Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XJ6 vs MT-07 Hangisini Almalıyım, Yardımcı olurmusunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar.

Yamaha XJ6 ve MT07 arasında kaldım.

Kesin olarak bu iki motor arasından birini alıcağım, fakat kararsızlık cidden beni kudurtuyor.

Kalbim mt-07'yi istemekte fakat XJ6'nın sesine hayranım, 4 silindirin rahatlığı ve sesi tarif edilemez bu yüzden aklım çok karışık yardımınızı istiyorum sizden.

Motorla uzun yola çıkmadım düşünmüyorumda ha gideceğim en uzun yok tekirdağ çorlu falan olur arkadaşımın yanına o kadar onun haricinde uzun yolla işim yok, şehir içi kullanıyorum full.

Mt 07 zaten şehir cambazı, arka lastiği, torku, özellikle görüntüsü ( çok önem veririm ) hafif ve çok kıvrak olması beni çok cezbediyor.

Ama xj6'da yamana atılıcak gibi bir motorda değil. Sesine hastayım görüntüsü mt 07 kadar olmasada yine iyi.

4 Silindir az yakan bir motorsiklet bulmak zaten zor bişi azda yakıyor.

Vergi muhabbetini bilmiyorum fakat mt 07'nin daha pahalı olucağını düşünmekteyim.

Şu anda çok kararsızım, xj6'nın kullanıcı yorumları 40-50 sayfa, mt 07'nin 300-400 sayfa kullanıcısı falan çok fazla.

Bir gezi yapalım kulübü varsa girelim desek hemen buluruz, xj6 öylemi değil bence. Adam bişi soruyor konuya, 3 ay sonra motoru alıp cevabı kendisine veriyor :D

Kalbimde ikiside var aslında fakat daha çok mt-07 istemekteyim. max verebileceğim ücret 21'bin tl 2 ci eline ve Xj6'yı buldum ilan bu:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-18xxx-km-de-2013-model-sahibinden-xj6-makina-306547871/detay

5'bin lirada ekipmana gidicek. Çok kararsız durumdayım, xj6 alırsam pişman olmayacağım fakat mt 07 alırsam olurmuyum? veya beni xj6'dan daha fazla mutlu edebilicekmi?

Sonuçta bunlar naked motor öyle rüzgarmış top speed'miş bizlik değil.

40'dan 80'e, 100'den 150'ye torklanması bize zevk veriyor zaten. Bi bu bide ses önemli benim için, tork görüntü lastik mt 07.

Ses olarakta Xj6. Çok kararsız durumdayım bir el atın arkadaşlar, kullanan kardeşlerim abilerim bilgi verin beni iyi yönlendirin taraf tutmadan ona göre karar alıcam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Anlatışında bile gönlün mt de fakat ben 5 binlik ekipmanı merak ediyorum dizmeyi planladığınız ürünleri paylaşırsanız sevinirim

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    ses işine çok takılmışsın. ben aynı karşılaşmayı yapsam çift silindirin sesini daha çok beğendiğim için mt 7yi seçerdim. o çift silindirin böğürmesi beni dahada mutlu ediyor. 4 silindir pek hoşuma gitmiyor açıkçası. ha bide, mt7ye egzoz tak ama

montrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer kastınız ses ise ayni şekilde mt7de güçlü ve torklu ses çıkıyor.

Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlatışında bile gönlün mt de fakat ben 5 binlik ekipmanı merak ediyorum dizmeyi planladığınız ürünleri paylaşırsanız sevinirim
    http://www.motosikletaksesuarlari.com/Alpinestars-Deri-Motosiklet-Montu-GP-PRO-Siyah_11355.html

http://www.motosikletaksesuarlari.com/Schuberth-S2-Sport-Matt-Siyah-Black-_21568.html

http://www.motosikletaksesuarlari.com/Alpinestars-Deri-Motosiklet-Eldiveni-SP-X-Siyah_9371.html

Bunlar 4'ü geçiyor üzerinede motor ayakkabısı alıcağım için 5'e dayanıyor geçebilicekte.

Kask konusunda dünyanın en sessiz kaskı deniliyor fakat ben şeklini çok beğendiğim için almak istiyorum, tabii ki bu fiyata daha iyisi yada 200-300 daha fazla vererek iyisini alabilieceğim vardır. Onu tam araştırmadım açıkçası, tamamen siyah olmak istiyorum motor üzerinde o yüzden.

Evet gönlüm ikisinde de ama mt'den yana gibi daha cazip geliyor bilmeiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ses işine çok takılmışsın. ben aynı karşılaşmayı yapsam çift silindirin sesini daha çok beğendiğim için mt 7yi seçerdim. o çift silindirin böğürmesi beni dahada mutlu ediyor. 4 silindir pek hoşuma gitmiyor açıkçası. ha bide, mt7ye egzoz tak ama
    Geçen sarıyerde geziyoruz ışıklarda durdum daha sonrasında arkadan bir güç geldi, sonra önüme geçti mt 07 titanium egzos vardı. Gazı verip kalktı ama gayet sakin kalktı, sonra ani gaz verdi fırladı fakat o arada yüzümde hissettim makinanın torkunu. Mt 072ninde sesini çok seviyorum fakat 4 silindir daha bir tatmin edici geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:29 ----------

Alıntı montrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer kastınız ses ise ayni şekilde mt7de güçlü ve torklu ses çıkıyor.
    Evet hocam sesi gayet iyi fakat bir 4 silindir kadar tatmin edici olamıyor. İkiside çok cazip geliyor mt 07 daha cazip geliyor sadece mt 07'ye focuslanmam için böyle bir kaç eksik varmış gibi bir kaç şey daha kapsam hah tamam işte bu diyecem onuda zaman göstericek sanırım.

Xj6 div. F versiyonunu 2.5 km sürdüm, mt 07 süremedim. üstüne bindim gaz verdim (egzossuz) ama süremedim sürdürtmediler

O yüzden ilk orta okul aşkı gibi xj6 ordan ( abey satma beni nolur ) diye yalvarırken mt 07 okulun en seksi kızı gibi beni bekliyor allahım örneklerime bakarmısınız?

mustafacagan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf r25 race blue
    Mt07 nin sesi de fena. Two brothers veya akreple guzel ses alirsin.
    Vikings96 bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Linki atıyorum.
    sadece kıyaslaman için. Link içindeki, başlangıç yorumları için atmadım. Yanlış anlama

Görmemişsindir belki, fikir versin diye atıyorum.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...da-mevcut.html
    Vikings96 bunu beğendi.
    20

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    benım favorım ıksıının arasında xj6 her zaman 4 sılındır motor ses de ıllahıde ıstıyorsan kesınlıkle xj6

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Bence siz mt'ye xj6 bloğu takın.
    Vikings96 bunu beğendi.

SİYAH İNCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Merhaba

Aktif bir mt-07 abs kullanıcısıyım. Motorun her şeyi çok güzel şehir içi kullanımda kıvrak ani gaz tepkilerine fazlasıyla karşılık veriyor.

sevmediğim bir kaç olayı var

- Virajda her an ön tekerin altından kayacağını hissettirmesi

- Bir kornası var evlere şenlik

- Hava güzelken yüksek hızda rüzgar tokadını orta halde vururken; soğuk ve rüzgarlı bir havada osmanlı tokadı yemiş gibi sersemliyorsun

- Artçılı bindiğin zaman her fren ve gaz açmada bel boyun ağrılarının tedavisi için hekim arıyorsun

xj6 kullanmadım ama kötü bir motor olduğunu düşünmüyorum...
    Vikings96 bunu beğendi.
    Hızlı Gidip Durmasını Bilirim Sen bakma Bana ben Rüzgar Gibiyim.

Alıntı mustafacagan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt07 nin sesi de fena. Two brothers veya akreple guzel ses alirsin.
    İkinci el alıcam ıvırtı zıvırtısıyla 20'yi geçicek sigortası falan. xj6 fiyatına geliyor. Üzerinede bir tane egzos alamam, çünkü dandik bişi almam aldığım zaman tiger yada akro alırım haliyle onlar 3-5 arası. motor 25 bini bulur 25 ona vereceğime mt 09 alırım kafasına gitmiş olurum o kadar masraf yapamam yani yada ekipman alamam yada ekipmandan kesmek zorunda kalırım. güzel egzoslu 20-21'e mt bulmam gerekiyor aynı Xj6 gibi, two bro egzos var 21'e satıyor adam

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:57 ----------

Alıntı screamaykut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım favorım ıksıının arasında xj6 her zaman 4 sılındır motor ses de ıllahıde ıstıyorsan kesınlıkle xj6
    Heh işte şunu dedikten sonra kafam direk Xj6'ya dönüyor bir yandan mt 07 zorluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:00 ----------

Alıntı SİYAH İNCİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Aktif bir mt-07 abs kullanıcısıyım. Motorun her şeyi çok güzel şehir içi kullanımda kıvrak ani gaz tepkilerine fazlasıyla karşılık veriyor.

sevmediğim bir kaç olayı var

- Virajda her an ön tekerin altından kayacağını hissettirmesi

- Bir kornası var evlere şenlik

- Hava güzelken yüksek hızda rüzgar tokadını orta halde vururken; soğuk ve rüzgarlı bir havada osmanlı tokadı yemiş gibi sersemliyorsun

- Artçılı bindiğin zaman her fren ve gaz açmada bel boyun ağrılarının tedavisi için hekim arıyorsun

xj6 kullanmadım ama kötü bir motor olduğunu düşünmüyorum...
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Virajlara her zaman çok sert girerim ayaklığı sürtecek durumlarda, lastikleri zaten pirelli ile değiştiricem o zaman sorun yaşayacağımı sanmıyorum.

Korna kullanmam zaten gaz genelde apaçiyim bu konuda.

Rüzgar sıkıntı değil ağır biriyim bana işlemiyor.

Sevgilimle geziyoruz artık katlanıcaz yapıcak bir şey yok :D iyi ki işim oturarak, zorluğuda kızı taşırken çekicez işte hayat gülü seven dikenine katlanıyor.

Artçı için elbette xj6 mantıklı sele olarak daha rahat fakat kızla artık çok gezemiyoruz o kadarda sorun olmaz genelde gezmek değil bir yere oturuyoruz, şehir içi zaten gideceğimiz max uzaklık süresi 30dk onda da bişi olmaz.

Dediğiniz gibi 4 silindir sesi ve ortalama bir goruntu mu yoksa 2 silindirli akrepli chopper gibi boguren ve dikkat çekici gorunume sahip bir motor mu ?

Alıntı major24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz gibi 4 silindir sesi ve ortalama bir goruntu mu yoksa 2 silindirli akrepli chopper gibi boguren ve dikkat çekici gorunume sahip bir motor mu ?

http://i.hizliresim.com/qBbqEB.jpg
    MT-07 alıcam galiba anlaşılan. Çünkü mt 07 almamak için yada xj6'dan silindir haricinde şu şu kötü diyebileceğim bir şey gelmiyor aklıma.

Barodi incelemişti, bir kaç kişiye sürdürtmüşler + olarak bende araştırdım bir kaç kişiye sordum ve yorumları okudum.

Mt-07'nin frenleri daha iyimiş, bu benim için + zaten absli versiyonunu alıcam büyük ihtimal bütçeyi halledebilirsem, edemez isem o zaman abs'siz alıcam 2 kat temkinli kullanmam gerekicek.

Vites geçişleri daha kemikli fakat sıkıntı olmaz, çin malından japona atlayacağım yani kemikli olsun ne yazar sonuçta sorunsuz geçiyormu evet? o kadar takılmam bunlara ben.

Biraz titreşim olabilirmiş oda 160'dan sonra başlıyormuş, varsın olsun tek silindir çin malı ile 120'de kanıttırarak gidiyorum. Ha arkadaşın TVS apachee'si var onunla benim motorum arasında titreşim konusunda dağlar kadar fark var, apachee tabii ki çok kötü titriyor gaz açtığımda sağ ayağımı havaya kaldırıyorum uyuşmasın diye. Benim motora binince 1200GS havası veriyor, benim motordan'da MT07'ye binince elbette daha az olucak her şey çin malına nazaran.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    160 mı ?
    Benim makina gayet iyi o zaman desene 190'a kadar hiç bir şey yok ondan sonrasın da zaten bi şey bekleme motorun üzerinde durmak için rüzgarla savaş başlıyor..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    160 mı ?
    Benim makina gayet iyi o zaman desene 190'a kadar hiç bir şey yok ondan sonrasın da zaten bi şey bekleme motorun üzerinde durmak için rüzgarla savaş başlıyor..
    160 Diye duymuştum kapanınca (dini olarak kapanmadan bahsetmiyorum) 190'da sorun olmuyosa ohoho daha ne isterim ki, zaten 160 nerde yapabilicem ş.içi max 140 yaparım. Ha gazlamaya çıkarsak otobana falan orası tamam, iyimiş o zaman sorun yok

Yukarıda yaptığım espiriye şimdi utanasım geldi kusura bakmayın fena espirilerim vardır.

Motosikleti
    Kawasaki zx 636 2006
    Hangisini alırsan hayırlı olsun şimdiden. iki motoru da kullandım, mt şehir içinde inanılmaz rahat kıvrak ve hafif bir makina. Torkundan bahsetmeyeyim bile hayvanımsı gidiyor Mt alırsan egzoz şart orjinal sesi hiç yok fakat akrapovic i taktığın an makinadan deli gibi ses çıkıyor. Bu tabirim yanıltmasın dört silindirin sesini alamazsın Gazı açtığında çevrende kim varsa zıplar bunu birçok kez yaşadım Sonuç olarak tabi ki zevk meselesi ama benim tercihim MT olurdu..Saygılar...

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Vikings96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    160 Diye duymuştum kapanınca (dini olarak kapanmadan bahsetmiyorum)
    Green Arrow, weirdo1, tinerci ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı huseyindemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangisini alırsan hayırlı olsun şimdiden. iki motoru da kullandım, mt şehir içinde inanılmaz rahat kıvrak ve hafif bir makina. Torkundan bahsetmeyeyim bile hayvanımsı gidiyor Mt alırsan egzoz şart orjinal sesi hiç yok fakat akrapovic i taktığın an makinadan deli gibi ses çıkıyor. Bu tabirim yanıltmasın dört silindirin sesini alamazsın Gazı açtığında çevrende kim varsa zıplar bunu birçok kez yaşadım Sonuç olarak tabi ki zevk meselesi ama benim tercihim MT olurdu..Saygılar...
    Teşekkür ederim bilgi için sanırım mt 07 alıyorum, peki gazı açtığında dediniz ya orada mt yimi xj6yımı söylediniz? :D tepkiler üzerinde oluyo diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

Böyleyimdir zamanında çok espiri yapmaya çalıştım baktım bir cacık olmuyor, daha sonrasında komik olmayan böyle espirilere başvurunca etrafımda ki kişilerin nasıl güldüğünü anladım ( kötü olmasından kaynaklı ) daha çok güldürüyor insanı nedense :D

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    istesen de kapanamazsın, motorun rüzgarında açılırsın gene.

"türban/sarık foraaa!"
    Vikings96 bunu beğendi.

Gençler karar verdim MT-07 alıyorum. Şimdi canlı olarak naked Xj6 gördüm otoparkta. Maslak iş merkezinde çalışıyorum molaya indim şirket otoparkında 1200gs'in önüne Xj6 park etmişler siyah renk 35 AN 8419 plakası, videoya bile aldım arkadaşlar merak ediyorlardı onlarada attım videoyu beğenmediler şeklini. fotoğraflarda falan çok güzel canlı görünce hiç hoşuma gitmedi belki renginden kaynaklı olabilir tozlu pis ve bakımsız gibi gözüküyordu, o arkadaş bunu okuyorsa yanlış anlamasın normal :D

Deposu yukarıya doğuru biraz kalkıkmış fotoğraflardan bakınca öyle gözükmüyordu, canlıda herşey değişti selesi ise böyle inazumayı andırıyor azıcık.

Tasarım olarak baya uzaklaştım motora seside eliyorum normal olarak çünkü böyle bir görüntüye sahip motora binmek istemiyorum bana hitap etmiyor haliyle sesi en babası olsa ne yazar.

MT-07 alıyorum arkadaşlar hadi hayırlısı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)