Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

KAWASAKI NINJA 250SL Mİ HONDA CBR 250R MI (GÜNCEL)

Motovento
    REKLAM ALANI
    aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Öncelikle Selamın Aleykum arkadaşlar ben motosikletimi büyütmeye karar verdim. Supersport olarak ve bütçem el verdiğince 2 motosiklet arasında kaldım. Benim motosikletten istediğim sollamada beni ortada bırakmayacak yakıt önemli değil uzun yolda sıkıntı çıkartmayacak bir motosikletti. Bu isteklerimi tahminimce karşılayacak 2 motosiklet gördüm. Bilecik'te okuduğum için iki markanın da servis ve bayisi yok bu yüzden bunlar sıkıntı değil. Kawasakide takıldığım konu fiziksel özelliklerim. Boyum : 185 kilom 80

Bu motosikletler
    Kawasaki ninja 250sl 4.400 euro (14.520 tl )

+ özellikleri

daha performanslı
    ilk kalkışı daha iyi
    dunlop lastiklerle geliyor
    full dijital gösterge
    daha karizmatik (kişisel)

- özellikleri

Honda'dan daha fazla yakıyor
    parçaları ve servis ücretleri daha fazla
    boyuma göre küçük

diğer motosiklet ise

Honda cbr 250r fiyat 14.700 tl

+ özellikleri

parçaları ucuz
    daha az yakıyor
    ikinci eli akıyor
    parçaları ucuz ve servis ağı geniş

- özellikleri

irc lastiklerle geliyor
    performansı ninjaya göre daha düşük
    parça kalitesi ninjaya göre düşük

sizce hangi marka/modeli tercih etmeliyim ve neden tercih etmeliyim ? maksimum 14700 e kadar başka hangi motosiklet önerebilirsiniz şimdiden teşekkürler. Hayırlı Ramazanlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Biraz daha para verip ninja250sl Absli versiyonu derim
    Ninja250sl inceledigim kadariyla hondadan daha kaliteliydi
    Lastikleri soylemeye gerek yok sanirim

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı resources adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz daha para verip ninja250sl Absli versiyonu derim
    Ninja250sl inceledigim kadariyla hondadan daha kaliteliydi
    Lastikleri soylemeye gerek yok sanirim
    öğrenci olduğum için biraz daha para veremiyorum maalesef benim aklımdan ninja 250sl geçiyor ama motosikletin kullanıcıları 175cm üzerindeki boylar için oturuş pozisyonu çok sıkıntılı diyorlar aklıma takıldı

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda al dusunce uzulme. Forundan bi arkadas ninja 300 le kaza yapti servis motorun sifirina yakin fiyat cikardi.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Bu klasmanda r25 varken diğerlerine bakma bence.

Karar sizin ama denemeden yorumlamamak lazim
    Bacak ic boyu daha onemlidir kimisinin boyu 175 tir sigamaz kimisinin boyu 183 tur cuk oturur

Motosikleti
    inşallah discoery 150s
    Henüz motor ehliyeti bile alamamış biri olarak yorum yapmam ne kadar doğru olur bilmiyorum ama benim gönlüm kawasaki 250sl diyor. Bu motoru gördüğümden buyana hastasıyım. Ben senin yerinde olsam onu düşünürdüm. Fakat uzun yolda cbr 250 daha rahat diye okudum forumlarda. En sağlıklısı test sürüsüne çıkmak olur derim.

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu klasmanda r25 varken diğerlerine bakma bence.
    anlatamıyorum galiba daha fazla üstüne ekleyecek param yok yamahanın 0 ücreti 15.950 bu yüzden alamıyorum

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    250 SL baya ufak kız işi olmuş boyun için küçük gelebilir. Bu ikisi arasından tavsiyem honda olur. Ancak 2. el bi R25 de düşünebilirsin illa 0 olsun demiyorsan... Şuan için en iyi 250cc racing R25. Her konuda seni tatmin eder.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı aliberkgngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlatamıyorum galiba daha fazla üstüne ekleyecek param yok yamahanın 0 ücreti 15.950 bu yüzden alamıyorum
    Arkadaşa kızmayın bence 14.700 e tek silindir 26 bg motor ve 15.950 ye 2 silindir 36 bg arasındaki seçim aslında çok basittir. Ancak bütçeniz bu farkı kaldıramıyorsa honda daha akıllıca olur. Aradaki fark ile lastik alırsınız. Kawa nın yedek parçaları gerçekten çok pahalı.

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşa kızmayın bence 14.700 e tek silindir 26 bg motor ve 15.950 ye 2 silindir 36 bg arasındaki seçim aslında çok basittir. Ancak bütçeniz bu farkı kaldıramıyorsa honda daha akıllıca olur. Aradaki fark ile lastik alırsınız. Kawa nın yedek parçaları gerçekten çok pahalı.
    bütçem bu arada ki farkı kaldıramıyor çünkü ailem destek çıkmıyor çoğu öğrencide olduğu gibi 10bin tl kredi çekip üstüne kendi motorumu satıp para ekleyip alacağım ucu ucuna yetiyor hatta plaka ve sigorta masrafına yetmiyor bile bir de r25 i kullanabileceğime inanmıyorum ben şimdi ki motorum 100 cc commuter onu da 4000km olmadı daha alalı tecrübem az hondayı alıp 20-30 bin kullanıp ya 600 cc bir ss almak yada o zamanın şartları ne gösterirse öyle hareket etmek olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:25 ----------

0 olmasını istiyorum çünkü r25 bana göre tam apaçi işi teker yapan mı istersin teker yakan mı istersin tam bir piyango o yüzden 2.el almak istemiyorum

ben de bu aralar motor bakıyorum. z250 sl bakıyordum bende. Hereks küçük küçük diyor fakat motorun sele yüksekliği 78 cm yani 200ns ten sadece 2 cm kısa ve inazuma ile aynı yükseklikte. Ben z250 ye oturdum sürmedim. bir sıkıntısı yok gibiydi. gidon inazumaya göre aşağıdaydı onun içinde yükseltme kullanıyor insanlar. Fakat ninja racing olduğu için yükseltme aerodinamik bozabilir tabii

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Boynuna o yeşil fuları sarma çocuk
    Gece trenlerine binme kaybolursun,
    Sokaklarda mızıka çalma çocuk, vurulursun.

(Atilla İlhan, Mızıkacı Çocuk)

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    185 boyla 250sl saf dışı kalmış oldu. Cbr sana daha uygun gözüküyor

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Arkadaşım Honda cbr 250 nin parça kalitesinin ninja sl den daha düşük olduğunu hangi bilimsel deneyle anladınız acaba?

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Forumda farkli usluplara sahip arkadaslar var. Iki motoru da kullanmamis biri olarak tavsiyem iki motoru da bir test etmen. Motorun karizmasi tabi onemli ama asil onemli olan baska seyler var. 10bin kredi cekeceksin 36 ayda odesen aylik 380civari bise odeyeceksin. Ucu ucuna paranin yettigi motoru aliyorsan isletim ucreti az olani sec. Bakimi servisi yedek parcasi yakiti... motoru almadan once sigorta ucretinin ne kadara gelecegini arastir. 100luk commuter den 250ss e gecisinde iki motorda seni tatmin edecektir. Illaki farkli olayim, su motor herkeste var diye dusunme. Yanlis hesap bagdattan doner.

wind16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Yeni ehliyet almış acemi birisi olarak ben iki motoru da kullandım. Ninja'nın sürüş zevkine, gaz tepkisine hayran oldum. Bana motoru sevdirdi gerçekten de. Kurs yerinde Ninja ile öğrendim ve sınava da Ninja ile girdim.
    CBR'yi ise Honda eğitiminde bi yarım saat kadar sürdüm. Ağırlıkli olarak 150 liliğini sürdük tabi. Bana sürüşü biraz monoton geldi Ninja'ya göre.
    Bu arada benim boyum 175. Ninja için bence bu boy üst sınır. Yani 180'lik birisi rahat etmez diye düşünüyorum. Kursta 180 ve üzeri 2-3 kişi vardı. Onlara çok yakışmadı motor.
    Ben olsam ne yapıp edip ABS'lisini alırdım. Yalnız Ninja yedek parça olarak gerçekten pahalı ve kritik parçalar için bazen bekletebiliyorlarmış. Bir de Ninja'nın uzun yolda konforsuz olduğu söyleniyor.
    Boyun 180 üzeri ise, hatta 178 ve üzeri ise ben sana R25 tavsiye ederim. Ben R25 kullanmadım ve dediğim gibi daha çok yeniyim ama çok okudum, çok video izledim.
    En güzeli imkan varsa 3'ü ile de deneme sürüşü yapmak.
    Benim düşüncem naçizane böyle.

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    R25 diyenler olmus 2.eli piyango lastik masrafi olacak vs vs... O yuzden al cbri gec simdilik ama onu da sifir alma al temiz bi ikinci el az km olsun bak keyfine ninja 250 islwtim ucreti yuksek bir motor cebini yakar.Ailenin destek vermemesini bilen biriyim hevesinide anliyorum sifir olsun o yeni kokusunu koklayarak dolasmak ama simdilik boyle olsun ileride daha guzrl gunler olacak😁

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    herkese yorumları için teşekkürler 2.el istemediğimden ve bütçemi arttıramadığımdan yamaha r25i elemek zorunda kalıyorum. Malum irice bir yapıya sahip olduğum içinde ninja 250sl saf dışı kalıyor. Elimizde sadece cbr 250r herhalde 0 cbr alıcaz gibi gözüküyor. Bir arkadaş demiş 'Arkadaşım Honda cbr 250 nin parça kalitesinin ninja sl den daha düşük olduğunu hangi bilimsel deneyle anladınız acaba?' bunun için bilimsel deneye gerek olduğunu düşünmüyorum dört beş kişinin görüşü bu ben duydum ve videolardan görüldüğü kadarıyla da öyle anlaşılıyor.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    250 sport bike _______ R25

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)