Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yazlık mont tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    aranell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV650A
    2 hafta önce Richa Stormwind model yazlık mont aldım 550 TL ye memnunum tavsiye ederim.
    http://www.motosikletaksesuarlari.com/Richa-Stormwind-Motosiklet-Montu-Fluo-Sari-Gri-stok-sorunuz-_36190.html
    weirdo1 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emreengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Arkadaşlar bugün mont aldım andes marka file mont ve 100 km yol yaparak test ettim 20 kmsi sırf trafik olan şehir içinde hemde artçıda vardı sonuç mükkemmel teleme yok şahane yanlız sırt koruma takmanızı öneririm inpatecect 90 güzel sırt koruma olarakta. Şunuda belirtiyim ben kilodan dolayı çok terleyen biriyim sonuç şahane
    http://m.n11.com/andes-mtv-air-summe...-xl-P113403960

Alıntı emreengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün mont aldım andes marka file mont ve 100 km yol yaparak test ettim 20 kmsi sırf trafik olan şehir içinde hemde artçıda vardı sonuç mükkemmel teleme yok şahane yanlız sırt koruma takmanızı öneririm inpatecect 90 güzel sırt koruma olarakta. Şunuda belirtiyim ben kilodan dolayı çok terleyen biriyim sonuç şahane
    http://m.n11.com/andes-mtv-air-summe...-xl-P113403960
    Motosiklet montu denince akla gelen şey koruma olmalı. Sizin yazınızda korumalara dair bir şey yok malesef. Neye göre tavsiye ediyorsunuz? Korumalarin sertifikası var mı? Montun kumaşı hangi malzemeden? Sırtlık neredeyse her montta extra bir malzeme ancak kol ve omuz korumalarının durumunu merak ettim. Bence motosiklet malzemelerini test etmeden, korumalarına değinmeden tavsiye etmeyin.
    Her neyse almışsınız bana hayırlı olsun demek düşer. Kazasız günlerde kullanırsınız umarım.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dainese D-Strom var ben de kışlıkta üst segment bir motor diye biliyorum
    İçliğini çıkarttım İzmir'de henüz bir sorun yaşamadım
    Vazgeçtim,
    Bugün su gibi oldum
    Tavsiyeleri alalım

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Venom spin nasil arkadaslar?
    Fazla para vermek istemiyorum.

Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet montu denince akla gelen şey koruma olmalı. Sizin yazınızda korumalara dair bir şey yok malesef. Neye göre tavsiye ediyorsunuz? Korumalarin sertifikası var mı? Montun kumaşı hangi malzemeden? Sırtlık neredeyse her montta extra bir malzeme ancak kol ve omuz korumalarının durumunu merak ettim. Bence motosiklet malzemelerini test etmeden, korumalarına değinmeden tavsiye etmeyin.
    Her neyse almışsınız bana hayırlı olsun demek düşer. Kazasız günlerde kullanırsınız umarım.
    İyi hoş demişsinde bu korumalar C belgeli test edilmiş korumalar ancak hangi korumayı nasıl kontrol edebilirim düştüğün zaman birşey olmassa iyi olur şimdi bi düşününce zaten mont alacak arkadaş korumaların standart olduğunu bilir sen extra level 2 level 3 koruma alabilirsin

İyi hoş demişsinde bu korumalar C belgeli test edilmiş korumalar ancak hangi korumayı nasıl kontrol edebilirim düştüğün zaman birşey olmassa iyi olur şimdi bi düşününce zaten mont alacak arkadaş korumaların standart olduğunu bilir sen extra level 2 level 3 koruma alabilirsin
    Öncelikle amacım tartışma yaratmak değil, yanlış anlaşılmak istemem. Amacım aldığınız montu küçümsemekte değil.
    Ce sertifikası günümüzde parayla alınabilen, var mı var hesabına getirilebilen bir şey. Hatta bazı ürünlerde sadece ce etiketinin olduğu, ancak onaylı falan olmadığı bile anlaşılabilir.
    Diyelim ki aldığınız montun korumaları ce onaylı. Siz şimdi o korumalarla rev'it, alpinestars veya dainese ürünlerinin korumalarını bir tutabilir misiniz? Yada montun kumaşının dayanıklılık ve kalitesini? Eğer aynıysa hiç boşa para vermeyelim büyük markalara, 200 liralık mont alalım hepimiz.
    Kısaca ilk mesajımda da belirttiğim gibi montun terletmemesi iyi olduğu anlamına gelmez. Kan akacağına ter aksın derler. Önemli olan önce korumadır. Ne demek istediğimi daha rahat anlamanız için saydığım markalardan herhangi birinin korumalıklarını bir elinize, mevcut montunuzdaki koruma parçalarından birini elinize alıp bakın.

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    S.a arkadaşlar ALPINESTARS VIPER AIR MONT düşünüyorum kuĺlanan varmıdır, yaz aylarında terden yapış yapış etmeyen bir mont tavsiyesi olan varsa onlarıda değerlendirelim.
    Buyur tıkla.

Bu montu kullanıyorum.. Sırt koruma CE onaylı değil. Ona extra koruma almak lazım ya da bellik. Genel anlamda korumaları iyi. Belki markadan ötürü itici gelebilir ama ben gözüm kapalı aldım. Dirsek ve omuzlarda EN-1621 koruma var. 1621'in önemini hepimiz az çok biliyoruz.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Bering aero kullaniyorum memnunum

Motosikleti
    Pulsar 200ns 2015
    S.a arkadaşlar ALPINESTARS VIPER AIR MONT düşünüyorum kuĺlanan varmıdır, yaz aylarında terden yapış yapış etmeyen bir mont tavsiyesi olan varsa onlarıda değerlendirelim.
    hocam ben a pro ozone yazlık file mont kullanıyorum mutlaka inceleyin bu denli başarılı terletmeyen bi mont kullanmamışdım daha önce(tr piyasasında pek rastlamadım aynsından. koruma kaliteside iyi) https://www.super-bike.ch/en/texile-...zone-grey.html

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı krepss45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben a pro ozone yazlık file mont kullanıyorum mutlaka inceleyin bu denli başarılı terletmeyen bi mont kullanmamışdım daha önce(tr piyasasında pek rastlamadım aynsından. koruma kaliteside iyi) https://www.super-bike.ch/en/texile-...zone-grey.html
    Bu siteden mi almistiniz?

Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Alpinstar viper almaya gitmiştim satıcı arkadaşım tanıdık olduğundan bunu al diye tavsiye ettiği için andes marka aldım koruma konusunu bende sordum impactec level 2 sırt koruma almamın yeterli olacagını söyledi. Bende tavsiyesine uydum.

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı weirdo1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şu linkteki düşünüyorum varmi kullanan?

http://www.feyizoglu.com/Air-Flux-D1...t_50500.html#0
    Ben kullaniyorum. Sirt korumasini ayrica aliyorsun. Gayet memnunum, surerken pufur pufur. Bugun Istanbul'da hava gayet sicakti, dur kalk trafikte 1 saat kadar surmeme ragmen terlemedim (yani durunca terledim tabi ama az biraz hizlandigin anda hava akisi cok iyi toparliyor).

Sorun olarak soyleyebilecegim tek sey sadece iki tane cebi olmasi.
    weirdo1 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Alıntı simurgg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kullaniyorum. Sirt korumasini ayrica aliyorsun. Gayet memnunum, surerken pufur pufur. Bugun Istanbul'da hava gayet sicakti, dur kalk trafikte 1 saat kadar surmeme ragmen terlemedim (yani durunca terledim tabi ama az biraz hizlandigin anda hava akisi cok iyi toparliyor).

Sorun olarak soyleyebilecegim tek sey sadece iki tane cebi olmasi.
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullan
    simurgg bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Venom spin nasil arkadaslar?
    Fazla para vermek istemiyorum.
    Benim de bütçe kısıtlı idi. Venom yazlık baska bir model aldım. MEMNUN kaldım. Fazla para verememistim.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Venom dynamic cok uzun zaman kullandim memnunum aslinda ama hem rengi siyah oldugundan yazin cok sıkıntı oluyor hem de siyah rengi aetik gunesin etkisiyle kizila donmeye basladi o yuzden degistirmek istiyorum.
    Neticede yazlik mont. Ruzgar ve yagmir gecirmeme ozelligi aramiyoruz. Korumalar da 3 asagi 5 yukari belli seviyelerde. Geri kaliyor kumas kalitesi ve kalip gibi seyler. Venomun da yeterli seviyeyi yakalayacagini düşünüyorum. Alayim gitsin.

Motosikleti
    Honda NC 750 X
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de 4 mevsim ile yazlık arasında kaldım İzmir'deyim. Acaba montun linkini paylaşabilir misiniz?
    İzmir kahramanlarda motovento ya gidin.Orada ANDES montlar.Hemen ortada duruyor.İnternet linkini atıyorum ama foto yok sitede. Hatta bir şey paylaşayım.Dün bir gezi yaptık arkadaşla.İzmir Bayındır Tire Selçuk Ahmetbeyli Menderes Gaziemir Karşıyaka yaptık.210 km bu montla yaptım. Nefes alması super sıcakta öfletmedi.Akşam serinliğinde de fena değildi. Bir de mutlaka kışlık bir mont almalısın.Dört mevsimin avantajı baharda içliğini çıkarıp kullanması rahat oluyor.Çünkü yazlık mont baharda üşütür. linki bu ama foto yok.yerinde bak üzerine giy.
    https://www.motovento.com/urun/size-ozel/giyim/tekstil-ceket/andes-mtv-air-summer-jacket-AND000001
    Mesela ben normalde m beden giyiyorum Bu montta s beden oldu.
    HONDA NC 750 X

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)