Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Bu kardeşiniz çıldırdı! 4silindir motor istiyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Alıntı Enes Bakır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim, forumdaki bu kadar insan çoğınlukla bu yönde tavsiye veriyor, eminim hiç biri kötülümüğü istemiyordur. Şuan ki motorum 100 km de 5 lt civarı benzin yakıyor, ve geçenlerde yaptırdığım 10.000 bin bakımında tam 400 lira verdim (devletten aldığım kyk bursumu oraya yatırdım). Bunları düşünüyorum sonra örnek veriyom 4 silindir bi gsr600 alsam en fazla ne kadar fark edebilir diye düşünüyorum. Böyle düşününce 4 silindir motor alarak hem hayallerimi gerçekleştirmek, hemde 4 silindir bi makineye binerek kendimi dahada geliştirmek istiyorum, rahat bi şekilde sıkılmadan uzun yol yapmak istiyorum. Bu şekilde bana mantıklı gelliyor 4 silindir motor.

Senin o 10 bin bakımına verdiğin para ile bizim motorlara sadece 4 tane buji ve hava filtresi alabiliyorsun. Bunun yağı var, yağ filtresi var, hidrolik sıvıları var, balataları var. Peki bunların altından nasıl kalkmayı düşünüyorsun? Sene başında lastik aldım 1500 lira, 100 km de normal kullanımla 8 litreye yakın yakıyorum karşılayabileceksen bu masrafları hiç durma al.
    maverıck bunu beğendi.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Alıntı ermanay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğinizi daha önceki dönemlerde ben yapmıştım elimde 2.000 km bile olmamış bir cbr 250 varken sattım,sonra temiz motor bulmaya çalıştım tanıdık vasıtasıyla bulup 2004 model fazer6 aldım. Sonra ne oldu dersen eski ve 4 silindir motor almanın çok büyük risk olduğunu anladım bir yerinden ses gelse şüpheleniyorsun. Bir de arkadaşlarımızın bahsettiği şu konu var ki elinde bütçe kalmalı,her şey motoru almakla bitmiyor illaki bi eksiği çıkıyor lastiği bitik desen 1000 tl,zincir dişlisi bitik olsa 500tl vs.

Bu sebeplerden mt-07 aldım, anlatmaya çalıştığım 4 silindir alacakta olsanız mümkünse en yeni modellere bakmaya çalışın xj6 gibi. gsr600,fz6,cbr600f şu motosikletler ne hikmetse 10 yaşına da gelse 60.000 kilometreyi geçmiyor 1 yaşındaki motorum 10.000 kilometreye geldi..
    Yorumunuz için teşekkürler, fazerı ne kadara aldınız, kaç km deydi ve size ne gibi sıkıntılar çıkardı bilgi verebilirseniz sevinirim.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Masrafın altından nasıl kalkacaksın özellikle bu 4 silindir bir makina ise.Deli gibi benzin masrafın olacak ve bu çok önemli bir konu.Motorda illa ki masraf çıkaracaktır.Belki verdiğin paranın yarısı kadarda masrafın olabilir.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı mavidiş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim öncelikle kararına saygılıyım ama ne için istiyorsun?

2 şekilde motor alınabilir.
    1-Zevk için
    2-Gerekliği olduğu için

Zevk için alınan mmotorlar , parana göre istediğin motoru alabilirsin.İster git goldwing al istersen scooter al.Sonuçta para senin harcama yapacak sensin ve zevkini sürecek sensin.Örnek BWV 7,20 alan birinin benzin masrafını düşüneceğini sanmadığım gibi zevk için motor alan birinin benzin yada diğer masraflarını düşüneceğini sanmıyorum.

Gerekli olduğu için motor alan biri ise benzin vb. diğer masrafları gözden geçirip en uygun maliyetle en iyi performans (yol ve zaman) veren motoru alacağını düşünüyorum.

20 yaşında öğrenci olan biri için 600 cc ss motoru ne yapacaksın kardeşim.Sonuçta okula gidip geleceksin belki birazda gezersin.Benzin parası var bakım masrafı var , var oğlu var.Çalışmıyorsanda bu parayı babandan isteyeceksin.Bu şuna benzer biz öğrencilik yıllarımızda aileden gelen parayı sigaraya yatırıyoduk.Adam para gönderiyordu ben gidip sigara alıyordum havaya üflüyordum.Adamda oğlum okuyor diye kendi yemiyor içmiyor bana gönderiyordu.
    Çalışmaya başlayınca sabahın 6:00 ında kalkıp moron gibi işe giderken ve akşam eve geldiğinde beyninin uyuştuğunu nlayınca paranın nasıl kazanıldığını anlıyorsun.Bu yüzden abudik gubidik sebeplerle gidip para harcamıyorsun.

Yukarıda yazdıklarım sadece sana değil yanlış anlama ve gönlün kırılmasın.
    250 CC motorun varsa bu sana yetmeli eğer daha iyi motor alacaksan çalıştığın zaman al.Şu anda 600 cc lik motorun benzinine vereceğin para ile kız arkadaşını lüks yerlere götür yiyin için.Ne bileyim artı parayı biriktir yurtdışına tatile çık.Milyonalarca yapacak şey var.

Yok ben illa 600 lük motora binicem bu benim zevkim diyorsan yinede sen bilirsin.Şahsen öğrenci biri için 250 CC motor yeterli olmalı diye düşünüyorum.
    abi pardon da bmw 720 ye binen adam benzi parasını düşünüyordur. 2.0 çeker mi o 2 tonluk kasayı
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    mr 250 destro
    benzın,trafık sıgortası,vergı ve bakım masrafı altından kalkabıleceksen al ama bence hıc bulasma.

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Benzin istasyonunuz varsa, sorun yok. Hemen alabilirsiniz.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aldıktan sonra yakıtı koyabiliceksen sıkıntı yapma. sonra vericeksin çoşkuyu çoşturucaksın seyircileri

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Ölüm Yakın

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Cbr 125 ile son sınıfı geçirdim 15bin km yaptım. İyi ki 125 almışım. Daha yuksek bise alsam o kadar gezemezdim. İrc lastikler 125 cc 15bin km ufak bir yan yatma deneyimledim. Çok şey kattı. Bence ninjayi sat 250r al.

Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aldıktan sonra yakıtı koyabiliceksen sıkıntı yapma. sonra vericeksin çoşkuyu çoşturucaksın seyircileri
    işte beklediğim cevap 😆

metecel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS
    Niyet ettim Allah rızası için eski kasa 4 silindir racing almak isteyen 20 yaşındaki kardeşimizin cen...
    “Dava adamı olmak için, önce adam olmak lazım. Dava öğretilir ama adamlık öğretilmez. “ Alparslan Türkeş

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Alıntı Yolcu0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baba bende pulsar ile cbr 250r arasındayım ybrden geçicem hangisi dersin içimde çok cbr 250r alasım var...
    2.el binmek istersen tabiki cbr alınır. Ama ben 5 yıllık japona bineceğime 0 km hintliye binerim diyerek ninjadan geçtim pulsara. En basitinden 3 yıl muayene yok, 2 yıl garantili, 0 km akarı kokarı yok, yedek parça ucuz, servis uygun, tüketim az. toplam 60 tl lik benzinle 450km oldu hala gidiyor :D Basınca gidiyorda yani gaz kolunun tepkisi güzel, duke gibi... Bilemiyorum karar senin ikiside güzel motosikletler

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

Alıntı Enes Bakır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla arkadaşlar öğrenciliğimin son senesindeyim, yakıt konusunda ise param olunca binicem olmayınca binemiycem, ve motoru aldıktan sonra ekstra çıkıcak masraflara malesef param kalmayacak (sigorta hariç). Fakat artık 250 cc nin yetmediğini ciddi anlamda düşünüyorum. Bunu düşünmeme sebeb olan bugün yaptığım istanbul-tekirdağ yolculuğu 2 kişi 140ı geçemedik yanımdan 600 r sinek gibi uzadı 140la giderken sanki 50yle gider gibiydim, yol bitmek bilmedi.
    ben 2 kişi 170 yapmıstım tekte 185 :D benimki fena gidiyordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Alıntı Ebu Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş seninki ata az binmek yerine eşeğe çok binmeye dönmüş
    Yakıştırma yapmıssınz ama ayıp olmus. Beğenmediğin eşek senin atı geçer haberin olsun :/
    Scooter 100cc (35k) - Vitesli 125cc (14k) - 250cc (54k) - 600cc (6k)

NoWyld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Pulsar ns150 kullanıcıyım, benzinliğin yolunu unutuyorum. Oerformanslı kullanımda 40tl 350 km

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi pardon da bmw 720 ye binen adam benzi parasını düşünüyordur. 2.0 çeker mi o 2 tonluk kasayı
    Ha ha. Muhtemelen daha hizli kalkarim ben ondan. Motorsikletle degil canim, kosarak

720 oldugundan bile habersizdim. 1.6 motorlu E serisi gibi Turkiye'ye ozel uretim olmali. Amerika'da sadece 740 ve 750 var.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ha ha. Muhtemelen daha hizli kalkarim ben ondan. Motorsikletle degil canim, kosarak

720 oldugundan bile habersizdim. 1.6 motorlu E serisi gibi Turkiye'ye ozel uretim olmali. Amerika'da sadece 740 ve 750 var.
    valla bi ara borusanın sitesinde gördüm. sonra göremedim acaba yanlış mı gördüm diye arkadaşlara sordum varmış. almanya sitesinde de varmış
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    2014 NC 750 S
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-memurdan-temiz-masrafsiz-kirmizi-fz6-98-hp-297342684/detay/

al bi harley yoluna bak adamım

ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Benim şahsi kanaatim madem eski kasa racingin altına gireceksin tavsiyem bu yaz 3 ay çalış otellerde vs birikim yap ki motosikleti aldıkdan sonra cebinde nakit 2-3 milyarın olsun her ne kadar yeni bakım yaptık deselerde motosiklete sen aldığında değiştireceğin şey çok hatta motorcu muhabbetinin bir videosu vardı eski racing alma diye dur hemen şuraya bir yere bırakayım linkini;

İzle ona göre karar ver.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)