Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Parmağım dişliye sıkıştı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ulassscannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar, dün akşam zincirimi temizleyip yağlayayım dedim. Gayet güzel temizledim en son bezle biraz kurularken bezin takılması sonucu sol baş parmağımı zincirle dişlinin arasında buldum ve cırtt diye bir ses geldi Bir diş tırnağın başladığı yerdeki eti yaralamıştı, kanıyor ve sızlıyordu. Şuan yara kurudu tırnak kökünde biraz morluk var bazen sızlama yapıyor. Tırnak sağlam gibi öyle komple morarma çürüme çatlama vs yok sadece ufak bir kökünde yara var ve etrafı morarık, sizce düşme yapar mı? Ağrı kesici bir merhem sürdüm ve gazlı bezle sardım, yapılacak başka bir şey var mıdır?

Son olarak söyleyeyim motor çalışmıyordu lastiği elimle çeviriyordum. O şekilde bu hale geldiyse motor rolantide çalışıyor olsaydı şu an parmak yerine değildi bu kadar net söylüyorum. Siz siz olun bana bir şey olmaz deyip rolantide falan bu işi yapmayın bir anlık bir olay her şeyi mahvedebiliyor
    Sağlıcakla kalın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Geçmiş olsun hocam Allah beterinden saklasın.
    ulassscannn bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı ulassscannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapılacak başka bir şey var mıdır?
    Doktora gidebilirsiniz.
    bazen25, gorkemerden, nexus7 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lastiği rölantide dönen hızda çevirirsen motor çalışmıyo olsa dahi çalışmamasının bir anlamı kalmaz zaten geçmiş olsun diyelim

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Fazla cincerlemeyin; iyice temizlicem, kurulıcam diye...

Bir de, bunun mutlaka bir "emniyet" tedbiri vardır; mesela araya bir pense, tornavida falan sıkıştırıp; istesen de kazaya meydan veremeyecek bir şekilde ... (Japon bunu nasıl elle temizliyor diye sorarak başlayabiliriz düşünmeye...)...

Motosikletinize olan sevginizi, ne bileyim, karenajını, tankını falan parlatarak, farlarını silerek neyim gösterin ...

Dişlilerle, zincirle falan görüşmenizi temsilcilik düzeyinde sürdürebilirsiniz; ikametgahınızı aldırmanıza gerek yok ...

Geçmiş olsun... Allah beterinden korumuş...

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tam tersi oynar parçalarla sevişmek lazım gezegeze. acele etmeden tadını çıkararak

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Dostum geçmiş olsun. bana sorarsan bir hastaneye git. ve tetanoz aşısı yaptır. metal parça sen farketmezsin ama bir parça pas vardır sonra uğraş babam uğraş. bir baksınlar mikrop kapma durumu filan varsa gerekli tedbiri alsınlar.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    adamın konusunu hiç etmişsiniz.

Geçmiş olsun biraderim. Allahtan elinle itiyormuşsun bak.

Tige-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GEçmiş olsun bir hastaneye görünün her ihtimale karşı

HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni
    Geçmiş olsun kardeşim, 20 gün önce aynısı başıma geldi. Dediğin gibi tırnak ezildi o anda çok acı vardı ama soğuk suda hafiflettim. Şimdi mosmor renkli bir tırnakla normal hayatıma devam ediyorum. 12-13 mm kadar uzadı tırnak, zamanla yenisi geliyor merak etme. Önemli olan bundan ders çıkarmak ve elimizi parmağımızı dişli ve zincirlerden uzak tutmak. Hatta bu olaydan hemen sonra köşe yazımda olayı anlattım, başka arkadaşların canı yanmasın diye... Tekrar geçmiş olsun!

http://i.milliyet.com.tr/Orjinal/201...-14988633.Jpeg
    GezeGeze ve ulassscannn bunu beğendiler.

umut_gsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Merhabalar, dün akşam zincirimi temizleyip yağlayayım dedim. Gayet güzel temizledim en son bezle biraz kurularken bezin takılması sonucu sol baş parmağımı zincirle dişlinin arasında buldum ve cırtt diye bir ses geldi Bir diş tırnağın başladığı yerdeki eti yaralamıştı, kanıyor ve sızlıyordu. Şuan yara kurudu tırnak kökünde biraz morluk var bazen sızlama yapıyor. Tırnak sağlam gibi öyle komple morarma çürüme çatlama vs yok sadece ufak bir kökünde yara var ve etrafı morarık, sizce düşme yapar mı? Ağrı kesici bir merhem sürdüm ve gazlı bezle sardım, yapılacak başka bir şey var mıdır?

Son olarak söyleyeyim motor çalışmıyordu lastiği elimle çeviriyordum. O şekilde bu hale geldiyse motor rolantide çalışıyor olsaydı şu an parmak yerine değildi bu kadar net söylüyorum. Siz siz olun bana bir şey olmaz deyip rolantide falan bu işi yapmayın bir anlık bir olay her şeyi mahvedebiliyor
    Sağlıcakla kalın
    Öncelikle aynı olayı 5 yıl önce yaşayan ve bu sitede paylaşan biri olarak geçmiş olsun diyorum.

2011 yılı 11 temmuz günü aynı hatayı bende yaptım. Zinciri temizledim motoru yıkadım kuruladım. Zincir kuruduktan sonra yağlayacaktım ki zincir üzerinde su damlacıklarının oluşturduğu pas lekeleri gözüme takıldı motor suzuki gsr 600 sehbadaydı. Çalıştırdım aldım 1 e sonra verdim gazı suyunu attı rolantide çalışırken aldım elime bezi bir güzel kuruladım allahtan elimi bölmedi ikiye. Neyse sonra dedim zincirde boşlukmu var çok gerilip bırakıyor sol el baş parmağımla yoklamaya kalktım ve sn bile sürmedi çatttt diye bir ses duydum ama ben senin kadar ucuyla kurtaramadım tırnak dibinden aldı kopardı parmağın kesitinden içi görünüyordu. Gittim hastaneye 3 saat bir oprasyonla allah razı olsun süper bir doktora geldim düzelmez denilen parmağı düzeltti ufak bir eksiklik var boy olarak ama dağmadağın olan tırnak yatağını bile düzeltti.Şimdi hiç bir his kaybı vs olmadan hayata devam ediyorum ama büyük tecrübe oldu hareketli hiçbirşeyi ellemem artık.

Ya bırak zincir paslansın kardeşim 2011 de zincir 180 TL idi parmağımdan değerli mi ? 45 GÜN Raporlu gezdim işe gidemedim psikolojim bozuldu v.s v.s bırakın arkadaşlar ıslak kalsın kendi kurusun sonra yağlayım yada gidin verin 20-30 tl temizleyip yağlasınlar hiçbir şey candan önemli değil.

Walla okudum bu haberi parmağım sızladı birden. Lütfen hareketli motorda arabada herhangi bir yerde hiçbirşeye dokunmayın bir anlık gaflet sonu acı bitiyor.

GEÇMİŞ OLSUN KARDEŞİM.
    SweentLy, ulassscannn ve Taygunho bunu beğendiler.
    Yamaha Majesty 400

Alıntı umut_gsr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle aynı olayı 5 yıl önce yaşayan ve bu sitede paylaşan biri olarak geçmiş olsun diyorum.

2011 yılı 11 temmuz günü aynı hatayı bende yaptım. Zinciri temizledim motoru yıkadım kuruladım. Zincir kuruduktan sonra yağlayacaktım ki zincir üzerinde su damlacıklarının oluşturduğu pas lekeleri gözüme takıldı motor suzuki gsr 600 sehbadaydı. Çalıştırdım aldım 1 e sonra verdim gazı suyunu attı rolantide çalışırken aldım elime bezi bir güzel kuruladım allahtan elimi bölmedi ikiye. Neyse sonra dedim zincirde boşlukmu var çok gerilip bırakıyor sol el baş parmağımla yoklamaya kalktım ve sn bile sürmedi çatttt diye bir ses duydum ama ben senin kadar ucuyla kurtaramadım tırnak dibinden aldı kopardı parmağın kesitinden içi görünüyordu. Gittim hastaneye 3 saat bir oprasyonla allah razı olsun süper bir doktora geldim düzelmez denilen parmağı düzeltti ufak bir eksiklik var boy olarak ama dağmadağın olan tırnak yatağını bile düzeltti.Şimdi hiç bir his kaybı vs olmadan hayata devam ediyorum ama büyük tecrübe oldu hareketli hiçbirşeyi ellemem artık.

Ya bırak zincir paslansın kardeşim 2011 de zincir 180 TL idi parmağımdan değerli mi ? 45 GÜN Raporlu gezdim işe gidemedim psikolojim bozuldu v.s v.s bırakın arkadaşlar ıslak kalsın kendi kurusun sonra yağlayım yada gidin verin 20-30 tl temizleyip yağlasınlar hiçbir şey candan önemli değil.

Walla okudum bu haberi parmağım sızladı birden. Lütfen hareketli motorda arabada herhangi bir yerde hiçbirşeye dokunmayın bir anlık gaflet sonu acı bitiyor.

GEÇMİŞ OLSUN KARDEŞİM.
    Çok teşekkür ederim gerçekten çok şükür ucuz kurtuldum. Tek isteğim şu an tırnağın düşmemesi. Yoksa ağrı sızı bir yerden sonra geçecektir

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

Alıntı HULK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeşim, 20 gün önce aynısı başıma geldi. Dediğin gibi tırnak ezildi o anda çok acı vardı ama soğuk suda hafiflettim. Şimdi mosmor renkli bir tırnakla normal hayatıma devam ediyorum. 12-13 mm kadar uzadı tırnak, zamanla yenisi geliyor merak etme. Önemli olan bundan ders çıkarmak ve elimizi parmağımızı dişli ve zincirlerden uzak tutmak. Hatta bu olaydan hemen sonra köşe yazımda olayı anlattım, başka arkadaşların canı yanmasın diye... Tekrar geçmiş olsun!

http://i.milliyet.com.tr/Orjinal/201...-14988633.Jpeg
    Çok sağol abi, yanlış anlamadıysam bu tırnak böyle mor kalacak ama düşmeyip iyileşecek öyle mi?

Motosikleti
    R25
    Kardesim motorla ilgili soru sorsan tamamda doktorluk olay en azından bi sağlık ocağına git burada Zaman kaybetmek yerine

Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardesim motorla ilgili soru sorsan tamamda doktorluk olay en azından bi sağlık ocağına git burada Zaman kaybetmek yerine
    Doğru söylüyorsunuz hocam, ama o kadar ciddi bir durum olmadığı için gitmedim. Üzerinden bir gün geçti zaten iyileşmesini bekliyorum. Daha çok forumdaşları dikkatli olmaları için tekrardan uyarmak istedim. İlginiz için teşekkürler

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Galiba en iyisi acilen bir sağlık forumuna üye olup aynı soruyu orada sorman. Bu forumdaki arkadaşlar sağlıkçı değil, motorcu. Onların tavsiyeleri sayılmaz, komşunun ilacını içmek gibi gelebilir!

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Doğru söylüyorsunuz hocam, ama o kadar ciddi bir durum olmadığı için gitmedim. Üzerinden bir gün geçti zaten iyileşmesini bekliyorum. Daha çok forumdaşları dikkatli olmaları için tekrardan uyarmak istedim. İlginiz için teşekkürler
    Tetanoz yaptırın derhal. şakaya gelmez. Helva yemeyelim

Alıntı cbr1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tetanoz yaptırın derhal. şakaya gelmez. Helva yemeyelim
    Yazın olmuştum elim kesildiğinde, daha bir sene geçmedi üstünden heralde senede bir olunuyordu o ? Beni korkutmayın ya
    Edit: 5 yıl yüksek derece koruyuculuğunu sürdürüyormuş içim rahatladı şimdi

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Gece yatmadan önce ufak bir soğanı ateşte közle. Parmağı cücüğe saplayıp sar yat uyu. Sabah acı sızı hiç bişey kalmaz. 6 ayda falan morluğu anca gider.

Geçmiş olsun, sıkışma bende olaydı bayılırdım sanırım

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, sıkışma bende olaydı bayılırdım sanırım
    Teşekkürler zaten ıhığğğğaa diye bi ses çıkardım gözüm falan karardı

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)