Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Yedek Parça (rt125)

Motovento
    REKLAM ALANI
    balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Önceleri kuralkan yedek parça getiriyormuş. Şimdi biraz baktım da bu markanın ne sıfırını satıyorlar ne de yedek parçasını. Benim rt125 hayranlığım evelden beridir var. Diyelim aldık bugün ve gelecekte özellikle rt125 in parçasını nereden bulacağız?

Rt 125d adıyla Kanuni satıyor falan da dendi ama araştırdım bulamadım. Sahibinden de 2012 model bir ilan var başka da yok. Şimdi hyosung sahibi olmak isteyen napıyor ya da hyosungu olanlar yedek parçayı Nasıl buluyor?
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı balamir01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceleri kuralkan yedek parça getiriyormuş. Şimdi biraz baktım da bu markanın ne sıfırını satıyorlar ne de yedek parçasını. Benim rt125 hayranlığım evelden beridir var. Diyelim aldık bugün ve gelecekte özellikle rt125 in parçasını nereden bulacağız?

Rt 125d adıyla Kanuni satıyor falan da dendi ama araştırdım bulamadım. Sahibinden de 2012 model bir ilan var başka da yok. Şimdi hyosung sahibi olmak isteyen napıyor ya da hyosungu olanlar yedek parçayı Nasıl buluyor?
    Dostum hyosung'un yeni distribütörü unitex motoran'ı filan getiren firma. lakin rt125d modelinin sıfırı ülkemize uzun süredir gelmiyor. yedek parça olayı başlı başına bir dert zaten. unitex kuralkandan kalan parçaları piyasaya sürdü kendisi yeni birşey getirmedi. e sen neyapıyorsun sendede gv250 var dersen sağdan soldan buluyorum bulamadığımıda koreden getirtiyorum (hyosungsource). şimdi paypal türkiyeden çekildiği için oda biraz sorun bu konuda hem hyosungsource'a hemde hyosung kore'ye mail attım kore okudum ne halt edersen et beni bağlamaz diye bir mail bile atmadı ama hyosungsource paypal'ın Türkiyeden çekildiğini öğrendiklerini bu konuda kabul edersek banka havalesi yoluylada ürün alabileceğimizi söyledi. bana attığı mail'i burayada kopyalıyorum hemen

I have heard from PayPal that they stopped the service of Turkey.
    Well, you can just pay it by the international bank transfer instead. This is the only way you can take.

Please use the price quote at the link below to make an order.
    http://www.hyosungsource.com/partsrequest/partsrequest.php

Once you decided to make an order, I will let you know the bank detail.
    Thank you.

Regards,
    Sasha
    Hyosungsource.com

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.

1. http://www.motoranyp.com/hyosung-kataloglar/

2. http://www.deltamotorluaraclar.com/i...tegory&path=74

3. http://www.merkezyedekparca.com/kategori/hyosung/9/

Hiçbiri çare olmazsa;

4. http://www.hyosungsource.com/
    ogzcngdk bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Faydalı cevaplar için teşekkürler. Anladığım şu: bugün bile yedek parçayı zor buluyoruz, 5 yıl sonra motorlar elde patlar.

buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 / Honda Msx 125
    Zamanında RT 125 kullanmış biri olarak diyebilirimki her parçası bulunur,özellikle delta motorlu araçlar da bolca var. RT nin birçok parçası RX ve Comet ile aynıdır bilgin olsun ;)
    Youtube : Burax Yolda
    Mototaş Aş. çalışanı

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Faydalı cevaplar için teşekkürler. Anladığım şu: bugün bile yedek parçayı zor buluyoruz, 5 yıl sonra motorlar elde patlar.
    neyazıkki öyle gözüküyor. ben 2014 gv250'nin parçaları için bile koreye başvuruyorum.

Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Alıntı buraxdj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanında RT 125 kullanmış biri olarak diyebilirimki her parçası bulunur,özellikle delta motorlu araçlar da bolca var. RT nin birçok parçası RX ve Comet ile aynıdır bilgin olsun ;)
    Öyle diyorsunuz da kaç saattir karionun ön çamurluğunu bulamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:46 ----------

Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neyazıkki öyle gözüküyor. ben 2014 gv250'nin parçaları için bile koreye başvuruyorum.
    Peki Koreden getirttiğin ürün kaç günde geliyor? diyelim ki 100 tl lik ürün sana kaç tl ye mal oluyor?
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Bende de rt125 var şuana kadar lazım olanları deltamotorluaraclar dan buldum ama pek bişey lazım olmadı sayılır.
    Geçen sene 4 tane rt125 satılmış uniteks motor tarafından. Uniteks her parçayı 20 güne getiriyor. Getirmem demiyor her getirdiğini 3 er 5 er neyse getiriyor.ama şöyle bir durum var.kendisi stoka mal almıyor. Kullanıcılar istedikçe getiriyor.
    Gelmeden de fiyat vermiyor
    Siparişi veriyorsun bekle bi gelsin sana fiyatı söyleriz diyorlar. gelince almazsan da canın sağ olsun diye bir sistemi var :D

Fiyatları genelde iyi. Olmadı koreden herşey geliyor. Geçen arkadaşa benzin musluğu aldık. 15 güne geldi.
    Uniteks ile sıfırı konuş getirirler muhtemelen

MuttFTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Skyteam V-Raptor'u bir incele

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    rt125 gerçekten çok güzel ve karakteristik bir motor.

parçalar konusunda yukarıda arkadaşlar belirtmiş zaten, genelde sık ihtiyaç duyulan parçalar türkiyede mevcut diğer parçalar için en kötü koreden getirtilebilir. ancak şunuda söylemek isterim bu parça konusu o kadar büyütülmemeli ben yaklaşık 4 senedir hyosung kullanıcısıyım bugüne kadar bırak koreyi, bursa dışından bile parça getirtmeme gerek kalmadı...

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Skyteam i fuarda inceledim ama rt yanında pek hoşuma gitmedi açıkçası.

Benim 4 tane hyosung um oldu şuan 2 tane var.birisi rt 125 diğeri gt650 parça sıkıntısı diye birşey yaşamadım.
    İnternet kullanmayıp yaşadığı ilçede parça arayan sıkıntı yaşayabilir fakat internet kullanıcısının derdi olmaz.

Ben de kısa bir süre önce RT 125D aldım. Sanırım bu motordan Türkiye 'de toplam 20 tane kadar var Bu motora her sahip olan gibi ben de araştırıp tüm dertleriyle birlikte bilerek aldım. Şimdi de motorun toparlanması gerekiyor ve birçok ihtiyacı var. İnternette bu motor sahiplerinin buluştuğu bir platform bulamadım ki dayanışma içerisine girebilelim Buradan RT 125 sahiplerine sesleniyorum !!! zaman zaman ihtiyacınız olan parçaları nereden ne şekilde temin edebildiniz ? Delta motorda var görünüyor ama onlar da çok pahalıya satıyorlar. Ben yurtdışından getirtme alternatifini düşünüyorum ama gümrükten geçme sorunu yaşar mıyım bilemiyorum. Bu konularda fikri ya da bilgisi olan arkadaşların yardım ve paylaşımlarını bekliyorum.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı herifin_biri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de kısa bir süre önce RT 125D aldım. Sanırım bu motordan Türkiye 'de toplam 20 tane kadar var Bu motora her sahip olan gibi ben de araştırıp tüm dertleriyle birlikte bilerek aldım. Şimdi de motorun toparlanması gerekiyor ve birçok ihtiyacı var. İnternette bu motor sahiplerinin buluştuğu bir platform bulamadım ki dayanışma içerisine girebilelim Buradan RT 125 sahiplerine sesleniyorum !!! zaman zaman ihtiyacınız olan parçaları nereden ne şekilde temin edebildiniz ? Delta motorda var görünüyor ama onlar da çok pahalıya satıyorlar. Ben yurtdışından getirtme alternatifini düşünüyorum ama gümrükten geçme sorunu yaşar mıyım bilemiyorum. Bu konularda fikri ya da bilgisi olan arkadaşların yardım ve paylaşımlarını bekliyorum.
    yurtdışından getirttiğinizde + olarak kargo ücreti gerekiyor ama sizin motor toplanacaksa yani şöyle 2 bin liralık parça lazımsa yurtdışından getirtmeniz ucuza gelir.

kargo ücreti ödersiniz, vergi ödersiniz ama yinede ucuza gelir. isterseniz hesaplayın görün. bu arada şehir neresi? bursadaysanız rt125 toplayacak ustalar tanıyorum.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Bende rx125 sm için buji, yağ filitresi, hava filitresi, stator, iç lastik olması lazım

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    http://koreanbikeparts.com/

Bu siteden normal kredi kartı ile alışveriş yapılıyor, Paypal'a havaleye gerek yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)