yıkmayın. Gerçekten çok konu açan ve etkileşimi yüksek olan bi kişi de bugün ban yedi trollerden çok katkısı vardı ama yönetim yapılan yanlışın gözünün yaşına acımıyor

Bırakın gelir elde edilsin , ama yönetmen arkadaşlarda troll konularda üyelerin makarasına karışmasın (düzeyli/ince ben gibi bazen kabul ettiğim üzere sıçırdığım yorumlarımda olmuyor değil, kulağımı çekiyorlar zaten, mağaşlarından keseceğim)

Sonuç yeldeğirmenlerine donkişotluk sökmüyor ,ağız tadı ile hepimize aid bu forum, zamanında açmış açan ama artık kendisine aid değil , kamuya maal oldu burası, ve sahibide benim.

Her habitat'tan katılımcıların harman olduğu başka platform yok, ayrım gayrısı yok, sen fukarasın sen ağa yok, değerini bilelim.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Kim kimin adına başlık açıyorsa kendi payına

Carbondioxid ve gurkanerkan bunu beğendiler.

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim kimin adına başlık açıyorsa kendi payına

https://i.ytimg.com/vi/WFCxf1QF0n8/hqdefault.jpg
    Bakın durumua örnek , uygunsuz içerik , yüklenin forumdaşlar şikayet butonuna^^

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)