Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

V-strom 650 almanın eşiğindeyim nelere dikkat etmeliyim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bütçene ve aradığın motor karakterine bakarsak ben de sana versys öneririm. Her ne kadar kawasaki nin parçaları pahalı olsa da bence suzuki ile arada dağlar kadar fark yok.
    leon99 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    XT 660z Tenere
    Alıntı atoprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Konu ile direk olarak alakalı değil ama bende 1.96 boyunda, 110kg civarındayım ....
    Benada İtalyan bir sürüş eğitmeni V-Strom önermişti (motoruna 38 lik tabanca ile atış yapsan bozulmaz, sağlamdır demişti) .. neyse sonra ben scooter aldım o ayrı ..

Diyeceğim şudur ki aslında NC 750 ve Versys de size olur ..
    Özellikle versys bence V-Strom a göre daha dik bir motor.. biraz daha yüksekçe .. daha iyi bile olabilir..
    Bende terchimi Versys den yana kullanırdım ...ama V-Strom da güzel tabi
    Sanırım nc750 ile versys yakın boyuttalar.memlekete dönünce versys'e de bir bakayım o zaman.yorum için teşekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:56 ----------

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem boy kilo yerinde Varadero ve cbf 1000 de olabilir alternatof vstroma.. vstrom fren sistemini de bir arastirmak lazim...
    1000cc kullanacak kadar tecrübem yok henüz.şimdilik 60 beygiri geçmeyen bir motor istiyorum.para hazır herşey hazır temiz bir motor bulmam lazım sadece

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    artçılı ve 500 km üstü seyehatlere cikilacaksa vede o boyla sizin tek seçeneğiniz vstrom dur...100.000 km den fazla kullandım yeni kasasına da hala keyifle binmekteyim boy 190..
    diğer motorlarda konfor bulamassiniz bacaklar iki büklüm olur...tenereye de bakın bacak mesafesi iyidir ama artcili tek silindir otobanda biraz zayıf kalır..
    otopsici, leon99 ve nanis61 bunu beğendiler.

Motosikleti
    XT 660z Tenere
    Ekpertiz konusunda bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirlerse sevinirim mesela istanbulda motoru kontrol ettirebileceğim güvenir ustalar vardır mutlaka

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artçılı ve 500 km üstü seyehatlere cikilacaksa vede o boyla sizin tek seçeneğiniz vstrom dur...100.000 km den fazla kullandım yeni kasasına da hala keyifle binmekteyim 190 boyları diğer motorlarda konfor bulamassiniz...tenereye de bakın ama artcili tek silindir otobanda biraz zayıf kalır..
    Bi ara sıfır tenere alayım dedim ama dediğiniz gibi uzun yol için vstrom daha iyi.hem daha büyük.peki vstromlar da diğer motorlar gibi çinde mi üretiliyor yoksa japonyada mı? Bi yerde japonyada üretiliyor diye okumuştum sanırım belki de forumda gormuşumdur

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    vstrom sadece japonya da üretilir...anadolu yakasında Kartal Altan motor... Avrupa yakasında Maslak Yücel motor a guvenebilirsiniz expertiz için..
    topgun1111 bunu beğendi.

Motosikleti
    XT 660z Tenere
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    v strom kullanıcısında o üçkağıt yoktur
    sizin gördüğünüz yüksek fiyatlı ilanlar ailesinin motoru zorla sattırıp motorculuğu bırakması için zorladığı kişilerdir
    çünkü aynısını ben de yaşadım
    motorun sıfırından yüksek bi fiyatla ilana koyarsınız
    hatuna bak aha satılmıyor ben ne yapayım dersiniz
    böylece evde kavga olmaz şişte yanmaz kebapta

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:03 ----------

videonun tamamını izleyin tenere sahibi bizim ülkemizin insanlarının %90 ının özetidir
    kendi malını öve öve bitiremedi
    bu arada videoya dikkat ederseniz versys in sahibini ayrıca alıp bi konuşturmuş
    diğer motorların sürücülerini bu şekil alıp konuşturma yok
    Bu videoyu izledim duramıyor falan deniyor ama ben de hız yapmayı sevmiyorum zaten.vstrom kararını daha çok yurt dışındaki kaynaklara dayanarak verdim zaten.yurt dışında da sevilen bir motor vstrom hatta kullanımı kolay olduğundan başlangıç motoru olarak da tavsiye edenler var.çirkin deniyor ama bana çok güzel geliyor

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Boyum 1.90, kilom 96-98 değişiyor. Sürüşümün yüzde 90'ını artçılı ve şehir içinde yapıyorum. 2004 ve 2006 Vstrom sahibi oldum. Şekil, ebat,ivmelenme, yakıt ile bir kez beni mahcup etmedi. Tek kusuru fazla kemikli vitesleri bence. Bugün kendi makinamı satsam,bu bütçelere yakın ne alırım diye araştırıyorum. İnanın Vstrom'dan sonra kolay kolay başkası beğenilmiyor. NC yi alternatif olarak öneren arkadaşları ise hiç anlamıyorum. Şöyle iki makina yan yana park ettiğinde büyüklüklerine bir bakın. 2015 Nc750 alacağıma 10 yaşında DL650 ü herzaman tercih ederim.
    2.eli sıkıntı yaşatmaz, vergisi kasmaz, şehir içi yormaz, artçıyı üzmez...

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    2008 model Dl 650 V-strom Abs ye sahiptim 1 yıl önce sattım. Yolda hala vstrom görünce neredeyse gözlerim yaşaracak boyuta gelirim.

Fakat açıkçası 2. elleri çok arttı fiyat olarak. Ben 2008 model abs lisini üstünde yoshmiura egzoz dahil ful eksesuarlı şekilde 17.250 ye almıştım. 2 yıla yakın kullanıp 18.250 ye satmıştım. şuan bakıyorum 21-22 den aşağıya yok benim motorumun modelindeki ve doluluğundaki Dl 650 ler.

Açıkçası ben şuan maddi sıkıntı yaşadığım için 20 küsür bin tl motosiklete ayıramıyorum. Fakat tekrar 20 bin tl param olsa motosiklet için sanırım yine V-strom alırdım. Ben 1.86 cm boya ve 105 kiloya sahip biriyim. V-stromdan başkası zaten pek olmuyor

Torku gayet yerinde bir motosiklettir kendisi. Frenleri cidden kötüdür. Fakat yolda giderken verdiği güveni R1200 dahil hiçbir motosiklette alamadım.

Nasıl anlatsam bilemiyorum fakat yola yapışıyor resmen. Virajları ağırlık merkezi vs dolayı çok çok iyidir. Bunu V-strom sürmüş herkes teyit edecekir. Ben birçok test sürüşüne giden biri olarak R1200 de buna dahil bu viraj performansını bulamadım başka motosikletlerde.

Yine ağırlık merkezinden dolayı şehir içi manevralarda ağırlık biraz sıkıntı olabilir başlarda. Fakat alışınca o devasa cüssesine ve ağırlığına sorun ortadan kalkıyor. Tecrube ile alakalı.

Her türlü aksesuarı kaldıran bir motosiklettir. Parçalarına ben şahsen kolayca erişebildim. 85.000 km de olmasına rağmen 1 kere yolda kalmadım.

Ekstra sorularınız olursa buradanda özeldende sorabilirsiniz şimdilik aklıma bukadarı geldi. Bir tane fotoğrafımızı atıyım bari V-Stromumla

topgun1111 bunu beğendi.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    2006 kasasini surdum gercekten hemen 190 a cikiyor viraji super bitek frenleri sevmedim. Bide sahibi debriyaj balatasiyla alakali bi sorun oldugunu soyledi, kronik galiba

ishan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 2009 600 silwerring
    meden maxi scooter değil ..honda çift silindirli 600cc lik silwervimg baktınız mı

Motosikleti
    XT 660z Tenere
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 model Dl 650 V-strom Abs ye sahiptim 1 yıl önce sattım. Yolda hala vstrom görünce neredeyse gözlerim yaşaracak boyuta gelirim.

Fakat açıkçası 2. elleri çok arttı fiyat olarak. Ben 2008 model abs lisini üstünde yoshmiura egzoz dahil ful eksesuarlı şekilde 17.250 ye almıştım. 2 yıla yakın kullanıp 18.250 ye satmıştım. şuan bakıyorum 21-22 den aşağıya yok benim motorumun modelindeki ve doluluğundaki Dl 650 ler.

Açıkçası ben şuan maddi sıkıntı yaşadığım için 20 küsür bin tl motosiklete ayıramıyorum. Fakat tekrar 20 bin tl param olsa motosiklet için sanırım yine V-strom alırdım. Ben 1.86 cm boya ve 105 kiloya sahip biriyim. V-stromdan başkası zaten pek olmuyor

Torku gayet yerinde bir motosiklettir kendisi. Frenleri cidden kötüdür. Fakat yolda giderken verdiği güveni R1200 dahil hiçbir motosiklette alamadım.

Nasıl anlatsam bilemiyorum fakat yola yapışıyor resmen. Virajları ağırlık merkezi vs dolayı çok çok iyidir. Bunu V-strom sürmüş herkes teyit edecekir. Ben birçok test sürüşüne giden biri olarak R1200 de buna dahil bu viraj performansını bulamadım başka motosikletlerde.

Yine ağırlık merkezinden dolayı şehir içi manevralarda ağırlık biraz sıkıntı olabilir başlarda. Fakat alışınca o devasa cüssesine ve ağırlığına sorun ortadan kalkıyor. Tecrube ile alakalı.

Her türlü aksesuarı kaldıran bir motosiklettir. Parçalarına ben şahsen kolayca erişebildim. 85.000 km de olmasına rağmen 1 kere yolda kalmadım.

Ekstra sorularınız olursa buradanda özeldende sorabilirsiniz şimdilik aklıma bukadarı geldi. Bir tane fotoğrafımızı atıyım bari V-Stromumla

http://i.hizliresim.com/nrM2zl.jpg
    Merhaba beko cevap için teşekkür ederim. Sanırsam 2010-2013 arası bir model alacağım ama bu modellerin temizine ne kadar verilir bir fikrim yok.Mesela şu motor gerçekten 10 bin km'de ise kaç tl verilir sence ?
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-coooookkkkk-temiz-2013-vstrom-307364976/detay

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Bu sınıfta tavsiyem versystir. Sonuçta para veriyorsunuz para da kolay kazanılmıyor. 15 yıldır motora binen birisi olarak versysin parasını hak ettiğini düşünüyorum. Vstromun fiyatları resmen balon olmuş.
    Önce şu videoyu da bi izle.
    https://www.facebook.com/seruvender/...0611402213584/

İkinci el motorun en büyük artısı aksesuarlarıdır. Sıfır alsan 5-6 bin lira da aksesuara verirsin. Hangi modeli alırsan al aksesuar yönünden zengin olanı tercih et derim. Ayrıca 5 yıllık vstroma sıfır fitayı çeken çakallara da kanma.

Şöyle bi baktım şu motor güzel duruyor.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-2011-full-plus-full-versys-307147633/detay

Motosikleti
    XT 660z Tenere

boyum bu adamla aynı.versys almak isterim ama şu görüntü hiç hoş değil gibime geliyor yoksa nc750 de versys de çok iyi motorlar
    istanbul sakarya kocaeli civarından başka iyi ustalar tanıyan arkadaşlar buraya yazarsanız diğer arkadaşlara da faydası olacaktır

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Hala arıyorsanız bir suzuki hayranı olan ben, bmw kullandıktan sonra frenaj ve denge mili, orta depo avantajıyla bmw gs800 yakıt ise 4lt ortalamayı geçmek zor. Yine param olsa ilk işim onu almak...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)